9/10
offtopic
wukovsky 2009 aug. 30. - 12:45:10 9/10
(460/860)
na de a tv-ben lesz ,vagy normálisan dvd-n nézed ? :$

Igen, roszcsák elég szimpi volt, egy olyan férfi, akinek elvei voltak, és bármi is történt, nem adta fel az elveit, akár az élete árán sem. És ezt becsülni kell. Ami mellett oda tette magát, ott haláláig képes volt ott lenni.

A komédiás már más tészta volt, Õ inkább csak olyan vadállat volt, akit éppen a kormány alkalmazott a "jóügy" érdekében. Viszont ahogy a mondás is tartja, ami a békében bûn, az a háborúban erény :)
offtopic
Marcipáncica_ 2009 aug. 30. - 11:34:51
(459/860)
Miért? Te igen? Feltekert-gézemberes... :PPP
Marcipáncica_ 2009 aug. 30. - 11:34:20
(458/860)
Jaja, nekem szimpi volt. mint ahogy Komédiás is. Ezért is írtam hogy annak ellenére hogy mindketten hidegvérû gyilkosok mégis valamennyire szimpatikusak is. Bár Komédiás kevésbé. Ahogy Rorschach monológjait hallgattam beugrott Dexter. Tudom hülyeség, de ez van. :)
Off.
Na... dolgoznom kéne, de ez a hülye internet egyszerûen csábítgat.
Este nevetõs mûsor lesz, apádra/vejedre ütök. Azon kevés vigjátékok amiken még nevetni is tudok. - Már arra gyúrok. :)
Off vége.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 aug. 30. - 11:32:25 9/10
(457/860)
Látod látod, csak figyelni kell. Azért szomorú hogy a figyelõk c filmen nem figyeltél :D
9/10
offtopic
wukovsky 2009 aug. 30. - 11:28:01 9/10
(456/860)
Spoiler


Na igen, 2:50nél ott van a jelenet :) Eddie egy igazi Úr :D Mondhatjuk, hogy milyen erkölcstelen, és kegyetlen hidegvérû gyilkos, de igen tisztán látta az emberek valódi jellemét, vagyis hogy gyarlók, irigyek, gonoszak, kegyetlenek, és a többi. Dr. Manhattan sem arról híres ebben a filmben, hogy sajnálkozna, ha valakit meg kell ölni, rosszcsákot a végén simán hazavágja, pedig igazi jellem volt. Likvidálta a bûnözõket, akikre a törvény nem sújtott le kellõ szigorral. Valamint bedobta a liftaknába is azt a szerencsétlen, aki próbálkozott az õrzökkel, hogy büntess meg, büntess meg :D
offtopic
Marcipáncica_ 2009 aug. 30. - 11:23:23
(455/860)
ok. felhúzta. látszik is...
offtopic
Marcipáncica_ 2009 aug. 30. - 11:22:41
(454/860)
látod-látod :)))
tehát: hogy eszi a babot? felhúzza? egyrészt nem látszik, másrészt az milyen gagyi már? :DDD
9/10
offtopic
wukovsky 2009 aug. 30. - 11:19:32 9/10
(453/860)
Nem, a börtönbõl ahogy szabadul, ott látszik egészen jól, hogy ez egy nagy sapkaszerû valami, ami egészen lelóg a nyakáig, olyan, mintha egy zsákot, vagy egy nagy zoknit húzna a fejére, nincs feltekert géz :$
offtopic
Marcipáncica_ 2009 aug. 30. - 10:46:16
(452/860)
az a srác a videón elég beteg... :( :D

feltekert géz-téma: annyira nem látszik hogy fel lenne tekerve, fõleg hogy mikor leveszik róla akkor is valahogy úgy egyben van. de tételezzük fel: hogy oké fel van tekerve. akkor minden kajálásnál széthuzgálja a rétegeket és pipiskedik a kanállal? és ha leeszi a gézt? :DDD ebbõl már egyenesen következik hogy azok a folyton változó foltok a múltbeli babkonzervek pöttyei... :DDD amúgy kimondottan örültem mikor megláttam a színészt gézfej nélkül is.
offtopic
Marcipáncica_ 2009 aug. 30. - 10:41:25
(451/860)
megtaláltam (igaz hogy részleteiben)
http://www.youtube.com/watch?v=sJSMoNc5ONc

na ja. mi nõk szeretjük néha az erõszakos, kezelhetetlen férfiakat is.
szórakozni jó az, de hosszú távon együtt élni egy ilyennel nem szabad. káros az egészségre :DDD
9/10
offtopic
wukovsky 2009 aug. 30. - 10:24:47 9/10 Előzmény Marcipáncica_
(450/860)
Nézd meg újra, és látni fogod, hogy fel van tekerve, és másodjára nézve meg is ismered az állát, mert egy elég elég jellegzetes van neki.


Spoiler

A tüntetõ a táblával, ott volt mindenhol, és másodjára nézve már feltûnik, hogy ... :D

Rigtig, hogy az nincs fent a Youtube-on, ahogyan komédiás oda vágja silk-et a biliárd asztalhoz, az egy nagyon lovagias cselekedett volt, amikor elõször néztem, akkor szinte nekem fájt, hogy hogy nem szakad ki Sally lába tövestül a medencéjébõl :$


Viszont mára bizonyított tény, hogy a nõk 90% gondolatban eljátszik egy hasonló esettel, mármint azzal, hogy egy komédiás kaliberû férfi erõszakolja meg, vagyis olyan, akivel talán amúgy is nem esne nehezére normál körülmények között a légyott, de így kiszolgáltatva mégis elég más.


Komédiásról viszont Õ jut még eszembe :


http://www.youtube.com/watch?v=qU04j2ssNAk



Nesze nesze nesze !!!!! :D:D:D


Öltél már nõt és gyereket is ? :$
Néha:$
És hogyan tudsz nõt és gyereket ölni.
Könnyen:D
Nem kell annyira elé célozni :D

Ez a srác ekte komédiás :D
Marcipáncica_ 2009 aug. 29. - 19:48:21
(449/860)
Na itt vagyok. Elnézéseteket kérem, van azért életem a port-on kívül is :DDD

Figyelem! SPOILER lehetséges!!


A filmet érintõ elõélet(em) pár szóban: a képregényt nem ismertem, a 300-at imádom, és Jeffrey Dean Morgan-t is... A porton lévõ linken lévõ hivatalos kritikákat elolvastam már pár napja, tehát azért nagyjából sejtettem mit várhatok. Ez fontos, hiszen szerintem akik anno igazán csalódtak a filmben azért csalódhattak mert teljesen másra számítottak mint amit kaptak. És ennyiben talán hibás is a reklámkampány, hiszen a felszines szemlélõknek szuperhõsös kalandost ígér, de sokkat többet (kinek kevesebbet - ízlés szerint) ad. Nyilván az európai közönséget könnyebben meg lehet(ett) vezetni ebbõl a szempontból, hiszen nálunk biztosra veszem hogy kevesebben ismerik az alapmûvet. A film hossza nem zavart, így hogy itthon néztem és nem kellett pisiszüneten aggódnom. Sokszor pont az a bajom, hogy erõsen érzõdik filmeken a 1,5-2 órás kötelezõ keret. Ebbe a filmbe és történetbe még több is fért volna...(mint ahogy gondolom a képregényben jóval több is van) Némi alapképzettség hiányában (hidegháború, amerikai politikai helyzet stb) elképzelhetõ hogy a film egyeseknek nehezen érthetõ vagy követhetõ, de azért szerintem még ezek az emberek is ha figyelnek akkor leveszik a lényeget. Személy szerint nekem nagyon bejött. A film képi világa volt az elsõ ami megfogott (de a 300 után ezt el is vártam), aztán az egyes figurák ábrázolása. Furcsa volt végre a "hõsöket" igazi gyarló emberként látni. Próbálkoztak már hasonlóval a szuperhõsös filmek, de sosem ennyire erõteljesen. Komédiás és Rorschach alakja nagyon megfogott, minden negatív cselekedetük ellenére. Érdekes hogy pont Dr Manhatten figurája volt az aki némileg untatott... A két selyem-csaj is jó volt ( anya és lánya), kifejezettem élveztem anyuci szemében a csalódottságot a billiárdasztalos résznél... ;)) Nekem a film vége kevésbé volt élvezhetõ mint az eleje. Pont az akciósabb rész már annyira nem kötött le, talán azért mert az már kicsit sablonos volt... tudom majd kapom a köveket, de az elején lévõ sötét hangulat, és képi világ az nálam mindent vitt. Talán az vitte végig a hátán az egész filmet. (De én lehet hogy ilyen csudabogár vagyok, nekem a Legenda vagyokban is a film eleje tetszett amin sokan halálra unták magukat, és nem az akció.) A kommentekbõl valami szaftosabb szexjelenetekre számítottam... de azért az a kevéske amit kaptunk az sem volt olyan rossz. Inkább különleges volt, mint erõteljes.
Na most így elsõre ennyi jutott eszembe. Meg még olyan hülyeségek hogy pl: Rorschach hogyan eszi a babfõzeléket ha nincs a maszkján a szájánál vágás...? :DD
9/10
offtopic
wukovsky 2009 aug. 29. - 19:15:58 9/10 Előzmény Marcipáncica_
(448/860)
Ennyi idõ alatt azért kétszer megnézem, pedig már kiváncsiak vagyunk arra a hölgyválaszra :D
8/10
vedder 2009 aug. 29. - 10:16:31 8/10
(447/860)
Sztem ez egy jó film, bár emészteni kell, mert elég sok mindent belegyömöszöltek a készítõi. Alapvetõen semmi köze a szupermenes pókemberes stb típusú filmekhez, kivéve a látványt meg a képregényszerû karaktereket. Ez a film többrétegû. Az emberi létezésrõl elmélkedik, különbözõ nézõpontokból próbálja értelmezni megfejteni a természetünket. Többek között Dr Manhattan, mint felettünk álló lény vagy a Komédiás cinikus de semmivel nem súlytalanabb véleménye "harcol" egymással de említhetnénk a többieket is. A történetet egy hipotetikus világba helyezi ahol Dr Manhattannek köszönhetõen az amerikai és világtörténelem is máshogy alakul (a vietnámi háború, Nixon az elnök harmadjára is stb) A lényeg, hogy miközben Õrzõink erõs erkölcsi válságban szenvednek küszöbön az atomháború. A vége frappánsra sikerült, mikor két óra után majdnem elaludtam a filozófiai síkról átkapcsolt akcióra úgyhogy sikerült jól befejezni.
offtopic
Marcipáncica_ 2009 aug. 29. - 09:57:31
(446/860)
Na fiúk, ma végre én is megnézem, aztán majd lehet elemezgetni az én nõi agyamat is. :PPP :D
9/10
offtopic
wukovsky 2009 aug. 29. - 09:49:35 9/10
(445/860)
Na már most, inkább figyelõ, tehát ki figyeli a figyelõket, magyarán ki ellenõrzi azt, hogy Õk mit tesznek, vagyis nekik ki szab törvényeket, és ilyesmi :$
8/10
Obi1 2009 aug. 28. - 23:59:15 8/10
(444/860)
Ez volt a jelmondata a tömegnek akik fellázadtak az õrzõk ellen. Tehát hogy ki ellenõrzi a maszkos hõstevõket, akiknek megkérdõjelezhetõ volt az eljárásuk. De az egész filmet tekintve értelmezhetõ úgy is hogy ki vigyáz az õrzõkre, ha õket fenyegeti a veszély.
10/10
Dingoday2 2009 aug. 28. - 23:20:30 10/10
(443/860)
Mi ez a Ki védi a védõket szlogen? Mert ez nem derült ki elõttem.
offtopic
Heathcliff 2009 aug. 28. - 20:16:43
(442/860)
Hú, most megleptél :)
9/10
offtopic
wukovsky 2009 aug. 28. - 20:08:29 9/10
(441/860)
Okés, így már értem, de azért aranyos lány volt, nekem tetszett :)