Heathcliff 2009 ápr. 19. - 09:47:17 Előzmény twillight
(300/860)
De igenis hogy tudta. Igazán furcsa volna, ha nem. Dr. Manhattannak kb. azt mondja: megállíthattál volna, üveggé változtathattad volna a pisztolyt a kezemben, de te nem törõdsz az emberekkel.
twillight 2009 ápr. 17. - 21:04:17
(299/860)
Rosszul emlékszel. A Komédiás meg nemtörõdöm és részeges alak.
10/10
Zyppho 2009 ápr. 16. - 18:38:41 10/10
(298/860)
Elárulom ... Igazad van :)
twillight 2009 ápr. 16. - 17:58:03 Előzmény Leonidas
(297/860)
Bizony láttam, talán neked is meg kéne.

Amerika-kaptiny alternatívja ott van a fotón az eredeti "szuperhõs"-teamrõl.

A barátnõjérõl NEM tudta, hogy terhes, azt Mr. Manhattan közli velünk MIUTÁN lelõtték a csajt. Tudod, irodalmi fogás.
Ha valóságba akarjuk interpretálni mondjuk azt, hogy a fickó le se sz*rta hogy néz ki a csaj (csak az arcát nézte, rendezõi fogás), valamint tökrészeg volt, ergo nem vette észre hogy "gömbölyû a hasa" (a beállítások miatt én se nagyon, újabb írói (pontosabban filmes) fogás).
Talán nem ártott volna irodalomórán figyelni picit.
Amúgy ha a csaj amcsi katonával fekszik össze valószínûleg dolláron él, nem csingcsangcsung pénzen.
twillight 2009 ápr. 16. - 17:51:49 Előzmény sala1992
(296/860)
Valóban hosszú, de nem hosszabb mint amilyennek lennie kell.

Ellenben az erõszak és a sex bemutatása nem lehet hátrány. Végre megint van film ami WaltDisneys nyáltankság helyett aszondja, ez így néz ki. A finomkodás már eddig is túl sokat kiölt Hollywoodból.
kutyafuttato 2009 ápr. 16. - 01:23:24
(295/860)
ezek a kedvenc forumjaim.mindig van par hulye aki jon ezzel a "penzkidobas volt az egesz" szoveggel.
azert ezek a kedvenc beszolasaim, mert nagyon arulkodoak.leplezni probalsz valamit, es kozben elarulod magadat...idiotak.miota erv az, hogy "szar"?
-"ez a film szar, mert szar."
-"az eg kek mert 1674,5"
-"a kutya ugat mert Szazhalombatta"
Mint ahogyan az peldamondatainkbol is kitunik a "mert" szocska meroben aljas szemvfenyvesztes, nincs igazi logikai kapcsolat.ha ebben a szellemben atvizsgaljuk a forum elozo hozzaszolasait, meroben foloslegesse valik nehany vita.
1/10
ildikó32 2009 ápr. 15. - 20:11:52 1/10
(294/860)
Most látom hogy a 300-at is ez a rendezõ csinálta akkor meg nagyon mellé nyúlt ennél a filmnél. Ugyanis a 300 egy zseniális munka.
1/10
ildikó32 2009 ápr. 15. - 20:09:26 1/10
(293/860)
Most láttam ezt a filmet a barátnõmmel és majd elaludtunk.Kár volt a pénzt kidobni erre.
1/10
sala1992 2009 ápr. 09. - 21:08:57 1/10 Előzmény Ghavin
(292/860)
te aztán elmélyedtél az elemzésbe ghavin. én csak pár szót mondanék . a történetet értettem és a végén a csavar jó volt de nagyon hóóóóóóóóssssszzzzzzúúúúúúúú volt és nagyon nagyon brutálisan erõszakos meg volt benne kendõzetlen sex is nem kevés a zenék nem voltak rosszak egészen a végéig ahol drámaian benyomták a mozaRT REQUIEMjét az kemény volt. amikor kijöttem a moziból volt egy lesokkóló érzésem nem jó értelemben
10/10
Zyppho 2009 ápr. 03. - 17:23:11 10/10
(291/860)
És milyen igaz... Szép érvek ;) ott a pont
TheOriginalP 2009 ápr. 03. - 07:08:52
(290/860)
Nahát, végre ismét olvashatunk két tisztességes kommentet. Tetszett-nem tetszett, ez jó volt, ez nem. Üdv nektek srácok, remélem, páran példát vesznek rólatok :D
8/10
Ghavin 2009 ápr. 03. - 02:20:54 8/10
(289/860)
Körülbelül másfél éve röppentek fel a hírek a kultikussá vált, a képregények Aranypolgáraként emlegetett Watchmen készülõ filmadaptációjáról. Sosem voltak prekoncepcióim a mûfajjal kapcsolatban, mégis ritkán jutok el odáig, hogy számos olvasmány és film mellett idõt szakítsak egy-egy képregényre. A Watchmen körüli felforgás azonban elég hamar meggyõzött arról, hogy tényleg kihagyhatatlan alkotásról van szó, s ha nem is váltam a képregény feltétlen rajongójává, elismerem, hogy megérdemelten szerepel a NY Times top 100-as listáján.

Lássuk a filmet. Azzal kezdeném, hogy kellemesen csalódtam. Azok közé tartozom, akik rendkívül cinikusan állították: ez a képregény egészen egyszerûen megfilmesíthetetlen. Nem mintha a film után megváltozott volna a véleményem, de a rendezõ ennél közelebb nem is juthatott volna a tökéletes megoldáshoz- a képregény feltétlen és kielégíthetetlen hívei és Hollywood íratlan ámde megszeghetetlen szabályai amúgy sem sok lehetõséget hagytak "szegény" Snyder számára.

Mint már mondtam: nem vagyok megrögzött rajongó, így nem is akadtam fenn minden kimaradt vagy megváltoztatott részleten. Mégis úgy érzem, hogy nagyon sok rendezési és produkciós hiba maradt a kész filmben amelyekre a képregény kész megoldásokat kínált, ám ezek mintha elkerülték volna a készítõk figyelmét. Ez a szereplõválogatásban nyilvánul meg elsõként. Amennyire jól eltalált a Rorschack-ot alakító Jackie Earle Haley, annyira irritált Malin Akerman, mint Laurie Jupiter. Nem a megjelenésével volt a gond, inkább azzal, hogy túl fiatal volt a szerephez és hát... a képregénybeli Silk Spectre érzelmileg a leglabilisabb (ám emellett a legártalmatlanabb) figura, mégis a filmbéli rekreáció valahogy képtelen volt hitelesen közvetíteni az érzelmeket egészen a Mars-béli párbeszédig. Elõször zavart Dr. Manhattan (Billy Crudup) réveteg hanghordozása, a monotónia hiánya, ám be kell ismernem, így talán jobb is, mintha egy dörgedelmes hangú színészt választottak volna. Adrian Veidt-et alakító Matthew Goode-ot még mindig nem tudom megítélni, már a képregény olvasásakor is rendkívül zavart a karakter simulékonysága, ahogy láttam az illusztrációt feltételeztem a benne rejlõ erõt, ám gesztusaiban egy idealista óvodás benyomását keltette, aki nagyfiút játszik. A filmben ezt mintha megfordítanák, a törékenynek ható alak gesztusaiban rendkívül magabiztos, ereje rejtve marad, mégis átsejlik az intelligens opportunista álcája mögül a megalomániás õrült zseni valódi arca.

A díszletek és a jelmezek terén kifogástalan munkát végzett a stáb, nem a képregény világát próbálták lemásolni, hanem egy olyan helyszínt hoztak létre ami már puszta hangulatával egységbe rendezi a néha túlságosan is szerteágazó történetszálakat. Mégis maradt bennem némi hiányérzet: amíg a 300-nál ugyanez a rendezõ képes volt a színekkel is közvetíteni a képregény képi hangulatát számítógépes effektekkel és speciális kameraszûrökkel, addig itt a már hagyományosnak mondható "noir"-osításon kívül nem sok minden történt, pedig az eredetiben rendkívül kevés szín alkalmazásával teremtõdik meg a sajátos Watchmen-atmoszféra. Sajnos a történeti hátteret az intrón, pár flashback-en és párbeszédben elejtett infomorzsákon kívül nem kerül részletezésre. Nixon lényegében paródiaként jelenik meg, a hidegháború társadalomra gyakorolt hatása egy perc erejéig sem kerül bemutatásra. Kicsit olyan érzésem volt, mintha a rendezõ el akarná velünk feledtetni, hogy ugyan a történet egy alternatív USA-ban, mégis a 80-as évek közepén játszódik. Örülök, hogy az eredeti "soundtrack"-et használták fel, azonban hiányoltam az ambient, azaz háttérzenét/zajt, ha mégis volt, annyira semleges lehetett, hogy számomra semmit sem tett hozzá a hangulathoz.

No de vegyük a rendezést. Snyder abba a hibába csöppent, hogy maradéktalanul követni próbálta a könyv tematikáját, kivéve ugye, ahol a megváltoztatott "végjáték" indokolttá tette egyes flashback-ek kihagyását, összevonását. Így sajnos a film vontatottá vált, s akármennyire utálok ilyet leírni, de a szüzsé által indokoltnál képest túlságosan hosszú a film. Rengeteg olyan részlet maradt a filmben, amelyek kihagyásáért Watchmen-rajongók milliói válogatott módszerekkel kínozták volna meg a rendezõt, de azon kívül, hogy információkkal gazdagítják a hátteret, magához a cselekményhez nem tesznek hozzá semmit. A képregényben az átívelõ szimbólumok, nyelvi és szerkesztési játék miatt ezek nyilvánvalóan elhagyhatatlanok, de a két médium dramaturgiai szabályai ebbõl a szempontból összeférhetetlenek. Dr. Manhattan ugyan kulcsfontosságú figura, mégis szükségtelennek éreztem a baleset elõtti életének hosszas részletezését- a figura egy modern, sci-fihez szokott nézõ számára adja magát. Sok jelenetet mintha csak a látvány miatt nyújtottak volna el, mégis a legtöbb ilyen "mesterségesen meghosszabbított" snitt egyszerûen a lassítások miatt vált érdektelenné. Snyder mintha elfelejtette volna a párhuzamos narráció fogását, pedig ez volt az elsõ dolog, amit a filmipar lenyúlt a képregényektõl. Rengeteg párhuzamosan folyó eseményt egy szimpla képfelezéssel egy idõben lehetett volna bemutatni, mégis mintha állandóan indokolatlanul ugrálnánk kameraállásból kameraállásba (kiszabadítás a börtönbõl. Ettõl függetlenül az egyes jelenetek, flashback-ek önmagukban tökéletesen megkomponáltak, kár, hogy a koherencia ezek közül néhol mintha hiányzott volna.

És akkor jöjjön a történet. Két napja töröm a fejem, hogy mi a jó büdös franc lehetett a cél a végkifejlet megváltoztatásával. Egy pici spoilerrel annyit mondanék: amíg Alan Moore a pusztulást prognosztizáló konfliktusban szemben álló hatalmak között egyiket sem terheli (még képletesen sem) felelõséggel, s megmarad a "mítosz-kritikánál", addig a forgatókönyvírók valamiért szükségét érezték, hogy kissé aktualizálva a történetet jelképesen ugyan, de megdorgálják a szabadság országaként titulált komplexumot a korábbi években tanúsított kalandor-politikájáért. Én lennék a legboldogabb, ha ez mûködött volna, de sajnos nem mûködött.

Tudom, a "kritikámat" (már ha ezt lehet annak nevezni) fõleg a negatívumok uralják. Az igazság az, hogy még nem találkoztam olyan filmmel ami minden elemében tökéletes lett volna, a jó filmeken jó csámcsogni, a rosszakkal pedig egyszerûen kár foglalkozni, elég óva inteni tõlük másokat. A Watchmen alapvetõen egy jó film. Két szék közé a pad alá esett volna, de valahogy mégiscsak sikerült megkapaszkodnia. Végig érezni az erõlködést, ahogy próbálja a vége-fõcímig tartani a magasságot, a szintet, amit a kezdõ képsorokkal megalapozott saját maga és nézõi számára. bár sok helyen érezni azt, hogy már-már összerogyik, mégis, sok-sok kínos fejrázás és szisszenés mellett ugyan, de valahogy csak kibírta: nem ejtett helyrehozhatatlan csorbát az eredeti nagy elõd hírnevén. Ami a jövõt illeti: nem szeretném, ha valaki évtizedekkel késõbb újra elõvenné a képregényt egy filmadaptáció erejéig, sokkal egyszerûbb lenne ha végre MEGKÉRNÉK Alan "kibaxottzseni" Moore-t, hogy írjon végre egy normális, direkt vászonra szánt forgatókönyvet. Egy ilyen húzással mindenki nyerne, az egyszer biztos.
kutyafuttato 2009 ápr. 02. - 23:52:24
(288/860)
Spoiler
teljesen jo a film
Spoiler vege
igazabol az egyetlen bajom pont azokkal a reszekkel volt, amit a gyikok kiemelnek. a verekedos reszek.kb egyedul a matrixban voltak hihetoek,hogy neo agyonver 9832646 smith ugynokot, itt neotol sem hinnem el.egyebkent zene nagyon jo, tortenet abszolut atlathato, nem tudom mi ebben a zavaros.szerintem ez inkabb onvallomas mintsem kiritika lehet...a film befejezese is jo, talan csoppet radikalis.talan ezert kotnek bele sokan.a "nehanyakat sokakert" elv serti az onerzetuket, vedeni kezdik az egojukat..ami nem mas mint a "sokmindent a semmiert".az elozo arany jobb szerintem, mint az utobbi.ofkorsz
10/10
Zyppho 2009 ápr. 01. - 17:28:16 10/10
(287/860)
:D XD
10/10
Zyppho 2009 ápr. 01. - 17:27:59 10/10 Előzmény TheOriginalP
(286/860)
Ugye... :')
offtopic
TheOriginalP 2009 ápr. 01. - 15:53:21
(285/860)
Igen, ez nagyon szép volt! :D Elõre az Igazságért!!!!! XD
10/10
Zyppho 2009 ápr. 01. - 15:07:38 10/10
(284/860)
És sosem lesz vége... De szerencse h van Leonidas a Rettenthetetlen, az alternatív amerika lakosainak Örzõje :) Én már feladtam a küzdelmet, de fájó szívvel fogok mindazokra gondolni akik feláldozták magukat a szent cél elérése érdekében :'( ez megható volt :D:D:D ( Bocs megint rámjött a pörgõs óra)
offtopic
TheOriginalP 2009 ápr. 01. - 11:19:04
(283/860)
:D:D:D:D Kezdõdik :D:D:D:D
9/10
Leonidas 2009 márc. 31. - 23:19:23 9/10
(282/860)
azért van az, hogy egyesek az egekig dicsérik a filmet, mások porba alázzák (mondjuk ez túlzás mert senki se hozott fel érvéket, hogy miért szar, köztük te sem) mert nem vagyunk egyformák. Vannak akik megértették és vannak akik egy mukkot sem belõle, mint ti is gondolom.
Kettõtöknek meg például lehet a Gyõzike show tetszik, a harmadiknak, akinek tetszett a Watchmen, annak meg lehet nem jön be a Gyõzike show...
Nem vagyunk egyformák...még szerencse
TheOriginalP 2009 márc. 30. - 19:05:45
(281/860)
Hehe. Úgy hiszem, ez tényleg egy újabb gyöngyszem XD.