Zempy 2009 márc. 14. - 18:57:55
(220/860)
Bár tegnap péntek 13 volt, reménykedtem, semmi gikszer nem fog velem történni. Nem így lett.

A Palace Westend mozi már az utóbbi két alkalommal is gyanús volt halálgyenge filmvetítésük miatt: halk és tompa hang, elmosódott felirat... gondoltam, én vagyok csak hülye. hát teganp az esti Watchmen még rosszabb volt, mint azelõtt, aztán a hang elment két percre, helyette vmi mulatós zene csendült fel. Ésatöbbi... rengeteg ember kiment reklamálni, mire végre bevonszolta a seggét egy illetékes, közölvén, hogy vagy átfáradunk egy másik terembe ahol újrakazdik (már fél órája ment a film!!!!) vagy vissza lehet a pénzt kérni. Mi utóbbit választottuk. Ezek után nem ajánlom már senkinek ezt a mozit, ami Bp-en a legdrágább, és egy nagy nulla amit nyújtanak!! Az esténknek és a Watchmennek most jó idõre oda. Köszönöm Palace Cinemas ezt a szuper színvonalat ennyi pénzért, igazán köszönöm!!!

Amúgy ez az elsõ fél óra nem tûnt biztatónak, semmi nem történt, és vontatott volt. Talán ha jobban tetszik, nekiülünk újra... de nem fogom megítélni ez alapján az egész filmet. Szóval nézzétek más moziban!! :))))
8/10
Bigpapa 2009 márc. 14. - 12:09:10 8/10 Előzmény Leonidas
(219/860)
Azzal volt bajom, hogy ...

******SPOILER******

gyakorlatilag felépítenek egy összeesküvés-elméletet, ami nagyon felcsigázott. Kíváncsi voltam,ki akarja kinyírni a maszkosokat(nem ismertem a sztorit,a képregényt). Beállítják Dr.Manhattant valami "istenféleségek" aki gyakorlatilag a materiális világ felett áll, mindentudó( ezt mégsem vette észre, pedig amikor szexel csajjal,közbe tud dolgozni is,így nem magyarázat, hogy nem tudott erre figyelni), csak rámutat valakire és az felrobban,de a végén úgy hajkurássza Ozymandias-t, mint amikor a terráriumban a kis egeret akarod elkapni. :)))
Rorschach halála azért teljesen felesleges, mert kõrözött bûnözõ, így senki sem hinne neki, nem is állhatna a nyilvánosság elé. Egy ugató kutya lenne,akire senki sem figyel.
Szóval azaz érzésem volt, hogy elnyújtottak egy amúgy baromi jó sztorit 150 percig, majd 10 perc alatt hazavágták és összecsapták!
*****SPOILER VÉGE******

Nem vagyok filmrendezõ,de ebbõl a filmbõl lehetett volna egy olyan csattanót csinálni, ami még egy második részt is megért volna. De így ****SPOILER**** Rorschach nélkül, valljuk be,ki lenne kíváncsi egy második részre?
Rorschach vitte el ezt a filmet a hátán, és a komédiás (akit imádok az Odaátból)******SPOILER VÉGE******* a többi karakter olyan borzalmas, hogy nélkülük egy közepes alatti gárda lettek volna.
8/10
offtopic
Bigpapa 2009 márc. 14. - 11:51:03 8/10 Előzmény TheOriginalP
(218/860)
Köszönöm szépen! :))
1/10
Cullangka 2009 márc. 14. - 08:58:14 1/10
(217/860)
jahh! én azok közé tartozok akik jobban szeretik a feliratosat, vagyis engem nem zavar! de tudoda mai csóringer világban drága a szinkron:) sztem ez a legfõbb oka! meg az, hogy nagyon jó film sokan megnézik feliratosan, azt majd kiváncsiak a szinkronra és sokan megnézik újra:)
offtopic
TheOriginalP 2009 márc. 14. - 08:14:11
(216/860)
Na emberek, így kell egy filmet véleményezni, függetlenül attól, hogy mi a véleményed. Bigpapa, tanulhatnának tõled :D
9/10
Leonidas 2009 márc. 14. - 00:23:33 9/10
(215/860)
egy ilyen filmet bûn leszinkronizálni...
vegyük például a 300 magyar hangját...hát röviden: szánalmas. A sötét lovagét meg meg sem merem említeni.

Már elõre látom, hogy Rorschach magyarhangja szintén hagy majd kivetnivalót maga után.

Egyébként a legtöbb 16 éven felüli már tud olvasni, nem nagy kunszt. Kevesebben vannak, de akadnak olyanok is akik összetudják egyeztetni a feliratot a képpel, netalántán még angolul is tudnak sõõõt továbbmegyek, még élvezik is így a filmet és szinkronosan semmiképp nem néznék meg. :)))

Szóval akik szinkronosan akarják nézni azok vegyék meg a DvD-t :P
9/10
Leonidas 2009 márc. 14. - 00:02:25 9/10
(214/860)
Nem kötekedni akarok, de ha jól vettem ki abból amit írtál akkor neked azért nem tetszik a vége,

SPOILER

mert Rorschach meghal...csak úgy mint Smith halt meg az eredeti I'm Legend-ben...
szerintem egy alternatív befejezéssel csak szar lehet,pláne hogy a comicban is meghal R.

SPOILER vége

de javíts ki ha tévedek és nem ez miatt nem tetszett
8/10
Bigpapa 2009 márc. 13. - 22:10:58 8/10
(213/860)
Az elõre leszögezem, hogy az életben nem hallottam errõl a képregényrõl.
Kiskoromban volt Pókemberes,Superman-es és Hulk-os képregényem,de nem vagyok egy képregény õrült.
Ettõl a filmtõl ( a bemutató alapján naivan)azt vártam, hogy kapok egy akciófilmet, különösebb mélyenszántó gondolatok nélkül. De nem ez történt. Mondom sorban.:))))
A zene , ahogy kezdõdik, a vágások qrva jók! Ezt eddig egy képregény adaptációról sem állítottam.
Amikor akció van, az is zseniális. A film alatt felcsendült zenék( Nena az étteremben,Simon and Garfunkeltõl a Sound of Silent a temetésen) annyira jók, hogy elhallgattam volna õket még a film nélkül is, olyan jól szólt a moziban.
Ami nekem kicsit sok volt, hogy nagyon mélyen mutatja be a szereplõket. Jó, hogy megismerjük õket,de itt a kevesebb több lett volna. Mert bizony néha elkalandoztam, fészkelõdtem. A filmbeli buktatók engem nem akasztottak ki, mert a dokumentumfilmet leszámítva mutasson már valaki olyan filmet, amiben nincs kapitálisan barom baki, vagy olyan bukfenc, amin vitázhatnánk. :))
Az zavart- ez nem a film hibája, hanem a bemutatóé- , hogy sok üresjárat volt a filmben. Nem a moralizálás, hanem amikor vágni kellett volna a sztorit. Engem az erõszak ábrázolása nem zavart, mert sajna ebbe a filmbe kellettek ezek.Kovács maszkja és a hangja nagyon tetszett. SPOILER***A börtönös rész valami állat volt!"Nem én vagyok veletek összezárva, hanem ti vagytok összezárva velem.." :)))))))))) Nálam ott nyerte meg a film, hogy megszerezzem majd dvd-n*******SPOILER END
A vége szerintem baromi szar volt. Érettem mire megy ki a dolog, átjött az érzés és a mondanivaló is, de akkor is szar volt. Így nem szabadott volna befejezni egy ilyen filmet.
Nem csodálkoznék, ha a gyári dvd-n lenne alternatív befejezés, mint a Legenda vagyok-ban. Mert azt is az utolsó 20 perccel hazavágták, de az alternatív ending baromi jó!
Összegezve:
Nem azt kaptam, amire számítottam ,de így egy héttel a megtekintés után is azt mondom, ez egy különleges film. Más,mint amit azok vártak, akiknek bejött a Pókember, azzal a kis majom Tobbie -val :)))))))))Abban még több baromság van, de azon senki sem akad ki.
Pedig a harmadik részben moralizáltak rendesen, voltak mély érzések. Meg is bukott a tinik közt :))))))))) Pedig nekem az a része tetszett inkább.
Szóval ha csihipuhi eksön filmre vágytok, akkor ezt ne nézzétek meg. Ha egy jó filmre vágytok, amin az agytok azon része is megmozdul, amit az esetek nagy részében talán nem használtok - ez új érzés lesz sokaknak :))- akkor ne hagyjátok ki a filmet.

8/10
hungarikum 2009 márc. 13. - 21:26:16 Előzmény Cullangka
(212/860)
Ja igen, Gyõr-Moson-Sopron megye, Sorry :D

Kár, hogy feliratosan játsszák szívesen megnéztem volna.. Azért vehették volna a bátorságot, hogy le szinkronizálják. Moziba filmet nézni megy az ember, nem olvasni. :D
/Tudom, hogy eredetibe általában jobb, de akkor is, aki akarja megveszi DVD-n aztán otthon olvasgathatja magyarul közben hallgatva az eredeti szinkronnal../
Majd legközelebb..
k00001 2009 márc. 13. - 19:37:40
(211/860)
Ma végre sikerült megnéznem a filmet.

Mondhatják, hogy elfogult vagyok, de nekem felülmúlta a várakozásaimat, fõleg azok után amit az interneten és a hozzászólásokban olvashat az ember.

A történetbeli változtatások nem voltak túl zavaróak, nekem speciel 5-öt sikerült összegyûjtenem amit hiányoltam illetve amit feleslegesen változtattak meg a sztoriban, ami véleményem szerint egy rajongótól nem is olyan sok.

Bár az is igaz, ha mindent meghagynak akkor még holnap is ott ülök

SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER

1, Nagyon hiányzott belõle Hollis Mason halála, ami a képregény egyik legmegrázóbb jelenete

2, Hiányoltam Rorschach élettörténetét, és hogy helyeselte a hirosimai atombombát, fontos lett volna a jelleme ábrázolásához

3, A "polip" nélkül Bubastisnak semmi szerepe nem volt, kár volt rá pénzt pazarolni

4, Kár volt megváltoztatni a gyerekgyilkos halálát, a képregényben sokkal érdekesebb

5, Hiányzott Ozy és Dr M utolsó párbeszéde:
" Ozy: Ugye a végeredmény majd engem igazol?
Dr M: Végeredmény? Soha semminek nincs vége"
(Jó, nem teljesen hiányzott, de ez így nem az igazi)

Ezek miatt nálam csak 9/10

Amúgy olyan sokan odavoltak, hogy milyen erõszakos, hát semmivel nem erõszakosabb mint a képregény, sõt a new york-i hullahegyeket (ez 6 teljes oldal a képregényben) még ki is hagyták.


Ui.: Vicces volt még látni, hogy mennyit bír Amerikában a "rendszer". Nemi erõszak oké, anatómiai pontosságú verekedési jelenetek, jöhet, kék fütyi nem gond, terhes nõ megölése, hagyjuk, homoszexualitás hát max egy leszbi csók a fõcímben :-)
AvatáR Gil Maerth 2009 márc. 13. - 16:39:55
(210/860)
Tegnap vagy ma reggel a VOX majdnem leadta az egészet filmelõzetes jogcímen :)
Már csak a részeket kellett volna egybevágni :D
1/10
leahmoore 2009 márc. 13. - 16:29:41 1/10
(209/860)
Én azt hittem moziba szórakozásból jár az ember, nem azért, hogy ott is azt lássa, amit a híradóban, meg a BBC-n. Helyesbítek: ÉN szeretek szórakozásból moziba menni! A Changeling sem volt épp tündérmese, mégis nagyon jó volt, kerek sztori, nagyszerû színészek. A thrillereket is szeretem. Egy képregényadaptációtól mást várok (egyes szám, elsõ személy). Vagy akkor máskor írják oda, hogy doksi film, tele szörnyûséggel. :DDDDDD és 18-as karika. ;)

Ha a rendezõ nem ragaszkodott volna ahhoz, hogy bemutassa a karaktereket, hanem maradt volna az a vonal, hogy Rorschach megpróbálja kideríteni, hogy mi áll az ügy hátterében, maradt volna egy másfél órás izgalmas film. Szerintem! :)
10/10
Zyppho 2009 márc. 13. - 15:54:22 10/10
(208/860)
Hátha 2 gyerekes anyuka vagy akkor tudhatnád h ez a való élet... ennyi erõvel ne nézz híreket mert ott is mészárlásokról van néha szó... hameg a negatív szemléletét a világnak nem tudod megérteni vagy akár befogadni akkor nem is tudom de nem törõdhetsz sokat azzal ami a világban folyik. Nem csak pozitív történetû filmek léteznek akár tetszik akár nem. Arról nem is beszélve h vmilyen szinten ez a film a való tényeket állítja az emberek elé. EZ VAN!
1/10
leahmoore 2009 márc. 13. - 15:02:01 1/10
(207/860)
Hát valljuk be, nekem nem tetszett, hogy egybõl lesajnáltál, amiért nem tetszett. Gondolj bele, egy kétgyermekes anyának miért tetszene egy olyan film, ahol az egyik fõszereplõ lelövi a terhes barátnõjét, vagy megpróbálja megerõszakolni a társát? Én elhiszem, hogy a karaktere ilyen, de ezt egy nõi gyomor akkor sem fogja pozitívan bevenni. SÕT! Mivel õk voltak az állítólagos jók, mert hogy annak voltak beállítva, nekem a két dolog nem fér össze. Egyébként véleményeken vitatkozni elég értelmetlen. Ez olyan, mintha azt írnám, hogy a kedvenc színem a fekete (ami igaz is :D), te meg közölnéd, hogy az hülyeség. Miért? ha nekem nem tetszik a film, akkor ez van. Azt sajnáltam legfõképp, hogy olyan jól indult az elején, aztán (hangsúlyozom, hogy szerintem!!!) elcsúszott az egész, vagyis bõven lehetett volna jobb. Egyedül a látványvilága fogott meg, az nagy hatással volt rám. Sajnálom, hogy a sztori csak negatívan. Hát ez van. Nincs olyan, hogy valami mindenkinek tetszik. :)

Nem emlékszem mit írtam, de eddig sem akartam kötekedni. Azt meghagyom másoknak. :DDD
9/10
Leonidas 2009 márc. 13. - 14:42:04 9/10
(206/860)
Na ez egy korrekt hozzászólás volt. Nekem nincs bajom azzal, ha valakinek nem tetszik a film, sõt én sem olvadtam el minden percétõl, nekem csak az a problémám, hogy mint állítottad az érvelésnek két oldala van : a pro meg a kontra.
De azt nem nevezném kontrázásnak mikor egy tag agyba fõbe szidja filmet, mindenféle szitokszóval illeti és emellett egy érdemleges érvet nem hoz fel, hogy miért teszi.
Nem rólad van szó, tudom. Viszont a te kivetnivaló állításaid is mind olyanok voltak (pl. hogy ezek nem igazi hõsök,hanem mocskos lelkû hétköznapi emberek) amik a film lényegét alkották.
(már nem emlékszem pontosan miket írtál, de majd visszakeresem ha kontrázol erre is)
1/10
leahmoore 2009 márc. 13. - 14:35:50 1/10
(205/860)
Eddig nekem is jók voltak. ;) Hiába, én sem vagyok tökéletes. :D
Na meg többen néztük meg, így szavazás alapján esett a választás erre. Nem bántam meg, hogy láttuk, mert azóta máshova rakom a mércét, ami a filmeket illeti. :)
10/10
sleepwalker77 2009 márc. 13. - 14:31:00 10/10
(204/860)
"Ami pedig azokat a hozzászólásokat illeti, amik arra szólítanak fel, hogy nézz utána a karaktereknek a film elõtt, meg olvass képregényt, nos, elég nagy szégyen, ha egy filmet csak akkor élvezel, ha elõtte edoktoráltál belõle."

Ez nem feltétlenül szükséges, de lehet hogy neked például jól jött volna, akár még tetszett is volna a film vagy be sem ültél volna. :)
Én olyan szempontból szerencsésnek tartom magam, hogy jók a megérzéseim a filmekkel kapcsolatban, tudom mire kell és mire nem szabad beülni. :)
1/10
leahmoore 2009 márc. 13. - 13:51:59 1/10 Előzmény katkunder
(203/860)
Katkunder - Látod, egyetértek! :D Ha valakinek nem tetszett a film, akkor annak kizárólag az lehet az oka, hogy nem értette, hiszen csak az okos kiválasztottak értették, a "pórnép" nem, ugyehogyugye? :) Jókat röhögök az ilyen kritikusokon, mert a névtelenség leple alatt osztják az észt, nyilván ez az egyetlen szórakozásuk. Ami pedig azokat a hozzászólásokat illeti, amik arra szólítanak fel, hogy nézz utána a karaktereknek a film elõtt, meg olvass képregényt, nos, elég nagy szégyen, ha egy filmet csak akkor élvezel, ha elõtte edoktoráltál belõle. (vagy akkor írják oda, hogy kizárólag annak a RÉTEGNEK szól, akik rajongók) A Sin City-rõl még csak nem is hallottam azelõtt, hogy megnéztem volna moziban és ott sem spóroltak a vérrel és a brutál jelenetekkel. Mégis az egyik kedvenc filmem lett! Az is megosztotta a jónépet, mert a film végére 10-en maradtunk a moziban (igaz, kb. 20-an kezdtük, már egy ideje vetítették) Mégsem szóltam be senkinek, mert nem tetszett. Ebbõl áll össze a kritika. Vélemények pro és kontra. Így kerek a világ. Én inkább örülök, hogy van olyan, akinek tetszett a film, legalább belõletek bejön egy kis plusz bevétel, ha az én ismerõseimbõl már nem. És most várom a sok kontravéleményt! :DDDDDDDDDD
1/10
Cullangka 2009 márc. 13. - 13:10:38 1/10 Előzmény TheOriginalP
(202/860)
jó bevallom, hogy van jó pár film amin jó a szinkron (pl a Dokik sorozatot képtelen vok angolul nézni, annyira szeretem a magyar hangjukat) de azért sokszor átírják a poénokat és nem lessz annyira ütõs pl.: házinyuszi! de ez ritka:)
5/10
zee944 2009 márc. 13. - 11:07:11 5/10
(201/860)
Szerinted hogy kellene fordítani a fuckot?