RobertDowneyJr 2009 márc. 08. - 12:25:25
(100/860)
Nagyon érdekes filmnek látom, kiváncsi vagyok ha megnézem ez lesz a véleményem:)
Kronosz7 2009 márc. 08. - 10:58:03
(99/860)
Cowface-el értek 1et, szerintem pont hogy jok a zenék, én azt vettem észre hogy mindent ugy csinaltak hogy teljesen visszaadja a képregényt. Jah és a történet pedig nem logikatlan hanem összetett lehet h neked bonyolult volt nemtudom, tény hogy ez nem aza szajbaragos történet, itt bevonja a nézöt is a történet megfejtésébe.. Az meg telleg h kevés informáciot.. már hogy lenne kevés? :D Hisz végig haladunk a nyomozással :D Plusz betekintéseket is kapunk és plusz még a "végitélet" is folyamatosan halad, szerintem nagyon jo logikara épül az egész.
10/10
Cowface 2009 márc. 08. - 10:19:40 10/10
(98/860)
A zenérõl mielõtt nagyon lehúznánk, kell szólni egy pár szót. A képregényben szerepelnek, dalok, mint Iggy Pop, Bob Dylan, Billy Holiday, tehát eredeti 80-as évek, de olyanról is esik szó benne, mint Wágnertõl a Valkûrok Lovaglása. A lényeg, hogy ezeket halljuk vissza a filmben és szerintem ez egy ragyogó ötlet, az meg, hogy mennyire illik pl. a Halleluja egy szexjelenethez, hát ezt embere válogatja. Szerintem nagyon illettek a zenék és ez még teljesebbé teszi az egészet. Nagyon ajánlom a képregényt mindenkinek.
Cow
5/10
Andal 2009 márc. 08. - 09:45:25 5/10
(97/860)
Szvsz elég gyenge film lett. Képregényt nem ismerem, de ahhoz képest, hogy 163 perc, szvsz nagyon kevés info jött le az alternatív '80-as évekrõl. Tipikus szuperemberes gagyi-sztori, nevetséges logikátlanságokkal. Többre számítottam (nem akcióból), szvsz 5/10.
8/10
PainDemon 2009 márc. 08. - 09:44:25 8/10
(96/860)
Szerintem jó film volt, látszott hogy a 300 rendezõje csinálta (brutális verekedések, lassítások). A zene értékelhetetlen. Bárki is válogatta össze semmi érzéke nem volt hozzá.
Kronosz7 2009 márc. 08. - 01:02:25
(95/860)
Felesleges brutalitas? Brutalisan unalmas? Ha már iet mondasz valamire, akkor meg is kéne indokolnod azt.. mert ennek igy nem sok értelme és kitudja.. lehet h némeik ember miattad nem megy el megnézni ezt a filmet. és követ el ezzel hatalmas hibát.. ez 1 ujfajta szuperhösös film.. Felesleges brutalacio amiröl te beszelsz az nem volt felesleges.. inkabb eredeti.. most az ahogy a bardal csapkodja a csavo fejét aki elötte megetette a kutyakkal a kislanyt.. ez igy brutalis de nem felesleges hanem gyönyörü.. nem azaz unalmas régimodi amerikai szutyok hanem egy kicsit másabb és ezaltal vmi új.
1/10
Gál József 2009 márc. 07. - 23:35:04 1/10
(94/860)
Ez egy nagyon gyenge film.
Ok nélkül brutális és brutálisan unalmas
9/10
Leonidas 2009 márc. 07. - 23:32:48 9/10
(93/860)
Hát az én kezemben még nem volt egy Watchmen comic sem, mégis nagyon bejött...egyedül az elsõ trailer-t láttam, ami már bõven elég volt ahhoz, hogy lássam ez valami különleges.nem is csalódtam.

akinek van sütnivalója az a regények olvasása nélkül, is megértheti.
daveslim 2009 márc. 07. - 23:26:35
(92/860)
Nekem egyre inkább az jön le, hogy:
1: a képregény-geek emberkék 99%ának ez be fog jönni
2: akik nem olvasták/nem ismerik a képregényt, nem ebben a világban vannak, azoknak ez kaki lesz
3: akik az 2-es pontba tartoznak és akciófilmre vágynak, azoknak még nagyobb kaki lesz.
4: egy kicsiny %-ának mindegy, hova tartoznak, nem fog tetszeni/tetszeni fog

Ez alapján menjen el mindenki megnézni szerintem. Pontosabban: költsön mozijegyre.
10/10
Zyppho 2009 márc. 07. - 20:42:07 10/10
(91/860)
ja és egy külön téme hogy az emberek azért nem tudják értékelni az iesféle alkotást mert a pozitív tipikus amerikai sztorikhoz vannak hozzászokva.. ami viszont erre a filmre nem jellemzõ. Egészen egyedi
10/10
Zyppho 2009 márc. 07. - 20:38:23 10/10 Előzmény sipka
(90/860)
Na én ezzel speciel nem a saját nézõszemszögembõl nyilatkoztam, hanem azéból akivel néztem... mivelhogy õ még nem olvasta ( valószínûleg nem is akarja ) az õ elmondásai szerint ez a film nem ért pénzt... persze ezzel nem arra célzok h én ne éélveztem volna mert nagyonis tetszett, és nem akarom elvenni más ember kedvét se ettõl az alkotástól mert nem minden ember egyforma. DE TÉLLEG MEGÉRI AM..
9/10
Leonidas 2009 márc. 07. - 19:09:43 9/10 Előzmény sipka
(89/860)
Nyilván az anyagiak miatt...
Tudták, hogy a Watchmen sok embert fog érdekelni még A 16-os 17-es korosztályból is, így gondolom nem kockáztatták meg az õ elvesztésüket...
10/10
Cowface 2009 márc. 07. - 19:06:54 10/10
(88/860)
Tény, hogy ráférne a 18-as korhatár, de az, hogy nincs rajta, nem a film és az alkotók hibája.
10/10
Cowface 2009 márc. 07. - 19:02:21 10/10
(87/860)
Üdv.
Most regeltem, a Watchmen hatására. Mind a film, mind a képregény elképesztõen nagy alkotás. Ha valaki ráérez ennek az egésznek a méllységére, az ugyan így fogja látni. Nem értem azokat, akik lehúzzák, vagy kimennek a terembõl. Másra számítottak? Ez így tökéletes, a megváltoztatott zárás is el van találva. Tele van katarzissal. Kiváncsi vagyok, mikor lesz még egy ilyen legközelebb...
Jah, nehogy letöltve nézzétek meg elõször!
Cow
10/10
rubber_johnny 2009 márc. 07. - 18:57:19 10/10
(86/860)
Teljesen egyetértek. plusz annyit, hogy én 5én láttam de még most is a hatása alatt állok. Hatalmas élmény. Akik szerint unalmas azokat pedig szívbõl sajnálom
leopard26 2009 márc. 07. - 18:52:46
(85/860)
Na végre leszedtem!NÉMET szinkronnal!Ájjájájájjájjájáááj!Rögtön töröltem is minthogy elrontsam az elsõ élményemet
sipka 2009 márc. 07. - 17:19:08
(84/860)
Én minden egyes esztendõ elõtt készítek egy mozifilm-listát, amin felvázolom a jövõben leadott népszerû mûveket. Így jön össze kb. 45-50 alkotás, amelyet 10-re csökkentek le, anyagi helyzetem kritikus felmérése miatt. (Hisz egy állástalan diák, nem tud magának 50 mozijegyet szponzorálni..) S bizony ebben a laminált, díszes listában ott szerepelt a "Watchmen" is, amit mostanában volt alkalmam megtekinteni, hatalmas várakozások közepette.
Egy ÉLMÉNY volt végigülni azt a 165 percet :) Fogalmam sincs mire céloztak páran az "unalmas" szó begépelésekor, mivel a sztori folyamatos menetében annyi érdekes és feszültséggel teli szcéna van, hogy az ember ébrenléte egyszerûen nem képes lelankadni. Hihetetlen vizuális elemek, és képi megvalósítások vetülnek ránk a vászonról, hogy csak gyõzzük nézni a jobbnál jobb ötleteket. A felcsendülõ dallamok pedig igazi 80-as évekbeli örökzöldek, amely elég furcsán hatnak ebben a depressziós hangulatú világképben, de azért mégis csak mûködnek.
A karakterek lélekrajza ennél kidolgozottabb már nem is lehetett volna. Szinte mindegyikõjük múltjába kapunk egy kis betekintést, amitõl jobban kirajzolódik mostani énjük miértje. Közülük is talán "Rorschach" az, akivel állandóan szimpatizál a nézõ, mivel Õ nem tud olyat tenni, vagy mondani, ami ne lenne már önmagában vagány :) Nálam tuti fent van a filmtörténelem legemlékezetesebb karakterei között :P
S akkor most rátérnék a történetre, amit kiválóan összerakott Alan Moore képregényíró. Olyan mélységekig ment le, hogy én még nem igazán láttam ehhez hasonlót. Az ember azt gondolná elsõre a szereplõk béna jelmezeit látva, hogy: "Úúúúú, de sz#r...", miközben ha jobban belemélyedne az idétlen ruhákban pöffeszkedõ hõsök történetébe, akkor igencsak elcsodálkozna. Durva jelenetek sorakoznak egymás után, amelyet sose képzeltünk volna el egy képregényfilmben (vér, erõszak, brutalitás, kegyetlenség, szex stb.) Igazi érett gondolkodásra hajlamos elmét kíván, a rengeteg filozofálgatás, és az enyhén burkolt mondanivaló miatt. (Tehát példának okáért azoknak nem ajánlott, akik elröhögik magukat egy csüngõ, kék fallosz láttán... Mellettem is ott nevetgéltek percekig, ezzel is zavarva a film befogadását :)
Amúgy a produktum legerõsebb eleme a vége. Zavarba ejtõen meglepõ.... Mondhatni: erkölcstelen. (De ennyi elég is ebbõl, mielõtt még kikotyognám a befejezést.)
Szóval a "Watchmen" egy teljesen újszerû comics-movie, ami mindenkitõl megérdemli a figyelmet (:))

UI: Lenne egy kérdésem: Mi a lóf#sz történik mostanában? A "Watchmen"-t csak 16 éven felülieknek ajánlják miközben ömlik a vér mindenhonnan, a "Halálfutam"-ot pedig 18-asba sorolták, miközben nincs is benne semmi félelmetes!!! Ki érti ezt.... :S
shoc 2009 márc. 07. - 17:10:52
(83/860)
help.
este elmennénk moziba. a 300 és dark knight jó filmek, (történet szempontjából a dark knight annyira nem tartom 100-asnak...) a lényeg hogy az x-men kifejezetten idegesítõen naiv kategória számomra (nem sérteni akarok) arról van szó hogy a margetingje és a "300" miatt szivesen megnézném, de nem szeretnék végigülni egy 3 órás x-men mozit... a bartánõmmel pedig pláne nem szeretnék kicseszni... segitsetek már léccci: érdemes befizetni rá így is vagy nézzünk meg egy largo winch limonade akciót? help és kösz.
3/10
judybee 2009 márc. 07. - 15:34:53 3/10 Előzmény Zyppho
(82/860)
Szerintem is túl hosszú volt. Fél óra telt el benne úgy, hogy csak a képregényhõsöket mutatták be. És tényleg elég naturalisztikus, szerintem sem kellene ilyet gyerekeknek mutogatni.
10/10
Zyppho 2009 márc. 07. - 10:54:56 10/10
(81/860)
Nekem is nagyon tetszett de néhol unalmas volt tényleg..de ha a sztori ilyen akkor nincs mit tenni ( nem azt mondom ezzel hogy a könyv unalmas.. Sõt! nekem a könyv nagyon nagyon nagyon tetszett ami viszont ritka jelenség :D ) Am én se értem miért nem 18-as besorolású a film.