10/10
Hannibal Lecter 2010 nov. 06. - 22:43:17 10/10 Előzmény Seraphin
(55/115)
Természetesen tiszteletben tartom a véleményed, de el kell, hogy mondjam a posztapokaliptikus filmek közül a Mad Max a legjobb, sõt alapmû ebben a témakörben, de ez sem rossz, én jobban szerettem mint a kritikusok. Az minden ilyen filmben azért eléggé elgondolkodtató, hogy amikor már szinte semmi se lesz a földbõl, akkor is mindenki öli egymást. Ha a rejtett dimenzió könyv egér kisérleteinek hihetünk a föld valamivel nyugisabb lesz ha kevesebben leszünk, ez illetve a mad maxben a benzinért való kétségbeesett harc még abban a szûk sávban lehetésges ahol az elõzõ világból megmaradtak, vagy 2.3. generáció még él, de aztán tisztulna az emberi minõség, ugyanis a legtöbb bajt az okozza,hogy már megtelt a föld.
8/10
PivarnyikKrisz 2010 nov. 01. - 11:10:53 8/10
(54/115)
Nekem pedig kifejezetten tetszett a film.
Szerintem 10/8.
4/10
Semprini 2010 febr. 11. - 15:50:34 4/10
(53/115)
Na, igen, ez is benne van a pakliban, de talán nem kellett volna annyira erõltetni a dolgot... XD
offtopic
pozsizsuzsi 2010 febr. 11. - 13:08:00 Előzmény Semprini
(52/115)
Meg azért, mert az elsõ forgatási helyszínt díszletestõl szétverte egy cunami...
Seraphin 2010 febr. 11. - 12:47:14
(51/115)
Nem rossz, fõleg az eleje szórakoztató, amikor már a nõci a kiskölyökkel is bekapcsolódik, és elkezdõdik a történet, onnantól kezdve már kiszámítható.
A Mad Max filmeknél egy fokkal jobb.
4/10
Semprini 2010 jan. 31. - 20:17:37 4/10
(50/115)
Na, azért fürdõkádnál kicsivel nagyobb tartályt építettek a filmhez. Azért is bukott akkorát, mert a költségvetés fordított arányban volt a film színvonalával és látványosságával. :-P
4/10
deadscott 2010 jan. 31. - 19:14:00 4/10
(49/115)
mad max a fürdõkádban
4/10
Drogba56 2010 jan. 06. - 11:11:05
(48/115)
A sok csicska továbbra sem tudott értelmes indoklást adni az egy csillagokra, meg a nullákra. Nem mondom, h tökéletes film, mert nem az, de azért 1 csillagnál sokkal többet érdemel. Irány Teletabit nézni kisfiúk, az lehet h jobban átjönne nektek. (Gondolom ezek a csicskások meg mennek lehuzigálni a Dark Knight-ot meg az Avatart is, és még a Gyûrûk Ura is kaphat néhány 1 csillagot tõlük.)
sakit felut 2010 jan. 05. - 11:53:11
(47/115)
... szépen megállapítottad és igazad van, meg kell tanulni vitorlázni :-` ... a film egy jó történet kiélezett szereplõkkel .. a világon mindig is lesznek zsiványok, trógerek, banditák, katonák, igazából Costner se formált meg nevetségesen kedves jó hõst ... ha sok pénzt költöttek rá, amire én is emlékszem, akkor azért nem olyan zseniális film, de egyedi a maga nemében ..

egyszer újranézem, hogy írjak valami pontosabbat, de Hopper tesz annyit a filmhez a nagy gonoszként mint Costner, az igaz :)
Leonidas300 2010 jan. 05. - 11:29:35
(46/115)
Lehet hogy a film kissé gagyira sikeredett, de mondjuk én nem nagyon vettem észre rajta.Egyébként talán furcsán hangzik,de szerintem egy nagyon is valós jövõképet vázolt fel a film. Nagyon úgy tünik hogy ezt nem kerülhetjük el lásd befuccsolt klimakonferencia, mert a legtöbb nagykutya csak a zsebét tömi,és csak papol, de úgyse változik semmi.É mivel tudjuk hogy a történelem megismétli önmagát,mert nem egy lineáris vonal amelyen haladunk az egyre jobb és jobb jövõ felé.Hanem az egész egy körforgás, születés és pusztulás, és utána újrakezdés, ezt már 2500 éve Hérodotosz is megmondta, hogy igy müködik a világ.Azt hisszük hogy a mi fejlett világunk örökké fennmarad és fejlõdik, de ez nem igaz, mert a Római Birodalom is virágzott és senki se gondolta volna hogy elbukhat,végül mégis eltünt,csak emlékei maradtak,de újra lett kezdve,igy lesz majd ez akkor is.És ezt nem a filmekbõl szedtem,csakis a történelembõl, mert csakis abból tanulhatunk,ami pedig ezt mutatja.
esernyo 2010 jan. 04. - 23:45:08
(45/115)
Kár az utolsó fél óráért :(
Rahel 2010 jan. 04. - 21:52:18
(44/115)
-A film a mese és a western elemeket követve megkülönbözteti a jókat, és a rosszakat, és ügyesen felhívja figyelmünket a tiszta víz értékére!!
-Azt hiszem ennyi..:))
3/10
szingh 2010 jan. 04. - 20:36:39 3/10
(43/115)
Minden idõk legdrágább "B" filmje. És ezt a kétes titulust soha semmi nem veheti el tõle. Hogy mégsem lett akkora bukás, mint amit érdemelt volna, azt az akkor még jól csengõ Costner névnek köszönheti.
Nagy csalódás. Egyedül Dennis Hopper alakítását lehet kiemelni. Õ volt a gyöngyszem a gennyes váladék közepében.
4/10
offtopic
zs9302 2010 jan. 04. - 16:13:12 4/10
(42/115)
Tényleg gyenge film. Annyi pénzbõl sokkalta jobb filmet is ki lehetett volna hozni.
1/10
hossza 2010 jan. 04. - 16:03:16 1/10
(41/115)
sok szar filmet láttam már, de ez azok közül is a legszarabbak közt van. teljesen végignézni nem is tudtam, pedig vagy háromszor megpróbáltam. már a film eleje is nagyon elmésen kezdõdik: kosztner belehugyozik egy pohárba, és ivóvíz híján beleönti azt a saját maga alkotta kis masinába, hogy aztán kapásból megihassa. kérdem én: ha a saját hugyát meg tudja szûrni, akkor a tengervizet miért nem?!
na nem mintha több nagy balfaszság nem lenne benne. az utolsó 5 percet szintén láttam... hûsünk egész végig a szárazföldet keresi, majd amikor végre megtalálja, akkor rájön, hogy õ inkább mégis visszamegy a tengerre... jesszusom! ostoba és gagyi az egész úgy ahogy van. csak azért adtam rá 1 pontot, mert nullát nem lehet.
AvatáR Gil Maerth 2010 jan. 04. - 08:09:39
(40/115)
Ja és igen: a sluszpoén:
Mitõl robban fel az a 3 jetski a végén, amit a Káplán uszit a vizben lévõ kislányra?
AvatáR Gil Maerth 2010 jan. 04. - 08:07:57
(39/115)
KLASSZIKUS és aktuális.
Fõleg manapság- lásd jégolvadás, tengerszint emelkedés, Koppenhágai Klimakonferencia kudarc.

Bár anno amikor kijött nem így vélekedtek a Filmrõl- mármint hogy klasszikus.
Pár vélemény:

96/2:
"Minden idõk legköltségesebb filmje a tavalyi év Waterworld-je volt, ami immár fix hogy nem hoz busás hasznot a készitõinek"

"A filmbõl készült játék Gameboy változata (...)legalább olyan halvány lett mint maga a film. Ugyanazok jellemzõk rá: ötlettelenség és unalom."

96/4
"A mozik rendszeres látogatói gondolom már egybõl tudják, hogy a waterworld cím mit takar, nevezetesen a tavalyi év egyik legnagyobb bukását, ami ráadásul egyben mindne idõk egyik legdrágább filmje is volt.
Bizony, Kevin Costnert láthattuk már értelmesebb szerepekben is"
"[...]Ez a wterworld sehogy sem akar sikert hozni készítõi számára."


pedig a Valdez-en a hangulat remekül le volt kottázva :)
és egynémely ruha is remek volt, az atollpedig ki volt dolgozva.
Kisé vizi Mad Max hangulatot árasztott az egész, nem?
Bár pár kérdés felmerült benem:

1, Hogyan leli meg a Tengerész (Kevin Costner) a Füstölõk bárkáját.
2, Mitõl vannak az utórobbanások a Valdezen?
3, Mér nem tudnak nyílt célpontot eltalálni a gonoszok, még akkor se ha huszan lõnek ugyanarra?

még valami: Ha egy kontinenst 25 párnál több ember telepiti be, akkor a populáció -tudományos kutatások szerint- fennmarad.
Én nem láttam ennyi embert az Atoll pusztulása után. :)
Remélem azért nem halunk ki ! :D

szóval 10/8 a Filmnek.
De csak a hangulat és a kiváló Dennis Hopper-es alakítás miatt :)
nagy az öreg még mindig !

egy kis idézet végezetül:

"Lassan hozd be azt a robogányt, nem érek rá várni egész nap!"
(messzirõl motorzúgás - majd berobban a Tengerész jetskin a Valdezbe!)
(Mire a várakozó tag:)
"Mondom LASSAN !!"

:))))))))))))))))))
samuszaki 2010 jan. 03. - 22:18:37
(38/115)
Csak azt tudnám mi került ezen ennyibe.
Viszont ez a partibetegség dolog nagyon tetszik. :)
Danner 2010 jan. 03. - 22:04:14
(37/115)
Maradék, a régi idõkbõl :)
Karterab 2010 jan. 03. - 20:53:24
(36/115)
nem olyan rossz film..nem a legjobb Costner szerep, de õ azért hozta ami kell...