offtopic
Morpheus RexXx 2008 szept. 12. - 13:51:07 Előzmény Hannibal Lecter
(197/917)
Te elég szélsõséges vagy szerintem és nem obijektív. Felteszem, nem megfelelõ olvasmányokat forgatsz és szerinted is a zsidók kezében van a világ... Persze, hogy a sokat szajkózott hirosímát, stb, 56-ot sem lehet elfelejteni... de pl tudtad, hogy ide 56-ban a brittek akartak bejönni és megvolt az egyesség, de a szovijet "testvérek" gyorsan beelõzték õket és bedurakodtak ide??? Akik valóban voltak 56-ban és résztvettek a dolgokban ill érintettek voltak, a gyomruk forog már attól, hogy mindenki ezzel érvel és ezt emlegeti ezzel csinálva belõle jó marketingfogást... a marketingesek téged is jól beprogramoztak ezen téren... Te vagy aki "sz@.ik a dolgokra és elégedetlenkedésbõl beleköt a haldokló fába is". A bolygót valóban jobban kellene védeni, de ez nem csak a nagy amerikát érinti. Hogy elvan az EGÉSSZ emberiség kényelmesedve (ahol tehetik) és 2 sarokra is kocsival mennek mert menõ és presztizs. Nem a nagy amerika az aki írtja a föld erõforrásait ill kihasználja, hanem maga az emberiség, ahová te is tartozol és én is. Én tiszta lelkiismerettel vagyok ebben, mert tudom, hogy minden tõlem telhetõt megteszek a védelmében és tisztelem a földünket mindenestõl, és EGYÜTT élek azzal. Talán megkellene teremtenünk az alapját NEKÜNK, hogy legyen mit újrahasznosítani a kiaknázás helyett, nem pedig beleömleszteni a szemetet egy konténerbe. Te Hannibál, hányszor nézed meg, hogy mit dobsz ki olyan szemszögbõl, hogy azt mire/hogyan lehetne újrahasznosítani? Tudod, vannak felvásárlótelepek is, ill ahol átveszik, de sokaknak hamarabb fordúl meg az a fejében, hogy az odaút ill szállítás is többe kerül mint a kukáig. Hát akkor spóroljon az ilyen, de ne feledje, hogy saját utódainak életére/életminõségének kárára spórol. Bár ennél sokan irígyebbek/önzõbbek legbelül és csak takarónak használnak dicshimnuszokat és álérzéseket...
Morpheus RexXx 2008 szept. 12. - 13:36:20 Előzmény hecsedli
(196/917)
Nos, mi is az ottani barátaimmal "bárgyún" néztük elsõre, és mondtuk, hogy ez valami vicc, ez valami trükk... mert nem bírtuk felfogni, hogy ez akkor "most történik, és valóban megtörténik". Mint egy elcseszett katasztrófafilmben... Régebben nekem is valahogy egyenlõségjel tevõdött Bush és Meggyesi közé... de késõbb rájöttem, hogy nem teljesen így van ez és õ is egy "team" forgatókönyve alapján tesz mint mindenki más az õ "szakmájában". De õ is úgy érzett utánna ahogyan mindenki más... a film végén a felderítõ karakter megynyílvánulása a nép "2ik felüvõltését" jelenítette meg...
Morpheus RexXx 2008 szept. 12. - 13:27:34
(195/917)
Légyszi ezt fejtsd ki bõvebben... A merénylõk ellen, vagy a WTC ellen? Mert ha a "WTC ellen"-re gonolsz, akkor inkább maradj bölcs... Ha nem, akkor bõvebben fejtsd ki ha kérhetjük...
offtopic
Morpheus RexXx 2008 szept. 12. - 13:20:30 Előzmény C.s.I.
(194/917)
;) No.1
Attól, hogy valakinek diplomája van, még nem "nyrõ". Sajna tanárban is van olyan (találkoztam ezzel én is), hogy az általános iskolai osztályában igen erõsen veszélyezteti az egészséges szellemi és lelki fejlõdését tanítványainak... de az pl vidéken történt, ahol sajna sajátos módon sokan csak túlélnek és beletörõdnek...
offtopic
Morpheus RexXx 2008 szept. 12. - 13:14:41
(193/917)
Bocsi, hogy ehhez is hozáteszem gondolatomat... :)

Nos ha megnézzük, az elsõk között voltak harcistratégia terén a kamikaze-ben a japánok. Nos igaz, hogy egy elhamarkodott döntés volt a bomb bevetése... DE akik kiadták a parancsot sem voltak vele tisztában, hogy milyen erõ van a kezükben ill annak utóhatásairól. Még õk is megdöbbentek rajta és elgondokodtak a helyességén... ezért is támogattták késõbb japánt. Õk is egy adott háborús helyzetben az éppen kéznél levõ leghatásosabbnak vélt eszközhöz nyúltak. Igaz, hogy az is szörnyû volt. Vannak "amerikás" nézeteim ellneére japán és vietnámi ismerõseim (barátaim is). Túlléptek rajta õk is, mert visszacsinálni nem lehet ugye, és vége is lett a háborúnak. A kapott segítséget felhasználva igen gyorsan lettek vezetõ ország az iparok terén (lásd autó). De maguk is elég szélsõségesen szabályozzák a népeségüket. Minden háborúban vannak civil áldozatok. Háborúban... A WTC elleni esemény viszont mintha észhez térített volna több millió embert. NewYorkban pl visszábbeset a bûnözés... ja, és japán... nos ott a hatások miatt is megemelkedet az átlag Inteligenciaszint... ez is egyfajta mutáció. Nézd meg hol tartottak elõtte, és hogyan éltek. Egyet nagyon tisztelek a japánokban. Semmilyen körülmények között sem adták fel kultúrális szokásaikat és hagyományaikat.
afcajax 2008 szept. 12. - 12:32:35
(192/917)
A világban ennél sokkal borzasztóbb dolgok is történtek már.De még menyi.Csak az nem volt ilyen látványos és persze nem amerikával történt.Persze az a szerencsétlen 3000 ember pont nem tehetett semmirõl.De ezért tragédia a tragédia, mert olyanok halnak meg akiknek nem kéne.Országtól függetlenül is részvét annak a 3ezer embernek.
offtopic
nihilke 2008 szept. 12. - 12:26:24
(191/917)
nem direkt szórakozunk:) de te meg azt értsd meg, lehet, hogy ott, akkor pikkpakk eldõlt mindent, de ettõl még az áldozatok száma nem lett kevesebb, sõt...
nekem csak ezzel van bajom. rém egyszerû ledobni 1-2 atombombát, csakhogy végezzünk má', oszt' menjünk haza, de attól még, hogy háború van, nem lehetne elgondolkozni a következményeken? mégiscsak emberekrõl volt szó:OO
Dantes 2008 szept. 12. - 12:05:47
(190/917)
De én szerintem lehet hogy az UFO-k voltak az Endor-ról..már miért? ide jöttek odaholografáltak egy repülõt, és a megataomizáló lézerrel ki lõtték a házakat.

Lehetséges.
offtopic
nihilke 2008 szept. 12. - 12:00:35
(189/917)
ha jól tudom így is kb. 200 ezer körül volt az áldozatok száma, bár igaz, ebben nemigen voltak amcsik. hurrá. számukra valóban gyorsan vége lett, nekik ez így k*rva egyszerû volt, de valakik még ennyi év elmúltával is szenvednek a következményektõl. tényleg tök jó, mondhatom.
C.s.I. 2008 szept. 12. - 11:59:24 Előzmény planeta
(188/917)
Égõ olajkút tényleg nem termel, és ez a lényeg.
Dantes 2008 szept. 12. - 10:15:51
(187/917)
Persze, persze...saját kormûányuk...szerintem meg az UFÓK az Endor bolygóról.
1/10
Hannibal Lecter 2008 szept. 12. - 09:47:32 1/10
(186/917)
Lehet, hogy Gordon Gekko is meghalt aznap
1/10
Hannibal Lecter 2008 szept. 12. - 09:45:50 1/10
(185/917)
Ettõl az "ezt nem szabad soha elfelejteni" szövegtõl vagyok már rosszul. Tudjátok mit nem lehet elfelejteni: Hirosimát, Nagasakit, meg a napjainkban is elõkerülõ amerikai 1 tonnás bombákat, azt nem szabad elfelejteni, meg, hogy szartak 56-ra, szartak Izrael véres megalapítására, szarnak az emberi jogokra. A fél arab világot felégették és mi lett az eredménye? Nincs Szaddam de van helyette káosz. Sebaj majd Obama megváltó kivezeti a csapatokat és újra átélhetjüók a bizonyos történelmi csoportokra vonatkozó, ismétlõdõ önsiránkozást, hogy egy kicsit ismét részesülhetünk a "háború" borzalmaiban. A WTC lerombolása, amin az USA mûve, nem csak a háborúra volt kítûnõ ürügy, amely a legnagyobb üzlet ezen a hülye bolygón, hanem arra is, hogy korlátlan adatszerzésbe és megfigyelésbe kezdjenek. Sajnálom a kisembereket akik áldozatul esnek ennek, mert õk az igazi amerika, de õk is szavazzák meg azokat a szemeteket, akik álomdumákat nyomnak vagy bombákkal fenyegetnek "szónoki évben" és ahogy meg van a hatalom, mondják: elqrtuk. A világkereskedelmi központon és az ott dolgozókon való siránkozás mindig hangosabb lesz az Amazonas õserdeinek és fajok, köztük emberek kiírtása miatti siránkozásnál, pedig az nap mint nap megtörténik és csak fogy a levegõ.
hecsedli 2008 szept. 12. - 09:29:54
(184/917)
Nekem is rémlik Bush üres bárgyú arca a hír hallatán.
Nem tudtok egy jó linket ehhez? Megnézném újra.
A robbanások után a biztonságiak el is tüntették Bush-t jó pár órára. Mi mást lehet tenni egy olyan emberrel, akinek idõ elõtti megszólalása(?) következtében minden terv, elõzetes forgatókönyv könnyen füstbe mehetett volna...
hecsedli 2008 szept. 12. - 09:17:10
(183/917)
Jó kis összefoglalás.
Nem igazán lehet háborút vívni, fõleg megnyerni, egy 'elvont fogalom' ellen. Errõl Terry Jones is írt, akit érdekel angolul, itt olvasható: http://www.commondreams.org/views02/0112-02.htm
Abszurd világban élünk. Ezért is imádom Terry Jones-t és a Monthy Python társulatot.
AvatáR Gil Maerth 2008 szept. 12. - 09:01:38
(182/917)
Ez az a film amire nyugodtan kirakhatták volna a 16-os karikát- 2 emberre több tonna acél és üveg esik.

Én azon csodálkozok hogy egyáltalán maradt lábuk, és karuk, és hogy nem száradtak ki.

Lehet vitatkozni, de Amerika maga ellen hergelte az arab világot a XX.-században.
És ez egy több mint 500 milliós ( ! ) tömeg.
Nem csoda, hogy 9.11-én felállva ünnepeltek.

Mindazonáltal a pátoszt kihagyhatták volna (bosszú, stb)
Szembe kell nézni vele:
AMERIKA KÉT HÁBORÚT VESZTETTE EL EGYSZERRE !
az elsõt afganisztánban -ahol 7 éve nincs béke.
a másodikat Irakban - ahol 5 éve tart és még senki nem tette le a fegyvert.

A VILÁGTÖRTÉNELEMBEN SOHA NEM VOÖLT OLYAN HOGY EGY ORSZÁG 2 MÁSIKKAL HADBAN ÁLLVA NYERT VOLNA.
(legalábbis én nem tudok róla , bár útánna kéne nézni)

Vitatkozni lehet, de ez Igazság.
amerika a probléma KÖVETKEZMÉNYÉT akarta felszámolni (Terror).
Csakhogy most nem egy ország, vagy egy vérgõzõs diktátor
az ellenfél. hanem egy FOGALOM.

egy fogalom ami önmagát gerjeszti.

Mert mit lát az arab: lelövik a civileket is, házaikat lebombázzák ,gyerekek/nõk halnak meg.
a dolgok másik aspektusa a köztük élõ terrorrista sejtek.

Róma is igy bukott el: nem tudta mikor kel a háborúkat abbahagyni. és õk i9s szûkitették ahatalmat, mint ahogy amerika eladta a saját szabadságjogait.

Holott Amerika pont ettõl vált Amerikává:
a szabadságjogok miatt.
Most viszont már a reptéren akkora elenõrzés van, mintha mindneki egy atombombát rejtett volna el.

Holott mindneki tudja: egy kis finesszel továbbra is akármilyen fegyver vófelvihetõ a fedélzetre.

*

Ennek ellenére katasztrófa marad 9.11 és részvétem minden elhunyt felett.

Én szerintem a Fahrenheit 911 (remek film) közelebb visz a probléma teljes megértéséhez.


Ez az én véleményem.
planeta 2008 szept. 12. - 00:59:11
(181/917)
Én is örülök, hogy nyugodt körülmények között vetettük össze az álláspontjainkat :) Most megyek, mert holnap vár a munka (illetve már ma).

Hasonlóképpen nyugodt, jó éjszakát és szép napot! :)
Morpheus RexXx 2008 szept. 12. - 00:56:19
(180/917)
Igen jó volt a film, de szerintem nem volt lapos, csupán éreztetni akarta az áldozat helyzetét, a lehetetlenséget és tehetetlenséget. ÉS azt, hogy az ember képes belevágni a megoldhatatlanba is embertársaiért.

A film álltal bemutatott események összekapcsolódna a véleményekkel. De én is örülnék, ha csak a titanic lenne és jéghegyek. Azokat mûholdról lehet követni és ELKERÜLNI mert látszanak...

Jó éjt neked is Harkalyember, örülök, hogy végül ide is sikerült bekopogtatnod (megtalálni a topikot). ;)
planeta 2008 szept. 12. - 00:55:34
(179/917)
Hát ez az... lassan ideje lesz komolyan venni a hibrid- és egyéb meghajtású jármûvekkel kapcsolatos találmányokat. Ami az élelmezést illeti, a korábban "alternatívnak" tartott gabonafélék felé haladunk (pl. kukorica, szója - bár a szója húspótlóként is ehetõ). Az a gond velünk, emberekkel, hogy itt van nekünk ez a gyönyörû bolygó, és mi nem tudunk örülni neki, nem tudunk vigyázni rá... Természetesnek vesszük, hogy van és lesz, pedig nagyon kellemetlen lenne, ha nem lenne...
topikos8 2008 szept. 12. - 00:51:12
(178/917)
Szerintem pedig roppant unalmas volt. Forgatókönyv csapnivaló. A film 3/4-ede egy sötét lyukban játszódik, hát nem tudom, de nálam teljesen kivehetetlenek voltak a tiszta fekete képek. Beszélgetések meg zöldségek voltak.