tom991 2008 okt. 11. - 13:25:21
(332/412)
Eme film bukása miatt végleg elhatározták, hogy nem folytatják a sorit. (Bocs, ha már mások írták!)
10/10
FrancziskaAaAa 2008 okt. 11. - 12:44:05 10/10 Előzmény hangyás
(331/412)
vagy csak rájöttek arra h X-akták címen minden szart el lehet adni ...
hangyás 2008 szept. 28. - 03:27:48
(330/412)
Úgy tûnik mindennek van oka, annak is ha valaki lemarad az X-akták premierrõl... :)
Egyetértek, ez nem volt mozifilm színvonalú, de egy jó rész lett volna belõle...annak ellenére hogy megpróbáltak belesûríteni olyan dolgokat amik egy mozifilmbe valók...
A dolog iróniája ugyebár hogy az elsõ mozifilm sokkal sikeresebb volt, mert ez, nincs mit szépíteni, nagyot bukott. Ha csinálnak harmadik filmet ami elvileg a 2012 december 22.-és téma körül forogna nem tudom milyen lenne, biztos hogy nem DD-n és GA-n múlna, mert õk ebben a filmben is vérprofik voltak... :D
Lehet hogy már elmúltak azok az idõk, azok a "régi szép X-aktás idõk"... talán egy legenda véget ért...

-------------X-------------
Balazs0 2008 szept. 17. - 23:47:56
(329/412)
Hááát nem is tudom...Ez is egy tipikus x-akták sztori,de azért egy mozifilmtõl én egy földönkívülis történetet vártam volna
1/10
ShazaSweet 2008 szept. 17. - 23:08:29 1/10
(328/412)
Majdnem egyhuzamban sikerült megnéznem mind a 9 évadot és az utolsó rész után megnéztem a filmet,és csak annyit tudtam mondogatni EZZZZZZZZ MIIIIII????????!!!!!!!!Ezt a ritka színvonaltalan szutykot...Egy zs kategóriás sorozat lerosszabb epizódja is élvezhetõbb mint ez...Nem X-aktás színvonal...T__T
6/10
beo71 2008 szept. 08. - 14:57:44 6/10
(327/412)
Egyszerû krimi,ami elmegy este 11 körül a tv-ben,ha éppen nem vagy álmos.6/10.Talán jobb lett volna az UFO-s szálat pedzegetni,valószínûleg nem volt rá pénz.Mondjuk "Az esemény"hez képest ebben még esemény is volt.Duchovnynak legalább jutott egy jó beszólás."SPOILER"Az ügy tök eccerû,a látnok segít ebben,nem marad más hátra,megköszönni a látnoknak és csókolgatni a seggét!Hm...A látnok egy pedofil pap,aki ministráns fiúkákra mászott rá....DAVID:Akkor a segg csókolgatást visszavonom!
1/10
Yoisten 2008 szept. 07. - 15:59:39 1/10
(326/412)
10-es skálán a film nagyából -10 pontot ér. Akit érdekel hogyan pocsékoljunk el idõt pénzt és energiát egy nagyon nagyon gyenge filmre, az feltétlenül nézze meg!
Amikor ennek a filmnek a történetét megirták, valószinüleg sztrájkoltak a forgatókönyv iról Holywoodban.
10/10
FrancziskaAaAa 2008 szept. 06. - 19:38:12 10/10
(325/412)
még mindig nem tudtam megnézni ....
3/10
offtopic
zee944 2008 szept. 03. - 19:18:34 3/10
(324/412)
Én ezt azért így nem írnám be egy fórumra, de te tudod.

---
Nem ajánlom, hogy megnézd, a pap miatt fõleg nem, érdektelen karakter. Egyetlen ministránsfiúnak sem zavarja be a lompost a film alatt, teljesen céltalan a szerepeltetése.
3/10
offtopic
zee944 2008 szept. 03. - 19:09:32 3/10
(323/412)
Jók a tapasztalatok?
3/10
zee944 2008 szept. 03. - 10:06:40 3/10
(322/412)
Nem ültem be nagy várakozással a filmre, mégis csalódást okozott. Az elején még úgy gondoltam, bármilyen is, biztos, hogy jobban fog szórakoztatni, mint a mai vágással felpörgetett, komolykodó akciófilmek (ld. Batman Begins), amikre egyáltalán nem vagyok kíváncsi. A közepére már nem volt ebben olyan biztos.

A cselekmény egyszerûbb az egyszerûnél. A film egyetlen meglepetése lenne, amikor kiderül, mire is megy ki pontosan a sok hercehurca, de ezt annyira hervadtan vezetik elõ, hogy nem sokat számít. Minden más ezerszeresen lerágott csont, senkit nem fog meglepetés érni, aki látott már életében három krimit és három thrillert.

Persze egyszerû történetek is mûködhetnek jól, ha érdekesek a karakterek. De itt nem azok. A tippeket osztogató látnok pedofil pap (!) karaktere önmagában is vicces. Pont olyan ötlettelen, amilyennek hangzik. Mellesleg ez a sztori egyetlen természetfeletti eleme - ilyen még a tévésorozatban is alig fordult elõ. Az Amanda Peet által alakított FBI ügynöknõnek nincs személyisége, csak parancsokat osztogat és relatíve jól néz ki. Rémlik, mintha az alkotók megpróbáltak volna valami rezgésszámot kialakítani közte és Mulder között, de tényleg csak a filmkészítói szándék vehetõ észre, halványan. A fekete FBI ügynök feladat a szájhúzásban merül ki. Elejétõl a végéig. Mulder és Scully is kizárólag azért érdekes, mert 10-15 évvel ezelõtt néztük õket a tévében. A végére már õket is unjuk. Duchovny és Anderson nem nagy színészek, de ennél biztosan többre lennének képesek.

A párbeszédek esetlenek és semmitmondók. Mulder egysoros poénjai nem viccesek. A szinkron gyenge, nemcsak a színészi, hanem fordítási szempontból is: a személyes névmásokat például egy-az-egyben átveszi az angolból, így hangozhatnak el olyan mondatok, mint hogy "Hagynunk kell meghalni õt" vagy "Meg fogjuk találni õt".

A filmre jellemzõ pillanat, amikor Scully a Google-lel keresgél titkos anyagok után. Talál is.

Ami még feltûnõ, az a minimál költésgvetés. Semmi látványos nincs a filmben. Fanyalognék én akkor is, ha lenne egy autós üldözés vagy egy-két ütésnél hosszabb verekedés. De itt még csak annyi sincs, amikre a Barátok közt közönsége ráizgulhatna. Az egyetlen speciális effektus a mûhó, de lehet, hogy azt is megspórolták.

Szomorú, de szinte bármelyik, tetszõlegesen kiválasztott tévés epizód izgalmasabb ennél a se íze, se bûze vacaknál. A 10 évvel ezelõtti mozifilm színvonalának a felét sem éri el semmilyen szempontból. Úgy tûnik, itt ért véget az X-akták-sztori.
pacica 2008 aug. 31. - 20:34:13
(321/412)
Jó lett. Csak gondoltam, ha x-akták akkor lesz valami odaátról. Nem sok ilyesmit véltem felfedezni.
8/10
dukyka 2008 aug. 26. - 15:41:54 8/10 Előzmény blackman
(320/412)
Szerintem tök jól játszik.
blackman 2008 aug. 26. - 14:07:28
(319/412)
Nincs idõm elolvasni a sok hsz-t,ezért írjátok már meg,hogy X-zi milyen a filmben?Jól játszik avagy sem?Még nem volt szerencsém megtekinteni a filmet,de addig is szeretném ezt ez egyet legalább tudni.Thx
10/10
FrancziskaAaAa 2008 aug. 26. - 12:51:24 10/10 Előzmény nav_x
(318/412)
Sajnos majd maximum csak DVD-n tudom megnézni mert moziba most saknos nincs idõm menni . Terveztük hogy elmegyünk a barátnõimmel de mindannak ellenére hogy nyár van nem volt rá idõm . Most meg nemsokára iskola - már a jövõhéten - és még sok mindent meg kell addig csinálnom és a baráznõim is lázonganak hogy nem vagyok velük és hogy lerázom õket . És már olyan lelkiismeret furdaláom van de mindent én sem tudom megcsinálni ! És már teljesen késsz vagyok . A szüleim folyton dolgoznak és van egy öcsém is szoval nem könnyû . Nem hiszem hogy a közeljövõben megnézném .
2/10
nav_x 2008 aug. 25. - 22:48:11 2/10 Előzmény FrancziskaAaAa
(317/412)
Nézd meg és nyilatkozz.
Az X-akták automatikusan nem jelent minõséget, hiszen a sokadik bõr módszerét már ismerjük sok más filmnél.
Itt sem mûködik ez másképpen.
Erre elõre felkészültem és nem is csalódtam: unalmas volt.
wenegor 2008 aug. 25. - 10:32:45 Előzmény FrancziskaAaAa
(316/412)
Igazad van. Emiatt a két ok miatt vártak az emberek többet ettõl a filmtõl, és teljesen jogosan. Ha ezzel a címmel harangoznak be egy filmet, akkor a népes rajongótábor elmegy és megnézi. Az a filmkészítõk szegénységi bizonyítványa, hogy ezt használták ki, és egy ilyen ótvar filmet voltak csak képesek megcsinálni.
Miért nem akkor csináltak még egy X-akták filmet, amikor megjött az ,,ihlet", amikor lett egy jó forgatókönyv? Miért érzi úgy az ember, hogy a filmet csak a készítõk pézéhsége ,,ihlette"? Legalább arra lettek volna képesek, hogy megnézzenek néhány korábbi részt a sorozatból, hogy átéljék és átadhassák az új filmbe is a sajátságos hangulatot.
Mint ahogy azt már korábban is leírtam: egyértelmûen arra ment ki a film, hogy még egy bõrt lehúzhassanak a rajongókról.
10/10
FrancziskaAaAa 2008 aug. 24. - 16:52:11 10/10
(315/412)
Bocsi hogy ezt mondom - bár én még nem láttam a filmet - de szerintem mindenki többet várt volna tõle de csak két okbol .
1 Mert azon a címen csináltak filmet hogy X-akták .
2 Mert nagy volt a beharangozo .
Különben szerintem senki nem kritizálná ennyire
8/10
dukyka 2008 aug. 21. - 15:30:33 8/10 Előzmény csincsilla72
(314/412)
Ja, biztos.
A lényeg, hogy a gyerek természetes módon fogant.
Anyiyta 2008 aug. 21. - 12:05:56
(313/412)
Én egy hete néztem meg, de majdnem bealudtam rajta annyira unalmas volt...csak annyi köze volt az elsõ részhez, hogy a két fõszereplõ ugyanaz, amúgy semmi közös nem volt benne.....sztem nagyon elcseszték...sokkal jobbat vártam ettõl a filmtõl....