Téma: X-akták

frensys 2016 jan. 26. - 14:53:35
(1341/1721)
Sokkal jobb mint a régi! Hatalmas volt, pörgõs, izgalmas, és nagyon sok igazság van bennne...alig várom már a második részt! Nagyon sok mindent beletömörítettek az elsõ részbe, idegen technológiák, meg a föld lakossága hogy van átverve 70 éve, mert már ezóta létezik ingyen energia, ami elektromágneses elven mûködik, csak a fosszilis üzemanyagok miatt nem hozzák nyilvánosságra, mert abban van a pénz...
4/10
pp13 2016 jan. 26. - 14:52:33 4/10
(1340/1721)
Hinni akartam benne, de a pilot után nem sikerült.
10/10
Marcus0911 2016 jan. 26. - 14:11:11 10/10
(1339/1721)
és így van jogosultsága az X-Akták folytatásának, persze nem a végtelenségig, mint az SW esetében, nem örülnék, ha az SW / Barátok közt / tetszõleges szappanopera szintjére süllyedne le az X-Akták.
10/10
Marcus0911 2016 jan. 26. - 14:09:43 10/10
(1338/1721)
Most újranéztem az S9E19-et, és Covarrubias / Skinner arra jutottak, hogy "csak" a földi Összeesküvõk haltak meg, a kis szürkék élnek és virulnak, és a földi emberek helyett "másokkal", más formában, a szuperkatonákkal folytatják az összeesküvést, a Föld kolonizációját.
Torolt Felhasználo 2016 jan. 26. - 14:09:07
(1337/1721)
Konkrétan az a bajod hogy "márpedig az Idõzsaruban megmondták hogy egyazon anyag nem foglalhatja el ugyanazt a teret, és az idõutazáshoz kell a Fluxuskondenzátor. Tehát a Star Trek hülyeség."
dörmögö_dömötör 2016 jan. 26. - 13:33:18
(1336/1721)
ad1) Azt hittem ez egy fórum, ahol el lehet mondani a véleményem.

ad2) én is szerettem az X aktákat, és vártam a folytatást. De ha én azt gondolom, hogy sajnos nem váltotta be a hozzá fûzött reményeket, akkor had írjam már le.

ad3) tudod én normálisan kifejtettem a véleményem. Nem annyit írtam, hogy "Ez szar". Viszont az elsõ rész alapján igenis azt gondolom, hogy itt komoly gondok lesznek a forgatókönyv minõségével. És mivel ez nem egy látványfilm, hanem mindig is a sztori adta az erõsségét ezért jó lett volna arra koncentrálni.
10/10
Marcus0911 2016 jan. 26. - 13:25:57 10/10
(1335/1721)
Mégis melyik részben gyõzték le õket ? Én "csak" annyira emlékszek, hogy az S6E11 és S6E12 részekben "csak" a Szindikátust égették el, a kis szürkék vesztét abszolút nem említették.
10/10
cellasto 2016 jan. 26. - 13:16:10 10/10
(1334/1721)
te figyu mán!

az oké,hogy te egy rész után eldöntötted róla,hogy szar...
nem kötelezõ ám nézni a többi részt

a regényeid nem hiszem,hogy bárkit eltántorítanak a rajongók közül :)

meglássuk.mi sül ebbõl ki hosszabb távon

nekem egyelõre tetszett,amit láttam :)
dörmögö_dömötör 2016 jan. 26. - 13:12:06
(1333/1721)
***spoiler***
Illetve a forgatókönyv minõségérõl sokat elárul az amikor a titkos repülõt megmutatják Mulder-nak.
Ott is nagyjából összeturmixoltak minden elképzelhetõ dolgot. Zéró-pont modul hajtja (nem ismerõs ez a Csillagkapuból?), amihez 115-ös elem kell (ad1) nem zavarja a készítõket, hogy azt már elõállították, és van "hivatalos" neve, nem kellett volna kitalálni, ad2) más sci-fikben azért már kifejtették azt, hogy elméleti síkon hogyan mûködik a ZPM, és kurvára nem kell hozzá 115-ös elem).
De a legjobb az egészben, hogy ugyan Faraday kalitkában tartják, de utána meg elteleportál?, teret ugrik?, amit nagyjából úgy tesz, mintha láthatatlanná válna.
Az pedig, hogy mulder 2 perc alap besz*pja, hogy jaj, hát nem is a földönkívüliek voltak, az az õ háttértörténetével a mega WTF kategória. (annak a repülõnek kellett volna meggyõznie, ami annyit csinált, hogy egy helybe lebegett??)

By the way a végén azért az sem derül ki, hogy miért is nyitották újra az X aktákat? azért mert Mulder szépen kérte Skinner-t?

Pont ezért írtam, hogy ha nem tudtak valami értelmes sztorit kitalálni, akkor inkább nem kellett volna újraindítani a sorozatot. Pláne nem egy 6 részes évaddal.
xdm 2016 jan. 26. - 13:07:45
(1332/1721)
Azta hogy nézett ki gilian anderson...úristen.. ijesztõbb volt mint valami ûrmutánsufó. Murdál meg mint valami alkesz :D De neki legalább jól áll.
Torolt Felhasználo 2016 jan. 26. - 13:01:15
(1331/1721)
1) Mint elhangzott a "mûsorvezetõ" prominens konzervatív alak, 9:35-nél Mulder úgy jellemzi "konzervatív zászlóvivõ. Azaz olyan haverjai lehetnek mint George Bush.
Másrészrõl teljesen lehetséges hogy csak összehord hetet-havat mint a FoxNews.

Az FBI feladatkörérõl pedig A K*RVA VALÓSÁGBAN esik szó. Az FBI nem holmi kitalált hivatal, hanem https://en.wikipedia.org/wiki/Federal_Bureau_of_Investigation , röviden a belföldi államközi titkosszolgálatról van szó, aminek hivatalból kötelessége vizsgálódni minden államellenes szervezkedés kapcsán.

2) Bla, bla, bla. Neked semmi se jó.

3) Bla, bla, bla. Neked semmi se jó. Csak a Swiit próbálod védeni, mert ez jól csinálta a dolgát, az meg nem.

4) Nem érted amit írok. A korábbi évadokból egyértelmûen nem derült ki Mulderék számára 100%-os biztonsággal hogy léteznek földönkívüliek. Mulder egy ufo-hívõ, paranoid összeesküvésgyártó, aki szélkakasként hisz az éppen aktuálisban. Neki nem kell bizonyíték ahogy az ufohívõknek sem kell, az istenhívõknek sem kell, az összeesküvéselméletezõknek sem kell (a Hold csak hologram!).
dörmögö_dömötör 2016 jan. 26. - 12:36:57
(1330/1721)
Tökre nem értelek. SPOILER

1) A TV-s mûsorvezetõ egy "összeesküvés elméletekkel" foglalkozó TV-s mûsorvezetõ. Alapvetõen egy kidolgozatlan karakter, aki nagyjából arra kellett, hogy újra összehozza Mulder-t ás Scully-t. De az a wtf kategória, hogy õ egy mûsorvezetõként honnan tud olyan dolgokat, amikre Mulder több, mint 10 évnyi X aktás múlttal nem jött rá.
Azt sem értem, hogy "ezért az FBI a nemzetbiztonság okán köteles nyomozni, mert". Errõl egy k*rva szó nem esett a filmben, Mulder-ék nem ellene kezdenek nyomozni.
"s van mögötte elég politikai erõ hogy ne Magányos Harcos legyen." Ez megint a te kitalációd, a filmben egy büdös utalás nincsen arra, hogy a csávó honnan is tud ennyi mindent.
2) a sorozat nem a korral halad, hanem ez kvázi mûfajváltás. A korábbi thriller-rel szemben ez sokkal közelebb áll egy akciófilmhez. És ezzel az eredeti sorozat hangulata veszett el.
3) "3) Ezt majd értékeljük a 6. rész után. Nyilván meg kellett alapozni hogy már nem az ufok után nyomoznak, mert ma már más a trendi összeesküvés-szinten."
Persze értékeljük majd akkor. Csak szerintem nincsenek csodák. Egy 6 részes sorozat nem képes olyan szinten felépíteni egy sztorit, hogy az több szálon fusson. És ettõl még hiányolhatom az eredetiséget belõle. Mulder a nagymonológjában gyakorlatilag elõjön a chemtrail-tõl kezdve az olaj/gyógyszerlobbin keresztül egészen a HAARP-ig mindennel. Én azért ennél egy kicsit több eredetiséget várnék a sorozattól. És szerintem nem attól lesz jó a film, hogy mi a "végsõ összeesküvés" tárgya, hanem attól, hogy hogyan van felépítve a sztori ahogy odáig eljutnak.
4) "Te se láttad a 6-8-9. évadokat, mi? "
Nem érted amit írok. A korábbi X akták-ból egyértelmûen kiderül, hogy voltak földönkívüliek, akik egy csomót machináltak, és, hogy miért is létezett a szindikátus.De itt most Mulder nagyjából azzal jön, hogy valójában semmi mögött sem a földönkívüliek álltak és a szindikátus célja az teljesen más. És ez a sorozat ismeretében baromság. Az persze, hogy mi is akkor a szindikátus célja, az nem derül ki, mert ez az "Amerika elfoglalása" egy akkora baromság, hiszen akkor csak annyit kéne csinálniuk, hogy valakibõl elnököt csinálnak.
Torolt Felhasználo 2016 jan. 26. - 12:31:30
(1329/1721)
Tévedés.

SPOILER

Az Arcnélküli Lázadók legyõzték a Megszállók birodalmát.

A 9. évadban pedig CSAK MULDERÉK hiszik hogy 2012-ben jön A Megszállás - ami mint kiderült NEM JÖTT EL, hiszen A NÉZÕ IS TUDJA amit a Kormányzat: a Gyarmatosítókat kivertük a Földrõl, és nem jönnek vissza.
Volt ugyan egy biztonsági protokol arra az esetre ha mégis jönnének (S09E19), de nem jöttek (S10E01) - mert nem tudnak jönni. A Bagóst is azért nyírják ki, azért nem lett Második Árnyékkormány amit az S06E22-ben kísérelt meg összehozni, mert nem jönnek a kis szürkék többet. Mert az Arctalan Lázadók legyõzték õket.
10/10
Marcus0911 2016 jan. 26. - 12:01:39 10/10
(1328/1721)
10/10
Marcus0911 2016 jan. 26. - 11:53:48 10/10
(1327/1721)
4) Hogy haltak volna meg a kis szürke földönkívüli összeesküvõk ? Én "csak" a "régi" Szindikátus pusztulására emlékszek, a földönkívüliekére nem. Azzal zárták le anno a 9. évadot, hogy a 2012-ben invázió lesz, amit nem jött be, és valahogy meg kell magyarázniuk a készítõknek.
Torolt Felhasználo 2016 jan. 26. - 11:34:47
(1326/1721)
Válaszok:

SPOILER

1) a "tv-s riporter" egy konzervatív párti politikus, de legalábbis közszereplõ aki nagyon nyomatja az államellenes összeesküvéselméleteit, ezért az FBI a nemzetbiztonság okán köteles nyomozni, mert:
- politikai nyomás hárul rá a Kormányzat részérõl, hiszen a ffickó igen hangosan nyomatja az államellenes szervezkedést
- maga a fickó is nyomatja a nyomozást, mert meg van gyõzõdve az igazáról. És van mögötte elég politikai erõ hogy ne Magányos Harcos legyen.

2) Már elnézést a sorozat nevében hogy halad a korral.

3) Ezt majd értékeljük a 6. rész után. Nyilván meg kellett alapozni hogy már nem az ufok után nyomoznak, mert ma már más a trendi összeesküvés-szinten. Én spec ott köptem egyet hogy"9/11 was aninside job", amit eddig nem nagyon lehetett vászonra vinni.

4) Te se láttad a 6-8-9. évadokat, mi? Azokban világosan kiderült hogy az ufok meghaltak és a Kormány a szuperkatonákkal felszámolta még az írmagjukat is a Földön. Mulderék persze mindenre ráfogják hogy élien, pedig már rég nem az.
10/10
cellasto 2016 jan. 26. - 10:55:58 10/10
(1325/1721)
gondolom követik a régi koncepciót:

-lesz egy fõ szál(jelen esetben ez s kormanyzati összefüggés)ami részrõl-részre visszatér
-és mellette jönnek.majd az egy részes specko esetek
10/10
cellasto 2016 jan. 26. - 09:57:19 10/10
(1324/1721)
már írtam:

egy részbõl nem szabad következtetéseket levonni
szerintem az írók/rendezõk most kipróbálnak pár témát ebben a 6 részben,hogy lássák mire vevõk a mai nézõk
ha le ment az elsõ kis széria,majd lehet itéletet mondani :D
dörmögö_dömötör 2016 jan. 26. - 08:35:18
(1323/1721)
Nekem az elsõ rész alapján csalódás az új sorozat. Nem nagy csalódás, de csalódás.
Kicsit olyan érzésem van, mint a Star wars-al kapcsolatban, hogy a készítõket csak az motiválta, hogy a jól hangzó névrõl lehúzzanak még 1 bõrt.

mik a problémák (SPOILER):

1) egyrészt nekem a forgatókönyv elég ratyinak tûnik. Gyakorlatilag az, ahogy visszahozzák a nyomozásba a szereplõket, annyira bugyuta: van egy TV-s riporter, aki csak úgy a semmibõl minden titkos összeesküvésrõl tud? Mégis hogyan, honnan és akkor mi szüksége volt Mulderra, stb?
2) Az új rész sokkal pörgõsebb, mint az eredeti sorozat, így viszont inkább gey mozifilm szerû rohanásnak tûnt, és az eredeti X akták hangulatát, a feszültségkeltést baromira nem tudta átadni.
3) a forgatókönyv írók egy kicsit jobban megerõltethették volna magukat sztori vonalon, mert úgy tûnik, hogy az új X akták nem fog másról szólni, mint a most "divatos" conteok-ról. Amikor a filmben Mulder nagymonológ szerûen elhadarja azt "amikor összeáll a kép" azon majdnem elröhögtem magam.
4) Ez a "mégse idegenek csinálják" dolog meg egy kicsit erõltetett, hiszen a nagy mozifilmben világosan kiderült, hogy mi áll a "cigizõs és társai" összeesküvõk ténykedése mögött.

Szumma szummárum: ezt így ebben a formában fölösleges volt újrakezdeni.
10/10
Yogibear974 2016 jan. 26. - 07:52:42 10/10
(1322/1721)
Az tény, hogy Dana-n nem úgy fogott az idõ, mint a nemes boron:-) Ez van, kicsit sima lett a sok botoxtol:-o Nekem kissé Julianne Moore-ra emlékeztet. Ettõl függetlenül el tudok vonatkoztatni, jó így is ;-)
A szinkron hang az most is rendben van. A karakterekkel együtt értek. (Nem úgy, mint a BTTF, de ez egy más tészta;-()

ps:az uberes poen tényleg ütött:-) Eredetiben is így volt, vagy direkt rakták bele?! Mert szeretik beletenni a szinkronba, hogy pl. Magyarországon,Budapest...stb. holott köze nincsen a szövegkörnyezethez.