Téma: X-akták

10/10
FrancziskaAaAa 2009 júl. 30. - 19:46:05 10/10 Előzmény manocska80
(661/1721)
Tényleg nagyon romantikus és megható volt . Meg se próbálom leírni mennyire :)
10/10
manocska80 2009 júl. 30. - 00:52:30 10/10
(660/1721)
Ez olyan jó! Milyen romantikus pillanat, a babával a kezében egy csók! Én vártam, hogy összejöjjenek! Bár akik már látták azoknak gondolom nem volt meglepetés! A baba pedig Mulderé! Hiszen Õ mondta "az igazsságot mind a ketten tudjuk"! Tehát az Övé!
10/10
szinhazimado 2009 júl. 29. - 12:34:27 10/10
(659/1721)
Nagy kedvencem, örök favorit, fõleg a régi, kezdeti részeket szeretem leginkább megnézni!
shanah 2009 júl. 28. - 20:20:13
(658/1721)
Igazán nem szeretném, ha nem az venné magára, akinek szól, de nem lehetne egyszerûen élvezni egy remekbe szabott filmet, anélkül, hogy belefulladnánk a (félre)magyarázatokba?
Crush 2009 júl. 27. - 16:49:56
(657/1721)
Szerintem is Naray tokeletes hang Scullynak.
Crush 2009 júl. 27. - 16:49:28 Előzmény Nannyfan
(656/1721)
Orulnek, ha lenne 3. film, mert akkor a premierre jon David is. Ot is szeretnem latni, legalabb egyszer. Ismerek itt egy X Aktak rajongot, aki 4szer talalkozott Daviddel. En Gilliant 7szer, de Davidet meg soha. :(( Remelem egyszer sor kerul ra.
10/10
FrancziskaAaAa 2009 júl. 26. - 20:19:19 10/10 Előzmény Nannyfan
(655/1721)
Videora jelentek meg részek . Az évad utolso része és a következõ évad elsõ része volt egyben . Vagyis én így tudom nekem a nagybátyám mondta . Egyébként a következõ kivesézendõ téma - amit én most nem nagyon értek - hogy most hogy is lett a William ? Mármint mesterséges vagy természetes uton ? Vagy erre nem is kapunk választ ?
Nannyfan 2009 júl. 25. - 15:58:13
(654/1721)
Szívesen kivesézhetünk pár dolgot, ha van kedvetek. Nekem az X-akták örök. Rég leültek a fórumok, mivel már nem aktuális. Most hogy megint adja a Cool és a Sorozat+ hátha okot ad rá, hogy az emberek beszéljenek róla.
Egy hétig nem leszek, de ha beindul az élet itt, akkor utána jövök. :)
Nannyfan 2009 júl. 25. - 15:55:16
(653/1721)
Teljesen igazad van. Elég kusza a történet.
Cassandra-t a lázadók vitték el, tehát elvileg õ már nem lesz alapanyaga a kolonizációnak. Gibson esetét én sem értem, mivel a srác simán élt mint hal a vízben, amíg nem történt a sakkos incidens. Gibson ha jobban belegondolok, nem a kísérletek eredménye. Õ magától ilyen. Úgy mondták, hogy emberibb az embernél. Õ az agya 90 sok százalékát használja. Azt baromira nem értem, hogy miért akarták megölni. Talán azért, hogy ne jusson az idegenek kezére? Nem tudom. Szegény srácot késõbb kezdik el vizsgálgatni, meg az agyát vizsgálgatni.
A kolonizáció kérdése pedig megint csak érdekes. Még mindig úgy gondolom, hogy megkezdõdött. Gondolj csak bele. Az utolsó két évadban kiderül, hogy tele van a Föld szuperkatonákkal. Ember-idegen hibridekkel. Velük kezdõdik az egész. Beépülnek közénk, elvegyülnek stb...
Szerintem Chris Carter maga is belebonyolódott a saját sztorijába. Sok az ellentmondás és sok dolog nincs rendesen megmagyarázva. Nagyon nagyot akart alkotni, csak lehet, túlvállalta magát.
Azt tudom, hogy jelentek meg olyan kiadások, melyek csak ezzel a témával foglalkoznak. Azokat a részeket tartalmazzák, amelyek az idegenekrõl szólnak és extraként Chris elmagyaráz mindent. Jó lenne megnézni.
cbs 2009 júl. 25. - 01:57:18 Előzmény Nannyfan
(652/1721)
kösz, hogy vetted a fáradságot és leírtad a gondolataidat.
de lényegében továbbra is aktuális kérdés:
1. nem tudták átadni cassandra-t, tehát nem volt elõzménye a benépesítésnek. az idegenek birtokában nincs hibrid, mégis az idegen-ember korcsoknak se szeri se száma újabban. ez hogyan lehetséges?
2. a lázadók mit izgulnak a földön? mit érdekli õket? ha likvidálják a szindikátust, illetve az egyéneket, akiken kísérleteket hajtottak végre az min változtat? attól a kolonizáció megtörténhet...
3. ...és ahogy látjuk el is indult. mégis semmiféle összezördülés nem lesz lázadók idegenek között. az elkövetkezendõkben jövõ ellenségek ugyanazon célért küzdenek majd.
4. ha cassandra az elsõ hibrid, gibson micsoda? hisz õ is ugyanaz elvileg, és hamarabb "elkészült", mint cassandra...
és lehetne még 5., 6., 100. is
Nannyfan 2009 júl. 24. - 19:28:15
(651/1721)
Nekem összetört a lelkem, miután megnéztem a filmet. Csak "enyhén" vagyok fanatikus és a bemutató elõtt egy évig azon reszkettem, hogy mikor lesz már július. :D
Õszintén remélem, hogy lezárják rendesen a sorozatot és végre Chris másnak is megengedi, hogy kreatív legyen. A 2. film után egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy neki kellene a 3. film forgatókönyvét megírnia. A sorozatban volt egy csomó társíró is. Sokszor az õ epizódjaik voltak a legjobbak. Ez sajnos tény, hiába C.C. az ötletgazda.
Nannyfan 2009 júl. 24. - 19:23:51 Előzmény cbs
(650/1721)
A Bagós és Fowley elmenekültek, Cassandra-t pedig magukkal vitték.
A kolonizáció valóban megkezdõdött. Ez annyit jelent, hogy az idegenek már köztünk járnak.
Az van, hogy az idegenek kitalálták, hogy újranépesítik a Földet a saját fajtájukkal, de rájöttek, hogy ha keverednek az eberekkel, akkor sokkal erõsebbek lehetnek mint eddig. Lásd jól sikerült kísérletek Cassandra Spender és Gibson Praise.
Ezért szövetséget kötöttek a szindikátussal, hogy segítsenek kialakítani a hibrideket, mert akkor nem irtják ki a Föld népességét, hanem csak átalakítják. Csakhogy a szindikátus titokban remélte, hogy a kísérletek során megtalálják az ellenszert és meg tudják akadályozni a kolonizációt.Az idegenek létéhez szervesen hozzátartozik a fekete olaj nevezetû vírus. A fekete olaj elleni ellenszerrel próbálták meg megakadályozni a megszállást, mivel ha azzal megfertõzik az embert, akkor az idegenek akaratának fognak engedelmeskedni lásd Alex Krycek (most nem jut eszembe melyik részben).
A lázadók az idegenek azon csoportja, akik ellenzik a Föld elfoglalását. Õk ugyan olyan idegenek, mint a többi, csak õk bevarrták a szemüket és a szájukat stb... hogy a fekete olaj ne fertõzze meg õket.
Én arra jutottam, hogy ez a fekete olaj, egyfajta tudat irányító vírus. Vírusról lévén szó, akit megfertõz, azt irányítja. Ezt nem akarják a lázadók, mert ha õket is megfertõzné, akkor õk is csatlakoznának a többiekhez. A vírus természetét a 7. évadban lehet megismerni, a Jönnek c. részben. Ott jól ki van vesézve a közös tudat stb...
A lázadók azért irtják azokat az embereket, akiknek közük van a szindikátushoz és a kísérletekhez, hogy a megszállás ne történhessen meg. Mindent el akarnak tüntetni, hogy ne derüljön ki, hogy mire készül a fajtájuk.

Scully-n és Mulderen is kísérleteztek (Mulder kísérleteire késõbb derül fény) ezért vadásszák õket is. Na meg ugye állandóan ott vannak, ahol nem kellenének, hogy legyenek és gondolom veszélyforrásnak lettek megítélve.

Remélem érthetõen fogalmaztam. Eléggé kusza a sztori, Chris Carter jól megbonyolította. 600x-i nézés után én még mindig valahogy így látom ezt az idegen ügyet. Remélem segítettem. :)
10/10
FrancziskaAaAa 2009 júl. 24. - 14:20:14 10/10 Előzmény Nannyfan
(649/1721)
Ohh én drukkolok nekik =) Ha már mást nem igazán tehetek .
A 2. film tényleg elég nagy bukta volt . Én mondjuk nem csalódtam akkorát mert a sok negatív kritika alapján nem vártam túl jó filmet .
cbs 2009 júl. 24. - 01:49:40
(648/1721)
6. évad, egy fiú címû rész. az arcnélküli lázadók végeznek mindenkivel az el rico légibázison (kivéve a bagóst, és fowley-t), beleértve cassandra spendert is, akit a szindikátus -mint az elsõ hibrid lényt- át akart adni az idegeneknek, hogy megkezdõdhessen a föld megszállása.
akkor most végül is hol járunk? a kolonizáció megkezdõdött (hogyan?), illetve az arcnélküli lázadók (egyes forrásokban emberek!...) megalakították az új szindikátust, és fejvadászaikkal üldözik mulderéket (why?), azokkal a fejvadászokkal, akik hovatartozását illetõen megállapítást nyerhet a tény, miszerint elsõ feltûnésük megelõzött bármiféle lázadóékat...
tehát összefoglalva, az itt a kérdés ki kivel van, hogyan, merre, miért... kétféle ellenségnek kéne lennie, de nem látom, hogy lenne különbség idegen és idegen, fejvadász és fejvadász, stb és stb között...
valaki esetleg tudja mi hogy van?
Nannyfan 2009 júl. 23. - 20:15:22 Előzmény FrancziskaAaAa
(647/1721)
Nincs mit. :)

Állítólag ha máshogy nem is DVD-n jönni fog... A 2. film elég nagy bukta volt,így a FOX nem lehet túl lelkes a folytatásért.
Az amcsi rajongók már nagyon szervezkednek. Minden követ megmozgatnak, hogy legyen 3. film. :)
10/10
FrancziskaAaAa 2009 júl. 23. - 12:40:41 10/10
(646/1721)
Köszi a választ :)

Én is remélem, hogy lesz harmadik film, bár ha jól tudom arról volt szó, hogy ez a 2. film sikerétõl függ. Sajnos a második film nem volt valami jó így az esély is kisebb lett .
Nannyfan 2009 júl. 22. - 23:43:15 Előzmény FrancziskaAaAa
(645/1721)
Györgyi Anna az 5. és a 6. évadot szinkronizálta.
Az õ hangja jobban hasonlít Gillian hangjára, de akkor is Náray az igazi.

Ez a Viasat3 hülyesége volt. Nekik volt köszönhetõ a szinkron váltás.
Szerencsére eléggé hangosak voltunk és Náray Erikát a tudta nélkül cserélték le, így a csatorna engedett és visszakaptuk a régi megszokott hangot. :)
Nannyfan 2009 júl. 22. - 23:38:59 Előzmény Crush
(644/1721)
Vannak bizony! :) Ebbõl soha nem elég! Ha egyszer megfertõzött az X vírus.... :D
A mai napig úgy nézem mintha elõször látnám.
A Sorozat+-nak hála minden nap. :)

Mázlista vagy!!! Mit nem adnék ha láthatnám õket élõben!

Nagyon remélem, hogy megcsinálják a 3. filmet. Én igazán fanatikus vagyok, de a 2. eléggé gyengére sikeredett. 2012.12.22. eseményeit még meg kell tudnunk. Valamint én személy szerint nagyon szeretném William-et mellettük tudni. Errõl megint csak sokat lehetne beszélni, vitázni stb....

Remélem látunk még képeket! :)
Lex00 2009 júl. 22. - 19:12:32
(643/1721)
megtudnátok mondani hányadik évad hányadik része ?:$
...kejtí 2009 júl. 19. - 23:18:17
(642/1721)
X-Files rulZ ^^