Téma: X-Factor USA

10/10
Rent25 2012 jan. 18. - 21:43:17 10/10
(102/142)
Én kissé lemaradva, most értem a végére, és nem lepõdtem meg! Tényleg a legjobbak maradtak benne a végére! Bár nem az én kedvencem nyert, de azért õ is elég sokáig bent maradt! Ha össze kellene hasonlítanom a két változatot, akkor klasszisokkal az amerikai viszi a pálmát! De szerintem ez cseppet sem meglepõ! A díszlet, a mentorok háza (Judge's Homes. imádom ezt a kifejezést!), a kivitelezés messzirõl felülmúlja a hazait. Tanulhatnánk abból, hogy hogyan csinálják odaát a tengerentúlon. Viszont ez nem azt jelenti, hogy nem voltak hibák, bakik benne, vagy olyan elemek, amelyek nem tetszettek, mert voltak! Néhány dologban õk is tanulhatnának tõlünk!
Ezek pedig a következõk: nem tetszett az, hogy túl gyors, erõltetettnek tûnt, a mûsorvezetõ nem egyszer nem hagyta szegény mentorokat, hogy kifejtsék véleményüket! Idegesítõ volt maga a mûsorvezetõ, Steve Jones. Õt kellett volna kiszavazni már az elején! Az a sok reklám, borzasztó volt! Hiányoltam a kulisszák mögötti események részletesebb bemutatását. Kicsit többet mutathatták volna õket együtt, illetve a már kiszavazott játékosokat. Egyáltalán mutatták magát a villát, ahol elszeparálva éltek (dolgoztak) a sztárpalánták? Nem mutatták, hogy a héten ki, mit csinált még a felkészülésen kívül. Pedig biztosan voltak programok! Ebbõl a szempontból mindenféleképpen jár a piros pont a hazai verziónak. Túl távolinak tartottam a kapcsolatot a mentor-mentorált között. Mintha mindig megtartották volna azt a két lépés távolságot, ami ez esetben nem igazán volt elõnyös. Gondolok itt olyan hiányosságokra, mint " Keresztes elvitte a Baricz gyereket egy koncertre", stb. Ezekre jobban odafigyelhetett volna Simon Cowell és csapata! Nicole Scherzingert, amennyire csíptem az elején, (amennyire felnéztem rá) annyira ki is ábrándultam belõle a sorozatos bakijai miatt. A biztosítékot a Rachel-Marcus párbaj verte ki. Az, hogy képtelen volt felvállalni álláspontját, na az már sok(k)! Onnantól a szememben hatalmas mélyrepülésen ment keresztül!
A sztárvendégek felvonultatása parádésra sikeredett a Michael Jackson elõtti tisztelgésrõl (meg, hogy meghívták a családját a mûsorba) nem is beszélve! Külön tetszett a Hálaadás-napi est! Ezeket nem is lehet egy lapon említeni a magyar X-Faktorral. Ezek tették az amerikait különlegessé, utánozhatatlanná! Én örülök neki, hogy anno még az elején elcsíptem, hogy két hét késéssel vetíti a Cool. Hamar bepótoltam a lemaradást, onnantól pedig heti rendszerességgel nyomon követtem. Abszolút a show pozitívuma, hogy kõkemény emberi sorsokat mutatott be
(Melanie, Josh, Chris, Rachel, Marcus, Leroy vagy éppen Stacey) Én nagyon megkedveltem az egyik versenyzõt és nagyot is nõtt a szememben, hogy képes volt a múltat maga mögött hagyni és új útra térni. Hát õszintén remélem sikerül neki, és nem fog visszaesni soha! Az õ sorsát figyelemmel fogom kísérni, az biztos! A legjobbakat kívánom neki!
A következõ, azaz a 2012-eset szinte biztos, hogy nem fogom nézni!
Most, hogy évértékelést tartok és visszatekintek a 2011-ben nézett filmekre, mûsorokra, egyértelmûen állíthatom, hogy a SHOW-K SHOW-JA 2011-ben nem más volt, mint az X-Faktor USA.
könnycseppek 2012 jan. 09. - 19:15:06
(101/142)
Jah, és azt olvastam valahol, hogy Melanie, Simon mentoráltja, már meg is kötötte a lemezszerzõdést. LA Reiddel.:-)
könnycseppek 2012 jan. 09. - 19:13:40 Előzmény könnycseppek
(100/142)
Örülök, hogy igazam lett Melanie-val és Josh-sal kapcsolatban!:-)
Örülök, hogy NEM lett igazam Chris-szel kapcsolatban.;-)

Egyébként pedig azért van ám különbség (az ország méretét és ezáltal adott piacát tekintve, ill. azon kívül); jót mosolyogtam, hogy ott pl a mentorok házában a segítség 'egy' Iglesias, míg nálunk ... mindegy, vagy ott pl. 'egy' Rihanna a sztárvendég, míg nálunk Fluor Tomi, vagy No thanks, vagy mi is a nevük?

A finálét tekintve, viszont a miénk jobban tetszett. Mármint ahogy az eredményhirdetés zajlott.:-)
(Azon viszont csodálkoztam, hogy ott csak két dal volt a végén, sõt, a végsõ sorrend is a második napon dõlt el - pedig azt hittem, ez licenc és mindent ugyanúgy kell csinálni...)
10/10
szidy21 2012 jan. 08. - 20:53:50 10/10
(99/142)
Nekem is nagyon tetszett a finálé én is ezt a két embert vártam a végére! Melaninek nagyon erõs és jó hangja van megérdemelte, de Josh elõtt is le a kalappal igazából most már csak rajtuk múlik, hogyan boldogulnak! Tetszettek a döntõben fellépett elõadók és kedvesek voltak, hogy kedveskedtek a játékosoknak azzal, h felléphettek a kedvenc elõadóikkal és Simonnak is jár a tisztelet hiszen nagyon aranyos volt, h a döntõben megemlékeztek Michael Jacksonról!!!!!!!!! Csak reménykedni tudok, hogy majd a következõ évadot is fogják közvetíteni!
Soso65 2012 jan. 08. - 15:47:10
(98/142)
Szuper volt a finálé, és az a két ember állt a végén ott, akiket a legelejétõl kezdve vártam. Nagyszerû hangjuk van, bármelyikük megérdemelte volna az 1. helyet. Gratulálok Melanie-nak! Szép volt, remek teljesítmény, bravo!
1/10
offtopic
csikosi 2011 dec. 31. - 12:06:09 1/10
(97/142)
Tanulhatnának tõlük!
ubeus 2011 dec. 23. - 07:32:32
(96/142)
Jó sokára adják le pedig ma van a döntõ.És addigra megtudom az eredményt. :(
Soso65 2011 dec. 21. - 21:00:42
(95/142)
Ugye jól látom, hogy 31.-én lesz a következõ adás? És ezzel vége is lesz.
Lala87 2011 dec. 20. - 12:25:05 Előzmény szirgabor
(94/142)
Egyetértek hogy Nicole teljesen inkompetens. Persze Simon meg LA is választott rossz számokat versenyzõiknek, de többnyire azért értik a dolgukat. Meg hogy még arra se képes hogy válasszon 2 közt, akik nem is az õ versenyzõi...Kirúgnám a következõ évad elõtt Simon helyében.
szirgabor 2011 dec. 18. - 17:16:54
(93/142)
Azért mégis röhejes, hogy nicole (és Paula) állva tombol Rachel párbajdalán (ami szerintem fantasztikusan volt elõadva), majd a tombolás után kiejti. Még LA szerint is rachel volt sokkal jobb, ez látszott rajta,csak hát nem szavazhat a saját mentoráltja ellen. Erre jön ez a hisztis, primitív, buta liba, a 40-es IQ-jával, és...
Az a baj, hogy a közönség büntetni fog, és annak Josh Krajcit fogja meginni a levét, nem nicole. Õ csak felveszi a millákat.
Lala87 2011 dec. 18. - 16:51:14
(92/142)
Az X factorral az a probléma, hogy mentorok vannak és ezért foggal-körömmel ragaszkodnak a védencükhöz. Na meg hogy nem tudnak jó számokat választani a versenyzõknek. Összességében Paula volt a legjobb közülük, szerintem.
Én nem sajnálom Rachelt, jó hangja van tényleg, de még nagyon hallani rajta hogy nem elég érett a hangja. Elmehet valami tinimusical filmbe kornyikálni. Melanie az akinek kalsszis hangja van, mint Leona Lewisnak. Csak ahogy azt már írtam sokak nekem ezek az érzelmi kirohanások, amit az utóbbi idõben produkál. Chris szimpatikus, van benne valami plussz, de én nem voltam elájulva a mostani saját szerzeménytõl, unalmasnak találtam, attól függetlenül hogy amúgy jó átírásokat produkál.
könnycseppek 2011 dec. 18. - 16:38:07
(91/142)
*** TOP 5 ***

Ej, Nicole, Nicole!
"Nem akarlak kiejteni, Rachel!" Hát bakfitty, akkor ne ejtsd ki, hanem mondd ki Marcus nevét és kész. Pff!
A közönség nagyon durván "kifújolta" a végén.

Amúgy érdekesek ezek a szavazatok, meg az egész olyan furán alakul:
Marcus harmadszor párbajozott, Rachel még egyszer sem és most mégis õ kapta a legkevesebb szavazatot...
szirgabor 2011 dec. 18. - 14:41:55
(90/142)
Ez a nicole scherzinger egy HP. Mondhatnám turbo p***a.
Csak tudnám mire veszi fel a pénzt, ha a munkáját nem meri, nem bírja elvégezni.
Se füle, se hangja, úgy kell annak, aki hallgatja.
A továbbjutóról annyit, hogy az pedig, hogy ez középszerû figura sorra kiejt mindenkit, az már röhej.
Ez az amerikai zsûri még a magyarnál is bénább.
10/10
szidy21 2011 dec. 11. - 20:28:00 10/10
(89/142)
Astrot sajnálom Drew kiesésének viszont nagyon örülök Marcus jobb volt a párbaj dalban! Drew Billie Jean-es elõadása pedig borzasztó volt! Egyébként is untam már nagyon! Josh és Melanie a kedvencem valamiért a Cris gyereket nem kedveltem meg A legjobban, amit sajnálok, hogy ma néztem a híreket s ezáltal megtudtam, h ki esik ki jövõ héten, azért nem gondolja az RTL KLUB, h ez egy kicsit szemtelen húzás volt azokkal szemben, akik nézik a mûsort?????
Lala87 2011 dec. 11. - 17:04:57
(88/142)
Nem tetszettek a feldolgozott Michael Jackson számok. Én ezeket a dalokat úgy szeretem, ahogy meg lettek írva. Chris meg Marcus elég fals volt. Hiányoltam a Leave me alone-t meg a Beat it címû számokat, de persze ezek csak az én kedvenceim. Örülök hogy ez a két unalmas elõadó esett ki. Persze Astro tehetséges, de elegem volt már a rapbõl.
Soso65 2011 dec. 11. - 15:39:37
(87/142)
Végre kiesett Drew.. El se hiszem.. Hajrá Josh!
10/10
szidy21 2011 dec. 10. - 19:27:48 10/10
(86/142)
A mai adással kapcsolatban vegyesek az érzéseim igazából ez egy emlékmûsor volt ha jól értettem Simon szavait, de akkor mi a fenének szólították az egész mûsor alatt Jackonak biztos, h még nem látták ezt a felvételt http://www.youtube.com/watch?v=qczWYy6sxDo és ehhez még a család is asszisztált oké, h ez van köztudatban, de õ ezt nagyon nem szerette! Nekem igazából csak Cris Rene meg Melanie tetszett a többirõl inkább nem is mondok semmit bár azt jó volt hallani, ahogy Drew a Billie Jean címû számból ami tökre pörgõs és ütõs szám csinált belõle egy kis altató zenét! Tök unalmas! Igazán kieshetne már! L.A.-nek meg igaza volt, h a black or white a repes verzióban a mai fiatalokhoz talán jobban eljut bár én inkább maradok az eredetinél! Amit nem értek, h miért szórják õket kettesével? Talán nem jó a mûsornak a nézettsége???
Soso65 2011 dec. 04. - 17:09:56
(85/142)
Ennek a Drew-nak miért nem kellett ott állni, mint a többinek? Mi volt ez a kivételezés? Ja megvan, mert csókos. Hozta a szokásos formáját, egysíkú, átlagos dalok. Igazából semmi extra, de neki nem is kell különösebben teljesítenie. Odaállították a csapat mellé, mintha olyan kevés szavazatot kapott volna, aztán utána egyszerûen továbbjutott. Ez mégis mi volt???
Lala87 2011 dec. 03. - 17:15:34
(84/142)
Számomra Melanie a nyerõ, attól függetlenül hogy kicsit túl sok volt most a hiszti a végén. És legközelebb Michael Jackson este lesz, nem bírtam ki és belenéztem 1-2 elõadásba. Ott voltak Jackson gyerekei is a nézõtéren.
loreal 2011 dec. 03. - 16:15:10
(83/142)
Miért ilyen borzalmas a felvétel? Mintha VHS-rõl menne és húzná a szalagot.. Cool Tv, mi van veled?