Téma: X-Faktor

Zizibizi 2012 nov. 10. - 17:16:10
(1413/3153)
A mentorok közül nem bírom a Keresztest, annyira erõltetetten ripacs a krokodil könnyeivel, hogy az már fáj. Jó lenne, ha észrevenné, ez a mûsor az énekes jelöltekrõl szól, és nem róla. (Legalábbis így kéne lennie). A Feró a legjobb fej!
Zizibizi 2012 nov. 10. - 17:02:33
(1412/3153)
Ez nem igaz! Én is itt vagyooooooooooooook ! :-)
Ezüstliliom 2012 nov. 10. - 16:55:10
(1411/3153)
Én meg nem értem, ezen a mondaton miért sértõdtél meg.
Ezüstliliom 2012 nov. 10. - 16:53:55
(1410/3153)
Ne változz meg, Miki!:)
Ezüstliliom 2012 nov. 10. - 16:52:57
(1409/3153)
Szerinted vezet ez a vita valahová?:) Gondolod, hogy meg tudjuk gyõzni egymást? Én erõsen kétlem. (Nekem nem is állt szándékomban senkit sem meggyõzni, csak véleményt mondtam.)
Ezüstliliom 2012 nov. 10. - 16:50:16
(1408/3153)
Tartok tõle, hogy csak mi ketten vagyunk itt heavy metal rajongók.:)
Ezüstliliom 2012 nov. 10. - 16:48:52
(1407/3153)
Igen, ez a hozzászólás tényleg megint nagy volt.:DDD


Az utolsó mondatán kívül. (Szubjektív vélemény. Kéretik nem leharapni a fejemet érte!;) )
Ezüstliliom 2012 nov. 10. - 16:46:20
(1406/3153)
A hozzászólásod többi részéhez nem tudok hozzászólni, de az a mondatod tényleg félreérthetõ volt.:)
Ezüstliliom 2012 nov. 10. - 16:39:52 Előzmény Semprini
(1405/3153)
Védem körmömszakadtáig?:O Én csak próbáltam volna megértetni magam Veletek. Ez csak egy szubjektív vélemény. Nem értem, miért kellene egyeznie a Ti véleményetekkel. Nem írtam sehol, hogy az ország vagy a világ legjobb énekese. Nem kellene ennyire felháborodni. Lazítsatok már!:)
Ezüstliliom 2012 nov. 10. - 16:19:12 Előzmény -csengõzoli--
(1404/3153)
Mikor szidtam a dalszerzõket?
olahmiki1959 2012 nov. 10. - 15:42:40
(1403/3153)
Barátaim.
Mindenkihez szólok. (Felálltam egy sámlira, tehát most van egy bizonyos rálátásom a körülöttem lévõ dolgokra.:) Tényleg minden egyes humoros, vagy annak szánt megjegyzésemhez vagy mondatomhoz különbözõ hülye kis jeleket kell odabiggyesztenem, hogy nehogy véletlenül megbántsak valakit?:)
Ezt kivételesen most komolyan kérdezem.
Nem ismertetek meg annyira, hogy tudjátok, hogy én gyakorlatilag soha senki nem szoktam bántani, és minden írásomban megpróbálok - jól, rosszul - poénkodni, ironizálni, akár hülyéskedni?:)
Soha az életben nem gondoltam volna, hogy ezeket bárki is komolyan veheti, uram bocsá' megsértõdik rajta...:)
Ha így történt, elnézést kérek, de a stílusomon nem tudok és õszintén megmondom, nem is akarok változtatni.:)

Az az igazság, hogy most egy kicsit megakadtam, mert nem értem, hogy mi történik itt.

Lehet, hogy nemzedéki különbségek vannak köztünk?
Amikor annak idején például Hofi vagy Sándor György volt a sztár, és az õ stílusuk, humoruk volt a zsinórmérték, akkor egy félmondatból, egy megfelelõ helyen vett lélegzetbõl, egy összekacsintásból, egy megfelelõ helyen elhelyezett, egyetlen kis szóból tökéletesen értettük õket, illetve egymást.
A másodperc töredéke alatt lereagáltunk mindent, nem kellett "megmagyarázni" poénokat, szarkasztikus megjegyzéseket, nem kellett egy bizonyos idõnek eltelnie ahhoz, amíg valaki megértette egy poénnak a lényegét, vagy a mondanivalójának a "mögöttes" tartalmát.
Én a mai napig így nézem a világot, bocsánat, de nekem nem kell felpörögnöm ahhoz, hogy "együtt tudjak menni" azzal, aki poénkodik, hülyéskedik, vagy akár, komoly, többrétegû gondolatokat fogalmaz meg.
Anélkül, hogy bárkit meg akarnék bántani, sokszor az az érzésem, hogy az internet, a mobiltelefon és a százcsatornás tévék korában, a felgyorsult világban, mintha fordítva történt volna valami, mintha a mostani nemzedék gondolkodása, reflexe, szövegértése lelassult volna.
Mindegy, a tanulságot levontam, megpróbálok alkalmazkodni a környezetemhez, bár nem vagyok boldog tõle.
Szeretlek benneteket...
lilalibaláb 2012 nov. 10. - 15:08:19
(1402/3153)
Értem amit írsz, de Király L Norbi esetében továbbra is vitatkoznom kell veled. :-)
Eszembe jutott az egykori megasztáros Puskáks Peti. Õt is mindig macerálták, hogy nem tud énekelni, õ inkább színész, elõadómûvész. És lõn, szépen bizonyított, ma is színpadon van, jó abban, amit csinál. Oláh Ibolya is jó Aida, ahogy Vastag Csaba is jó a musical mûfajban. Abban a mûfajban, ahol a színpadképesség ki tudja egyenlíteni az önmagában nem mindent elsöprõ énekhangot.

De!

Király L Norbit miért nem kínálgatják szerepekkel?
Miért nincs tele a naptára fellépésekkel?
Miért nem írtak neki, adtak ki még egy cd-t?
Miért van celeb szinten, azon a szinten, amikor már kizárólag csak a magánéletérõl cikkeznek a bulvárlapok?
Tartana-e bárhol, emlékezne-e rá még bárki, ha Keresztes nem karolta volna föl?
És ha már Keresztes fölkarolta, hogyhogy nem tudta a bulvárnál, meg a mûsorvezetõi státusznál magasabb szinten (musical, rockszínház...) benyomni sehová?
1/10
-csengõzoli-- 2012 nov. 10. - 15:01:38 1/10
(1401/3153)
Ráadásul az tényleg egy jó film.
1/10
Semprini 2012 nov. 10. - 14:49:51 1/10
(1400/3153)
Hát at én se várom, ellenben Antal Timi és a Like produkciójára nagyon kíváncsi vagyok, remélem, egyikük sem fog párbajozni és ma végre tényleg olyan esik ki, aki megérdemli!
1/10
-csengõzoli-- 2012 nov. 10. - 14:04:01 1/10
(1399/3153)
Ne haragudj,de meg kell védenem magam, mert folyamatosan támadsz, megalázol, belém rúgsz, csak azért,mert goldie belém szerelmes és nem beléd!
Az ominózus mondat jelentése nem félreérthetõ!
Egyrészt mert a szövegkörnyezetbõl adódik az értelme,hiszen elõtte 6 sorban szidom Norbit.
Másrészt ha a "tovább jutott" kifejezést -mely tényleg lehet,hogy nem a legszerencsésebb-, kicseréljük "továbbjutott"-ra, akkor is megmarad az értelme, hisz az "Elég nagy szégyen,hogy továbbjutott,mint Wolf Kati vagy Veca." mondat is azt fejezi ki,hogy Norbi nem érdemelte meg velük együtt továbbjusson..

Az "Elég nagy szégyen, hogy messzebbre jutott, mint Wolf Kati vagy Veca." pedig csak akkor lenne helytálló,ha Norbi a Carnegie Hall-ban, míg Milf Kati a budapesti stúdióban énekelt volna, bár akkor is csak viszonyítás kérdése,hogy kitõl melyik van messzebb.
Vilora 2012 nov. 10. - 13:49:22
(1398/3153)
Itt miért nincs LIKE???????????????? :D
(És most nem a csapatra gondolok)
olahmiki1959 2012 nov. 10. - 12:57:16
(1397/3153)
"Elég nagy szégyen,hogy tovább jutott,mint Wolf Kati vagy Veca."

Ezt írta Csengõ, amit te - a fogalmazás pontatlansága miatt - véletlenül félreérthettél. (Csengõnél már az is szép, hogy egyáltalán írni tud, nemhogy még pontosan is fogalmazzon....hahaha!)

Tehát, - miután bennem ilyenkor mindig felbuzog a segíteni akarás szándéka, akár az új-foundlandi kutyáknál, akik ha úszó embert látnak, azonnal a vízbe vetik magukat, hogy kihúzzák onnan, ha kell, ha nem - megpróbálom ugyanezt a mondatot úgy átfogalmazni, hogy mindenki számára egyértelmû legyen.

1. Elég nagy szégyen, hogy messzebbre jutott, mint Wolf Kati vagy Veca.
2. Elég nagy szégyen, hogy Wolf Katinál vagy Vecánál is tovább jutott a versenyben.
3. Elég nagy szégyen, hogy tovább juthatott, mint akár Wolf Kati, vagy Veca.
4. Elég nagy szégyen, hogy jóval tovább jutott, mint Wolf Kati, vagy Veca.
5. Elég nagy szégyen, hogy ezzel kell fárasztanom magamat.

Szerintem elég nagy szégyen, hogy Király l. Norbi EGYÁLTALÁN bejuthatott bármilyen énekversenybe.
1/10
offtopic
-csengõzoli-- 2012 nov. 10. - 08:37:58 1/10
(1396/3153)
Én még mindig nem értem mit értettél félre :) egy olyan hozzászóláson, amiben végig szidom Király L. Norbit.
Namindegy várjuk mit alkot ma JFK. (Jimmy Fia Krisztián)
szonya1 2012 nov. 10. - 08:01:05
(1395/3153)
Nem mindegy, hogy tovább jutott vagy továbbjutott. Te valószínûleg az utóbbi értelmére gondoltál.
1/10
offtopic
-csengõzoli-- 2012 nov. 09. - 23:49:46 1/10
(1394/3153)
Szerintem te valamit félreolvastál.