Téma: X-Faktor

olahmiki1959 2012 nov. 19. - 17:07:36
(1933/3153)
Szia!
Nem vagy te véletlenül hivatásos kritikus, vagy publicista?
Mert a hozzászólásod színvonala messze kiemelkedik a többi közül.
_goldie_ 2012 nov. 19. - 16:10:08
(1932/3153)
és még egy dal Zsédától http://www.youtube.com/watch?v=6gd5vwSDaDs
a 2010-es eresztésben volt vendég fellépõ a Xfaktorban
..sajna ez is playback......
_goldie_ 2012 nov. 19. - 16:03:33
(1931/3153)
"sok emberbe egy csepp humorérzék nem szorult"
jajj dehogynem :))
..mentségem h nem nézem..
és jót nevettem a srácon ott a bemutatkozásán
parodistának valóban kiváló lenne
..de hangja akkor sincs..és itt az énektudás lenne a valódi érték
ez a meglátásom és bocs ha eltér a véleményünk :)
offtopic
_goldie_ 2012 nov. 19. - 15:57:31
(1930/3153)
na igen..Ákos! :)
..hogy az a nyughatatlan szív lobog benned..
ezt imádom..köszi :)
_goldie_ 2012 nov. 19. - 15:53:17
(1929/3153)
nagyon jók a meglátásaid :)
vmi eszméletlenül jól sikerült Zséda dala és klipje
nem véletlenül vannak letiltva klipnél a kommentek :D

aki ezt überelni szeretné annak alaposan fel kell kötnie a fehérnemûjét
..jobb képi és hangminõségben itt: http://www.youtube.com/watch?v=URKP1Sol5WI
10/10
Gomez1 2012 nov. 19. - 15:19:49 10/10
(1928/3153)
EMBEREK!!! HOVA TETTÉTEK A HALLÁSOTOKAT??? A TEHETSÉGES LIKE ESIK KI ÉS AZ EXTRA BÉNA zambó GYEREK MÉG MINDÉG BENT BÉNÁZIK :(
1/10
-csengõzoli-- 2012 nov. 19. - 14:28:33 1/10
(1927/3153)
:)
Ezüstliliom 2012 nov. 19. - 14:24:57
(1926/3153)
Megsúgod, ki az?
1/10
Semprini 2012 nov. 19. - 13:19:46 1/10
(1925/3153)
Én nemhogy sajnálni nem tudom Keresztest, de hétrõl hétre egyre ellenszenvesebb, pedig alapvetõen sosem bírtam. Már az elsõ szériában mérhetetlenül irritált, ahogy ajnározta Király L Norbit, pedig nyilván õ maga is hallotta - énekesnõ lévén hallania KELLETT!- hogy ami Norbiból kijön, az a legcsekélyebb mértékben sem nevezhetõ énekhangnak. És teljesen irreleváns, hogy mennyire csinált a színpadon show-t, mert ez nem bohócok versenye, hanem énekeseké, és ebbõl a mezõnybõl Norbit eleve diszkvalifikálta a totális hangtalansága. Aztán ahogy haladt elõre a mûsorfolyam, úgy egyre nyilvánvalóbbá vált, hogy mennyire rossz mentor is õ. Persze, elvhûen védelmezi a mentoráltjait körömszakadtáig, de sokszor messze a józan ész határán túlmenõen. Mint pl. most Zámbót. Az õ esetében nem annyira egyértelmû és nyilvánvaló a tehetségtelenség, Zámbó nem hangtalan, csak nem tud bánni a hangjával, és hétrõl hétre alulteljesít, talán mert sokkal nehezebb dalokat kap, mint amikkel meg tudna birkózni (az egyetlen kivétel a Bukott diák volt, de azt alighanem évekig gyakorolhatta, hisz azzal mutatkozott be.) Az hogy Stone és Lass Bea párbajában az utóbbit küldte haza, megint csak az alkalmatlanságáról bizonyosság számomra, a legutóbbi döntése, a Like menjen haza, ne szabó, szintén. Úgyhogy Keresztes nálam sokszorosan leszerepelt, és egyértelmûen õt tartom a legpocsékabb mentornak a négy közül, pedig a másik három is megéri a pénzét...
mulao 2012 nov. 19. - 12:41:05
(1924/3153)
Ez szerintem egy érdekes interjú Kocsis Tiborral a versenyzõkrõl, olyan mintha jobban megtudná ítélni õket, mert személyesen is találkozott velük:


http://www.origo.hu/teve/20121117-kocsis-tibor-a-2011es-xfaktor-nyertese-a-2012es-xfaktor-versenyzoirol.html
Castia 2012 nov. 19. - 12:24:46
(1923/3153)
Eljutottunk odáig, hogy megsajnáltam Keresztes Ildit. Eddig minden mentoráltját körömszakadtáig, és azon túl is védte - ld. KLN -, akkor is inkább érzelmi, mint szakmai szempontból vezérelve, mert kvázi családtagként, gyerekeiként tekintett rájuk. Most viszont egyedül Beával tudott valamiféle érzelmi, legalább baráti kapcsolatot kialakítani, a két hapsi jól láthatóan tesz rá.
Biztos vagyok benne, hogy a szíve legmélyén nem bánná a maradék két versenyzõje kiesését. Sírni is inkább a megkönnyebbüléstõl fog, ha egyszer végre bekövetkezik. Persze addig mit tud tenni, ezért fizetik, végigcsinálja, ahogy telik tõle. Talán majd pár év múlva, ha mindenféle szerzõdés lejár, elárulhatja, mit is gondolt valójában.
1/10
Semprini 2012 nov. 19. - 12:18:35 1/10
(1922/3153)
Én nem akarok összeesküvés-elméleteket gyártani, de olyan sok helyrõl olvasom, hogy az x-faktor nem is tehetségkutató hanem inkább valamiféle valóságshow, ahol elõre meg van tervezve, hogy milyen sorrendben hullanak ki a versenyzõk. Szeretném hinni hogy nem így van, de annyira rossz sorrendben esnek ki a versenyzõk, hogy az már kétségbe vonja a véletlent: ennyire egyértelmû kontraszelekció tényleg csak szándékos lehet. Egy kivételtõl eltekintve, amikoris a PJZ-nek kellett mennie (és még így is tovább voltak mint kellett volna), mindig a jobbik párbajozó kényszerült távozni. Mármint nem a párbajdal, hanem az összteljesítmény alapján. A párbajdalban szinte természetes hogy egyik-másik versenyzõ eleve vesztes helyzetként éli meg, és úgy jön ki, mint a Spirit tette, gyakorlatilag feladva. Persze legutóbb ilyesmirõl szó sem volt, tényleg küzdöttek és a versenyhelyzet a legjobbat hozta ki belõlük. tényleg azt reméltem, hogy végre hazaküldik szabót, erre 3:1 arányban a Like távozott. Petra már közvetlenül az adás után az After X-ben mondott olyasmit, hogy õ tudta, hogy ki fognak esni, meg hogy párbajozni fognak. Azt hogy honnan tudta, persze már nem árulta el.
Ami Szabót illeti, a múlt héten az egyik bulvárújság címlapján szemembe ötlött egy nagy betûs szalagcím: "félig már megnyerte az X-faktort." Nem olvastam el a cikket, de elkezdtem morfondírozni: ez meg mi? Már ennyire nyílt titok lenne, hogy le van elõre zsírozva az egész? Máshol meg kész tényként kezelik, hogy Zámbó fogja megnyerni, az apja rajongói úgyis szavazni fognak rá a végsõkig, bármennyire is tehetségtelen és rosszul énekel hétrõl hétre. Megint más vélemények szerint Oláh Gergõ a biztos befutó, és vannak olyanok is mint én, akik azt szeretnék hogy egyszer végre legyen egy nõi gyõztes is az RTL-klubon Antal Timi személyében aki mindig hoz egy egyenletes magas színvonalat éneklésben és nehezebbnél nehezebb dalokat old meg fölényesen, amilyeneket a többiek álmukban se tudnának elénekelni.
Lehet hogy a mentoroknak is meg volt kötve a kezük és bizonyos embereket kötelezõ volt bevinniük az élõshow-ba, még most is azt mondom, nem ezt a tizenkettõt kellett volna beválogatni. Persze vannak akiket nem lehetett kihagyni, ilyen volt a Like, akiknél nem volt jobb a csapatok közt, vagy Antal Timi, aki a táborban mindenki mást maga mögé utasított éneklésben, az egyetlen kifogás az volt vele kapcsolatban, hogy nem elég felszabadult. De a fiúknál szerintem szabályos kontraszelekció történt, és az amúgy nagyon erõs nõi mezõnybõl sem azok mentek tovább (Timit kivéve) akiknek kellett volna. Adél és Kvaka Andi helyett én Danics Dórát és Jáger Kingát vittem volna, és bizony a korábban kiesettek közt is voltak, akiknek a kiesését sajnáltam.
Ami még nagyon nagy hülyeség volt, az a 25 év feletti korhatár 28-ra felemelése, mert így pl. Danics Dóra kiesett, míg a 25 év felettiek közt simán bejuthatott volna. De érdekes módon nekik Zámbó meg Stone kellett, és végülis õk még mindig bent is vannak - no comment.
Szóval én nem tudom, mennyire van elõre lebundázva az egész, de kezd tényleg nagyon gyanús lenni... Nem zörög a haraszt...
mulao 2012 nov. 19. - 12:16:57
(1921/3153)
6-an vannak bent, ebbõl 2-en jutottak tovább párbajra kényszerülve és 4-en nézõiszavazatokkal. Adél, Gergõ és Timi meg ugye Zámbó. Párbajoznia pedig kellett Szabónak és Stone-nak, így az lenne a legvalószínûbb, hogy most szombaton kettejük közül esik ki valaki. Én leginkább Oláh Gergõ nyerésének örülnék, már most egy Caramel 2-õt látok benne. De azt gondolom, hogy Zámbó fog nyerni, pusztán azért, mert az apját nagyon sokan szerették és rengetegen szavaznak rá, akár tud énekelni, akár nem. Vagy szimplán meg van bundázva az egész mûsor, nem látunk a színfalak mögé, nem lehet tudni mi az igazság. A jelenlegi bent levõk közül én ezt a top3-at szeretném, hogy ez a te ízléseddel megegyezik-e az nem kimondottan érdekel:

1. Gergõ
2. Timi
3. Dávid
Pepe87 2012 nov. 19. - 11:47:26
(1920/3153)
Érdekes, mintha az egész meg lenne rendezve:
Gréta 2012-11-18 12:35:26
Jók voltatok, csak az utolsó elõadás kicsit uncsi volt, ki választotta a Jóbarátok dalt? Petra, miért gondoltad, hogy ki fogtok esni? Kevés idõ jutott a szám elpróbálására?

2012-11-19 11:32:41
Gubik Petra: én utáltam ezt a dalt. De bárhogy énekeltünk volna ebben az adásban, mi távoztunk volna. Minden okkal történik, ez sem volt véletlen...
vénasszonyok -nyara 2012 nov. 19. - 11:15:51
(1919/3153)
Zámbó Keresztély ügyében nincs az égvilágon semmi rejtély. Nyilván egész lakótelepek rajongtak rossz emlékû édesapjáért és ezek a lakók ész nélkül nyomják neki az SMS-eket. Tehát amíg benn van, dõl a lé, amint kiesett, megáll az SMS áradat és a tulajdonosok zokoghatnak az elszegényedéstõl való félelmükben.
Az igazsághoz tartozik, hogy bár sokkal gyengébb hangi adottságai vannak, mégis elviselhetõbb, mint a "Király"
éneklés gyanánt elõadott siránkozása.
Vilora 2012 nov. 19. - 08:49:46
(1918/3153)
Bocsánat, trunksX említette Magdit, és az élõ fellépéseit.
Vilora 2012 nov. 19. - 08:42:27
(1917/3153)
Uhh, már kezdtem aggódni, hogy kimaradsz a tartalmas véleményezésbõl, kedves Miki. :)
Teljes mértékben egyezem, mint eddig szinte mindig, kivéve Dáviddal kapcsolatban, szerintem egyik produkciója sem volt jó eddig az életben, olyan gyenge, harmatos, nyávogós ficsúr, hogy az hihetetlen, élvezhetetlen, a magas hamis tartományok direkt fájnak, vagy csak a tv-mmel van gond, nem tudom, de remélem legközelebb õ távozik...bár mindegy is a sorrend, a Zámbó, Stone, Dávid hármas kell, hogy kiessen a következõ 3 hétben, ha van Isten, majd negyedikként Adél, és mondhatjuk, hogy habár itt-ott elég megosztó, és igazságtalan döntést hoztak a mentorkák, de a jó csak elnyeri jutalmát az elsõ két helyezett személyében.
Viszont még annyit fûznék hozzá, hogy szerintem ez a playback-es dolog egyáltalán nem a fellépõkön, és az õ bátorságukon múlik, ne szégyelld magad helyettük, egyszerûen olcsón, mégis idõt húzva, adás elõtt le akarják zavarni az ilyen töltelék produkciókat, beállítják a kedves énekeseket/együtteseket, mint a bábukat, és eltátogatják velük a dalt, megkapják érte a gázsit, viszontlátásra. Biztos, majd szenvednek a hangosítással, beállításokkal még velük is...
Ott van a baj, hogy a még versenyben lévõ énekesekkel is ezt teszik, akiknek amúgy tudjuk milyen hangjuk van élõben, hiszen (még frissen) beégett az agyunkba a hangjaik csúszkálása, viszont a közös produkciók alatt kristálytiszta, lihegésmentes, tökéletesen kitartott, csengõ-bongó, feljavított hangokat hallhatunk, szinte már élvezhetõ minõségben, és ez egy "énekversenyben" elég kiábrándító.
Kitûnõ produkciót tudna nyújtani Gigi, Vastag Csaba, Kocsis Tibi, Muri Enikõ, Kökény Attila, és még sorolhatnám az utóbbi adások sztárfellépõit, akik hirtelen eszembe jutottak, hiszen mégis egy "énekes versenyben" állták meg a helyüket anno, kétség sem férhet hozzá, hogy tudnak énekelni, viszont még õket is playback-eltetik az egyszerûség kedvéért. Kedvencem volt Lajcsi a Frizbiben, akit telibe vett a kamera, mikor elrontotta a játékát, ugyanis trombitázás közben olyankor vett levegõt, mikor a hangszer még javában szólt a cd-rõl, de legalább a hülye szerkesztõk úgy vágták volna meg, hogy akkor épp távolról vegye a másik kamera, hiszen nem élõ adás volt, na mindegy, elõfordult már ilyen baki nem egyszer, legalább lehet rajta röhögni. :D A Faktorban, Szombat esti lázban, Csisz-ben, Frizbiben, mindenhol. Igazad van, talán egyedül még Rúzsa Magdit nem hallottam sehol tátogni, õ inkább el sem vállalja az ilyen felkéréseket, hihetetlenül becsülendõ.
tompika74 2012 nov. 19. - 05:54:40
(1916/3153)
Lehet, hogy Neked van igazad. Mostanában annyi hamis dalt hallgatok, hogy kezd romlani a zenei hallásom :D

És sajnos észrevettem magamon, hogy szelektív a hallásom. A kedvenceimnél nem hallom meg a hamisságot, az általam nem szeretetteknél viszont igen :) De ahogy a fórumot olvasgatom, ez a legtöbbünkkel elõfordul ;)
olahmiki1959 2012 nov. 19. - 03:23:25
(1915/3153)
"Bereczki nem írja y-nal a nevét..."

Kár...:))
Ezüstliliom 2012 nov. 19. - 01:08:20
(1914/3153)
Akkor a saját morgolódásom...

Amikor láttam, hogy a Like-ot betették elsõ fellépõnek, az volt az elsõ reakcióm: ezek ki akarják ejteni õket. És sajnos be is jött.:(((( Igaz, hogy gyengébb dallal indultak tegnap, mint eddig, igaz, hogy Dávid talán az élõ show-kban egyszer sem énekelt olyan jól, mint a párbajban, de könyörgöm! Akkor is ég és föld a két versenyzõ!!! Amikor Keresztes még azt is hozzátette indoklásul a választásához, hogy szakmailag értékel, azt hittem, feldobom a pacsnit! Na, drágám, ha Neked ennyi a szakmai tudásod, elmehetsz egy étterembe mosogatni!:/ Ennyit a kiesõkrõl.

Gergõ megint fergeteges volt, még akkor is, ha most sem hozott új színt. Egyszerûen elfelejt mindent az ember lánya, és csak lesi, hallgatja tátott szájjal. Ez van.:) Mindig is azokat az énekeseket szerettem a legjobban, akiknek a vérükben volt a ritmus is.

Krisztiánról még csak annyit: elfelejtitek, hogy a neveket nem abban a sorrendben mondják a végén, amennyi szavazatot kapnak.

Végül még Adélról: Geszti véleménye már nem érdekel, de mivel Adél olyan dalt énekelt, aminek Geszti írta a szövegét, talán számít valamit, ha azt mondja, ez a dal nem errõl szól. Ebben a dalban nem lehet édibédiskedni! Ez színtiszta düh, szenvedély és féltékenység! Jesszusom!