Téma: X-Faktor

2/10
-greghouse- 2012 dec. 10. - 14:14:57 2/10
(2613/3153)
Nem a nagyon szólok hozzá ehhez, mert mivel nem nézem, szerintem nincs jogom véleményt mondani (bár mások is betartanák ezt).
Néha tényleg belenézek, reklámszünetekben, vagy unalmamban.
Engem tényleg megdöbbent, hogy mekkora a nézettsége. A világ legjobban elfogadott cége, a Nielsen szerint (már pedig õket tényleg mindenütt elfogadják) nálunk az adott (este 8 és 11 közti) fõmûsoridõben 35 százalék fölött van, ami elképesztõen sok. Természetesen én is csak "lopom" ismeretségbõl a Nielsent, tehát több részletet nem mondhatok, annyit még tudok, hogy a 19 alatti és a 49 fölöttieknél a legnagyobb a nézettség (és messze a nõknél, bármely korosztályban.)
Nem ismerem ezeket a nyilván zseniális mûvészeket, akik versenyeznek. Zámbó királyfi nevét hallottam, ismerem.

Én egy megjegyzést tennék, ha valaki olvassa.
Még az autóban, háttérzeneként sem hallgatok ilyen "zenét". Akkor mi a bánatért nézném, fõmûsorban, ugyanazt az olcsó slágerzenét, hétvégén?

Nem értem én ezt, hölgyeim, uraim. Tényleg nincs jobb zene a világon? Mert akkor itt a vég.
_goldie_ 2012 dec. 10. - 13:38:17
(2612/3153)
http://www.youtube.com/watch?v=on5E-Fw86Yk
mondd..ez hogy lett sztár? :D
mulao 2012 dec. 10. - 11:54:09
(2611/3153)
Nem is tudom, Adél és Dávid is énekelt már hamisan, viszont Dávid profibb, mert vagy 20 éve tanulja és csinálja is az éneklést, (az már más kérdés, hogy nem a pop mûfajában). Sajnálom, hogy Dávid kiesett, nekem is kedvencem volt. Csak remélni tudom, hogy ettõl függetlenül még hallunk róla. Mondjuk Adél sokkal többször volt hamis, Dávid meg beteg volt akkor. Viszont fer volt tõle, hogy nem kezdett mentegetõzni, rákenni a betegségére.
Petrapetrus 2012 dec. 10. - 10:54:08
(2610/3153)
Nem sok különbség? Hát, szerintem meg ég és föld... :) (Dávid javára)
ChaNel '09 2012 dec. 10. - 10:49:17
(2609/3153)
Senki nem vette észre hogy senki sem búcsúzott el Dávidtól a szombati párbaj után? Amikor kimondták hogy Õ megy, csak elkullogott a színfalak mögött mint egy kutya.. Nem Õ a kedvencem, de nem is errõl van szó, hanem arról, nekem ez nagyon is szembetûnõ volt.. úgy gondolom, hogy õt is megilletett volna az a tisztelet, mint az elõtte lévõ kiesõket, de tipikus az rtl-tõl... már nyomta a promót: "VÉGSÕHÁRMAS".... és a többiek (persze alapos próba után) újult erõvel tértek vissza színpadra..
mulao 2012 dec. 09. - 22:15:17
(2608/3153)
Szerintem Feró elismerte Dávidot (ez több szóbeli értékelésébõl kiderül), pedig simán haragudhatott volna rá, hogy anno kiejtette az utolsó csapatát, a Like-ot. Ha Dávidot és Adélt vesszük, akkor nem sok különbség van hangilag köztük, viszont én is úgy gondolom, hogy Adél érdekesebb személyisége miatt a közönségre jobban hat Adél. És emiatt nem is csodálkozom, hogy nem Dávidra szavaztak többen. Szerintem Dávid addig volt bent, amíg megérdemelte.
Denisam 2012 dec. 09. - 21:51:31 Előzmény lilalibaláb
(2607/3153)
Szabolcs! Most néztem meg a Villarap klipjét a lányommal :D
pneklara 2012 dec. 09. - 20:11:32
(2606/3153)
Nem szólva arról, hogy nem csak Wolf Kati volt jó, hanem a dal is. Állítom, hogy sok ember dúdolja most is kapásból Európa szerte.És lehet-e egy nyertes dalnak más szerepe, mint hogy megragadjon az emberek fülében?
Ilyenkor halljuk, hogy egy igazi elõadó milyen kvalitásokkal bír valójában: fél év alatt nem lehet megszerezni azt az elõadói, technikai tudást, ha egy stáb naponta dolgozik is egy versenyzõn,ami az évek, évtizedek sziszifuszi, minõségi munkája során alakul ki.A látszólagosan laza, könnyed elõadás mögött óriási fegyelem, kitartó szakmai munka van. Divat nagy sztárok dalait adni ezeknek a gyakorlatlan versenyzõknek, de inkább lehangoló hallgatni az erõlködésüket.Vagy nevetséges, mint az óvodás kislány az anyja magassarkújában.
A párbaj értékelése a mentorok által eleve igazságtalan. Még nem láttam, hogy a mentor ne a mentoráltjára voksolt volna, tehát 1:1 az alapállás. S ha ugyanazt a dalt adnák elõ a versenyzõk párbajdalként, talán igazságosabb lehetne az összemérés. Biztosan lehetne olyan dalokat találni, melyek férfi, nõ által egyaránt elõadhatók, s akkor a hang, a kifejezõ eszközök, a dal értelmezése terén igazságosabb lenne az értékelés.
Egyébként Adéllal kapcsolatban van egy kérdésem: megtanítható-e valaki tiszta éneklésre ebben a korban, ennyi elõélet után? A tisztán, vagy hamisan intonált hangközök ekkorra nem rögzültek már?Lehet ezen javítani hangképzéssel,technikai eljárásokkal, vagy "élesben" elõjönnek a rosszul rögzült beidegzõdések? Mert technikai apparátussal tökéletes anyag rögzíthetõ, de az élõ elõadáshoz több kell, s nem tudatosság, hanem beidegzõdés alapján énekel az elõadó.
Akosh 2012 dec. 09. - 19:17:52
(2605/3153)
Köszönöm, még ha nem is vagyok Adél rajongó.
olahmiki1959 2012 dec. 09. - 18:53:33
(2604/3153)
Nagy Feró döntése, - illetve nem döntése - megint felvet néhány gondolatot.
Emberileg nagyon is érthetõ, hogy nem vállalta a döntést, hiszen, ha belegondolunk, egy élõadásban járhatott az agya, hogy most mit csináljon, hiszen bárhogy dönt, azzal a saját fejére zúdíthatja az indulatokat.
Ha Csobot Adélt juttatja tovább, akkor mindenki - jogosan - mondhatta volna, hogy Feró, hova tetted a füledet? Adél tegnap elképesztõen hamis volt, fõleg a második és harmadik számában.
Ha Dávidot engedi tovább, akkor meg azt mondhatták volna, hogy Dávid hiába énekel jobban, mint Adél, sokkal szürkébb, "12 egy tucat" egyéniség, míg Csobot Adél sokkal színesebb, érdekesebb valaki, vétek kiejteni pont a végsõ döntõ elõtt.
Az õ szempontjából tehát a legjobb döntés volt a közönségre bízni, hogy ki jusson tovább, hiszen így Feró felteheti a kezét, hogy "kérem, nem én döntöttem, hanem a nézõk, és mi meghajoltunk a nézõk akarata elõtt".
Énnekem inkább magával a párbajdallal, mint fogalommal van bajom, hiszen ha egy versenyzõ továbbjutását összességében, az addigi teljesítményének fényében ítélik meg, akkor tulajdonképpen mi a fenének kell párbajozni???
Mondják azt, hogy a két énekes eddigi, több héten való teljesítményét értékelve, és figyelembe véve, XY jusson tovább, mert õ benne látják a nagyobb lehetõséget.
Mert ha valaki a párbajdalban sokkal jobban teljesít, és ennek ellenére mégis a másikat juttatják tovább, az szerintem nonszensz.
Tudod, ha valaki elkezd mélyebbre ásni ebbe az egész média dologba, és részletesen kezdi vizsgálgatni a döntéseket, a vélt, vagy valós manipulációkat, a homályos, kétséges, a háttérben folyó, soha ki nem derülõ játékokat, akkor egy eléggé kiábrándító képet kap.
Wolf Katiról, és az Eurovíziós szereplésérõl annyi a véleményem, hogyha õ egy másik ország színeiben indul, és nem egy olyan rövid, elképesztõen elõnytelen ruhát adnak rá, - amely a csontos térdét és az agárszerûen vékony lábait mutatta, nagyon kiábrándító módon, - magasan megnyerhette volna a versenyt. Ilyen jó dal, és ilyen jó énekesnõ a környéken nem volt, ezt állítom, mert végignéztem az egészet.
Az, hogy a 22. helyen végzett, az Magyarország földrajzi, történelmi és geopolitikai helyzetének köszönhetõ, aminek sajnos semmi köze nincs a tényleges zenei teljesítményhez.
olahmiki1959 2012 dec. 09. - 18:19:35
(2603/3153)
Remélem, ezt egy pillanatig sem vetted komolyan. Talán ki kellett volna tennem a különbözõ vicces jeleket, csak amikor írok, a nagy lelkesedésben nem mindig jut eszembe.
Adélt eszem ágában sem volt bántani.
Akosh 2012 dec. 09. - 17:45:55 Előzmény olahmiki1959
(2602/3153)
"az orra meg annyira kunkori, hogy szerintem egy titkos szerkezettel éjszakánként, amikor nem látja senki, egy milliméterrel mindig feljebb hajlítják, Adél állítólag sétapálcát, esernyõt, tokba bújtatott szamurájkardot már most is minden nehézség nélkül meg tud tartani az orra hegyén" A te értékes hozzászólásaid között ez egy kissé méltatlanra sikeredett.
Akosh 2012 dec. 09. - 16:12:24
(2601/3153)
A tegnapi Feró által teremtett nézõi döntésnek azért örülök, mert Geszti akkora paraszt volt folyamatosan a mûsorban, hogy már ezért érdemes volt az amúgy sem izgalmas Dávidot kiejteni.
2/10
-greghouse- 2012 dec. 09. - 16:02:52 2/10
(2600/3153)
Az természetesen üzleti titok, hogy a viág legfigyeltebb szolgáltatója, a Nielsen AG Hungary hogy és milyen minták alapján figyeli a nézettséget.
Két dologról biztosítalak.
1. az ENSZ statitsztikai bizottsága által jóváhagyott módszerrel történik. Errõl nincs jogosultsáom bármi mást elmondani, hacsak az ENSZ Statisztikai Bizottsága ezt jóvá nem hagyja (erre még nem volt példa.)
2. Az ENSZ statisztikai bizottságát semmi nem befolyásolja ... -még te sem.
Ezért sajnálom, de több titkot nem tudok elmondani.
Üdvözlettel, aki magát úgy hívja
gh
1/10
Kaktuszné Cserepes Virág 2012 dec. 09. - 15:15:35 1/10
(2599/3153)
Én ma már ezt a mûsort nem nézem, elég volt, már nagyon unalmasak a tehetségkutatók...
Pikacsu 2012 dec. 09. - 14:47:33
(2598/3153)
Kifejezetten kíváncsi voltam milyen reklámokat fognak adni alatta. És végül is csak a nikon reklámra emlékszem, amit folyton adnak, amit a kinder tejszelethez hasonlóan azért jegyeztem meg, hogy ilyet ne vegyek. És alig volt reklám.
Ha olyan király ez a mûsor miért nem adnak reklámokat. Én arra gondolok, hogy a nézõknek lehet hazudni -azt nem tiltja semmi, viszont a szerzõdõ félnek nem, és õk tudják a valós adatokat, ezért nem reklámoznak. Másfelöl, ha olyan sokan nézik, sokan is szavaznának, akkor miért max 2.5 millió Ft amit lehet nyerni?
Vagy azokkal is számolnak, akiknek nincs tv-jük.. (ez simán lehet 500.000 tévedés) + 400.000 olyan szegény, akik nem fognak reklám termékeket venni.
Pikacsu 2012 dec. 09. - 14:27:17
(2597/3153)
2 millió nézõ becsült adat, ha jól tudom, de fogalmam sincs hogy kerekítik, vagy szorozzák. De senkit nem ismerek személyesen aki nézné. Én úgy kezdtem el nézni, hogy közben számítógépen játszottam. Önmagában nem köt le. (talán a nézõk ezért szavaznak)
Voict meg sehogy nem bírom nézni, 2 válogatást láttam. Nem ismerem a rendszert, de úgy érzem valamit ügyeskednek, amikor ezt a számot kihozzák.
1/10
Semprini 2012 dec. 09. - 13:56:45 1/10
(2596/3153)
A zsûri egyik fele tartotta volna bent Dávidot, Malek (természetesen) a saját mentoráltjára szavazott, Feró pedog nem volt hajlandó dönteni, ezért bízta a nézõkre a döntést. Ha "egyértelmûen" Dávidot akarták volna továbbjuttatni, megtehették volna, ahogy legutóbb megtették. Azzal egyetértek (a végeredmény ismeretében), hogy helyes volt a nézõkre bízni a döntést. én azon voltam meglepve, hogy Dávid nem esett ki már jóval korábban, nem gondoltam, hogy idáig bent lesz. Persze voltak nála rosszabbak is, de azok már rég kihullottak. Adél sem énekel nála jobban ha szigorúan csak a hangi teljesítményt vesszük, de õ máris igazi "celeb", akire az egész média odafigyel, szinte minden megmozdulása szalagcím, egy ilyen "aranytojást tojó tyúkot" nem lehet parlagon hagyni. Arról nem beszélve hogy máris sikerült õt az After X mûsorvezetõjével összeboronálni...
mulao 2012 dec. 09. - 13:42:52
(2595/3153)
A zsûri egyértelmûen Dávidot tartotta volna bent, de szerintem már kellett az is, hogy ne csak mindig a mentorok döntsenek, hanem egyszer a nézõk. Plusz így, a boríték miatt tudjuk, hogy a közönség nem örült volna Dávid további bent tartásának, ráadásul kiejtették volna a nézõk egyik kedvencét, a párbajok nélkül menetelõ Adélkát. Abban viszont a zsûrinek igaza volt, hogy Dávid profibb énekes, mint Adél. Ilyenek a tehetségkutatók, nem feltétlenül a legtehetségesebb nyer, hanem aki valamiért szimpatikus a közönségnek. Persze általában van 1-2 esetleg 3 kiemelkedõen tehetséges a top12-es mezõnybõl. Pl a 6. Megasztárban is elég érezhetõ volt, hogy Szakos és Radics között dõl el a vég.
Towner 2012 dec. 09. - 13:41:22
(2594/3153)
Igazad van..