Téma: X-Faktor

Towner 2012 szept. 22. - 22:36:50
(153/3153)
Talán nem csak a Nikolas efektus, de a Muri Enikõ sztori is ismétlõdik, hiszen a középsõ (szuper hangú) leányzó is az uccsó pillanatban lett elgáncsolva. (Feró rossz döntése volt) Mindenesetre csapatban nagyobb az esély a 12-re.
vénasszonyok -nyara 2012 szept. 22. - 22:19:08
(152/3153)
A három lány! Elállt a lélegzetem. A barna bõrû, kék szemû nagyon az esetem, de amellett fantasztikus a triójuk.
Nem hallottam ugyan még mindenkit, ettõl függetlenül remélem õk nyerik
illyria 2012 szept. 22. - 21:41:16
(151/3153)
Igen, de ez sokkal-sokkal jobban sült el :)
Towner 2012 szept. 22. - 21:38:46
(150/3153)
Ebben az adásban újra eljátszották a Nokolas efektust. Nevezetesen anno minden második "elõadó" a Halleluját énekelte borzalmasan, majd jött Takács N. és mindenki beájult. Most ugyanez az Adél-produkcióval. Megrendezettnek, de legalábbis irányítottnak tûnt.
Amúgy az idei a legerõsebb mezõny.
illyria 2012 szept. 22. - 21:33:19
(149/3153)
a három csaj :) fú :) a legjobbak :)
Jase Mina 2012 szept. 22. - 21:31:25
(148/3153)
Azt a mocskos...! Fú... bemegy a nõci gigantikus mellekkel, beképzelt pofával, odaáll a zsûri elé, azt hazudja, hogy õ a Hungária együttesben énekelt, mikor elkezdett énekelni, leszakadt a plafon, és még azt mondja, hogy az elmúlt 20 évben gyereket nevelt... hát baz... azok nem gyerekek, hanem valami félresikerült, retardált.. hogy néztek ki... pedig én azt hittem, legalább õk normálisak lesznek... áhh...--'

Amúgy az emberek 95%-a mire veri magát? Én így tudok énekelni, én úgy tudok énekelni, meg a családom biztat. Mindenki süket abban a családban? Meg akinek van hangja, az a maradék 4%, abból is 3% olyan beképzelt, hogy az állam leesik... a szerénység, meg az alázat az már luxus?

Mindegy, ma nekem az a Ricsi gyerek, meg az utolsó három nõ tetszett, akik Adale számokat énekeltek..
mulao 2012 szept. 22. - 20:02:18
(147/3153)
Ez a 22 éves színészsrác még a 2009-es Broadway fesztiválon énekelhetett a Janzával (onnan lehetett olyan ismerõs) és már akkor nagyon jó volt (Jekyll és Hyde-ból az Így fogadj el-t), de most még jobb.
illyria 2012 szept. 22. - 18:21:10
(146/3153)
Ide kell írni azt, hogy hajrá, jancsika, hajrá? :)))
offtopic
Endy88 2012 szept. 21. - 23:03:33
(145/3153)
Kíváncsi leszek, hogy Nora Devil-nek most milyen hajat fognak csni... :-)
olahmiki1959 2012 szept. 18. - 18:29:21
(144/3153)
Rendben, mondok egy teljesen egyértelmû példát, amely leleplezi az egész média mechanizmust, és rávilágít a háttérben mûködõ összefonódásokra, és megmutatja, hogy mennyire szubjektív, a szakmaiságot abszolút figyelmen kívül hagyó döntések születnek manapság.
Szecsõdi Károly nevét bizonyára ismered.
Mostanában elég sokat szerepel a médiában, fõleg azóta, hogy - úgymond - felvállalta a "másságát", és a nyilvánosság elé lépett. Most éppen az a felkapott téma vele kapcsolatban, hogy új melleket kapott, és ezt a rendkívül fontos hírt mindenféle bulvármagazinokban gyorsan a közönség tudomására hozzák.
Miért érdekes ez, és miért hoztam fel õt egyáltalán, mint példát?
Hát azért, kedves Castia, mert tudod, Szecsõdi Károly, mint énekes, valószínûleg a magyar könnyûzenei élet legtehetségtelenebb, külsejében legvisszataszítóbb, végtelenül erõtlen, és hamis hangú figurája, akit annak idején, amikor elindult a tehetségkutató versenyben, a végletekig segítettek, nyomták elõre, és sorra kiejtették mellõle a nála nagyságrendekkel tehetségesebb versenyzõket.
Ez így ment több fordulón keresztül, egészen addig, amíg már nyilvánvalóvá vált a zsûri számára, hogy ha továbbra is ennyire "kilóg a lóláb" módon segítik ezt az alakot, akkor országos botrány lesz belõle, és ezt már nem vállalta fel sem a zsûri, sem a tv csatorna.
Akkor végre hagyták kiesni, mindenkinek a legnagyobb megkönnyebbülésére.
A képességei alapján már a legelsõ válogatások alkalmával el kellett volna õt küldeni.
Nem ragozom tovább a dolgot, ha sikerült meggyõznöm téged, annak örülök, ha nem, azzal sincs semmi baj, nem történik tragédia, ha eltérõ a véleményünk bizonyos dolgokban.
Szia!
Castia 2012 szept. 18. - 09:47:34 Előzmény olahmiki1959
(143/3153)
Ha alátámasztottad volna, mitõl "nyilvánvaló" az, amire nincs bizonyítékod, akkor talán lehetett volna ebbõl valamiféle beszélgetés. Anélkül ez csak marad annyi, hogy te úgy gondolod, én meg másképp.
"csak egymás idejét raboljuk" - ebben legalább egyetértünk.
olahmiki1959 2012 szept. 17. - 20:13:52
(142/3153)
Rendben van, feladom.
Én azt hittem, hogy itt felnõttek módjára beszélgethetünk, akár még kényes témákról is.
Ha te a homokba dugod a fejed, és nyilvánvaló dolgokat is figyelmen kívül hagysz, azt persze megteheted. Csak akkor nem nagyon van értelme beszélgetni, mert csak egymás idejét raboljuk.
Castia 2012 szept. 17. - 18:45:04
(141/3153)
Nem vagyok Fehér Zoli (vagy akárki más) védõszentje, rohadtul nem érdekel, hogy meleg-e vagy sem. Szerintem egyébként nem az, de ezt én pont ugyanúgy nem tudhatom, ahogy te sem, személyes ismeretség hiányában. Feltételezést nem állítunk be tényként, csupán erre kívántam utalni. Ugyanez vonatkozik erre is: "nyomták elõre, ameddig csak lehetett, mert a zsûri egy-két meleg tagjának tetszett".
olahmiki1959 2012 szept. 17. - 18:02:31
(140/3153)
Ha visszanézed a hsz-eket, nem én dobtam be a témát. Bigpapa felvetését "nincs bajom a melegekkel", nem tetted szóvá, az én megjegyzésemet viszont rosszindulatúnak minõsítetted.
Nem akartam belemenni mélyebben a témába, de mentegetõzés helyett akkor inkább mondok néhány dolgot, ami eszembe jutott.
Nem nagyon tudok példát mondani arra, hogy valaki full heteró lenne, miközben feminin vonásokat, tulajdonságokat mutat fel.
Inkább az ellenkezõjére van példa, hogy szuper férfias, elképesztõen jóképû, egész életükben magukat macsónak mutató színészekrõl, sportolókról, zenészekrõl derült ki, - sokszor csak a haláluk után, - hogy melegek voltak. (Rock Hudson, Cary Grant, Jean Marais, James Dean, aztán Freddie Mercury, George Michael, - õ még él, hálistennek - és mások).
Soha senki nem bántotta õket ezért, sõt, a mai napig az egész világ rajong értük.

És most arról, hogy miért lehet érdekes, ha valaki egy tehetségkutató mûsorban elindul, és közben, - mellékesen, - meleg is.
Mert ha visszatekintesz az elmúlt hónapok tehetségkutató versenyeire, többször, sõt, nagyon sokszor elõfordult, hogy egy szerényebb tehetségû srácot csak azért engedtek tovább, és nyomták elõre, ameddig csak lehetett, mert a zsûri egy-két meleg tagjának tetszett, vagy szimpatikus volt a fiú, és ezért, a személyes szimpátia okán segítették tovább.
Olyankor is, bicskanyitogató és felháborító módon, amikor mindenki érezte, hogy a versenyzõ nem érdemelte meg a továbbjutást, és egy nála tehetségesebb fiú õmiatta esett ki.
Úgyhogy nagyon is nagy fontossággal bírhat - idõnként, - ha valaki azért jut különféle elõnyökhöz valamilyen szituációban, mert történetesen meleg.
Ha persze tehetséges, akkor ez a kérdés fel sem merül.
Castia 2012 szept. 17. - 16:56:23
(139/3153)
Nem zárja ki, nem is állítottam ilyesmit. Ugyanakkor néhány, mások által femininnek vélt vonás, tulajdonság sem zárja ki, hogy az illetõ full heteró. Csak ennyi alapján egyértelmûen kijelenteni, hogy valaki "hova tartozik", bármilyen bizonyíték nélkül, viszont szimplán rosszindulat, mindenféle hozzátett de ellenére.
olahmiki1959 2012 szept. 17. - 15:51:55
(138/3153)
Kedves dolog ez a naivitás...
Szerinted az, hogy valakinek felesége, meg gyerekei vannak, kizárja azt, hogy meleg legyen? A világon a legtöbb ismert meleg mûvésznek, színésznek, rendezõnek, írónak, énekesnek, zenésznek van felesége, gyermekei, - lehet, hogy alibibõl, - és közben mindenki tudja, hogy hová tartoznak valójában.
A srác egyébként egyértelmûen oda tartozik, de ezzel nincs semmi baj, különösen, ha megnézzük az utóbbi idõk tehetségkutató versenyeit, - mindegyiket, - amelyekben szinte több volt a meleg srác, mint a heteró.
Úgy látszik, most ez a trendi.
Castia 2012 szept. 17. - 11:25:58
(137/3153)
Úgy rémlik mintha tavaly emlegette volna, hogy kisgyereke van... de lehet, hogy keverem mással.
Castia 2012 szept. 17. - 11:12:49
(136/3153)
Ami feltûnt, hogy mindegyik mentornál volt már olyan, akire egyedül õ mondott nemet, anélkül, hogy igazából elfogadható indoka lett volna. Legutóbb Feró a hányós dallal induló srácra, Keresztes a szõke Erikára (róla volt szó, hogy valószínûleg nõi féltékenységbõl vagy csak simán ellenszenvbõl), Malek valamelyik fiúra, aki szintén elég jó volt - hiszen még mindig csak az elsõ válogatásnál tartunk, aki már néhány épkézláb hangot ki tud adni magából, esetleg még valami hangulatot is csinál és nem unalmas, az miért ne juthatna tovább. Majd kiszórják a következõ körben, ha oda már kevés lesz. Szerintem ezeket direkt csinálják, és elõkerül még, hogy X.Y-tól nemet kapott, ezért majd õt kell meggyõznie... és az ilyen versenyzõk minimum 50 közé kerülnek, vagy akár 24-be.

Fehér Zoltánon tûnõdtem még el. Nem valószínû, hogy az õ éneklése valaha is bejönne nekem, de azt nagyon becsülöm, hogy így összekapta magát, tudott és mert változtatni olyan dolgokon, amin lehet változtatni. Aztán hogy mire lesz elég a leadott 27 kiló, a fogszabályzó és az új frizura, fene tudja. Ezekhez is rengeteg akaraterõ és elszántság kell, de kulturális különbségeket még nehezebb áthidalni. Ahhoz már talán egy Professor Higgins is kéne mellé. Komolyan kíváncsi vagyok, hogy megértette-e, miért tartják ízléstelennek és vásárinak azt, amiben õ valószínûleg felnõtt, amit körülötte mindenki szeret, és ezért számára természetes. Mindenesetre neki jobban tudnék drukkolni, mint Zámbó K-nak.
Castia 2012 szept. 17. - 10:44:18
(135/3153)
Visszanéztem közben a mûsort. Lass Beánál így utólag nem nagyon tudom eldönteni, hogy színészi teljesítményt láthattunk, vagy valóban annyira beleélte magát a dalba, hogy egy különleges atmoszférát tudott létrehozni ott és akkor a színpadon, az énekbeli hibák ellenére. Ha az utóbbi, képernyõn akkor se igazán jött át. Megsajnáltam a végére, amikor már nem énekelt, mert olyan lágyszívû vagyok (:P) , de kétlem, hogy ezzel mentorházba jutna. Talán még 50 közé sem.
offtopic
mandulavirág 2012 szept. 17. - 01:47:39 Előzmény olahmiki1959
(134/3153)
"Az az elõadó, aki ma este számomra a legemlékezetesebb maradt, az a Sade számát, a "Smooth Operator"-t éneklõ szõke hölgy volt."
Alakhoz a forma - Amfora. :)
Ilyen alakkal is lehetne valaki jó elõadó. Ha tudatosan irányítaná a rajta nevetõket. Mint pl. ez a hölgy, aki, bár nem énekel, de határozottan élvezetessé teszi a videót: http://www.youtube.com/watch?v=TkKifSj1jIM