Téma: X-Faktor

olahmiki1959 2013 nov. 02. - 23:32:38
(859/1899)
Batánovics Lili egy baromi jó, az õ temperamentumához illõ számmal nyitott, elképesztõen jól énekel a kis csaj, - ha mondhatom ezt egy 20 éves hölgyre, - egy élõ energiabomba, a múlt heti kisiklását elfelejthetjük, - az sem az õ hibája volt, hanem a rosszul megválasztott énekszámnak volt köszönhetõ.
Amikor meg tánc közben felhúzta a ruháját, és megmutatta a formás combjait, akkor majdnem félrenyeltem, - ezért sem szabad tv nézés közben vacsorázni, ezt megtanultam egy életre...
Remélem, a döntõig fog menetelni, olyan õstehetség, olyan erõ van a hangjában, és olyan lehengerlõ az egész személyisége, hogy jó lenne már egy olyan elõadót látni és hallani a magyar könnyûzenei életben, akinél nincs vita, akinél nem szubjektív szempontok döntenek, - ismeretség, ki kinek a valakije, - hanem egyértelmûen jó.
Batánovics Lili ilyen.

A többiek általában sosem hallott, vagy egyszerûen unalmas, jelentéktelen számokat adtak elõ, ma még a ByTheWay sem tetszett, hiába áradozott a zsûri, közepes, felejthetõ számot énekeltek.
Csordás Ákosnak még mindig nem sikerült egy igazán az egyéniségéhez illõ számot találni, jól énekel, szép hangja van, de semmit nem indít el bennem, mint hallgatóban.
A Fat Phoenixnél egy pillanatig azt hittem, hogy most, most végre hallok valami zeneileg is értékelhetõ dolgot tõlük, aztán gyorsan visszarántottak a realitás talajára.
Ez a két gyerek az X faktor történetének a legalja, vicc, paródia, gyalázat, az "eddig, és ne tovább", a túlszárnyalhatatlan, az alulmúlhatatlan.
Az ijesztõ, hogy a kis csajok sms-ei miatt még mindig itt vannak, és szerintem jót röhögnek a markukba, hogy ezzel a fossal ilyen sokáig meg tudják etetni a sok hülyét, - sajnos, még a mentorokat is beleértve.

Krasznai Tünde éneklés helyett sokszor inkább erõlködik, szerintem a zsûri sokkal többet lát bele, mint amennyi valójában benne van, és ezt annyiszor el is mondják, hogy lassan Tünde maga is kezdi elhinni, hogy õ mekkora tehetség.
Ami azért túlzás.
Nem énekel rosszul, de idõnként hamiskás, idõnként présel, sokszor nagyon akar, bizonyos mûfajok jól állnak neki, mások teljesen idegenek a számára.
Azt hiszem, lassan el kellene köszönnünk tõle.

Szabó Ádám ma teljesen jól énekelt egy könnyû, ritmusos számot, lubickolt benne, az õt nézõ Tóth Gabi viszont láthatólag alig bírt magával, néha az volt az érzésem, hogy mindjárt ráugrik Ádámra, vagy valamelyik másik fiú versenyzõre...

Péterffy Lili ezzel a francia számmal könnyed volt és elegáns, csak abban nem vagyok biztos, hogy a magyar nézõknek tetszik-e ez a mûfaj.
Az, hogy a dalt szerintem a kutya nem ismeri, csak egy mellékes adalék.

Danics Dóra nagyon jól énekelt, és kivételesen a neki kiválasztott szám is nagyon jó volt, ezt kb. így kell csinálni.

Bozsek Márk ezt a szép magyar számot, - a könnyûzenei irodalom egyik legszebb darabját - végig hamisan, fölé énekelve adta elõ, ami megbocsájthatatlan.
Az meg a zsûrit minõsíti, hogy jöttek mindenféle kinyílással, színpadi hatással, meg hasonló csacsiságokkal, egyedül Gesztinek volt bátorsága megjegyezni, - ami miatt elismerésem, - hogy a saját versenyzõje, bizony nem énekelt jól.
Márk is az a kategória, akit a fiatal lányok sms-ei nagyon sokáig bent tartanak, teljesen mindegy, hogy mit csinál.

Lilu az egész mûsor alatt azzal etetett bennünket, - üvöltve - hogy többször is el fogják nekünk mondani a szavazás állását, ehhez képest csak az adás legvégén mondott valamit, konkrétumok nélkül, nevek nélkül.
Gratulálok...

Remélem, holnap a Fat Phoenix, Péterffy Lili, vagy Bozsek Márk megy párbajozni.
Seven7Crown 2013 nov. 02. - 22:55:06
(858/1899)
Pedig Márk, és Tünde nagyon jól énekelnek Dórával.
A mai nap viszont nem a kicsi Szabié volt!:)
Seven7Crown 2013 nov. 02. - 22:52:07
(857/1899)
Aki jó volt, az Alföldi versenyzõje, akinek ez a francia nyelv nagyon jól állt!
B.Lilinek viszont jó lett volna egy másik koreográfia mint a múlt héten is, amikor egy zongora mögé kellett volna bepakolni.

Szegény Márk cidrizhet, mert eddig olyan számokat kapott, ami a nézõket nem igazán gyõzhette meg, pedig jól énekel a srác.

Szikora versenyzõinek viszont idáig sem kellett volna idáig eljutni!
Borzasztó, hogy mit hadobálnak a színpadon.

A többiek teljsítménye elhanyagólható!

Amit viszont nem értettem, hogy a Vidéki Lédi Gaga, miért volt teljesen fehér ruhában Halottak napján!
Irgum76 2013 nov. 02. - 22:44:13
(856/1899)
ezt a mórikálást abba lehetne hagyni
azért mert az az álintellektuel mentor fenomén ezt a szót használta nem kéne nektek is ismételgetni mint egy gyépés papagájnak
-csengõzoli-- 2013 nov. 02. - 22:20:30
(855/1899)
Legjobb, legizgalmasabb, leglegleglegleg.
Ezek csupán a máz részei,semmi tartalom. A lényeg,hogy nézd,mert most aztán, na most, most a leg... :D
diana22 2013 nov. 02. - 22:11:53
(854/1899)
Hát, ez nagyon gáz felhozatal.
Mi most fejeztük be az ausztrál X-Faktort, most kezdtük nézni a britet. Ezekben tovább sem engedik az ilyen elõadókat, mint akik itt az élõ show-ban vannak... Szuper jó énekeseket meg csapatba tettek, mondván, hogy egyedül nem állják meg a helyüket...
Én nem tudom miért mondják, hogy a legjobb széria, szerintem a legrosszabb ez az idei az összes magyar tehetségkutató közül.
mapk 2013 nov. 02. - 22:10:44
(853/1899)
Péterffy Lilihez egy No Doubt szám illene sztm pl. a Dont't Speak:D, de ez se volt rossz. Nekem még Krasznai tetszett.
2/10
Semprini 2013 nov. 02. - 22:01:39 2/10
(852/1899)
Bouzseket azért írtam, mert õ volt ma a legrosszabb, valójában lehet, hogy Krasznai.
Az utolsó két helyen Fõnix és Lili van.
2/10
Semprini 2013 nov. 02. - 21:59:10 2/10
(851/1899)
Abból amit Lilu mondott, az utolsó 4 helyen áll Csordás, Batánovics, Bozsek és a Fat Phoenix. Szerintem.
3/10
kazsagx 2013 nov. 02. - 21:50:18 3/10
(850/1899)
Bozseken sirva nevettünk...ennyire jelentektelen egy morikalos gyereket...egy vicc az egesz.... !:)
2/10
Semprini 2013 nov. 02. - 21:49:56 2/10
(849/1899)
Fõnix - Bozsek párbajnak kéne lennie, de persze nem lesz.
2/10
Semprini 2013 nov. 02. - 21:47:30 2/10
(848/1899)
Nem egyszerûen hamis, persze az is, hanem a hangok kb háromnegyede helyett más hangokat énekel, átírta a dalt. (Nekem megvan az eredeti még bakelitlemezen a Color együttessel, 31 éves szám.)
SZOTYl 2013 nov. 02. - 21:46:55
(847/1899)
ma direkt van az összes csaj dekoltázsa köldökig vágva?
no meg azt a szerencsétlen Adélt minek kell szívatnia nagytudású Lilunak a múltkori miatt, nem az a kis liba tehet róla...
offtopic
-csengõzoli-- 2013 nov. 02. - 21:46:17
(846/1899)
Jaj,ez de hamis.
2/10
Semprini 2013 nov. 02. - 21:42:12 2/10
(845/1899)
Amúgy nem volt ez rossz, jól állt neki a francia nyelvû éneklés, a végére a hangja is megjött, de mint mondta, beteg is, úgyhogy ne bántsuk.
lilalibaláb 2013 nov. 02. - 21:42:00
(844/1899)
Gesztit bírságolni kellene, amiért

ebbõl

http://www.youtube.com/watch?v=iJb7cBfrxbo

ezt a miniszoknyás, pillarezegtetõs, mórikálós baromságot faragta.

Nem is nézem ma tovább (jól kicseszek velük :-)). Jó éjszakát mindenkinek!
2/10
Semprini 2013 nov. 02. - 21:38:42 2/10
(843/1899)
PLili átment Csobot Adélba, nem jó írány sztem...
mushi 2013 nov. 02. - 21:37:47
(842/1899)
nem vagy egyedül, akármilyen jó hangja is van, valahogy én se tudom dórát megkedvelni..

a fat phoenix meg tényleg olyan volt, hogy egyvalami jut csak eszembe, "mi volt ez?" kieshetnének már..

tóth gabi pedig a marcis eset óta játssza a felfújtat, igazán megmondhatnák neki, hogy a végén úgyis csak egy maradhat, és nem hiszem, hogy az õ egyik mentoráltja lesz az, szóval szokjon hozzá.
reay 2013 nov. 02. - 21:36:25
(841/1899)
:D
reay 2013 nov. 02. - 21:34:49
(840/1899)
Ez a Fatfõtõl inkább valami merényletre emlékeztetett :) Nem láttam minden elõadásukat, amikor sikerült õket elcsípnem semmi meggyõzõt nem mutattak, falunapokon lehet látni ilyeneket. Dóra tetszik továbbra is a legjobban, már az elején is felfigyeltem rá.