Téma: X-Faktor

Irgum76 2014 dec. 20. - 23:10:17
(345/385)
egyetértek
viszont örülök, hogy a bömbölõs Ricsi esett ki
(Benjire számítottam de drukkoltam neki)
10/10
stenimore 2014 dec. 20. - 22:57:48 10/10
(344/385)
Beszarás,a végén meg köllött a szívnek hasadni.
1/10
Mozikritikus 2014 dec. 20. - 17:48:24 1/10 Előzmény papzo
(343/385)
Megvan a gyõztes. A mentorok. Megkapják a 40 milliós gázsijukat. A gyõztes meg mehet egy falunapon énekelni 500 fõs közönségnek. :)
1/10
Mozikritikus 2014 dec. 20. - 11:35:41 1/10 Előzmény papzo
(342/385)
Gyerekek ma ünnepnap van. Vége ennek a f.o.s.n.a.k! :) lesz egy újabb sztárunk aki majd 500 fõs falunapokon fog ezeréves dalokat énekelni pár részeg embernek. Megasztár,csillag születik,x faktor,rissing star stb... te jó ég.. ennyi szupersztár,ennyi tehetség és egy sem ért el semmi sikert nemzetközi szinten. itt a nyertesek a mentorok a mûsoronkénti 7 millió forint gázsiért.
papzo 2014 dec. 15. - 07:18:26
(341/385)
A kis mesemondó pénzét a család eltapsolta néhány hónap alatt, a gyerek valamelyik (talán Kaposvár?) magyarországi színháznál nagy lehetõséget kapott, de nem vált be gyerek színésznek. Aztán hazamentek, az apja meghalt, õ lett a család fenntartó, mert anyukája változatlanul nem dolgozott. Talán traktoros vagy hasonló mezõgazdasági munkás lett belõle. Szóval az álom ott szertefoszlott.
Semprini 2014 dec. 14. - 15:27:57
(340/385)
"Ilyen típusú nyertese még nem volt az ellenfélnek"
Ahogyan Tóth Andi-típusú sem: nem nyert még ennyire fiatal a Tv2-n se. A legfiatalabb gyõztes eddig Radics Gigi volt, de õ legalább másfél évvel volt idõsebb Andinál. De a retekklubon volt egy még náluk is fiatalabb: a Csillag születik elsõ gyõztese, Utasy Árpi, ha jól emlékszem, szintén határon túli 11 éves mesemondó kisfiú volt, azóta se hallani róla semmit.
Cordelia 2014 dec. 14. - 15:27:44
(339/385)
Amikor Erõss Zsoltot, a hegymászót, megkérdezték elõfordult-e valaha, hogy lerománozták, mosolyogva mondta, hogy igen, itt, Magyarországon.
ponca 2014 dec. 14. - 15:20:55
(338/385)
Félre ne érts, nekem egyikükkel sincs bajom. Nem érdekel, hogy határon túli vagy sem valaki.
Egyszerûen a ker. TV. gyakorlata, hogy minden évben új típusú nyertessel akar kirukkolni.
Amikor a konkurenciánál határon túli gyõzött, akkor gyorsan a másiknál is kellet egy határon túli nyertes.
Ilyen típusú nyertese még nem volt az ellenfélnek, majd megmutatják, hogy ebben elsõk lesznek....
Nekem amúgy mindegy ki nyer.
Az élet majd eldönti, hogy ki mire viszi, kire lesznek fizetõ vevõk a koncertjegyre, letöltésre, lemezre....
Magam egyikre sem lennék vevõ, nem tudnám elképzelni, hogy egyik vagy másik koncertjére jegyet vegyek.
Semprini 2014 dec. 14. - 13:07:43
(337/385)
Benji nyewri???
Na, ez még viccnek is rossz! Az is csoda, hogy eddig elvánszorgott! Hajszál híján ki is esett tegnap, látszik rajta a megfelelni akarás, görcsös és még teljesen éretlen, és fõleg teljesen hiányzik belõle az a fajta kisugárzás, õserõ, amit nevezhetünk X-faktornak, és az eddigi összes X-faktor versenyzõi közül leginkább Tóth Andiban van meg. Õ tudja azt a pluszt, amit nem lehet megtanulni, vagy megvan valakiben, vagy nincs. Benjiben nincs és nem is lesz soha, Andi meg egyszerûen így született, nem kellett tennie érte semmit. Persze ami tanulható, abban még Andinak is vannak hiányosságai, de azt meg lehet tanulni, amit viszont nem lehet, azzal máris rendelkezik: ha a színpadon van, nem lehet nem rá figyelni. Erre mondják, hogy színpadra termett. Benji meg legjobb esetben is egy éneklõ gép lehet, persze ahhoz is sokat kell még fejlõdnie. De hogy most megnyerje? Na ne...
Semprini 2014 dec. 14. - 12:55:15
(336/385)
"Ha õ nyeri, meghallgatom a többi produkcióját is, mire alapozták a gyõzelmét. "
Ha bármelyik másik produkcióját hallgatod meg, garantáltan sokkal jobb lesz mint ez, ugyanis mint írtam, pont a legrosszabb volt a Tóth Gabi-dal, nem tudom, miért (nota bene, ez a szám nekem Tóth Gabival se tetszik, sõt, vele még kevésbé)... Aztán eltelt kb. negyedóra, és Andi elõrukkolt a legjobb(!) teljesítményével: Whitney Houston I will alwalys love you c. dalával. De ismétlem: bármelyiket meghallgathatod, ezerszer jobban sikerült, úgyhogy sikerült jól beleválasztanod.
pneklara 2014 dec. 14. - 12:31:44
(335/385)
Nem tudok véleményt formálni, mert ez az X-faktor teljesen kimaradt nekem, nem volt, ami oda vonzott volna. Most a Benji teljes dalát meghallgattam, látszik rajta a törekvés, de hibádzik az alapanyag. De szerencse, hogy a zsûri dicséri agyba-fõbe. Talán most volt valami hangszálproblémája, azért volt olyan halavány, erõtlen.
Én már besokalltam ettõl a sok éneklõs mûsortól. Színfolt a Virtuózok, arra bérletem van:)
Cordelia 2014 dec. 14. - 11:11:02
(334/385)
ez a Benji egyáltalán énekel szerinted? Aki énekel, az a két nõ. Õk tényleg énekelnek. Szuper döntõ lenne, ha õk párbajoznának az elsõ helyért.
ponca 2014 dec. 14. - 08:10:44
(333/385)
Benji nyeri a versenyt.
Miért?
Egyszerûen azért, mert ilyen versenyzõ még nem nyert, làthatóan nem magyar õsök gyermeke, ráadásul a közönség hozta be a biztos kiesésbõl.
Erdélyi már volt a retek tehetségkutatóban (Tolvaj meg lászló Attila) ergo Andi kiesik.
Danics hiába nyert sok vizet nem zavar kategória, akár Horányi.
Vastag Csaba utànzat Ricsi fiú szintén nem kell, egy bájgúnár (csabika) pont elêg ráadásul ordibálós ecset fejû Richárd még valamiért nem is szerethetõ, ellenszenves.
Tehát marad Benji.
pneklara 2014 dec. 14. - 07:13:26
(332/385)
Egyetlen elõadót volt alkalmam tegnap meghallgatni/nézni: Andit, a Tóth Gabi nótájával. Azt kell mondanom, tud ez a Gabi valamit, mert bárki próbálkozott eddig a dal elõadásával, halvány-gyenge lett a másolat.Ilyen volt a fiatal lány erõlködése is.Ha õ nyeri, meghallgatom a többi produkcióját is, mire alapozták a gyõzelmét. A gázálarcos csapatnál elidõztem még két percet a másik csatorna reklámja alatt. Hogy jutottak el ezek eddig a mûsorban? Ugyancsak futotta a reklámszünet idején, hogy Benjit is figyelemmel kísérjem pár percre. Nem jó a hallásom, de nem hamisan énekel ez a srác? Gondolom nem, hisz a döntõ kapujában mit keresne egy hamisan éneklõ versenyzõ? Egyik 17 éves, másik szintén ott körüli 4-bõl? Ezek valóban az X-faktort keresik, kikbõl lehet majd - talán - valami egyszer.
Semprini 2014 dec. 14. - 00:29:24
(331/385)
Igen, Ricsi tényleg veszélyt jelent Andira nézve, ezért is örültem volna, ha elõbb kiesik, de ez van... Pont az elõbb írtam, hogy a végsõ harc Andi és Ricsi közt dõl majd el, ebben szinte biztos vagyok, de nagyon tudnék örülni egy "csajdöntõnek" is, és akkor Benji és Ricsi osztozna a 3-4. helyen, de sztem nem így lesz. Benji lesz a negyedik, Juli a harmadik, és nagyon remélem, hogy Ricsi "csak" a második, Tóth Andi pedig megérdemelten megnyeri, nem emlékszem olyan adásra, amikor ne õ lett volna a legjobb, nem mintha ezen múlna persze...
Semprini 2014 dec. 14. - 00:08:30
(330/385)
Az elsõ ponttal messzemenõkig egyetértek, Andi valóban túl fiatal még a sztárélethez, legalább4 évig még iskolapadban lenne a helye, de nem hiszem, hogy ez annyira sok embert befolyásolna a szavazáskor.
Ami a 2. pontot illeti, való igaz, hogy nõ még csak 1x nyert - X faktort, de ne feljtsük el, hogy a hat Megasztárból meg négyet, vagyis a kétharmadát nõk nyerték tehát majdnem egál, ha a két csatornát összesítve nézzük.
Az meg, hogy az egész végsõ soron a szimpátián múlik, megint csak igaz, nem tudok vitába szállni vele. Sztem Horányi Juli is és Tóth Andi is szimpatikus (viszont nekem Nagy Ricsi borzasztóan ellenszenves), ezért mindketten nyerhetnek akár, de a tinik talán Andi mentalitásával azonosulnak könnyebben, márpedig a szavazóbázist fõleg õk alkotják, ha jól tudom.
olahmiki1959 2014 dec. 14. - 00:01:30
(329/385)
Horányi Juli a pulpituson ülve - hogy ez kinek jutott eszébe, és hogyhogy nem nézte meg senki a mûsor elõtt?... - messzirõl úgy nézett ki, mintha gólyalábakon állna, a hosszú, aranyszínû ruhája alatt meg mintha egy doboz lett volna elrejtve, úgy domborodott fel... Hogy az mi lehetett?...
Nem lehet igaz, hogy milyen õrületek történnek itt sorozatban...
Juli egyébként beteg torokkal énekelt - le a kalappal elõtte - viszont a mentorának a butaságát jelzi, hogy miért nem választottak valami könnyebb, alacsonyabb hangnemben énekelhetõ dalt, állandóan a felsõ regisztert erõltették, ráadásul, A REFRÉNT JULI EGYSZER SEM ÉNEKELTE EL ÚGY, AHOGY EREDETILEG VAN, mindannyiszor más dallamot énekelt, egymás után legalább ötször!
Hogy ez mire volt jó?...
Mindegy, neki helye van a döntõben, örülök, hogy bejutott.:D

Jelentem, Benji egyik dala alatt megint megcsúszott a zenei alap, - az énekkel együtt - úgyhogy most már tényleg nem tudom, mi van!...
Oké, hogy az énekesek fél play-back-re énekelnek, - tehát a zenekari kíséret elõre fel van véve, - de az énekhang hogyan csúszhat meg? Élõ adásban?!
A biztonság kedvéért az alapra is felveszik az énekhangot, hogy még stabilabb legyen a hangzás, és az énekes utána pluszban ráénekel, vagy mi a franc történik?
Mert én - ameddig nem kapok értelmes magyarázatot erre jelenségre, - addig valami oltári nagy disznóságra gyanakszom ebben a mûsorban...
Benji egyébként a dalait rendre telerakja hamis hangokkal, az X pedig nem az elõadásában, hanem a LÁBAIBAN van, ahogy ott áll szerencsétlenül a színpadon, teljesen beoltva mindenfajta mozgás ellen...
Õ is állandóan a szakadék szélén egyensúlyozott eddig, örülhet, hogy nem esett ki. (Én nem örülök...:)

A Tha Sudras viszont végre kiesett, bennük ennyi volt, a maszkos zenélésük egy darabig érdekes lehetett, de már régóta ki kellett volna esniük, szerintem már idáig is érdemtelenül jutottak el.

Tóth Andi megy elõre, mint kés a vajban, - az elsõ, Tóth Gabi szám nem volt tökéletes, a második, Whitney Houston dal viszont szenzációs volt, - örülnék, ha végül õ nyerne...
(Istenes Bence hihetetlenül bunkó, a kislányt zavarba hozó szellemeskedései alatt kinyílt a zsebemben a bicska!... Nem igaz, hogy ez a folyamatosan üvöltõ hülyegyerek mi mindent megenged magának!...:)

Nagy Ricsi örülhet, hogy bejutott a döntõbe, aztán, hogy ott mi lesz, majd meglátjuk...

Azt hiszem, a verseny teljesen nyitott, most még nem lehet megmondani, hogy a végén ki nyer, itt mindenfajta szakmai szempont érvényét veszti, kizárólag a szavazók szimpátiáján fog múlni a gyõzelem.
Az pedig - egyelõre - a srácoknak kedvez, én persze azt remélem, hogy Tóth Andi fog nyerni.:D
Semprini 2014 dec. 13. - 23:46:50
(327/385)
Komolyan gondolod, hogy Hórányi Juli potenciális ellenfele lehet a végsõ döntõben Andinak vagy Ricsinek? Oké, az elõzõ faktort Danics Dóri nyerte, de most sztem elég kevéssé valószínû, hogy valami hasonló fazont hozzanak ki megint gyõztesnek. szerintem Andi és Ricsi közt fog eldõlni a finálé, remélem, ismét nõi gyõztes lesz. amúgy semmi bajom, Julival, azt se bánnám ha megnyerné, de szetem nem jobb Andinál összességében. Szerintem is jó elõadó, profi, és még betegen is hoz egy szintet, de nem szántja fel a színpadot hétrõl hétre, mint teszi azt Tóth Andi.
mapk 2014 dec. 13. - 23:41:17 Előzmény ide
(326/385)
Nem, azok mi vagyunk, a sza-bad-ság váááááááándoraiiíííííííííí