Téma: X-Faktor

offtopic
olahmiki1959 2014 okt. 08. - 19:50:11
(165/385)
Nevezett film topikjába írtam egy hosszabb mondatot, 226-os szám alatt, ott olvasható...:D
A film egyébként nekem is tetszett. (Állítólag már készül a felnõtt-filmes változata, "Seggek ura" címmel - de ezt nem tõlem hallottátok...:))) LOL!
Edmond Dantes 2014 okt. 08. - 08:33:08
(164/385)
OFF
Szia Miki, bocs h közbekotyogok, de a hölgy már csak ilyen. Pár napja ezt a filmet láttam:

http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=106996

sajnos lemaradt a vége és mint akkor legfrissebb hszótól (212) elég udvariasan tõle tudakoltam. Erre az elég egyszerû kérdésre következett a 213-225 közötti épületes mailváltás, ami -számomra- elég jól mutatta nevezett hölgy segítõkész, kordiális stílusát és módszerét. Van ott sok minden: válasz saját magának, kioktatás nekem, mellébeszélés "csak úgy" stb, csak egy dolog nincs, kitaláltad ugye? Igen, csak és kizárólag a kérdésre nem válaszolt: mi lett a film vége? Az a gyanúm támadt h tán nem is látta és mivel közben megtaláltam a leírást wikipédián (link: 222), elküldtem neki, legyen honnan puskáznia, ha netán tényleg nem látta...
PS: a film egyébként jó, ajánlom. Fõleg, ha komplett. Mármint a f i l m :o) Üdv. ED (és jó X-faktorozást!)
olahmiki1959 2014 okt. 07. - 22:26:10
(163/385)
Bocsi, hogy megkérdezem, de te saját magaddal beszélgetsz ilyenkor, vagy csak lusta vagy rákattintani arra a nickre, akinek válaszolsz?...:)
Suziy 2014 okt. 07. - 21:08:31 Előzmény Suziy
(162/385)
Fiatalságának, szerencséjének és kevés tapasztalatának köszönhetõen nem biztos, hogy elégedetlen.
Talán 30 év múlva remélhetõleg, talán kiderül.
offtopic
lilalibaláb 2014 okt. 07. - 20:54:22
(161/385)
Hol üti egyik mondatom a másikat?
Suziy 2014 okt. 07. - 19:21:48 Előzmény lilalibaláb
(160/385)
"Kizártnak tartom, hogy szabad kezet engednek a zsûrinek a döntések meghozatalában."

"-Szóval a szerkesztõk választják ki a versenyzõket nem feltétlenül énekhang, hanem karakter alapján.
-Igazuk van, a nézõk nagy része úgysem ért a hanghoz, arra szavaz, aki neki szimpatkusabb, érdekesebb az élete."

Egyik mondatoddal ütöd a másikat!!
Akkor nem is érdemes szavazni? Elõre megírt forgatókönyv? (költõi kérdés)
lilalibaláb 2014 okt. 07. - 12:06:24
(159/385)
A kereskedelmi csatornákon nincs tiszta játék, minden valóságshow, minden a pénzrõl szól és mindenki csak eszköz. Nem tudom láttad-e az Éhezõk viadala filmet? Teljesen jól leírja ezt a világot.

Ruzsa Magdi, Oláh Ibolya, Radics Gigi, több tehetségkutatós nem is jut eszembe (szólj kérlek ha valaki kimaradt), akibe a mentorok érdemben energiát fektettek volna a mûsoron kívül. Ruzsa Magdival dolgozott, dolgozik a Presser, Zorán, Oláh Ibolyának írt néhány dalt a Novák Péter, úgy emlékszem egyet-kettõt a Presser is, Radics Gigit pedig a Malek próbálta menedzselni. Még Geszti se nagyon emelt ki közülük senkit, pedig az õ "szimata" pénzügyekben nemigen csal. :-)

Valószínûleg az sem véletlen, hogy nem nagyon van olyan mûsor, amelyik az egykori versenyzõk jelenlegi életével foglalkozna. X faktor vagy VV vagy Big Brother, ugyan mindegy...

Sajnálom azt a 15 éves kislányt, akit most odavittek. Büntetném a szülõket is kiskorú veszélyeztetése miatt. :-(
olahmiki1959 2014 okt. 07. - 11:31:39
(158/385)
Sok igazság van abban, amit írsz, csak én még ennyi rossz tapasztalat után is mindig abban reménykedem, hogy ezúttal tiszta lesz a játék, hogy igazságos lesz a döntés, hogy a szakmaiságot nem írják fölül a kereskedelmi tévé szempontjai, - és persze, mindig, minden alkalommal én esem pofára - hogy ezzel a pesties kifejezéssel éljek...:)

Sajnos, azt hiszem, én már nem fogok megváltozni, - sokkal nagyobb baj, hogy "õk" sem...:)
lilalibaláb 2014 okt. 07. - 09:35:32
(157/385)
Kizártnak tartom, hogy szabad kezet engednek a zsûrinek a döntések meghozatalában. Az X faktor (az eredeti is) nem tehetségkutató, hanem valóságshow. A szerkesztõk tudatosan válogatják a szereplõket, ha megnézed, az összes mentorházba jutó emberrel már az elsõ válogatón készítenek miniriportot.
Szóval a szerkesztõk választják ki a versenyzõket nem feltétlenül énekhang, hanem karakter alapján. Igazuk van, a nézõk nagy része úgysem ért a hanghoz, arra szavaz, aki neki szimpatkusabb, érdekesebb az élete. Operálnak mindenféle valóságshow elemekkel, esküvõ, várandósság, fekete férj, árvaházi nevelõ, csóró kis veréb, esetleg dekoratív férfi, nõ. Összeválogatnak egy olyan csapatot amelyikben minden réteg számára van eladható, szerethetõ figura (aki szavazatokat hoz), majd a zsûri "beválogatja" õket. Megfizetik ezért mindegyiket, nem kell õket sajnálni. Show Time

Presser többek közt emiatt is szállt ki anno a Megasztárból.

Nem kell ezt ilyen komolyan venni, mert ez véletlenül sem arról szól, amirõl gondolod.
Suziy 2014 okt. 06. - 21:23:15
(156/385)
“A legjobb orvosok: dr. Elégedettség, dr. Higgadtság és dr. Jókedély.”
(C.H. Spurgeon)
offtopic
Suziy 2014 okt. 06. - 21:08:04
(155/385)
A saját "objektív" véleményedre és benyomásaidra hagyatkozz, hogy "megítélhess" mert a saját szemeddel fogod nézni, a saját füleddel fogod hallgatni, nem máséval!
A tapasztalat nagyon sokféle szintû lehet, az ösztönöstõl a tudományos tapasztalatig. Ez alapján tárulnak föl a dolgok, jelenségek összefüggései, törvényszerûségei.....
Ez is csak egy "verseny"
Azt mondják, ahhoz, hogy valakit megítélhess, éld át élete egyik napját. Legyél a helyében. Érezd, amit érez.
offtopic
Suziy 2014 okt. 06. - 20:52:31
(154/385)
Vizsgáztatsz? Hát ne vizsgáztass így anonime.
olahmiki1959 2014 okt. 06. - 19:55:01
(153/385)
A hétvégi két adás tele volt rosszabbnál rosszabb döntésekkel, nem profikhoz, hanem dilettánsokhoz illõ zsûri-véleményekkel, félrehallásokkal, a szakmaiságot félredobó, abszolút szubjektív megítélésekkel.

A "6 szék szisztémát" én személy szerint nagyon rossznak tartom, - nem a verseny miatt, hanem azért, mert egy idõ után a zsûri, illetve az adott mentor már nem mer teljesen objektív módon dönteni, és a szituáció egyre kellemetlenebb lesz, ha mégis fel kell állítani valakit.

Ebbõl - is - adódóan a döntések folyamán teljesen a személyes szimpátia vette át a fõszerepet, a szakmaiság helyett.
A mentorok elküldtek tökéletesen tisztán, temperamentumosan éneklõ hatalmas tehetségeket, és bent tartottak az elsõ meghallgatáson jól teljesítõ, a késõbbiek folyamán azonban egyre jelentéktelenebbé, hamissá, erõtlenné váló, közepes képességû embereket.

Amikor a Nagy Richárd nevû srác egészen borzasztóan elénekelte a dalát, - az elején a mély hangok nem jöttek ki neki, utána pedig éneklés helyett végigüvöltötte az egész számot, hamisan, erõlködve, annyira akart, annyira nyomult, hogy kidagadtak a nyakán az erek, - és Tóth Gabi rajongó arccal valami olyasmit mondott neki, hogy "hú, mekkorát énekeltél!", akkor éreztem úgy, hogy feladom.
Aki ekkora szakmai dilettantizmusról tesz tanúbizonyságot, - ahelyett, hogy a millió hibát észrevette, és szóvá tette volna, - azzal igazából nincs mit kezdeni.
De Tóth Gabinak a legnagyobb baklövése az volt, amikor továbbengedett egy kedves fiatal párt, egy gitározva éneklõ srácot, meg egy éneklõ lányt, akik közül a lány szinte minõsíthetetlenül hamisan és erõtlenül énekelt - Gabi pedig arra hivatkozott, hogy RÉGEBBEN elénekelték a kedvenc dalát, amely a szerelmére, a csalódására, a magánéleti vívódásaira, útkeresésére emlékeztette õt, és ez milyen megható volt...:)
És persze, miattuk elküldött legalább két, nagyságrendekkel jobb zenekart a versenyzõk közül.
Én eddig nem kritizáltam Tóth Gabit olyan keményen, mint megérdemelte volna, most viszont azt mondom, hogy a világon semmi keresnivalója nincs ebben a zsûriben!!!

De rossz döntésekben Alföldi és Szikora is bõvelkedett.
(Csak szemezgetek a hatalmas kínálatból és a rengeteg jelentkezõbõl...:)

Könyörgöm, Alföldi mûvész úr!
Mit lát bele Ricsi bácsiba - ahogy hívják - hogy ennyire preferálja, segíti, és nyomja elõre?
Ricsi bácsi egy nagyon szimpatikus(nak mondható) figura, aki azzal vette le a lábáról a zsûrit, hogy az általa tanított nevelõintézeti gyerekekkel érkezett elsõ alkalommal a stúdióba, egyébként pedig nagyon kellemes, bársonyos, érzelmekkel teli hangja van.
Egyszer már billegett a helye, majdnem elküldték - a második meghallgatáson nagyon rossz volt, szinte értékelhetetlen, - és az utolsó pillanatban mégis kapott egy újabb esélyt. Most pedig még egyet.
Minden alkalommal - ha nem is nagyon, ha nem is kellemetlenül, de - bizonytalan tisztasággal (hamisan) énekel, a bonyolultabb dallamoknál kissé alá, kissé fölé intonál, miközben persze az elõadása képes megfogni az átlag nézõket - kár, hogy a zsûri tisztánlátását (és hallását) is elnyomja a szimpátia.

Szikora Robi is szakmányban döntött rosszul, elküldte az elképesztõen temperamentumos Rós Saroltát - meghallgattam a videót, tehát tudom, mirõl beszélek, - és beválasztott a helyére egy sokkal gyengébb énekes lányt, akit aztán késõbb szintén elküldött.

Kapkodás, fejetlenség, szinte a dilettantizmus határát súroló döntések jellemezték ezt a két adást, és megint azt mondanám, hogy elment a kedvem az egésztõl - ha nem lenne annyira elcsépelt ez a mondat...:)
offtopic
anonem 2014 okt. 06. - 19:14:35
(152/385)
De miért is? Ha lehet, bõvebben és értelmes/ebb/en.
fél X 2014 okt. 05. - 23:04:08
(151/385)
Geszti nélkül még nézhetõ is. Gabinak mekkora melleket pakoltak fel, ez már groteszk!
Suziy 2014 okt. 05. - 21:14:35
(150/385)
Az Alföldi mekkora egy gyenge eresztés....
Suziy 2014 okt. 05. - 21:13:33
(149/385)
Aki ezt a kategorizálást kitalálta na az nem Sztageirában született.

...mennyire nem mindegy (számít) milyen a "mezõny"! Zámbó Izé, Vastag Csaba indultak még "nekik szerencse" kategória...
fo.ma 2014 okt. 05. - 19:32:47
(148/385)
Legalább is szerinted. Én speciel rühellem.
anniemontrose 2014 okt. 05. - 18:59:21
(147/385)
Már csak Alföldi miatt is megéri nézni ezt a showt. Szinte õ viszi el az egész mûsort a hátán.
multibit 2014 okt. 05. - 10:49:24 Előzmény fo.ma
(146/385)
Tudom, ismerem a verset. Nem kell a számba rágni a jelentését :D