Téma: X-Faktor

Cordelia 2014 nov. 17. - 17:23:02
(265/385)
hogy lehet, hogy éppen te nem ismerted ezt a veretes Bródy dalt, olyan furcsán pislog, miközben énekli :)

(Bródy jön egyedül, nem az egész Illés.)

örülünk, hogy megkerültek a papírjaid... Micsoda egybeesés, ezen a nyáron az én táskámat is elvitték, minden iratom benne volt a költözés miatt (az összes útlevelet, oltáskönyvet beleértve) és volt benne a szokásos dolgokon kívül egy dedikált könyv, hogy ne kelljen 60 doboz könyvet a költözés után átnézni. Minden meglett (nem volt benne kp) három hétig verte az esõ a mezõn, csak a könyv nem.
offtopic
Edmond Dantes 2014 nov. 17. - 16:45:15 Előzmény Cordelia
(264/385)
Off
A jó paphoz hasonlóan a (jó?) fórumozó is holtig tanul :) köszönhetõen most neked és Mikinek is (SZIG-kieg.):
nem igazán ismertem ezt a Bródy-dalt, de aktuálisabb nem is lehetne, mivel pár nappal ezelõtt a mi utunk is elvált, mármint a SZIG-kártyámé (+lakcímkártya+bankkártya) és az enyém...de, hogy stílszerûen Sárikát (a kicsikét butácskát) idézzem, hepiend : LETT= meglett!
Koncert: sztem el kell menni, gondolom, az Illés'50 lenne az a bizonyos..nagggyon soxor nem csíphetõk már el.
offtopic
Cordelia 2014 nov. 17. - 16:30:23 Előzmény olahmiki1959
(263/385)
leéltem az életem felét és úgy tudtam, hogy "kis szívem" az igazolvány :))))))))))))))))
megkérdeztem pár embert, mindenki azt hitte (hogy szívem). De így, hogy szigem, még borzalmasabb alkotás :))))))))
Semprini 2014 nov. 17. - 15:15:53
(262/385)
Ami Borbély Ricsit illeti: már a bemutatkozón annyira sütött belõle az egó, hogy majdnem amiatt nem engedték tovább, fõleg Alföldit irritálta nagyon, amit az nem is rejtett véka alá. A sors iróniája, hogy pont õ lett a mentora, és talán sikerült is valamennyit "szelídítenie" rajta, de ha szavazni kéne, hogy ki a jelenlegi mezõny legbeképzeltebb tagja, alighanem a két Ricsi közt dõlne el a dolog.
Horányi Julit hiába szeretik a mentorok, a nézõk úgy tûnik, kevésbé, hiszen eddig már kétszer párbajozott, kérdés, hogy vajon harmadszorra meg fogják-e menteni...
Tóth Andi tény és való, színpadra termett, ezt talán senki sem vitatja, de vele kapcsolatban is olvastam már olyan véleményeket, hogy az õ korában valósággal ijesztõ ez a fajta magabiztosság. Kicsit öntörvényûnek tûnik, nem biztos, hogy hallgat a mentorára, már ha az jó irányba akarja egyáltalán terelni (én ezt is kétlem, hogy õszinte legyek)...
A Tha Shudras szerintem borzalmasan rossz, úgy ahogy van, a Spoon talán egy fokkal jobb, de annyira nyálasak, hogy az majdnem elviselhetetlen. Persze a tinilányok szemében nyilván ez inkább pozitívum, nem én vagyok a célközönségük.
Aki adásról adásra egyre fejlõdik, az Jakab-Péter Izabella, aki rögtön az elsõ adásban párbajozott, azóta viszont nem, mintha a nézõk is érzékelnék, hogy egyre jobb. Eleinte olyan kis semmilyennek tûnt, de egyértelmûen több van benne, mint elsõ blikkre látszott.
Benji szerintem kevés ehhez a versenyhez, majdnem biztos vagyok, hogy nemsokára ki fog esni.
Ha tippelnem kéne a TOP3-ra, Tóth Andit biztos befutónak mondanám, és ne legyen igazam, de valamelyik Ricsi is ott lesz a finisben, örülni fogok, ha CSAK az egyik. Harmadiknak pedig Bellát látnám szívesen, meglátjuk. A két zenekarnak pedig most már nagyon ki kéne esnie, elég volt belõlük.
teardrops 2014 nov. 17. - 14:45:33
(261/385)
Lassan kiesik a fél társaság és én nekem még mindig nincs tippem a TOp3-ra. Pedig eddig is eljátszottam ezzel és általában 2/3 arányban bejön, de most nem is tudom...
Pedig hangban szerintem messze a legjobb eresztés. Az elõzõekhez képest.

Nagy Ricsit és Julit nagyon szeretik a mentorok (elõbbit a nézõk is), de nekem egyik sem jön be, sõt. Nekem Juli sokkal inkább színpadias, mint SzínészRicsiként emlegetett Borbély R. Aki szerintem 'A' hang ebben az évadban.:-P:-) Én nem érzem beképzeltnek, ha mégis, akkor azért van mire.;-) Persze még fejlõdhet is mindenféle szempontból, de a hangja atom erõs és nekem kifejezetten kellemes.
Tóth Andi pedig színpadra termett és kész.:-)

Én szívesen látnék a fináléban egy Tóth Andi, Borbély Ricsi, Tha Shudras triót; ráadásul elég különbözõek, így érdekes is lenne az a mûsor.:-)
De azt gondolom, ez a vágyam nem fog teljesülni, úgyhogy most mégis megkockáztatom a tippelést: Nagy R. Benji, Tóth A. lesz a TOP3.
offtopic
filoszemitabélus 2014 nov. 16. - 14:38:12
(260/385)
Irigyellek! Azt hiszem, nem is szabadna õket összehasonlítani és azt sem értem mi értelme volt elõadni valamit rosszul, amit már a szerzõje jól elõadott.
offtopic
filoszemitabélus 2014 nov. 16. - 14:36:03
(259/385)
Azt a reszketeg, bizonytalan hangot sajnos a papír nem adja vissza. Szhemélyhi ighazoholváhány. Nem is értem, hogy jut eszébe valakinek a kádon kívül énekelni ilyen adottságokkal. Természetesen kevésbé káros, mint orvosi végzettség nélkül agymûtéteket végezni. Adjunk hálát, hogy Bródynak nem voltak ilyen ambíciói!
ponca 2014 nov. 16. - 14:32:18
(258/385)
Leonard Cohen zenéje csak Dusán írt egy magyar szöveget hozzá, de Zorán még így sem tud olyan hatást elérni, mint Cohen, aki 84 évesen is csodás koncerteket ad. Életem legnagyobb koncert élménye volt az öreg, akit volt szerencsém látni, hallani, élvezni.
olahmiki1959 2014 nov. 16. - 14:30:19
(257/385)
"személyi igazolvány, néha úgy becézem kis szívem" - idézed a dal szövegét.

Bocsi, de ebben a mondatban van egy kedves szójáték, amit talán kevesen vesznek észre, - ezek szerint Te sem hallottad pontosan, amit nem csodálok, könnyen elkerüli az ember figyelmét, - ugyanis a szöveg így hangzik helyesen:

"személyi igazolvány, néha úgy becézem, kis SZIG-em"...:)))
Semprini 2014 nov. 16. - 13:39:29
(256/385)
"Sajnos még mindig elég sokan vannak benn olyanok, akik Kállai-Kiss Zsófinál sokkal gyengébbek."
És ez már így is marad egészen a döntõig, mivel Kállai-Kiss Zsófinak a TOP3-ban lett volna a helye.
filoszemitabélus 2014 nov. 16. - 11:25:24
(255/385)
Örömmel olvasom, hogy Jonatán esett ki. Nem volt rossz hangja, de a lénye a legkevésbé volt megnyerõ, az állandó vicsorításával. A színpadi mozgása egy kapirgáló tyúkra emlékeztetett, aki néha rúg egyet hátrafelé.
Mérhetetlenül gusztustalan húzásnak tartom, hogy elment tévés kísérettel a gyopisokhoz jótékonykodni. Szép dolog, ha valakinek ilyesmire van késztetése, de azt tegye diszkréten és ne használja fel szavazatszerzésre.
Sajnos még mindig elég sokan vannak benn olyanok, akik Kállai-Kiss Zsófinál sokkal gyengébbek.
Cordelia 2014 nov. 16. - 10:55:18
(254/385)
ááá, senki sem énekel ilyesmit az x-ben, különben kiderülne, hogy nem tudnak énekelni... Horányi Julit kivéve persze, õ fenomenális. Sajnos már kétszer párbajozott. Ezek a helyes fiúkák viszik a szavazatokat. (Érdekes, én sem tudtam, ki énekelte eredetileg a Take this Waltz-ot. Nem, Bródy-val nem tudnám elképzelni, az az édeskés hangszíne mindig a "személyi igazolvány, néha úgy becézem kis szívem" lesz. Mint állandó tépelõdõ személyiség, azért meggondolom, éppen lesz mostanában koncertje (Bródynak) a közelben :)
olahmiki1959 2014 nov. 16. - 05:21:33
(253/385)
Igen, a Lennon-McCartney páros egy szinte kivételt erõsítõ szabály, hihetetlenül termékenyek voltak mindketten, mint dalszerzõk, és gondolom, így egyszerûbb volt a szerzõséget feltüntetni a lemezeken, kottákon, - meg a jogdíjak szempontjából is praktikusabb volt ez a gyakorlat, mintha minden egyes számnál külön-külön feltüntették volna a szerzõket.
Arról már nem is beszélve, hogy fordítva - McCartney-Lennon - eléggé hülyén hangzik ez a két név, (már elnézést), így viszont, - Lennon-McCartney - egy világszerte ismert és elfogadott "márkaneve" lett ezeknek a zseniális, immár örökzölddé vált szerzeményeknek.:D
Edmond Dantes 2014 nov. 16. - 00:19:32
(252/385)
Amikor elõször hallottam a Volt egy táncot, nem tudtam h ki a szerzõ. Zorán elõadása korrekt,de pl Bródy valszeg legalább ilyen jól elõadná. Énekelte vki X-ben? És H.Julival mi van? Az egész X-bõl csak õt hallottam ld 214 itt.
Cordelia 2014 nov. 15. - 23:52:06 Előzmény sanderson
(251/385)
meghallgattam :)
tíz éve hallottam utoljára (a Manhattant)
erõs elõadás volt :)
hasonlóan hatásosak az Alexandrov kórus partizán dalai
offtopic
Semprini 2014 nov. 15. - 23:46:06
(250/385)
" egy dal szerzõi közül MINDIG a zeneszerzõt mondjuk elõször, UTÁNA a szövegírót...:)"
Alapvetõen valóban így van, szabályerõsítõ kivétel a Lennon-McCartney-szerzõpáros, akik közül mindkettõ zeneszerzõ és szövegíró IS volt, mint az köztudott, ráadásul sok dalt egyedül írtak, ennek ellenére azoknál a Beatles-daloknál is párban van megadva a nevük, amelyeket csak egyikük írt (pl. a Yesterday egyedül McCartney-szerzemény, a lemezen mégis a szerzõpáros van feltüntetve).
Cordelia 2014 nov. 15. - 23:40:59 Előzmény sanderson
(249/385)
Engem sem érintett meg Zorán sohasem, egészen 1991-ig, amikor meghallgattam a Volt egy Tánc címû dalát. Nekem is nagy kedvencem lett.
A másik történet kapcsán: azt hittem Sarah Brightmant nem lehet felülmúlni, de Teri Polo ártatlansága annyira megkapó, hogy ahogy lesz idõm megnézem a filmet a csövön, fel van töltve. Érdekes, hogy ezután teljesen másképpen tekintek erre a színésznõre.
A mai mûsor megrázó volt, egyszerûen nem értem Horányi Juli hogy kerülhetett ilyen helyzetbe. Kállai-Kiss Zsófi szintén erõs versenyzõ volt, bár a hangja nekem soha sem tetszett, mindig olyan érzésem volt, mintha satu lenne a torkában. Talán valami énektechnikai apróság vagy csak lámpaláz?
Meg fogom hallgatni a Leonard Cohen dalt, amirõl írtál, engem sem érdekel kinek hány oktávos a hangja.
olahmiki1959 2014 nov. 15. - 23:39:44
(248/385)
Vége az adásnak, folytatom néhány gondolattal...
Nagy Ricsi elképesztõen rossz felfogásban, totálisan félreértve a dal mondanivalóját, adta elõ Zalatnay Sarolta "Félteni kell" címû örökzöldjét, érzelmek helyett üvöltve, - zenészként mondom - a szép, hosszú hangokat idõnként elkapkodva, itt-ott a nagy igyekezetben hamis hangokkal megspékelve az egészet, összességében nagyon rossz volt.
A dalt egyébként - ezt Istenes Bencének mondom, amivel már nagyon elszaladt a ló, - nem Szenes Iván, és Fényes Szabolcs írta, hanem Fényes Szabolcs és Szenes Iván.
Ugyanis - aki csak egy kicsit is járatos a szakmában, az tudja, hogy - egy dal szerzõi közül MINDIG a zeneszerzõt mondjuk elõször, UTÁNA a szövegírót...:)

A mentorok minden szériában elég alaposan levizsgáznak szakmaiságból, most is ezt láthatjuk, igazi segítés, jó tanácsok adása, a hibák kiküszöbölése, és JÓ DALVÁLASZTÁS HELYETT ömlengés, a realitás teljes hiánya, a saját mentorált versenyzõ indokolatlan túldicsérése folyik állandóan, ami egyrészt unalmas, másrészt szánalmas, és pitiáner dolog.:D

Ma este egy igazán jó dalválasztás volt, mégpedig Benjié, - itt érvényesült a mentorának, Alföldi Róbertnek a dörzsöltsége, gógyija, taktikai érzéke.
A "Ha én rózsa volnék" címû NÉPDAL Bródy János által írt új szövege ugyanis annyira szívhez - és értelemhez - szóló, annyira hat a nézõkre, annyira megfogja a közönséget, hogy ha valaki ezt jól átélve, megértve, megfelelõ érzelmi töltéssel adja elõ, máris nyert ügye van, aminthogy ezt láthattuk is, Benji elõadásakor megállt a levegõ a stúdióban - ezúttal egyébként teljesen jogosan, nagyon jó volt a produkció.
Ez a dal most Benji túléléséhez jó volt, de ha csak valami nagy csoda nem történik, elõbb-utóbb õ is ki fog esni.

Jonathán mai kiesése várható volt, hiába énekel jól a srác, - helyesebben, hiába van jó hangja, - azt hiszem, valami miatt nem igazán szimpatikus a nézõknek, és egyébként - szerintem - nem színpadra való személyiség, neki nagyon megfelelõ a vallásos, gospel-jellegû dalok éneklése, a könnyûzenei, szólóénekesi karriert nem érzem az övének.

A nézõtéren õrjöngõ kiscsajok sikoltozásából - és a továbbjutók, meg a párbajozók személyébõl - egyértelmûen kiderült, hogy most is a szimpátia számít egy-egy énekes megítélésekor, nem pedig olyan, földhözragadt szempontok, mint holmi tiszta hangok éneklése, stílusérzék, jó dalválasztás, ha valaki jó külsejû, szimpatikus srác, annak nyert ügye van, ezért is esnek ki - nagy általánosságban, mert kivételek persze mindig vannak - szép sorban a versenybõl a lányok, aztán meg az elõnytelenebb külsejû srácok, (Ricsi bácsi), ugyanis egy tanulmány kimutatta, hogy a tinédzser korú lányok mobiltelefonálnak, chatelnek és SMS-eznek a legtöbbet, tehát az ilyen mûsorokban is õk szavaznak túlnyomó többségben.
Egy lelkes kis csaj pedig kire szavaz - a produkciótól szinte függetlenül?
A jóképû srácokra.
Ennyi...:)

Tóth Gabi külseje ma szerintem egészen rendben volt, jól állt neki a 60-as években divatos, hosszú frizura, a szeme is jól volt kifestve, csak egy apróság zavart, - vagy csak én láttam rosszul, - mintha egy halvány kis bajusza lett volna a felsõ ajka felett?...:)

Egyszer talán ez is kiderül...
Cordelia 2014 nov. 15. - 23:03:39
(247/385)
mondta már Szikora mester, hogy Joszif Kobzon stílusa nem illik ide, a Honeybeast esetében a hölgy "beszélõs éneklése" elég Kobzonos :)
Semprini 2014 nov. 15. - 23:00:05
(246/385)
Ismét bejött, amiért szorítottam: a múltkor azon drukkoltam, hogy hímnemû párbaj legyen és veszítsen végre Alfödi is versenyzõt, mert nem igazság hogy neki 4 van míg a többieknek 2-2 - ez be is jött. Most Andelic Jonathán kiesését vártam nagyon, és be is következett. Sajnos Horányi Julival párbajozott, akit a zsûri már másodszor volt kénytelen megmenteni a kieséstõl, jobban örültem volna ha valamelyik fiúval vagy együttessel kellett volna ott állnia, de a lényeg, hogy kiesett végre.
Jakab-Péter Izabella, Benji és Horányi Juli mindig hoznak egy szintet, ami szolid, megbízható, de szerintem nem lesz elég a gyõzelemhez. A két Ricsinek szerintem túl nagy az egója, és ettõl nekem ellenszenvesek, a két zenekar pedig nagyon mûanyag, a Shudrasok hiába egyediek, ha botrányosan rossz amit produkálnak, a Spoon meg annyira nyálas, amennyire csak lehetséges - na persze, ez viszi õket tovább adásról adásra.
Tóth Andi külön kategória, õ a tehetsége alapján tényleg kiemelkedik a mezõnybõl, de mivel még csak 15 éves, a mentorának még sokkal nagyobb a felelõssége, hogy jól irányítsa, nyesegesse a vadhajtásait, és az erényeit domborítsa ki. Tóth Andi ma tetszett a legkevésbé, és ez eléggé nagy részben Szikora hibája szerintem, nem jó irányba tereli. Utoljára a válogatón volt ennyire maníros, affektálós. Elvis-számot énekelni egyébként is merészség volt a részérõl, persze végülis megoldotta, de nem tudott magával ragadni, mert a manírossága nagyon zavart, miközben végig érzékelhetõ volt a színpadra termett tehetség átütõ ereje és 15 éves kora ellenére az elképesztõen erõs kisugárzása. A legnagyobb pozitív meglepetés ezúttal Benji volt, aki a Ha én rózsa volnék c. dalt adta elõ meglepõen jól, ez volt az eddigi legjobb produkciója.