KurtWagner 2014 máj. 26. - 00:36:03
(238/438)
"Ráadásul azt sem értem, ha az X 3-ban elhalálozott X prof, akkor hogy van életben?"

Ez már annyiszor, de annyiszor el lett mondva...

Amúgy meg röviden és tömören a stáblistás jelenet sokaknak azért jelent sokat, mert a legerõsebb mutáns Apokalipszis szerepel benne.
KurtWagner 2014 máj. 26. - 00:33:31
(237/438)
Egyébként mibõl veszitek, hogy Rejtély miután elfogták meghalt, és hogy akkor sem kellett 50 év a robotok kifejlesztéséhez. Elõször is mondják, hogy amikor Traskot megölte, akkor ölt elõször, ha elõször ült, valószínûleg ölt máskor is, vagyis életben maradt. Trask lehet, hogy akarta Mystiue agyszövetét, de ha meghalt, akkor mihez kezdet volna vele. Amúgy meg Stryker fogta el, aki valószínû, hogy másra használta volna Rejtélyt, mint Trask. Ja és azt hogy megölik Traskot is elég valószínû, hogy visszaveti a robotõrök gyártását.
offtopic
zottyo534 2014 máj. 25. - 21:30:06
(236/438)
A farkasnak volt rossz címe? Akkor ezé mi?
Bigpapa 2014 máj. 25. - 21:06:25
(235/438)
Na most képzeld el, nem az tölti ki az életemet, hogy a képregényeket falom :D szóval nekem semmi köze nem volt. De szívesen veszem, ha elmondod, mert akkor talán még fel is csigázna. Bár sok Marvel film utáni jelenetet láttam, de ez nem volt jó.
Ráadásul azt sem értem, ha az X 3-ban elhalálozott X prof, akkor hogy van életben? Na mindegy. :)
Marcipáncica_ 2014 máj. 25. - 20:52:10 Előzmény cellasto
(234/438)
pedig mindig van. vicces, mert a mozi 70%-a kimegy, páran meg mindig maradunk és megvárjuk. persze meg lehet nézni a neten is, de vásznon mókásabb :)
Scarecrow 2014 máj. 25. - 20:50:20
(233/438)
Tele van hibákkal a film, nem vitás, de attól még végig a székhez szegezett, és minden percét élveztem.
SPOILER---
Amikor a film végén Magneto akcióba lép, szerintem zseniálisan kivitelezett, látványos terv volt. Fémet csempészni az eredetileg nem fémbõl készült robotokba, majd az alkotóik ellen fordítani õket, miközben egy stadionnal elbarikádozza a Fehér Házat, egyszerûen eszméletlenül látványos és okos húzás volt. Amikor maga felé irányította a kamerákat, fel is szisszentem. Számomra Magneto az idei év egyik legjobb képregényfilmes gonosza.
reg23 2014 máj. 25. - 20:44:03
(232/438)
Hú, hát nem akarok rosszat mondani, de akkor nagyon nem ismered az X-men-ket... Hogy még semmi köze nincs a zárójelenetnek az X-menekhez?! Ajjaj :).

Egyébként a filmtõl pont azt kaptam, amit vártam. Végre felrázták az állóvizet és egy új "valóságot" kaptunk. :)
Lillith Morgan 2014 máj. 25. - 20:41:21
(231/438)
Hát jobb ötletem nincs. xD Akkor csak simán következetlenek voltak a készítõk.
Bigpapa 2014 máj. 25. - 20:29:48
(230/438)
Tegnap láttuk, szerencsére csak 2D-ben. Amennyire vártam a filmet, annyira nem tudtam örülni neki.
A stáblista legvégén van egy 20mp-es jelenet,de ne várjátok meg, meg ló**fszt nem ér! Semmi köze az X-men-hez. Valami faszi piramist épít! Ennyi. És ráadásul rajzfilm (animációs)!

Az a baj, hogy az X-men 1-2 nagyon bejött, a harmadik okádék volt, viszont ezzel a résszel agyoncsapták a trilógiát. Nem is értem, most vagy ennyire szarnak arra, hogy volt három film eddig, vagy nem látták egyiket sem, vagy úgy gondolták, reboot!

SPOILER

Amikor benyögték, hogy Mystique DNS-e miatt ilyen alkalmazkodók a robotok és felboncolták érte,akkor már sejtettem, hogy ezzel egy csapásra hazavágták a trilógiát, mert akkor az mire alapul? Ha legalább egy alternatív valóság lenne,de nem. Ha én lennék ilyen helyzetben, hogy vissza lehet küldeni valakit, nem is értem, miért kell ilyen bonyolultra venni a figurát?
Eleve a kis gonosz törpe az, aki kitalálta a robotokat. Vissza kell menni, amikor még csecsemõ és akkor falhoz baszni a kis manót, aztán szevasz. Nem? :D Jó, akkor nem lehet ilyen bakikkal teli filmet csinálni.
A villám gyerek marha jó volt. Az a konyhai jelenet hatalmas volt :D
Sajnos a régi szereplõk alig jutottak szerephez. :( Halle Berry konkrétan sehol nem volt a többiekhez képest.
Amit sose értettem, hogy X prof ugye tolószékes. Nem hiszem, hogy Celebro egy olyan mutánst ne mutatna meg a földön, aki pl. gyógyítani tudna, így kelj fel és járj lenne a profnak. Az is furi, hogy Farkas azt mondja Hank McCoy-nak, hogy országos cimborák a suliban, erre az X-men 3-ban ismerkednek csak meg.., ráadásul Beast nem is a suliban van, hanem a kormányban képviseli a mutáns jogokat. Na mindegy. Ráadásul itt uralja a kékségét, a háromban meg majdnem elbõgi magát, amikor a mutáns kiskölyök, elveszi egy pillanatra a mutáns képességét és emberi keze lesz. És akkor hol van az a mutánsgénblokkoló cucc, amit a dokinak is benyom, meg itt, amikor a robot bontja fölötte a kocsit, hogy kinyírja?
Arról nem beszélve, hogy cseppet sem eredeti a sztori. Van itt minden filmbõl egy pici. Nekem méga Negyedik is beugrott, na meg a Hipervándor, ahol a képessége alapján mérték be õt,ahogy használta az ugrást.

SPOILER VÉGE

Nem volt akkora csalódás, mint az X-men: az elsõk ,de picit az X-men 3-nál jobb.

7/10
10/10
offtopic
_Freddy_ 2014 máj. 25. - 18:08:27 10/10
(229/438)
Wolverine benne lesz az Apokalipszis-es részben, ez szinte biztos. Maga Hugh Jackman nyilatkozta. Na meg ezek után, hogy együtt bandázott Xavier-ékkel és túlélte, tuti majd a segítségükre siet. Amúgy már a megváltoztatott jövõben sem ébredt volna fel, ha megfullad a végén. :D
Lillith Morgan 2014 máj. 25. - 18:05:06
(228/438)
Mystique-nek a képregényben ugyanúgy van egyfajta öngyógyító képessége, mint Rozsomáknak. 1920 környékén már bõven élt ott, ha jól emlékszem. Persze tudom, hogy a képregényes univerzum nem a filmes, de a képességét attól még átemelhették.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2014 máj. 25. - 17:51:59 10/10
(227/438)
Azért mondom, én hogyhogy nem emlékszem ilyenre, hát azt nem írtad, hogy nem mondták csak te gondoltál rá. Tuti nem halt meg mert mondták volna, valahogy szereztek tõle mintát de biztos nem halt bele, max akkor mondom ha a Last Stand címû 3. rész után nem vettek tõle mikor visszajött a képessége.
ambtari 2014 máj. 25. - 15:29:39
(226/438)
SPOILERES

Alapvetõen elkapták miután megölte Traskot, majd gondolom a kísérletek alatt Magneto kiszabadította, így 30 év múlva ott lehetett az X-men trillógia alatt. Mielõtt azonban Magneto kiszabadíthatta, valszeg vettek tõle elég vért, szövetet stb. ami az új Sentinelek kutatási alapanyagának szolgált...
10/10
offtopic
_Freddy_ 2014 máj. 25. - 14:45:24 10/10
(225/438)
Ha így is volt, hogy megölték õt akkor a trilógiában tényleg nehezen lett volna benne. Sok a változtatás + a színészcserék is az a baj, mert így néhány dolgot tényleg felrúgnak a trilógiában történtekben. Majd legközelebb odafigyelek erre, hogy mit csináltak vele, de ha tényleg így van akkor egy apró baki vagy nemtörõdömség. Pl meg lehetett volna úgy is oldani, hogy a trilógia 3. részében történtek után elfogják Mysticet akinek szintén visszajött a képessége (miután elvesztette) aztán utána kezdték el gyártani a robotokat. Logikus is lenne mert a sztori szerint 2013-ban kezdõdött az egész pusztítás, és a 2020-as években már embert és mutáns is milliónyit kinyírtak.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2014 máj. 25. - 12:25:45 10/10
(224/438)
4. kérdéseddel pont megválaszolod a 3-at.
A Farkas film 2013-ban játszódik, akkor látjuk a stáblistás jelenetben, hogy bevetésre kerülnek az õrrobotok és ott a Trask vállalat logója. Az 1970-es években csak tervezgették õket, meg a prototípusokat mutatták be, de ott kellett megakadályozni, hogy az egész pusztítás 30 évvel késõbb ne kezdõdhessen el.
Mysticet meg hol fogták el? Nem fogták el sehol sem, meg ha az 1970-es években el is fognák, akkor a trilógiában még simán ott lehet mert az is vagy 25 évvel késõbb játszódik.
9/10
Makker5 2014 máj. 25. - 10:48:50 9/10
(223/438)
Ma nézem meg a filmet remélem nem csalódok:)
Leírom majd a saját véleményemet róla.;)
domo.robi 2014 máj. 25. - 10:35:08
(222/438)
--- SPOILER ---
Láttam egy filmet, ahol a Jennifer Lawrence által megformált karakter döntésén múlik barátai (és még sokak) sorsa. Nem, nem az Éhezõk viadala, Rise of the Mockindzsé volt az.
Láttam egy filmet, ahol visszaküldenek valakit a múltba, hogy valakinek a megölésével kapcsolatban változtasson a jövõn. Nem, nem a Terminátor legújabb része volt az.
Láttam egy filmet, ahol sok különös képességû ember verekszik, és gigantikus rombolást hajtanak végre egy amerikai városban. Nem, nem az Avengers volt az.
Láttam egy filmet, ahol a fõellenség egy kisebbrendûségi érzéssel megvert valaki, akinek semmilyen szuperképessége nincsen, viszont gyilkos robotokat készít, hogy levadássza a szuperképességgel rendelkezõket. Nem, nem a Hihetetlen család (The Incredibles) volt az.
Láttam egy filmet, ahol a hajdan egymást testvérnek tekintõ fõszereplõk ellenségek lesznek, de ezt most félreteszik, mert a közös cél érdekében össze kell fogni, és együtt kell harcolni. Nem, nem a Thor 2 volt az.

Valaki mondja már meg, hogy milyen filmet is láttam, mert alig tudom megkülönböztetni más filmélményektõl, annyire ugyanazokból a klisékbõl építkezik.
cellasto 2014 máj. 25. - 10:18:01
(221/438)
ha eljutok ma a moziig,megnézem :P
Redocut 2014 máj. 24. - 21:55:51
(220/438)
Egyáltalán nem vagyok X-men rajongó, de tulajdonképpen tetszett ez a film, jól szórakoztam rajta, lekötött, meg látványos volt. A szereplõk hozták amit kellett, semmi rendkívüli. Viszont Hugh Jackman magyar szinkronhangja BOTRÁNYOS. Azt az unott monoton beszédet, amit a szinkronszínész lemûvelt, kritikán aluli. Mintha csak végig papírból olvasta volna a szövegét.
A sztoritól viszont egyáltalán nem estem hasra. A moziból kifele jövet az az érzésem volt, hogy ezt az alapsztorit mintha már láttam volna valahol, aztán rájöttem: egy robotos-akciós meg egy Deloreanes-vígjátékos verzióban. Aztán meg azt gondoltam, bakker, azért valamit még csavarhattak volna ezen az alapsztorin, hogy ne tökugyanazt lássam már megint, csak most X-men bõrben. Úgyhogy nekem nem volt meg a végén az aztaq..a, dekib....tt jó film volt faktor.

SPOILER

Tehát a történet nagyvonalakban:
1. Jujj, de csúnya ez a jelen.
2. Na dugjuk csak össze a fejünket, mi is lehetett a hiba a múltban, ami miatt félrement itt nekünk minden? Á, megvan!
2. Nosza ugorjunk már vissza a múltba, és ugyan piszkáljunk már bele egy kicsit a dolgokba, hátha megjavul a mi kis jelenünk.
3. Visszamentünk és megjavítottuk.
4. Dejó, dejó, dejó, megjavult a jelen, happy, happy, happy...

No, hát a sztori tulajdonképpen ennyi. Nekem ez nagyon-nagyon kevés volt, és én nem ezt vártam.

SPOILER VÉGE

A sztori miatt 3 pont levonás, így összességében nekem 7/10.
boom47 2014 máj. 24. - 20:08:42
(219/438)
Amiért Harry Potter is kap még 50 pontot.