10/10
tyrichie 2011 jún. 08. - 21:19:35 10/10 Előzmény Joe Hallenbeck
(77/297)
Köszi az infót.
10/10
flori199 2011 jún. 08. - 16:54:55 10/10
(76/297)
én ezért se néztem meg a trailereit, csak egyet, mert minek nézzem meg a többit? jobb úgy megnézni egy filmet, hogy nem tudom elõre, hogy akkor most mi lesz ;-D
8/10
Voldemort 2011 jún. 08. - 15:45:03 8/10
(75/297)
Szerintem meg Buldózer lesz, mert õt nem is mutatták a filmben, pedig az X-professzor bátyja, s õ hol volt? Õ lesz a kettõben, és a mitológiai erejét teszik bele. Szerintem biztos õ körülötte forog majd az x-men - az elsõk 2.

Spoler

Egyébként jó film volt az x-men - az elsõk, bár eléggé becsaptak az elõzetesek alapján. Nagyon nagy filmnek hirdették, és úgy is állították be. El is lõtték az elõzetesekben a finálét, mikor Eric visszamozgassa a rakétákat. Azt hittem, hogy ez csak a kezdet, ettõl nagyobb és több tárgymozgatást kapunk, de nem kaptunk. Az edzéseket is ellõtték, elõzetesekben, így mikor néztem õket nem lepõdtem meg, kivéve az Ericét, mert õt nem árulták el.
A sztorija elég jó, csak nincs húzó szinész, de szerinte az Ericet játszó szinész az az lesz! A kameóról ne is beszéljünk: amikor mennek oda Loganhez, és az elkuldte õket egy szóval, és azok mentek is, vicnek volt szánva, de bejött. A korhatár szerintem elment 16-nak, mert a fináléban, mikor Eric megöli Sebastian Shaw nos az pszichopatás volt, hogy lassan mutatták, és az érme átment a fején...

Spoler vége

A film végezetül jó film volt, de nem egy Vasember, vagy az újonan csatlakozott Thor.
10/8
Várom a folytattást
KurtWagner 2011 jún. 08. - 15:02:08
(74/297)
Apokalipszis, Sinister, Exodus, Cortez, Phalanx, Nimród, Master Mold, Legion, esetleg még Áenykírály, és ha nõ akkor talán Cassandra Nova vagy Selené. Ezek közül egy-kettõben talán még a lehetõsége is meg van annak, hogy a fent emlitett bakit Jean-nel orvosolják...
sixabi 2011 jún. 07. - 23:31:42
(73/297)
akkor nézd csak a Daredevil féle filmeket, ott tuti a happy end! :)
Joe Hallenbeck 2011 jún. 07. - 23:23:32
(72/297)
Sajnos igaz.
Joe Hallenbeck 2011 jún. 07. - 23:22:42 Előzmény tyrichie
(71/297)
Parancsolj ! Erre vártál ? ;)

Magneto nagy erejû ellenfelet kap a First Class folytatásában

http://filmdroid.blog.hu/2011/05/24/magneto_nagy_ereju_ellenfelet_kap_a_first_class_folytatasaban
borkasztik 2011 jún. 07. - 22:27:46 Előzmény sixabi
(70/297)
:) De nem nekem :)
KurtWagner 2011 jún. 07. - 17:30:42 Előzmény Spidercide
(69/297)
Minden forumon elhangzott már és a készítõk is hangsulyozták, hogy elõzmény filmekrõl lesz szó. Persze valahol reboot is, mint valahol az új Star Trek is az volt, friss és új arcok, de valahol a régi - és azt kell mondanom az Origins ellenére is népszerû - eredeti sorozat szerves része. Ez már csak azért is így van, mert a oroducere és egyik írója, az elsõ két rész rendezõje Singer volt és az ember ritkán szarik bele a saját mûvébe (szerintem a már felsorolt Jean-es baki, vagy az origins Emmás bakija is annak köszönhetõ, hogy azt már nem õ jegyezte).Gondolom a fiatalításba az is belejátszott, hogy lehet, hogy végre nem egy Rozsomákra kihegyezett filmet szeretek volna, hísz az X-men végül is mégis csak egy csapat, még az is elõfordulhat, hogy úgy akartak sok új és híresebb , meg hiányolt szereplõt behozni, hogy ne kelljen a meghagyott régiekkel együtt szereplõ túltengést elérni. A 3. rész hibája, pont az, hogy túl rövid, de túl sok új karakter, és így kaptunk egy jelentéktelen Koloszust, Angyalt, Piócát, Madroxot, Callistót, Bulldozert stb, az Originsnál ez mge még inkább kiütött, mert annak karakter filmnek kellett volna lennie, de azért gyömöszüljök már bele Gambitot, meg Mavericket, meg Haspókot, meg valakit, akit Emmának hívnak. Így iklyen gond nem volt, nem azt mondom, hogy minden karakter ki tudott teljesedni, de a régiek mellett, még ennyíre se bírtak volna. És még valahol is közrejátszik, hogy vajon egy negyedik részre a fõbb szereplõket mennyire és mennyiért bírták volna megnyerni.
Az olyan baki, hogy Plazma a képregényben az Öccse Küklopsznak, itt meg valószinûleg az idõfolyamból kifolyólag meg talán a bátyja (vagy ne adj isten még csak nem is rokona, lényegtelen. Ez film, és egy teljesen más univerzum, még ha az alapja a képregény is. Gondolom ismered a Marvel univerzumot, tudod mi az a 616, az Exiles, az Age of Apocalypse, a What if-ek, a jövendõ múlt napjai, a Aquadron univerzum stb. A film úgyanilyen külön univerzum, Sliders után szabadon (és a Marvelnél már jóval korábban). Ha elnézzel ide:

http://www.marvunapp.com/master/earthteaz.htm#numbered

akkor talán meg is találod. A Howard a kacsa, a megtorló filmek, a Blade filmek az x-men rajzfilmek biztos ott vannak.
KurtWagner 2011 jún. 07. - 17:04:32 Előzmény Mermaid.
(68/297)
Nem tudom, hogy ehhez, mi kõze van ahhoz, hogy szinkronosan nézi-e az ember vagy nem, már csak azért is, mert nem sok szöveg hangzik el ebben a jelenetben, ordibáláson kivül. Egyébként én az eddigi részeket láttam már angolul, németül, magyarul szóval ez sem számít. De az összehasonlítás végett: ott idõpont 19444, itt idõpont 19444, ott koncentrációs tábor, itt koncentrációs tábor, ott esõ, itt esõ, ott elválasztják a gyereket a szüleitõl, itt elválasztják a gyereket a szûleitõl, ott bezárul a nagykapú, itt bezárul a nagykapú, ott gyerek futásnak indul a kapú felé, itt futásnak indul a kapú felé, ott lefogják, itt lefogják, ott beindul a mutáns erõ és elhajlik a kapú, itt beindul a mutáns erõ és elhajlík a kapú, ott leütik a gyereket, itt leütik a gyereket, ott elesnek a sárban, itt elesnek a sárban, de igazad van, mások vagyunk és semmi hasonló nincs közte, kivéve a szereplõk (11 év alatt az akkori ifjú Magneto gondolom csöppet megöregedhetett). De ez nem baj, sõt erénye a filmnek. De ha még ez se gyözött meg és annyira büszke vagy angol tudásodra, ez talán meggyõz:

http://www.beyondhollywood.com/x-men-first-class-recreating-the-opening-scene-from-x-men/
Spidercide 2011 jún. 07. - 14:53:44
(67/297)
Összeségében szerintem elég jo volt a film de pár dolgot azért furcsáltam. Elvileg a következõ Pókember film egy ujra inditás lessz ugy mint azt az utobbi néhány Batman filmnél láthattuk. Ennél az X-Men filmnél nekem ugytünt mintha a készitök itt is valamiféle ujra inditást csinálnának de mégse teljesen, szoval ez az egész igy tekintve kissé furcsa volt, olyan mintha a készitök nem döntötték volna el teljesen hogy egy teljesen uj történetet akarnak vagy a már meglévöket akarják tovább kiegésziteni. A másik dolog amin értetlenül vakargattam a fejemet hogy Plazma Küklopsz FIATALABBIK testvére gondolom ezzel a készitök is tisztában voltak, van egy szép nagy csokornyi karakter az X-Men tárházában ugyhogy nem tudom miért pont Plazmát választották. Sajnos a filmesek csak a saját karaktereikkel vannak elfoglalva és össze-vissza variálnak mindenféle hülyeségeket ebböl kifolyolag a marvel filmek nagyrésze nem egy egységes univerzumot alkotnak ahol mindenkinek megvan a helye hanem különállo részekként léteznek. Ezért például Drakula sohasem fog találkozni az X-Mennek és nem harapja meg Vihart vagy például Rozsomákot soha nem fogjuk látni harcolni Hulkkal és Rozsomák nem fog találkozni Pokember kém szüleivel a 2. világháboruban csakugy mint Amerika Kapitánnyal és Nick Furyval sem, és Ben Urich ezért nem a Hirharsonánál dolgozott a Fenegyerekben. Ez csak néhány kisebb átfedés a képregényes Marvel univerzumban de vannak joval jelentösebb események melyeket soha nem fogunk filmen látni. (pedig de megnéznék egy Titkos Háborut:D) Remélem a filmesek rájönnek mekkora gyökerek voltak miután elkészül a Bosszu Angyalai film bár addig még van egy Amerika Kaptány film (Fáklya sem találkozhat Amerika Kapitánnyal).

Végül pedig anyit hogy ez az X-Men film nem volt rossz, jo volt a történet vezetés a különféle karakterek képességeinek bemutatása a harcok stb. Ha mindnenféle képregényes és elözö filmes ismerete nélkül ülsz le nézni akkor is teljesen élvezhetö (sõt talán még élvezhetöbb).

Mégvalami: Valaki megtalálta a filmben Stan Lee-t ? Mert én sehol nem láttam pedig eddig minden Marvel filmben megtaláltam (kivéve a Pengét és a Megtorlot de azok nem is az ö karakterei)

Ja igen és még valami: ROZSOMÁK ROZSOMÁK ROZSOMÁK ROZSOMÁK ROZSOMÁK ROZSOMÁK ROZSOMÁK ROZSOMÁK ROZSOMÁK ROZSOMÁK ROZSOMÁK ROZSOMÁK ROZSOMÁK ROZSOMÁK ROZSOMÁK ROZSOMÁK ROZSOMÁK ROZSOMÁK ROZSOMÁK ROZSOMÁK ROZSOMÁK ROZSOMÁK ROZSOMÁK ROZSOMÁK ROZSOMÁK ROZSOMÁK ROZSOMÁK ROZSOMÁK ROZSOMÁK ROZSOMÁK ROZSOMÁK ROZSOMÁK ROZSOMÁK ROZSOMÁK :DDDD
sixabi 2011 jún. 07. - 12:53:46
(66/297)
pedig a 3. rész kb az egyik legjobb, az igaz, hogy nem lett igazán happy end, mert páran elhullottak a jók közül is, de épp ezért jó, és nem a szokásos hollywoodi bullshit.
3/10
pelu 2011 jún. 07. - 11:26:22 3/10
(65/297)
A Bestia, a Vészmadár és az Angyal elég nevetségesre lett megcsinálva. Hank úgy nézett ki, mint egy kék plüssmaci, vagy Grincs! Angyal meg azokkal a szárnyakkal inkább szitakötõre hasonlított. Harcjelenete vészmadárral valami eszméletlen gagyi volt. Szétröhögtük magunkat a moziban.

Iszonyat gagyi film!!!
borkasztik 2011 jún. 07. - 09:44:35
(64/297)
:) Nagyon élveztem a filmet! Szórakoztató volt! Volt története is és hála istennek nem látvány vitte végig a filmet ész nélkül, az csak szükséges velejárója volt bizonyos részeknél :)
Ez az a fajta film amit bármikor szívesen megnézem majd máskor is! Bár eddig az összes x-men ilyen volt még a Farkas is tetszett! Az egyetlen x-men film ami csalódást okozott az a 3. ellenállás vége volt! Az valahogy nem nyerte el a tetszésemet.

Gratulálok a készítõknek :) Ezt DvD is megfogom venni! :)
Remélem még fognak x-men filmeket készíteni :D
Mermaid. 2011 jún. 07. - 09:17:42 Előzmény KurtWagner
(63/297)
Hát nézd, nekem nem hasonlit! nem vagyunk egyformák. Már csak azért sem mert én nem magyar szinkronnal nézem, hanem teljesen angolul :)
Mermaid. 2011 jún. 07. - 09:15:10 Előzmény Kumpirka
(62/297)
Én ezt az idézetet ajánlom a Te figyelmedbe. Egyébként nem picsa vagyok, hanem egy olyan luxus amit a magadfajta sosem kapna meg. :)Szép napot!

" A szardobáló versenyben nem az számit, hogy mennyit dob az ember, hanem hogy mennyi ragad rá". /S. K./
10/10
tyrichie 2011 jún. 07. - 01:48:58 10/10
(61/297)
Nagyon jó lett a film. Van infótok, hogy lesz-e folytatása?
1/10
lama001 2011 jún. 06. - 23:02:52 1/10
(60/297)
Ha egy picit tüzetesebben elolvasod az elõbbi hozzászólásomat, láthatod hogy mit kifogásoltam ezzel kapcsolatban: "...követte (legalábbis nagyjából) az eredeti antológiát...". Az "eredeti antológia" kifejezéssel jelen esetben a Marvel kiadásokra/történetekre (pl. képregnyek) utaltam volna. Tehát nem a filmek következetességére gondotam ennél a kijelentésemnél, hanem a film-képregény események (nagyjáboli) párhuzamára, hiszen (legjobb tudomásom szerint) egy ilyen jellegû (képregény) adaptációjáról van szó. Ennek (számomra kielégítõ mértékben) eleget tettek az ezidáig megjelent X-men filmek, melyek sorába a "First Class" egyáltalán nem illeszkedik. Ennyi.

Nagy rajongója vagyok már igen régóta a Marvel Univerzumnak, és legjobb tudomásom szerint mégcsak hasonló történés sem volt egyik kiadásban sem. Raven és a Professzor eléggé "különállóak", hogy úgy fogalmazzam.
(azt pedig ne is említsük, hogy rengeteg utalás fellelhetõ, miszerint Raven már jóval túl van az 1-2-3-as filmek idejében -"a nem túl távoli jövõ"- a századik életévén, tehát ha a fene fenét eszik, akkor sem tudott gyermekként találkozni, majd felnõni a proffal együtt... de ez már szõrszálhasogatás... :) )

Ellenben ha magára a filmbel következetlenségre szeretnél pár példát (elvonatkoztatva a Marvel-történésektõl, csak az eddig megjeleni 4 filmet tekintve): nézz bele a 3. rész elsõ 2 percébe, nem is kell tovább. Kicsit vicces hogy ott Magneto és a prof együtt szállnak ki egy kocsiból, és a prof még jár is :), vagy pl. a Celebro: azt Magnetoval építette a Prof, nem? Vagy Magneto sisakja, azt hiszem az elõ részben csodálkozik rá a prof, de nagyot ám! ...és még sorolhatnám, elhiheted... :S
9/10
Mr. D 2011 jún. 06. - 21:34:03 9/10 Előzmény lama001
(59/297)
Nem tudom mi baj lenne a Raven és Xavier közötti szoros kapoccsal, ha belegondolunk, a trilógia egyetlen részében sincs közös jelenetük, de még csak azokkal sincs Mystique-nek közös jelenete akiket ebbõl a filmbõl ismert. Kivéve persze Magneto-t, illetve Bestiát közvetve, ám mikor a harmadik részben Bestia meglátja Raven-t a kihallgatáson, megjegyzi hogy Mystique képes az alakváltásra, ergo ismeri, szóval a Bestia-Raven kapocs is teljesen okés.
1/10
lama001 2011 jún. 06. - 20:27:14 1/10
(58/297)
Azért ez egy kicsit erõs volt...

SPOILER:

Gondolok itt (elsõsorban) a Raven-Xavier felállásra, a "lebénulunk a golyótól részre", és még rengeteg hasolnó dologra. Eddig nem csalódtam egyik X-men filmben sem, szépen követte (legalábbis nagyjából) az eredeti antológiát, és erre... pffff...

OFF SPOILER.

Ezeket leszámítva élvezetes mozi volt, csak sajnos sehogy sem illik a többihez. :(