Téma: Xena

10/10
xena 2007 okt. 25. - 20:41:48 10/10
(43/743)
HALI!!!Nem,hanem a Xena trilogy dvd-nek!!!Annak amit leadtak az axn-en,meg amit most adnak herkulest a viasat3-on!!
Szeretnél belõle egy példányt?
Melyik a kedvenc epizódod?
10/10
xena 2007 okt. 24. - 16:43:18 10/10 Előzmény angellany
(42/743)
Nem hinném mert ha ilyen tempóban haladnak,csak kb 5 év múlva érnek a végére!És pl.:a kardok királynõjének is csak az elsõ évadját adták le!!!
Meg a Xenának drága a sugárzási joga vagy milye is!Úggyhogy szerintem inkább az ilyen moslék sorozatokat adják le a-z-ig,mint a Jóbarátok!!!
angellany 2007 okt. 23. - 15:49:33
(41/743)
A végét már nem láttam sajnos,de remélem,hogy normálisan levetitik a Viasat3-on.
10/10
xena 2007 okt. 23. - 12:52:51 10/10
(40/743)
Nekem is majdnem minden rész tetszik,viszont a negyedik évad eleje az nagyon nem. És a hatodik széria többnyire már csak az öldöklésrõl és arról szól hogy kinek mekkora sebe van,meg sok benne a természetfölötti,és ölik a népet,ezért a végét sem szeretem!
10/10
xena 2007 okt. 23. - 12:45:49 10/10
(39/743)
Ja oké akkor úgy nem kell!!!
9/10
duna777 2007 okt. 22. - 20:52:12 9/10
(38/743)
A xena 4 season nekem angolul van meg!
angellany 2007 okt. 22. - 16:30:00
(37/743)
Cia!Hát te írtad,hogy Xénának van egy fia és én arra mondtam,hogy már Xénának is gyereke van!Sok rész van amit szeretek!Amikor az Armagedonos részek vannak az dúrva szerintem,meg amikor Herc elen fordítja Íjot.Hát így epizod címek,nem tudok mondani de én mindegyiket szeretem.Amikor még jóba van Gabbyval Xéna,amikor már bedurvul csak lesek a fotelbe..))
10/10
xena 2007 okt. 22. - 15:39:34 10/10
(36/743)
Hát Dahaknak emberi alakja volt és elhívta magával ezzel a gyûlésre,de többet ár nem mondok nézz utána ha nagyon érdekell,azt hiszem(de nem biztos) az agreis.hu -n van róla vmi. Az mit jelent hogy "Meg Xénának is gyerek ?"
Neked mi a kedvenc epizódod?
angellany 2007 okt. 20. - 14:02:02
(35/743)
Dunsztom sincs,hogy melyik rész az.Nem vagyok még ezekben profi,de talán amikor Iolaus Xénával lóg azok a részekhez tartozik..)).Kösz te aztán leírtad,hogy mirõl szól!De,hogy tudot Gabby összejöni azzal a gonosz Dahak izzével?Meg Xénának is gyerek?Jeszus de lemaradtam a dolgokról!!
10/10
xena 2007 okt. 20. - 13:45:13 10/10
(34/743)
Egyébként ez a kép melyik epizódból van amit beraktál?
10/10
xena 2007 okt. 20. - 13:44:12 10/10
(33/743)
Dahak a gonosz démon Gabriell fiának az apja.Gabriell gyermekét pedig Reménynek nevezte,mert reménykedett benne hogy õ nem lesz oly gonos mint az apja!Xena pedig meg akarta ölni a gyermeket mert tudta hogy gonosz lesz ezért aztán összeveszett Gabriellel,Gabby elmenekült a babáját féltve,és azt hazudta hogy ledobta egy sziklára,pedig (asszem valami folyóra rakta vagy már nem tom pontosan)aztán eltelik egy pár hónap a gyermek akkora lesz mint Solan Xena fia akit végül meg is öl Oda már bekapcsolódik Callisto is,aztán xenával gabby összeveszik szolan halála miatt és gabriell elszomorodott megölte a lányát méreggel.De Xena bosszú képpen megpróbálta megölni Gabbit,úgy hogy beledobja a tengerbe,ám õ nem hagyta magát,és a heves harc vége az lett hogy mind a ketten meghaltak!!! Eljutottak illúziába és ott rájöttek a hibáikra és újra megszerették egymást!Ennyi!!
angellany 2007 okt. 20. - 13:18:26
(32/743)
sziasztok!Láttam egy érdekes részt a youtuben,de jól látam?Az volt benne,hogy Gabriel szült egy gyereket és Xéna segítette világra..))).Kitõl van a baba?Télleg elfelejtettem már ezeket a részeket is,jó,hogy újból adják õket!
10/10
xena 2007 okt. 20. - 12:47:43 10/10 Előzmény Perdikkas
(31/743)
Jó bocsesz mert félreérthetõen fogalmaztam!Perdikkas írd már ki a kevenc epidet!!!
Egyébként a mui fórumot én is ajánlom,de a kedvenc részeket mégis inkább itt beszéljük már meg ne ott!!!A xena trilogyt viszont ott lehet megrendelni Pherynél,nagyon ajánlom A készítõ nagyon kitett magáért!Egyébként,mint már megírtam ingyen van a trilogy
10/10
Perdikkas 2007 okt. 19. - 21:41:59 10/10
(30/743)
Aki még új Xena rajongó vagy nem hallott még róla, annak ajánlom Mui Xenás forumát...www.mui.suddenlaunch3.com

Ott is meg lehet vitatni többek között a kedvenc epizódot is, csak hogy ne kelljen annyifele írni.
10/10
Perdikkas 2007 okt. 19. - 21:39:45 10/10
(29/743)
Akkor jól van. De azt lásd be, hogy a korábbi hsz.-od teljesen félreérthetõ volt. Úgy fogalmaztál, hogy Gabby magyar hangja az "szörnyedelem" volt. Ezt-mivel nem felytetted akkor ki bõvebben-csak úgy lehetett érteni, ahogy én értettem...
Egyébként Kiss Erika hangja így az elején azért volt még ilyen "nyifi-nyafi"(ahogy te fogalmaztál), mert a karakter ezt a hangszínt igényelte. A késõbbiekben pedig azért lett komolyabb, mert a karakter is felnõttebbé vált, nem maradt olyan kislányos, mint amikor Xenával találkozott...Kiss Erika pedig azért profi szinkronszínésznõ, mert ezt is ragyogóan tudta visszaadni. Ennyi.
10/10
Perdikkas 2007 okt. 19. - 21:33:51 10/10
(28/743)
És azt is megtudhattuk az utolsó epizódban, hogy Gabrielle milyen kitûnõ tanuló, nem sok idõ kellett hozzá, és profi szamuráj(nõ) lett belõle. Amikor visszaszerezte Xena holttestét, akkor simán le is gyõzte az egyik született japánt(aki korábban levágta Xena fejét):-)
10/10
Perdikkas 2007 okt. 19. - 21:29:50 10/10
(27/743)
Huh, hát az nagyon hosszú...márcsak azért is, mivel 2 részbõl állt a befejezés. És mivel azt írtad, hogy a 4. évadtól már nem nézted a Xenát, ezért gondolom, nemcsak az utolsó néhány percre vagy kíváncsi, amikor meghalt...
Szóval...Egy Akemi nevû japán csaj(amúgy szellem) üzent Xenának, hogy jöjjön Japánba, szükség van rá. Ebben a részben is visszautalnak Xena sötét múltjára, amikor éppen Boriassal járták a Keletet és meg akartak hódítani minden országot. Japánba is ellátogattak. Ott kiszabadítottak a fogságból egy Akemi nevû lányt, akinek egy gazdag hadúr volt az apja. Xena persze a nagy jutalom reményében szabadította ki.Xena és Akemi útközben egész jól összehaverkodott, Xena még a híres fogását is meegmutatta Akeminek, hova kell böknie, hogy fél percen belül meghaljon az illetõ. Akemi késõbb ezt a tudást felhasználva ölte meg az apját-így persze Xena végülis nem is jutott hozzá a jutalomhoz. Persze kiderült az is, hogy Akemi jogosan járt el, mert az apja megölte az anyját meg a többi rokonát, õket bosszulta meg. Viszont mégiscsak azzal a tudattal, hogy megölte apucit, mégsem élhetett tovább, így megkérte Xenát, hogy fejezze le, a hamvait pedig vigye el egy szentélybe. Xena ezt meg is akarta tenni, de a helybéliek nem akarták engedni, hogy Xena a szentélybe vigye a hamvakat, megtámadták Xenát, aminek az lett a vége, hogy az egész város porig égett.

Azt már Xena csak a jelenben tudja meg, hogy a tûzben 40 ezer japán halt meg, bûntudata van, meg minden...Az is kiderül, hogy Akemi apja olyan gonosz volt, hogy az Alvilág sem fogadta be, gonosz démon lett, aki az elhunytak lelkével táplálkozik. Azt a 40 ezer lelket is megette, akik megégtek a tûzben. Xenára várt tehát a feladat, hogy megállítsa Akemi apját(Lord Yodoshit). Megtudta, hogy ez élõként nem fog menni, csak úgy tud a közelébe férkõzni, és megölnie Yodoshit, ha õ maga is szellemmé változik. Ezért amikor Yodoshi 20 ezer fõs serege megtámadta a japán várost, akkor Xena is hõsi halált halt, önként, hogy szellemmé változzon. Amúgy ez is igen látványos jelenet volt. Több nyílvesszõ is kiállt belõle, de még sebesülten is levágta a fél szamuráj sereget. Gabrielle ezután persze nagyon elkeseredett, de megtudta, hogy ha Xena holttestét elégeti és a hamvakat 2 napon belül a Fuji hegy forrásához viszi, akkor Xena feléled majd. Úgyhogy egy ideig Xena és Gabby útja elvált, de a legvégén a Fuji hegyen újra találkoztak. Persze a végsõ összecsapás igen látványosra sikeredett, nem spóroltak az effectekkel, látszott, hogy itt már volt $ bõven a befejezésre. A végén persze a szellemvilágban sikerült is nagy nehezen megölnie a gonosz démont, akibõl kiszabadult az a több, mint 40 ezer lélek is, akiket elnyelt. Minden jó, ha a vége jó...azaz hogy csak lenne, ha az utolsó perceket nem cs*szték volna el Rob Taperték. Gabrielle elhozta ugyanis a hamvakat a Fuji hegyre, még idõben is voltak, de Xena úgy döntött, mégsem akar újra élõ lenni. Vezekelni akart a 40 ezer lélek miatt, akik szerinte miatta haltak meg.
Szóval érzelmes búcsút vettek egymástól, és a naplementében Xena is eltûnt végül. Persze útban hazafele, a hajón még megjelent Gabbynek, megnyugtatta, hogy mindig vele lesz stb...stb...


Összegezve: Nem lett volna ez annyira rossz 2 rész, ha az utolsó 5 percet nem cs*szik el, ha Xena hagyja, hogy Gabby beleöntse a hamvait a forrásba, akkor feltámadhatott volna és akkor happy end...De nem így történt. Ami hülyeség, mert Xena már korábban is rengeteg embert megölt, ha annyira bûntudata volt(márpedig volt), akkor korábban is lett volna oka rá, hogy vezeklésül hagyja magát megölni. Szóval itt vmi nagyon nem stimmelt a logikával.
Persze azt is nehéz lett volna elhinni, hogy ha bele is önti Gabby a hamvakat a forrásba, akkor az elégett hamuból csak úgy feltámad Xena...De még mindig jobb befejezés lett volna.

Amúgy a whoosh.org-on fenn vannak a Xena részek taratlma, akinek megy az angol, az ott elolvashatja, ennél részletesebben is:-)
10/10
xena 2007 okt. 18. - 12:20:24 10/10
(26/743)
Nektek nincs kedvenc epizódotok?
10/10
xena 2007 okt. 16. - 19:37:19 10/10
(25/743)
Nem tom mi nem tetszik rajta de mindegy!
Na akkor az én kedvenc epizódom:Return of Callisto,Xena scrolls
10/10
xena 2007 okt. 16. - 13:12:54 10/10
(24/743)
Szerintem írja ki mindenki a kedvenc epizódját(2-nél ne legyen több)és beszéljük meg hogy ki hogy van vele neki miért nem tetszik vagy éppen tetszik az az epizód!Legyen ez afféle közvéleménykutatás!!!