Téma: Yeon Woo-jin

Maryu 2017 dec. 12. - 01:17:38
(522/742)
Igen. Az ihlet onnan jött. Ha jól emlékszem Rain-nek is volt egy hasonló zakója, csak az mintha csicsásabb lett volna.
Min-Rin 2017 dec. 11. - 20:35:44
(521/742)
Hogy az elõbbi, éktelen hosszú és nem túl vidám beírást lazítsam, íme egy kép az EXO nyolc tagjáról.

Nektek mi jut eszetekbe az öltözékükrõl? Lehet hogy a magyar huszárok zsinóros mentéjét irigyelték meg?
Min-Rin 2017 dec. 11. - 20:20:27
(520/742)
Az alábbi szöveg a Korea Herald mai száma egyik cikkének nagyjábóli fordítása. Az általad írtak fényében azt gondoltam, érdemes lehet a cikket másoknak is elolvasni.

A k-pop fokozott érdeklõdést válthatna ki a koreai nyelv iránt a külföldi diákok körében, de a felsõoktatásban a nyelv tanulására törekvõk még mindig óriási akadályokkal szembesülnek, állítja a kanadai Ross King a koreai nyelv és irodalom professzora, aki részt vett a koreai klasszikusok fordításával foglalkozó konferencián. Bõvült a koreait tanuló külföldi diákok köre, s ebben közrejátszhat a k-pop. A University of British Columbia koreait tanuló diákjainak többsége kínai nemzetiségû, mert a k-pop annyira népszerû az ázsiai és az ázsiai-kanadai hallgatók körében. Két évtizeddel ezelõtt a koreai tanulmányokat folytatók elsõsorban második generációs koreai-kanadaiak, más néven kyopo-k voltak, de õk már elmentek. Valószínûleg a koreai kultúra interneten való nagyobb hozzáférésének eredményeként nincs szükség rá hogy egy kyopo a gyökerekhez való visszatérést egyetemen tanulja.
A modern vagy klasszikus koreai irodalom tanulmányozására törekvõ külföldi diákok számára nagy a kihívás. A múlttal ellentétben már nem a finanszírozás hiánya a probléma, hanem hogy hogyan használják fel a pénzt.
10-15-20 évvel ezelõtt Dél-Korea egy szegény, fejlõdõ ország volt. Most túl sok a pénz és az emberek nem tudják, mit kell tenni vele. Rengeteg tehetséges külföldi diák van, aki szeretné tanulmányozni és lefordítani a koreai klasszikusokat, de a végzõsök számára nincsenek ösztöndíjak, nincs elegendõ lehetõség számukra hogy Koreába jöjjenek és tanulják a Hanmunt. - mondta, az 1400-as években Koreában használt írásrendszerre, a koreai nyelv kínai karakterekkel való leírására utalva. A probléma King szerint abban rejlik, hogy a forrásokat az azonnali eredményeket adó finanszírozásokra fordítják. A pénzt olyan konferenciákra és egyéb rövidtávú, csillogó dolgokra költik, amelyeket éves jelentésbe lehet beírni, ahelyett, hogy a hosszú távú képzésbe, az ösztöndíjakba történõ befektetést támogatnák. A legtöbb klasszikus fordítás olyan koreaiak által történik, akik nem tanultak klasszikus irodalmat vagy Hanmunt. Ahelyett, hogy ezeket az embereket a szövegek lefordításáért fizetnék, ezt a pénzt jó fordítók képzésére kellene használni. A termékekre koncentrálnak, nem az emberekre.
A koreai klasszikusok sarokköve a Hanmun alapos oktatása elengedhetetlen - mondja King. Van olyan Hanmun workshop, amely három hétig tart, de ez nem elég. A koreai klasszikusokat komolyan tanuló külföldi hallgatónak Koreába kell jönnie, hogy legalább egy évig tanulhasson, és naponta olvassa a régi szövegeket más koreai hallgatókkal. Ez nem az, amit bárhol másutt lehet tanulni.
Az 56 éves King, aki önerõbõl tanulta a Hanmunt, master és PhD fokozatot szerzett nyelvészetbõl a Harvard Egyetemen, számos koreai nyelvtörténeti publikáció szerzõje, õ alapította 1999-ben Minnesotában a Korean Language Village-t, 2000-ben miniszterelnöki díjban részesült a koreai nyelv érdekében végzett munkájáért.
Észak-Amerikában közel 10 fakultás hirdetett koreai tanulmányokat ebben az évben - csak egy premodern, a többi modern kutatás. Ezzel szemben nincsenek ösztöndíjak. A diákok, akik szeretnének tanulni Japánban, Kínában, Tajvanon bármennyi igazán hasznos ösztöndíjhoz hozzáférhetnek, amely biztosítja az ösztönzésüket. ... Koreában szinte semmi sincs. A klasszikus tanulmányok támogatása Kínában jobb - mondja King -, nagy erõfeszítést fordítanak a szövegek feltárására, tanulmányozására és fordítására. Miközben jelentõs eredményt értek el az elmúlt húsz évben szerte a világon a koreai nyelvi tanulmányok megalakításában és fejlesztésében, hatékony kormányzati finanszírozás hiányában gyorsan eltûnt. Csak azért, hogy egy apró részt fenntartson a világ szellemi térképén, Koreának nagyon keményen kell dolgoznia - mondta King. - Korea minden tojását rossz kosárba teszi. A koreai tanulmányok iránti érdeklõdés nõtt, de a koreai kormány nem hajtott végre stratégiai befektetést, hogy az érdeklõdést hosszú távon kamatoztathassa.
King az érintett szervezeteket együttmûködésre szólította fel.
A Koreai Tudományos Akadémia rendelkezik minden pénzzel. Minden szellemi tulajdon a Korea Alapítványnál van, de nincs pénzük. A két kormányzati szervnek jobban együtt kell mûködnie, és meg kell találnia a módját a hosszú távú befektetéseknek a diákok számára. - mondta a kanadai tudós.

http://www.koreaherald.com/view.php?ud=20171210000249
hanguktaekwondoo 2017 dec. 10. - 21:44:21
(519/742)
Olvasom Mózes áthelyezésérõl szóló híreket.
Mert, minden bizonnyal nem lesz õ munkanélküli, szöuli diplomata karrierre tippelek :-)
Hacsak vissza nem csináltatják az egészet, mert olyat is láttunk már :-)

Politikai háttérrõl suttognak, meg személyes indokokról.
Engem szakmailag érdekel az egész.
Objektívan nézve, nem biztos, hogy nincs tõle jobb.
Attól, hogy ezt mantrázza a net, még nem biztos, hogy õ a non plus ultra.
Helyzetben volt és szorgalmas volt: ennek eredménye a koreai szakon folyó munka és a publikált könyvek.
Bizonyos vagyok benne, hogy erre mások is képesek lehetnek.
Kíváncsian várom, kit raknak a helyére.
Elképzelhetõ, hogy a lexikális tudása eleinte vagy még egy ideig nem lesz egy szinten Csoma Mózesével.
De a tanár együtt tanul a diákkal -minden nagyember így fejlõdött fel.
Tehát, adjunk esélyt az utódnak ;-)

Személy szerint reménykedem abban, hogy a következõ vezetõ alatt a koreai tanszék hallgatói megtanulják öt év alatt a koreai nyelvet annyira, hogy a szakdolgozatukat -ahogyan minden nyelvszakoshoz ez méltó és kötelezõ is-
az adott tanszék nyelvén, jelen esetben koreaiul tudják megírni. és nem száraz, agyonnyúzott, ötlettelen témákról.
De lehet hogy el vagyok maradva.
lehet, már koreaiul írják. és sok minden eleddig nem említett, érdekes dologról.
akkor elnézést.

Mert ezt a nyelvet alapintenzitással 1,5 -2 év alatt meg lehet tanulni hótterõs közepfokon
és az még a tanulmányok fele sem!
Utána gyöhetne kevés szakszöveg és egyebek. csinálják ezt az eltén, stb. más szakokon is, nulláról indulva.

Szóval azért lenne idõ meg lehetõség megtanulni öt év alatt tisztességesen koreaiul. Magas szinten.

Én ezt várom a még ismeretlen vkitõl.
Min-Rin 2017 dec. 10. - 17:44:47
(518/742)
Teljesen igazad van, a végére kikerekedett többek orcája. Vajon mivel etették õket?
Min-Rin 2017 dec. 10. - 17:41:48
(517/742)
Ez a henteslegény-hasonlat hangos kacajra fakasztott annál is inkább, mert kicsit hasonló gondolat motoszkál bennem is Junsuval kapcsolatban. A JYJ idõben még fejletlenebb volt, így elviselhetõbb is, aztán valahogy beleszeretett a saját hangjába. A musical mûfaj amúgysem a kedvencem - enyhén szólva - az a nyávogás, ami a mûfajnak szinte elengedhetetlen része, végképp megfekszi a gyomromat. Junsu pedig maximalista: belead sajnos apait-anyait.
Meglehetõsen fájdalmas, hogy a leglíraibb jelenetekkor kötelezõen felhangzik Junsu éneke. Valahogy hamis az egész. Túl sok. Nem érzéseket erõsít, hanem érzeleg. Ömlik a könny és a nyál, és ezzel hiteltelenné teszi a jeleneteket, amelyek különben általában megpendítenének a nézõben is ezt-azt.

Ebben viszont minden benne van: feszültség, izgalom, izgalmas, de nem közönséges erotika.
https://www.youtube.com/watch?v=n1zY178zmQw

Szerintem neki is elment az étvágya Junsut hallgatva.
https://www.youtube.com/watch?v=fx3VwRZThZQ

A malacok nagyon rokonszenvesek. És nagyon okosak.
hanguktaekwondoo 2017 dec. 09. - 16:14:15
(516/742)
Igen, volt, hogy már vártam, mikor lesz újra jelenete.
nagyon egyénien, frissen formálta meg a szerepet. a fõszereplõ céda, úgy döntöttem tegnap óta, nem tud kifejezni arcjátékkal semmit. idáig vacilláltam, hátha a rendezõ perverz, de nem.
a bátyó ellenben legalább úgy a szívem csücske, mint kopottsas -ha nem jobban :-))
Aztán beugrott, hogy ilyen fizimiskával -habitussal inkább rendõrt kéne játszania
s lõn
egyik filmjében valóban :-)
Egyébként ez a karakter sokrétegû, mint a jó zserbó.
végig szeretetért ácsingózott a szerencsétlen, csak rosszul kezdett neki és még rosszabbul folytatta.

Visszatérve hyungra, aki, mint tudjuk, ártatlan: külön dicséretet érdemel, hogy bemuzsikálta magát a fülünkbe.
Neki nem is kéne tudni danolni, nem az a dolga, s mégis, tisztességesen megoldotta a feladatot.
https://www.youtube.com/watch?v=4nYGiGPtIuo

Csak Junsut tunnám feledni.
Én komolyan aszittem, hogy Zámbódzsimmynél nincs nagyobb gány.
erre kiderül, hogy van.
https://www.youtube.com/watch?v=Y_Ax9YA-2kY

Ez a Junsu ollan mint egy fiadzó henteslegény, aki egy nap a kocsmeszben rájön,
hogy neki performálni kell
mint malacnak a vakbelit
és ez átformálja az õ életét nekije.
Kitárja sztyeppe lelkit
és vennyog, visít, makarász
ízesen mint a buggyant kimchi
alhasi szalonnát dúsan röcögtetve
van még benne némi spájzillatú, rózsával hintett bandzsi-szex
és ah higgyétek meg, ebben az esetben 진주를 돼지에게 던지지않데
nem, ez nem Jinju.
de nem ám.
be ne engedjétek ezt az embert az ottani Dráma Fesztiválra, mert makkoltathattok tavaszig.
addig meg enni kell a süldõknek.
nem lehet mindig ezen élni.-sajnos.
https://www.youtube.com/watch?v=zKWJtr8iXkE

úgyhogy fighting junsu. csak ki ne nyisd szád.
azt is halkan.

Egyébként.
van egy malacfajta, mely okosabb mint az ember.
eleinte kicsi,
majd szemfüles és érzelmileg intelligens.
tud disztingválni.
és
nem eszik moslékot.

a zenét imádja.
a zenét.
csak mondom
https://www.youtube.com/watch?v=VtcoBZ5HTBU
Min-Rin 2017 dec. 09. - 13:25:52
(515/742)
Kínlódnak, de ez nem újdonság. Gondoljunk csak a Bad Guyra, ami másból sem áll, csak nyûglõdésbõl, mégis emlékezetes maradt. És nem csak a sírásrívás és szenvedés miatt.

Felfigyeltem a fodrosszájú nagysosasszony bátyjára, aki hol ide, hol oda dörgölõzik a nagyobb jutalom reményében. A Yang Ik-june nevû színész teljesen hitelesen mutatja a kissé ravasz, meglehetõsen érdekvezérelte koreai néplelket. Megnéztem, a fickó számos mozifilmben, pár sorozatban szerepelt, de rendezett is. A Breathless c. 2009-es filmje több díjat kapott. Az It's Okay-ban õ volt a gyilkosságért lecsukott bátyó.
hanguktaekwondoo 2017 dec. 08. - 16:14:03
(514/742)
Ez a tourette -es gyerek már az It's okay -ben is jó volt. Intelligens színész és egyéniség :-))

Végigpörgettem ezt a Nice Guyt, nem rossz ez a film.
Elég jó. hogyhogy idáig nem került szóba?

Ez a Joongki gyerek, ha jól emlékszem a hellóvínes szépasszony embere, egészen komolyan helytállt.
Ez annál is nagyobb elismerést érdemel, mert a szerep nem volt nekivaló.

A rendezõnek egy ártatlanképû szépfiú kellett, a hülye nem vágta, hogy nem kell ide kölyök, csak egy színész, aki bármilyen bõrbe bele tud bújni.

Hyung pedig ennek ellenére vette az akadályokat és idõnként simán elfeledtette, hogy kölyök és halmozottan szûz, így alapvetõen alkalmatlan hõsszerepek eljátszására.

Segítette ebben pedig -többek között- szép kis izmos Skorpió Holdja
ennek a pompás állásnak köszönhetõ pl. idõnkénti tenyérbemászó pillantása és tekintete.
jól van hyung, nagyot alkottál
máson, ilyen állás mellett lötyögött volna a szerep, mint tehénen a gatya, de te kihoztad belõle a legtöbbet.
https://www.youtube.com/watch?v=NkFjjtk99LU

A meredtszemû hölgy, a cafka, a kopottsas, meg a tojásfejû ügyvéd mind oké -nekem a kopottsas nagyon bejött :-))
Több filmben óhajtom látni ezt a csávót.

a patkányoid kurvoázié feje számomra ismeretlen okból az idõ elõrehaladtával erõsen megkalácsosult
a végén már mint a egy derûs pöffeteg
hyung hasonlóan nekipofásodott mint a kölyökgólya
talán smink, talán világítás?
vagy tömték õket mint a libát?..

Viszont már fáradok a
"Feláldozom magam, mert szeretlek és a célom, hogy gyûlölj, mer azt akarom, hogy boldog légy, ezért elhagylak, mer hinni akarok azoknak, akik el akarnak választani minket" -vonaltól

és lassan ölök a töméntelen
Néga dzsalmothesszo -tól
amit lehetõleg az nyöszörög el, aki a közvetlen áldozat
nincs még egy ilyen idiotid agykonzervált népség a földön csincsa

Ez az önostorozó kéjelgés a szenvedésben
amit sokkal inkább a bekövesedett sémák szerint kitörõ gõg, mintsem a tisztelet, vagy, horr. dict. a szeretet ihlet..
wáh, te jó ég, ilyenkor vagyok büszke rá, hogy magyar vér is folyik bennem -hiszen a magyar ezt a fejlõdési fázist már rég maga mögött hagyta-
és ilyenkor nagyon restellem magam, hogy a koreai emberek egy része még mindig itt tart..

Bár a Teremtõ mindenkinek kiosztotta a maga tempóját
mégis...

hyungék kicsit jobban is csipkedhetnék magukat...

Kelt 2017.év Földtiszttó Boldogasszony napján
hanguktaekwondoo 2017 dec. 08. - 15:48:31
(513/742)
Tudnék mesélni :-)))

de majd egyszer
az emlékirataimban :-)))
Min-Rin 2017 dec. 08. - 12:31:27
(512/742)
De miért??? A soronkövetkezõ részben tegnap este Lee Kwang-soo például igazán együttérzõ léleknek bizonyult. Úgy bömbölt a barátja miatti aggodalmában, mint egy óvodás. :))
Min-Rin 2017 dec. 08. - 12:24:57
(511/742)
Egy ilyen jóféle Flórián mindennapos örömök forrása. Elképzelem :)))
hanguktaekwondoo 2017 dec. 07. - 18:29:48 Előzmény sz,andika
(510/742)
ebben a filmben mindenki hótgyökér

https://www.youtube.com/watch?v=Zx_Tt3FhCjc
hanguktaekwondoo 2017 dec. 07. - 18:24:37
(509/742)
Hogyne!
és a valóság szerencsésen átalakult!

https://www.youtube.com/watch?v=tAzalHuVuTw
Maryu 2017 dec. 06. - 22:38:15
(508/742)
Itt is voltunk?
hanguktaekwondoo 2017 dec. 06. - 21:57:20
(507/742)
a fodrosszájú patkányoid cédán egy idõben töprengtem:
vajon ennyire nincs mimikája
vagy a rendezõ parancsolt rá, hogy a metakommunikációt konstans fintorgással helyettesítse?..
Min-Rin 2017 dec. 06. - 19:41:15
(506/742)
Hanguktaekwondoo javaslatára olvastam el egy szócikket az unciklopédián, aztán tovább nézelõdtem. Ennek eredménye az alábbi két szösszenet.

Tudtad-e hogy a koreai mesék nem úgy kezdõdnek, hogy „egyszer volt, hol nem volt”, hanem hogy „amikor a tigrisek pipáztak”?

Valójában a magyarok a britek leszármazottai: a mássalhangzó torlódást utálták, ezért az egyik népcsoportjuk nevét hungry -ról (éhes) hungary - ra változtatták. A kóreaiak is rokonoknak tartanak, már van egy bizonyíték is rá: A nándorfehérvári hõsrõl nevezték el egyik kocsijukat:Hyundai azaz Hunyadi. A finnugor rokonságot a Nokia szó egyértelmûen cáfolja: a magas hangrendû nekije sehogy sem egyezik, legfeljebb tagadás esetén: pl. Nincs nekije Nokia. Hát ez erõltetett. Ebbõl is látszik, hogy vagy Kína környékén - Kóreában, vagy a megalitok környékén, a brit szigeten van az õshaza.
Kell ennél több?
Nemes Kürty Tódor sk.
Kelt a.
Min-Rin 2017 dec. 06. - 19:14:00 Előzmény sz,andika
(505/742)
Mivel a múltkor emlegetted a sorozatot, s ezzel eszembe juttattad, pedig már elfelejtkeztem róla, én is belekezdtem. Nekem még jópár rész van hátra.
Ahogy múltkor írtam, az OST reménykeltõ mivolta igazolni látszik az elméletet: izgalmas történet. Szerintem Song Joong-ki egészen jó, de nekem Moon Chae-won alakítása is tetszik, ahogy annak idején a Painter of the Windben is jónak találtam a kiszeng szerepében.
Viszont a Park Si-yeon alakította karakter ritka ellenszenves, és a színésznõ elég könnyedén belehelyezkedett a szerepbe, így aztán õ sem tetszik. Nagyon nem.
Egyelõre úgy látom, hogy az Innocent Man az asianwiki meghatározásánál - melodráma - több, bízom benne hogy a lendület kitart a végéig.

Lee Kwang-soo remek jelenség, de ez nem újdonság, hiszen valamikor régen A királyi ház titkaiban is örömteli volt minden felbukkanása, és határozottan színesítette az It's okay, this is Love-ot is, de számos sorozatban nézhettük karakterszerepek nagyszerû megformálójaként.

Aránylag ritka, hogy fiatal színésznõ rokonszenves karakterszereplõként mutassa magát, a Kang Ma-roo húgát alakító Lee Yoo-bi nagyon jól csinálja.
sz,andika 2017 dec. 06. - 00:10:23
(504/742)
Sziasztok! Nézem az Innocent Man címû sorozatot. Nemsokára befejezem. Nagyon tetszik! Izgalmas és végig érdekes.
Min-Rin 2017 dec. 05. - 19:41:44
(503/742)
Nem véletlen, hogy a Sungkyunkwan Scandalt évek óta a Coffee Prince történelmi hátterû változatának gondolom. Mindkét sorozat manipulálja a nézõt. Ha jó szándékot feltételezek, azt mondhatom hogy mindkettõ azt boncolgatja, a szerelem nemektõl függetlenül jön-e létre. De ha a koreai szórakoztatóipar és egyebek sejthetõ szándékai alapján ítélek, akkor azt is gondolhatom, hogy ennél sokkal csúfabb gondolat inspirálta a két sorozat életrehívását. Attól tartok, valójában az utóbbiról van szó, és a cél elérésének érdekében a körítés szépen megtervezett, ami nem kíméli, sõt akár fel is áldozza a benne szereplõ színészeket. Az egyetlen jó a dologban, hogy mint többé-kevésbé minden alkotás - feltéve hogy minõségi - esetében a fogadó a saját lelki-szellemi igényének megfelelõen értelmezheti azt, és ha megfelelõ védekezõrendszere van, figyelmen kívül hagyhatja az ártalmas elemeket. A fenti sorozatok nézõi csiklandozhatták magukat a kétértelmû jelenetekkel - vagy eltekintve a sanda szándéktól, elgondolkodhattak rajta, hogy a szerelem szinte testetlen, és csak a lelkek összekapcsolódása számít.

Aki évek óta és nyitott szemmel nézi a koreai cirkuszt, nagyon elszomorító képet lát. Ha meggondolom, hogy lassan tíz éve épp azért ragadott meg a koreai sorozatok világa, mert a nyugatinál sokkal tisztábbnak gondoltam, szinte megrettenek. Micsoda manipulálás elszenvedõi vagyunk! És még jó, ha valakinek idõvel kinyílik a szeme, de mi van azokkal, akik hozzám hasonlóan indultak, és észre sem veszik hogy csöbörbõl vödörbe kerültek, rafináltan kihasználják a tisztát keresõ lelkeket és a jó és szép mázával leöntött filmekben még nagyobb rombolásnak adnak gyanútlanul utat. Vagy túl sötéten látom a helyzetet?

A cikkek olvasásakor eltûnõdtem rajta, hogy Yoo Ah-int most épp ki akarják készíteni, vagy mi a fene van. Nem a személye izgat, hanem a jelenség. A dolog elég nagy port kavarhatott, ha a Korea Times is ír róla. Az a sok lefetyelés, ami a közösségi oldalakon megy, zavaros képet mutat, és ember legyen a talpán, aki kiismeri magát. Minden igaz lehet, ahogy az ellenkezõje is. Ha nem a gonosz szándék vezérelné, még gratulálnék is azoknak, akik ilyen sikeresen használják fel ezeket az oldalakat. Ah-in esete ékes bizonyítéka annak, milyen károkat lehet okozni, milyen gyilkos manipulálásra használható, ahogy ezt már korábban is láttuk.

Nagyon érdekes, hogy a média eggyel magasabb szintre vitte a manipulálást, amennyiben "szakemebert" is bevon a játékba.

Milyen kár hogy nincs módod a diagnózist megszemlélni. :)