Téma: Yoo Gong

Min-Rin 2017 ápr. 16. - 19:01:43
(507/687)
De így állandóan csábítgat, nem? Most így edzed az akaraterõdet? :)
Min-Rin 2017 ápr. 16. - 18:59:31
(506/687)
:)))

Másoktól is hallottam már hogy nem érzik jóllakottnak magukat hús nélkül.
Maryu 2017 ápr. 16. - 18:43:46
(505/687)
Ez legalább ehetõ. Úgyhogy én jobban jártam.
Min-Rin 2017 ápr. 16. - 17:54:17
(504/687)
Szemez veled, mint Hyun Binnel a malac a My Name is Kim Sam Soonban? :))

Hyun Binnek nem jutott plüssmaci, csak plüssdisznó. Vajon ennek szimbolikus jelentése van? :)))
Maryu 2017 ápr. 16. - 17:17:40
(503/687)
Hinni a politikusoknak? Hát ahhoz nagyon naivnak kell lenni.
Csak hangosan gondolkodtam. Vajon miért mondta ezt a kínai külügyminiszter? Én nem emlékszem, hogy a kínaiak mondtak már ilyesmit. Ez valami új.
Az meg meg, hogy miért mondták, hát .... sok oka lehet. Én sem hiszem, hogy az északiak miatt rendelték a kínai katonaságot az Észak-Korea Kína határra, de hogy odarendelték és ezt el is mondták,annak valami oka van. Talán a japánoknak, talán Amerikának szánták válaszul. Hiszen a japánok nagyon fel vannak háborodva, hogy észak rakétákat lõtt megint ki a japán vizekre. Közel a japán földhöz.
Persze az is köztudott, hogy észak ezzel akarja kikényszeríteni az amerikai, japán, déli "támogatást".

Na jó! Inkább foglalkozom a nyúllal, végül is Húsvét van.
Még egybe van, de ha továbbra is így néz rám, attól félek nem sokáig.
Min-Rin 2017 ápr. 16. - 16:48:21
(502/687)
Igen, talán nem figyeltem eléggé rá a Spring Waltz-ban. Seo Do-young láttán végig azon morgolódtam, hogy lehet egy ilyen lagymatag fickót választani fõszereplõnek. Még annak ellenéri is, hogy a karakter is lágy. Szörnyen idegesített. :)) Megnézhetném újra hogy Daniel Henney-re fókuszáljak, de nem visz rá a lélek, mert akkor az egészet el kellene újra szenvednem.
Min-Rin 2017 ápr. 16. - 16:38:31
(501/687)
A fecskendõs módszer szenzációs! Egyszer kipróbálom az egészet, mert bevallom, még soha nem készítettem Pavlova tortát. Mindig nézegetem, aztán sebesen meghátrálok. Pedig nem ördöngösség.

A tojásfestés még Koreában is szokás? Azt hittem, leginkább errefelé csinálják. Mindig tanul az ember. :)
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 16. - 16:19:41
(500/687)
Ez nagyon jól néz ki.
azt hallottam, tûvel felszerelt fecskendõvel bele lehet applikálni likõröket. nyam. és akkor még finomabb.

Koreában inkább esznek ilyenkor, ha egyáltalán észreveszik a Húsvétot.
Keresztény felekezetek nem feledkeznek meg róla, a gyerekeknek meg élmény a tojásfestés.
Az alábbi linken nagy a lelkesedés
-és jó hallgatni, hogy a nyelveket nehezen tanuló koreaiak utánpótlása itt már szabadon használja az angolt

https://www.youtube.com/watch?v=5k58cuJFsRs
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 16. - 16:12:45
(499/687)
Nehezen alakítható. Pedig félig amerikai, hivatásos nyáladzónak kéne lennie, ha már egyszer a szórakoztatóiparban melózik. A koreai oldal is segítené ezt.
De nem. ki is akasztja magát ezért rendszerint, ahogy látom.
Nem tud beleszokni az ostoba, semmitmondó interjúkba, a butuska, csupán az álarcot imádó rajongók visítozásába és tapintatlanságba. belekattoltam néhány interjúba: idõnként láthatóan felmegy nála a pumpa, ahogy a tolakodó népeket is arrébb tolja, vagy próbálja õrizni magát az agyatlan cirkuszban.

Értéket akarna csinálni, de se így , se úgy nem hagyják. A Fatherben legalább sikerült.

A Perfect -be belekattoltam, de nekem túlretusált az egész. sztem gyenge. Szaglik, hogy a rendezõ cseszte el, nem a színészek.
Jung -hwa kisasszony pedig vhogy nem passzol hozzá. pedig egyéb szerepeiben nagyon dögös. Ebben enyhén idiotid és a megjelenése is elõnytelen.
Daniel Henney -nek pedig túl kellett hangsúlyozni az egyébként is irreális szerepet, végig kényszeredett volt. teljesen érthetõ. nem azért megy az ember színésznek, hogy primitív megmondóemberek adják az ukázt, hogyan vegye a levegõt.

Nézegettem, miket csinált a Spring Waltz -ban -veled ellentétben elég jónak tartottam. Tkp. vitte a hátán a filmet, mert a fõszereplõ srác,
akit ki tudja, honnan húztak elõ, végig úgy állt az egészhez hogy "engem igazából k. -ra zavar ez az egész,nem is tudom, mit keresek itt, haggyatok már na".
Furcsa volt. Nem kamera elé való.

Hyung viszont a korlátokon belül a legtöbbet hozta ki a figurából. Nem majomkodott, hanem bevetette a természetes humorát.
Idõnként mintha megfeledkezett volna a kameráról. Ez minden színész álma:-) hogy elfelejtse: veszik, amit kirakni készül.

A kislánnyal éppen jól becsiccsentve boldog egyetértésben támogatják egymást hazafelé vagy hova. / A leányzó érzékeny mûvészrómeója hálisten sehol/.
Kettejük jeleneteibe az hoz nemegyszer vidám perceket, hogy a csávó csak néhány egyszerû tõmondatot tud koreaiul,
a lány pedig pár szón kívül egyáltalán nem beszél angolul.
De a jóbarátok megtalálják a közös nyelvet.

Hotttell..hottell..góó góó..!
https://www.youtube.com/watch?v=8Eo8uKto3Pg

A Spring Waltz az õ alakítása, az ausztriai és jejui jelenetek no meg az egyik Song Shi-kyung -betétdal nélkül elég gyenge lett volna.
Így kellemes szórakozás, mély nyomot tényleg nem hagy, de legalább nem rombol. És, ahogy látom, a befejezésben van vmi kellemesen utópisztikus :-)
A fsz. lányka karaktere számomra taszító. a koreai sorozatokban gyakran esedeznek egy lompos,minden báj és egyéniség nélküli nõ kegyeiért.
Konkrétan ez azért szomorú, mert civilben ez a színésznõ vonzó ember;
érdekesen fanyar humorral van megáldva. megjelenhetett volna a filmen, kiegészítette volna a Henney által hozott anyagot.
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 16. - 15:51:03
(498/687)
Firestone.
Te halott állatot reszelsz az ennivalóba?!
miez a fertõ
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 16. - 15:45:21
(497/687)
Van az, amit cinikusan az arcunkba nyomnak és hírnek nevezik. Ami fut a médiában, hogy aztán köznyugtalanságot okozzon.
és van az, ami valójában történik. Ami sokszor ellentétes, vagy igen svédcsavaros ahhoz képest, amit hírként betálalnak.
Én nem hiszek ebben a nagy ellenségeskedésben Maryu.
Észak -Korea már rég kimúlt volna végelgyengülésben, ha nem ömlene oda az amerikai lóvé
és ha Szöullal nem mûködne együtt.
Összeomlana a déli támogatás nélkül, ahogy Kína is kell a játékba, Japánt meg nem lehet kihagyni.
Nem nagyon kapargatom, miért létezik mégis a határ másik oldalán az, ami most van -látszólag tökéletesen abszurd az egész.
De a valódi politika -nem az, amit a tévében -interneten látunk, hanem a valódi- mesterien sakkozik.

Ha a Koreai -fsz. -en háború törne ki, Japánt az nagyon érzékenyen érintené.
Ez néhány érdekcsoportnak még tetszene is, azonban ez a tasli elindítana egy dominót:
odacsapna orosz Távol -Keletnek, amihez Putyin barátunk nem adná a hozzájárulását, mert akármilyen gazember, a népét szereti és felkent uralkodójának tartja magát.
Ha az orosz Távol-Kelet megérzi -és megérzi, mert mostanában rengeteg lóvé megy oda- akkor az Kínát is háborgatná
ahogy Kínát nem hagyná érzéketlenül a japán és a koreai piac ájuldozása sem
még akkor sem,ha a repülõ -showt a jenkik szolgáltatnák.

Ha pedig Kínában nincs rend, azt megérzi Európa, Ázsia, tehát Amerika is.
Túl nagy balhé lenne, ez senkinek nem jó.
A cél nem a javak elpusztítása, hiszen a javakat élvezni akarják
hanem a hatalom.
ha lesz is hatalomátvétel, nagyon ügyesen fogják csinálni, sokan észre sem fogják venni :-)
Úgyhogy ne aggódj, pancsizunk mi még Tongyeongban ;-)

Mi lett végül a nyúl sorsa?
Min-Rin 2017 ápr. 16. - 13:23:41
(496/687)
Teljesen nyilvánvaló, hogy a világ nyugati felén kedvelt Pavlova torta nem koreai édesség, de mint a mellékelt link mutatja, egyre nagyobb tért nyer arrafelé is. Húsvét lévén talán nem szentségtörés, ha nem egy autentikus ázsiai csemegét kínálok.

Hozzávalók
a habcsók tortaalaphoz
3 tojásfehérje
12 dkg cukor (a tojásfehérje és a cukor súlya 1:1 arányú legyen)
1/4 teáskanál vaníliaaroma
1 teáskanál citromlé vagy ecet
1 teáskanál kukoricakeményítõ

a citromos túróhoz
3 szobahõmérsékletû tojássárga
6 dkg cukor (a tojás és a cukor ebben az esetben is 1:1 arányú legyen)
3 kezeletlen citrom reszelt héja és kifacsart leve
4 dkg szobahõmérsékletû vaj

a torta tetejére
2 dl teszín
5 dkg cukor

gyümölcs tetszõleges, de a tortán eper és málna van)

Ahhoz, hogy a habcsóktorta kívül ropogós, belül puha legyen, állítólag a sütõt 170-180 fokra célszerû felmelegíteni, és amikor a tésztát betesszük, azonnal csökkenteni kell a sütõt az elõírt hõmérsékletre. Ezt külsõ forrásból szedtem. :)

https://www.youtube.com/watch?v=tNF6q9bIC6g

Szép Húsvétot minden ide betérõnek!
Maryu 2017 ápr. 15. - 21:09:54
(495/687)
Húsvéti sütemény? Én ilyesmire gondolni se merek.

Erre délután kaptam egy kék nyulat a szomszédasszonyomtól. Most azzal szemezek ....
Maryu 2017 ápr. 15. - 21:02:41
(494/687)
Nem csodálom, hogy csak volt és már nincs. Nagyon jól néz ki.
Min-Rin 2017 ápr. 15. - 19:55:33
(493/687)
Igen, félõ hogy a párizsi manapság az, ami nyomokban húst is tartalmaz. :))
Min-Rin 2017 ápr. 15. - 19:32:54
(492/687)
Ez pizzás? Hús is volt benne? Hús nélkül én is boldogan megenném, bár most éppen tiltólistán van. Éhes disznó... :))
Min-Rin 2017 ápr. 15. - 19:31:19
(491/687)
Nem vígjáték, de fogsz kardodba dõlni ha megnézed. Igazán érdekes film, megtörtént eseményt dolgoz fel, a fõszereplõt (Daniel Henney) ötéves korában az Egyesült Államokba vitték adoptálásra. Felnõttként Koreába megy hogy megtalálja biológiai szüleit. A blogomban megtalálod a filmrõl írt posztot (Apám - film a koreai adoptálások lélektanáról).

A Fugitive: Plan B-t még nem láttam, pedig lassan két éve hogy letöltöttem. Majd egyszer sort kerítek rá. :)
Maryu 2017 ápr. 15. - 19:17:25
(490/687)
Én úgy tudom, Daniel Henney jó barátságban van Rainnel. Alighanem ezért játszott a The Fugitive: Plan B-ben.
http://asianwiki.com/The_Fugitive:_Plan_B
Én csak ebben láttam még.

Ez a My Father gondolom egy dráma. Kemény nagyon?

Én azt vettem észre, hogy Koreában jobban szeretnek moziba járni az emberek, mint nálunk. Nálunk, ha pár százezren megnéznek egy filmet, az már siker film. Ott például a Pandora-t március közepéig több mint 4,5 millióan nézték meg.
http://www.hancinema.net/hancinema-s-box-office-review-2017-03-10-~-2017-03-12-104006.html
Min-Rin 2017 ápr. 15. - 19:01:51
(489/687)
Ez nem volt szép! A kakaós csiga, fõként meg annak a közepe... Szegény én... :((

Nálunk a piacon árulnak olyat, aminek a tésztája egészen vékonyra van nyújtva, a tölteléket nem sajnálják belõle, így aztán a csiga teljes egészében olyan, mint a többinek a közepe. Eddig már kétszer elcsábultam. Mennyei volt.
Maryu 2017 ápr. 15. - 18:58:45 Előzmény hanguktaekwondoo
(488/687)
Talán ebben a hírben az más most egy kicsit, hogy ezt most a kínai külügyminiszter mondta.
"Bármelyik percben kitörhet a háború".

No meg azt is, hogy katonákat rendeltek a kínai északi határra. Persze azt nem mondta, hogy miért? Magukat védik, vagy az északiakat?

Persze ez politika. Lehet hogy ez csak egy reakció az amerikai szíriai légitámadásra. Csak úgy, mihez tartás végett.