Téma: Yoo Gong

Min-Rin 2017 ápr. 15. - 18:55:29
(487/687)
Nem gondolod, hogy inkább a koreai média hanyagolja emiatt? A Korea-fanok - ritka kivételtõl eltekintve a futtatott, azaz rendszeresen fõszerepet játszó fickók közül választanak. A sorozatokban Daniel Henney többségében viszont a támogató szerepnél nem kap jobbat. Eleinte a koreai nyelvtudás hiánya miatt, késõbb meg a fene tudja miért. Talán nem alakítható olyan könnyen, mint a hazaiak. Vagy a koreai közönség nem fogadja el, mert nem elég koreai. Az elõítélet szerintem nem itt nálunk kezdõdik, hanem odakint. Itt csak folytatódik. :)
A My Name is Kim Sam Soonban és a búbánatos Spring Waltz-ban támogató szerepet játszott. Nem volt jó, de rossz sem. A My Fatherben kitett magáért és megmutatott valamit abból, amirõl írsz. A Korea-fanok azonban a sorozatokra vannak rákattanva, a mozifilmeket kevesen nézik, nagyrészt praktikus okokból. A sorozatok minden napra adnak bambulni valót, a film egy estére sokszor hosszú, amúgy pedig túl rövid.
Amit tudtam, megtettem az ürge népszerûsítése érdekében a My Father feliratának lefordításával. Nem dumálok róla többet, aki látta a filmet, biztosan nem csalódott.
Érdekes lehet az õsrégen, 2006-ban készített filmje, a Seducing Mr. Perfect már csak azért is, mert Uhm Jung-hwa a partnere. A filmet magyar felirattal meg lehet nézni három részre szabva az indán:
http://indavideo.hu/video/Seducing_Mr_Perfect_1

:))
http://17rg073sukbm1lmjk9jrehb643.wpengine.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2015/12/dh.gif
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 15. - 18:19:09
(486/687)
A csigát már a Ming -korban szívesen fogyasztották levesként;
nagyrabecsült eledelként vízhajtásra és méregtelenítésre is használták.
A 17. századi recept bizonyítottan jótékony hatású cukorbetegség esetén.

Végy 14db csigát.
Fél liter vízbe rakd bele.
Fõzd lassú tûzön 12/!/ órán át.
Gyömbért, hagymát és fokhagymát is pakolj bele.
Szójaszószt ki ne hagyd.
Végül az elmaradhatatlan szezámolaj következik.

sukkie -t ne dobd bele.

Várjuk konkrét gasztronómiai beszámolódat, kedves Firestone!
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 15. - 18:09:51
(485/687)
Igen, a Jisub -jelenség érdekes.
https://www.youtube.com/watch?v=EO9xBoaAvPU

Ösztönösen jött nála a cucc, ezt fel is használták.
de aztán nem ártott volna komoly, tényleg komoly képzés.csak ezt leszarták, mert így is hozta zsákostul a lóvét.
Vétek volt ezt az erõs hozott anyagot így elpocsékolni mindenféle média -kurválkodásra.
Úgyhogy sztem most már vissza is vonulhatna fotózni meg festeni Gangwondóba. S.ave O.our S.ouls.

Egyébként ez a hozott anyag ott van a Korea -szekcióban eléggé hanyagolt Daniel Henney -ben is.
Pedig õ is erõs hozott anyag, kapott képzést, de természetes -érzelmi- intelligenciájával az csak egy vékony, használható héj rajta.
Jókat mosolygok, mennyire nem tudnak vele mit kezdeni a Korea -fan hölgyek :-)
Rámzúdul ugyan hegynek árja, de vmiféle tudatalatti sovinizmust szagolok itten :-)
Sok nyikhaj, közepes kiscsávót meg ajnároznak
-sukkie -patkány az egyik kiskedvencem,hogy rágnám a cöncösét-
csak azért mert az egész klán onnan való
Csak a fullkoreai a jókoreai :-)))
Min-Rin 2017 ápr. 15. - 17:52:14
(484/687)
:)) Nagy különbség, hogy milyen csiga az illetõ. A Sukkie-félék szerintem is kerülendõk. A kedves éti csigákat meg nem kell megenni, hanem esõs napokon menteni, amikor megszédülnek és a járda vagy az úttest közepén kódorognak. Többször láttam, hogy nemcsak én foglalkozom ezzel, hanem más népek is.
Min-Rin 2017 ápr. 15. - 17:27:17
(483/687)
A megállapítás nem tõlem származik, csak idéztem. Talán emlékszel rá, ki mondta ezt. :)
Min-Rin 2017 ápr. 15. - 17:26:01
(482/687)
Biztosan komolyan veszik a színészek képzését, hiszen amúgy is hisznek a képzés mindenhatóságában. De a színészek között vannak olyanok, akik vagy csak minimális, vagy semmilyen képzésben nem részesültek, tehát a saját erejükbõl adnak bele mindent egy-egy szerepbe. Ilyen So Ji-sub, aki tizenegy évig profi úszó volt, majd modellkedéssel próbálkozott, végül egy reklámfilm forgatása sodorta a színészethez. Az is igaz, hogy sokáig nem sikerült nagyobb szerepekhez jutnia. Huszonhét éves korában az I'm Sorry, I Love You hozta meg az áttörést. Mondhatunk rá sok mindent, például hogy egy ideje mintha megkopott volna, de a 2004 és 2011 között forgatott filmjeit nézve nehéz levenni róla az embernek a szemét. És nem elsõsorban azért, mert egy szexis fickó. A Rough Cutban az izgága pasit alakító Kang Ji-hwan mellett illetve vele szemben egy kissé mackós mozgású, a színészet iránt ellenállhatatlan vonzódású maffiózót játszott. Abban nem kellett szexinek lennie, nem is volt az.
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 15. - 15:27:14
(481/687)
Plüssmedvével
meg kacsával! :-D
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 15. - 15:25:31
(480/687)
Bennem nyugodtan megbízhatsz.
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 15. - 15:23:16
(479/687)
csak mint az összes európai sápatag kerekszemû hggrrr...!

figyelek.
és megjegyzek.
mindent.
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 15. - 15:16:06
(478/687)
Olvasgatom a hsz. -kat, nagyon jól szórakozom ;-)
de ez az egész azért felvet komolyabb gondolatokat is a gusztálgatás mellett. Ezekre már Min-Rin is utalt Choi Min-sikkel kapcsolatos eszmefuttatásában.

De legelõször is berakok már egy Jaejoong -képet is, nagyon hardcore, hadd örüljön Firestone,
hiába tagadja, ismerjük titkos szenvedélyét
Egyébként a csigalevest alkalmazza a kínai gyógyászat.
Mire is, Firestone? ;-)

Az a helyzet, hogy most látom: -mivel én természetszerûleg másképpen nézem/látom a hímfelhozatalt- egy -egy fotó nagyon félrevezetõ tud ám lenni.
Nem mutat szinte semmit -az esztétika örök, de a szépségideál koronként no meg egyéni ízlés szerint változik.
Ezek a csávók, meg még akiket megemlítünk késõbb, fõleg színészek és legtöbbjük nagyon jó színész.
Egy-egy karakter bõrébe bújva hihetetlen átváltozáson mennek keresztül és ez csak kismértékben a sminkes vagy a sztájliszt érdeme.
A filmekben mutatják meg, mit tudnak; személyiségük rejtett zugaiból elõkotornak olyan lélekmozaikokat,
melyek segítségével, azokat a szerephez illesztve egy új embert teremtenek,
vagy elõhozzák magukból azt, aki odáig rejtve maradt.
Mindezt nagyon komolyan, egész lényüket beleépítve csinálják -kint nagyon komolyan veszik a színészek képzését.

Ez a bányászat és önformálás aztán átjön a fizikai testen,nyilván, fõleg az arcon
és az adott színész vagy megszépül, felkelti az érdeklõdést, rokonszenvessé válik, közel kerül ahhoz, aki vevõ arra, amit adni készülnek neki.
Természetesen, ezeknek ellentéte is elõfordul, sokszor ütõs formában
-de az is emlékezetessé teszi vagy teheti az alakítást.

Volt többször ilyen élményem
-sajnos, a koreai babák esetében már nagyon ritka ilyesmi, sztem ha van öt a fõsodorban, akinek engedik vállalni a saját egyéniségüket a kamera elõtt.
Viszont férfiaknak nagyobb a mozgásterülete és meglepõ dolgokra képesek.

Néztem pár éve a mocsokdosit, polgári nevén a Heartless City -t
A fõszereplõ számomra egy no name hyung volt, klasszikus fogalmak szerint elvileg nem egy nõiálom; -bár errõl inkább a hölgyeket kéne megkérdezni- olyan búvalbaszott, egy -egy pillanatra Humphrey Bogart -os feje volt, na jó, nézzünk bele.
A csávó végig olyan szuggesztív volt, úgy tudott a érzelmek széles skálájával machinálni, annyira beledöglött és mégis végig tartotta magát,
a rejtõzködõ karakter ellenére olyan gazdag egyéniséget sikerült sugároznia a nézõ felé egy egyáltalán nem romantikus szerelmi történetre épülõ filmben -aki még nem látta: nyugi, van szerelem ;-)- hogy azt mondtam, le a kalappal.
Hogy végignéztem és aztán hagytam érni, most már nagyjából értem, miért van érte oda a sok asszonynép.
Itt éppen egy elszemtelenedett drogbárónak osztja a lapot
https://www.youtube.com/watch?v=N0vd99fnIgE&list=PL3iwAr2EUGZXMLCzcR9IBA28n2toQ79ua

Vmi hasonlót tapasztaltam Jo In-sung -nál.
Ez a szimpatikus zsiráf, -aki a magánéletben végtelenül szerény, szinte félénk ember és szabálytalan, de jellegzetes arcvonásokkal éldegél- elhiteti a néppel, hogy gátlástalan, tapos a nõi szíveken, õ az élet császára és egyéb, ugyanakkor nem válik ellenszenvessé mert itt is ragyogtat vmit, meg amott is, önmagán gondosan átszûrve a figurát.

Ahogy anyám mondta annak idején Kimnamgilre mikor meglátta a Bad Guy -ban: ez a ványadt gyerek akkor se kéne ha utánam dobnák
azóta viszont felcsillan a szeme, ha szóba kerül.

Kezdem azt hinni, a színmûvészet az anyagtalan mûvészet csúcsa.. :-)
Min-Rin 2017 ápr. 15. - 15:06:02
(477/687)
Na, azt én nem láttam - ezek szerint mázlim volt. Láttam viszont egy másik csodát, a My Princess c. drámát, amelyben Rain felesége volt a hercegnõ. Kim Tae-hee szegény végignyafogta a 16 részt, mellette Song Seung-hun legalább mutatós volt és nem nyifogott.
A When a Man Loves-t az ajánlásodra nézem, még nem tudok nyilatkozni, mert a harmadik rész elején járok. A leányzó ebben sem valami szenzációs, többnyire csak sértõdött képpel néz a világba.

Song Seung-hun fõszereplésével készült egy film, amelynek felirata úgy készül, mint a Luca széke. Ha a Fentiek úgy akarják, nem kell december 13-ig várnia a jónépnek, hogy hozzájusson. (Én már befejeztem, de a lektor kotlik rajta.) A szokásos koreai módszer: nem bírják, hogy ne húzzanak le több bõrt egy filmrõl, ezért az eleje vígjáték, a folytatás valami más, de nem szaladok a dolog elébe, majd meglátjátok. Nem kosztümös, nem kell megrémülni! :)

Mit gondoltok, elõírás, hogy életében legalább egyszer az összes koreai pasi egy óriási plüssmacival fényképezkedjen?
Min-Rin 2017 ápr. 15. - 14:53:17
(476/687)
Na, kapsz majd, azt hiszem! :)) Igyekszem keresni valamit, ami ellen nem berzenkedem, mert mostanában a túl durva témák nem tesznek jót a lelki egészségemnek, azaz eddig sem tettek jót, de most már érzem is.

Megnéztem gyorsan az azsiawikin a legényt és vadul kerestem, miben láttam. Az arca szörnyen ismerõs, de ez csak délibáb, mert nem láttam semmiben. Igaz a tétel, miszerint minden ázsiai egyforma? :))
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 15. - 14:32:10
(475/687)
Ki ez a kwaki kacsa?
És hol a másik szeme?
Játszik is vmiben vagy csak fényképezgetik?
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 15. - 14:28:56
(474/687)
ó. huncimunci.
Velem emlékezetes szeánszom volt
-a világ legrosszabb sorozatát láttam vele.
A cápás nõvel kínlódtak a boseongi teaültetvényen 16 részen át
aszittem megpusztulok
hogy most engem szeretsz vagy a lányt akinek a szívét belém ültették.
ott könnyeztem vazze
az egész film abból állt hogy nézték egymást fájdalmasan
meg kódorogtak a bokrok közt.
vmi torokszorított nõ meg állandóan chopint vinnyogott.
huncin legalább lehetett röhögni, mert sugárzott róla mennyire unja
de kegyetlenül.
https://www.youtube.com/watch?v=LdLFNjytRZ4

Ráadásul befestették a nyomorultnak a haját is
az a cápás nõ meg olyan negatív, hogy nem is tudom párját koreai színésznõk között
Nagyon kemény volt.
viszont Boseong pompás hely.
Min-Rin 2017 ápr. 14. - 23:27:05
(473/687)
Csatlakozom az elõttem szólóhoz. :)
kaboca12 2017 ápr. 14. - 23:20:25
(472/687)
Akkor én most pár napra eltûnök a színrõl. Húsvét után majd reagálok az addig történtekre. Jó éjt mindenkinek! :)
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 14. - 23:02:46
(471/687)
beugrottam kicsit.
figyelek ;-)
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 14. - 23:01:52
(470/687)
wekeke :-))
kaboca12 2017 ápr. 14. - 22:49:47
(469/687)
Na õ nekem nagyon nem. Sajnálom! :-) De mondjuk ettõl még színészként remekelhet.
kaboca12 2017 ápr. 14. - 22:43:48
(468/687)
Úgy lesz, majd nyitott szemmel járok. :) Csak valamiért olyan babapopsis arcuk van, kell rájuk egy kis borosta, hogy férfiasabbnak tûnjenek. Úristen! Elõre félek, hogy az elõzõ után ezért mit fogok kapni Noemiseoultól!? Bár szeretném hangsúlyozni, hogy igazából nekem nem a külsõség a fontos. Igaz, hogy a külsejét látom meg elõször egy embernek, de az hamar eltud csúfulni amint közelebbrõl megismersz valakit.