Téma: Yoo Gong

kaboca12 2017 ápr. 18. - 20:01:04
(527/687)
:D Egyetértek!
Min-Rin 2017 ápr. 18. - 19:59:45
(526/687)
Pfujjj!
kaboca12 2017 ápr. 18. - 19:59:43
(525/687)
Mire gondolsz? Szülésen, házasságon már túl vagyok, a halált meg még nem szeretném kipróbálni.
Min-Rin 2017 ápr. 18. - 19:59:03
(524/687)
Nem fog havazni. Ki kell várnod a következõ õszt.
kaboca12 2017 ápr. 18. - 19:58:27
(523/687)
:-) A tartós szõrtelenítésre is vannak már tök jó módszerek.
Min-Rin 2017 ápr. 18. - 19:57:57
(522/687)
Sõt! :)))
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 18. - 19:51:39
(521/687)
és a többit?
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 18. - 19:48:59
(520/687)
Bocsáss meg:
mi az hogy
puding?!

ez provokációnak veszem.
ám én nagyvonalú vagyok és a bosszút hidegen eszik, kedves Min-Rin.
De azért nem felejtek.
soha.

Mindenesetre elkezdtem gyakorolni, hogy száradás után elkápráztassalak benneteket.
Egy kicsit mintha túl szõrös lenne a seggem az ilyesmihez
de ilyesmin nem akadunk fel.
Az elsõ taktusok már jól mennek
https://www.youtube.com/watch?v=U4QFZgs6wvk
Maryu 2017 ápr. 18. - 17:02:34 Előzmény Min-Rin
(519/687)
Az elsõ hó?!Én nem várhatok olyan sokáig. Nincs valami gyorsabb módszer? Esetleg az idei utolsó hÓ? Most mondták az idõjárás jelentésben, hogy nincs kizárva, hogy a napokban havazni fog.
Maryu 2017 ápr. 18. - 16:53:10
(518/687)
Ehhez két dolgot kell hozzáfûzzek.
1. Az én titkos japán receptjeim annyira titkosak, hogy még én sem tudom õket. Ha eddig nem lett volna világos, most leírom, hogy hány receptet tudok.
- pörkölt (garantáltan nagyon fincsit)
- csirkeleves
- teflonban sült csirkecomb (jó sok fokhagymával megbolondítva) Kívül ropogós, belül szaftos, nyam, nyam ...
- rakott krumpli (saját kifejlesztésben)
Ennyi a fõzõtudományom. Ezeket bármikor szívesen megosztom veletek.

2. Mi az, hogy a japánok mindent Koreából loptak?! Loptak õk máshonnan is.

A viccet félretéve, ez a japánok egyik erõssége, hogy nem voltak restek tanulni más népektõl. Sõt, tovább is fejlesztették a dolgokat, amiket ellestek.
kaboca12 2017 ápr. 18. - 16:16:50
(517/687)
Mármint a nebáncsvirágos körömfestést.
kaboca12 2017 ápr. 18. - 16:15:06
(516/687)
Szép napot Mindenkinek! :)
A hennát is lehet körömfestésre használni a net szerint. Viszont a törököknél elsõsorban az emberi élet fordulóihoz kötõdõ ünnepeken (születés, házasság, halál) kap szakrális jelentõséget, mivel óvó-védõ szerepet tulajdonítanak neki, ezen felül pedig a hennafestés maga a rituálé része. És gondolom azon a bizonyos fedélzeten senki nem fog szülni, házasodni és remélhetõleg meghalni sem. Úgyhogy nekem még mindig nem nagy hasznom lenne ott. :) Mondjuk csak úgy poénból testfestésként nem rossz ötlet, még kézügyességem is lenne hozzá. Ráadásul nem olyan, mint egy tetoválás, ami nehezen távolítható el, miután észhez tértünk és úgy gondoltuk, hogy nincs is rá szükségünk.
A kajaspecialitásra én is kíváncsi vagyok, bár én nem vagyok válogatós, mindent képes vagyok kipróbálni.
Viszont én szkeptikus vagyok az ilyen szerelmi-házassági rituálék terén, úgyhogy valószínûleg nem fogom kipróbálni. :)
Min-Rin 2017 ápr. 18. - 15:19:26
(515/687)
Talán ezt kell tenned. Meg is tekinthetjük az eredményt?
Nem tudom hogy hatásos vagy sem, de mint tudjuk, a puding próbája az evés.

Bús vagyok, mert nem keltette fel a népek érdeklõdését még a szerelmek egymásra találásának lehetõsége sem, pedig íme, tálcán kínálja magát a megoldás!
Aki titkon vágyakozik egy szépfiúra - legyen az sima arcú vagy borostás - most könnyen célba érhet, nincs akadály. :)

Kíváncsi vagyok, hányan csinálják meg titkon, hányan vetik el, mert nem bíznak eléggé, vagy mert már el is érték és nincs szükségük a módszerre.
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 18. - 14:51:20 Előzmény Min-Rin
(514/687)
Nagyszerû!
A fedélzeten rendezünk ilyen kollektív festést! Min-Rin a koreai szekciót tartja kézben és logisztikál
Firestone hoz vmi kínai denevérpacsmagot, Maryu átadja titkos japán receptjeit,
Janka kifaggatja kimnamgilt, hogy mivel keni a bajszát és elmondja nekünk,
Kabóca meg hoz török hennát és úszó szépségszalont nyitunk! én meg leszek a nebáncsvirág.
Természetesen a fedélzeten tartózkodó hölgyek és a másnaposan fetrengõ delfinkölyök, akit nem tudtunk leparancsolni a hajóról, mind cégünk arcaként villognak kikötéskor!
A japánok zabálni fogják, úgyis mindent Koreából loptak.

Pár nap Niigata, néhány dolgos, de vidám nap Aomoriban aztán irány Kusatsu!
Izgat engem az a ryokan. nagyon szeksi. és jólnevelten tudok pancsizni.
meg utána is kifogástalanul jólnevelt vagyok, ha igény van rá.
Maryu, van a helynek vmi kajaspecialitása vagy nemes nedûje, ami csak a tájegységre jellemzõ?
mert elvagyok udonon is ha kell, de valami alpesi cuccra gondoltam.
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 18. - 14:45:06
(513/687)
olyan mint a ragadós karamell
én meg befestem a nemmondom mimet
akkor is hatásos?
de nem zacskózom
és rázogatni sem vagyok hajlandó mikor szárad!
van nekem modorom.
Min-Rin 2017 ápr. 18. - 12:00:32 Előzmény Min-Rin
(512/687)
Be kell vallanom, hogy egy ponton biztosan rosszat írtam. A nebáncsvirágnak szirmainak ugyan több színváltozata van, de a festékanyag mégis mindegyik esetben narancsszínt eredményez a körmökön. Nem figyeltem eléggé, csak utólag vettem észre a tényt. :(
Min-Rin 2017 ápr. 17. - 19:43:23
(511/687)
A jejui fiú, Oh Yeon-joon most tízéves, a koreai szórakoztatóipar felkapta és szerepelteti. A kisfiú tavaly tûnt fel a MNET We Kid c. mûsorában. Mi lesz vele késõbb?

https://www.youtube.com/watch?v=YcOfpBrs-FM

https://www.youtube.com/watch?v=0S2vJTL_4a0
Maryu 2017 ápr. 17. - 18:26:49
(510/687)
Ez érdekes, mert mostanában már tudatosan nem eszem sertés vagy marhahúst, csak nagyon ritkán. Azt mondják, hogy jobb az ízületeknek, ha kihagyja az ember.
Viszont már vagy tíz éve azt vettem észre nem is kívánom a húst. Akkor még úgy gondoltam, biztos a korral jár ez. Mert általában idõsebbektõl hallottam, hogy õk már nem kívánják úgy a húst.
Maryu 2017 ápr. 16. - 21:47:24
(509/687)
Érdekes. Régebben én is így voltam. Hús nélkül nem volt étel, az étel. Most már elvagyok nélküle, de azért nem tudom elképzelni, hogy teljesen lemondjak róla. Egy kis csirke, pulyka, vagy hal nagyon jól esik. Sõt néha még a jó fokhagymás fasírtot is megkívánom. Az csak házilag készítve a jó.
Min-Rin 2017 ápr. 16. - 21:37:50
(508/687)
A mára már világhírû koreai kozmetikai ipar kezdetérõl ad hírt az alábbi dokumentumfilm. Érdemes megnézni, és nem kell megijedni. Nem valamiféle betegség gyógykezelése folyik, hanem hagyományos szépségápolás, méghozzá olyan természetes növény segítségével, amely teljesen ártalmatlan.
https://www.youtube.com/watch?v=kXH8AR3-WTY

Valamikor a lányok-asszonyok - az utóbbiak talán kevésbé - a bong seon hwa ( 봉 선 화, Impatiens balsamina, kerti nebáncsvirág) virágjából és levelébõl készítettek maguknak körömfestéket. A rózsaszínû, piros, narancssárga, lila vagy mályva színû virágokból elõállított természetes festék a virágok színe szerint más-más színû festéket eredményezett.

A módszer a következõ: gyûjtsetek a virágokból és levelekbõl egy-egy maréknyit, dobjátok ki a növény szárait és az elszínezõdött szirmokat, törjétek össze mozsárban, adjatok hozzá egy csapott evõkanál myeong bant (명 반 timsó). Csipesz vagy körömreszelõ hegyével vigyétek fel a keveréket a körmötökre, majd egy-egy négyzet alakú nejlonnal gondosan borítsátok be a körmötöket és az elsõ ujjpercet. A nejlont vékony zsinórral körbekötve rögzítsétek. Aki nem akarja, hogy az ujjai is megfestõdjenek, vazelinnel vagy olajjal kenje be a körmei körüli bõrt. Az színezés hét óra alatt megtörténik, ezért ha este alkalmazzátok a módszert, reggelre már színes körmökkel ébredtek. aki sötétebb színre vágyik, a következõ éjszakára újra bekenheti körmeit.

Mivel az orvosok azt tartják hogy a körmök állapota jelzi a test állapotát, ezért az sem baj, ha nem egy-két köröm kimarad: ha úgy hozza a sors, az orvos ezeken megvizslathatja, milyen baj kínoz.

A körmök megfestéséhez egy népi hiedelem is kapcsolódik. Eszerint az a leány, aki így befesti a körmét, mire az elsõ hó leesik, férjhez megy szerelméhez.

Jejun még manapság is alkalmazzák a módszert. Hogy az egyszerû és természetes körömszínezés vagy a férjhez menés áll a dolog hátterében, azt nem tudom. Azonban a helybéliek barátságos mosolyát kaphatjuk cserébe, ha ottjártunkkor követjük a szokást. Ilyen egyszerûen áthidalhatjuk a kulturális különbségeket. :)

Szeretnétek férjhez menni szerelmetekhez? Nincs más teendõtök, mint begyûjteni kerti nebáncsvirágot, és befesteni körmötöket a fenti módszerrel! Ki tudja, talán ez meghozza a várva várt leánykérést. :)