parduccica 2013 okt. 02. - 13:33:59
(247/407)
Szerintem jó kis film, és aki logikát keres egy zombis vagy bármilyen kitalált történetben az nézzen inkább ismeretterjesztõ vagy dokumentumfilmeket. Nem attól jó hogy minden élethü, hanem mert 1 percig sem kellett unatkoznom
7/10
Babilon 2013 szept. 28. - 18:43:39 7/10
(246/407)
Szerintem nem volt rossz film. Voltak vicces jelenetek ugyan, de nekem tetszett. 10/7
Sz Peter 2013 szept. 27. - 12:05:25
(245/407)
SPOILER

Nem, nem talált mert a fickó jött tovább és az nem volt zombi.
Sz Peter 2013 szept. 26. - 18:10:01
(244/407)
SPOILER

Mondjuk a legelsõ lövése pont nem talál, aztán lõ még párat a puskával, a film többi részében pedig kb mások lövöldöznek helyette. ;)
2/10
tommasi 2013 szept. 22. - 18:42:19 2/10 Előzmény Gyuharken
(243/407)
Azt kell mondanom,egyetértek.
Idõpazarlás volt.
DDT- 2013 szept. 21. - 10:30:07
(242/407)
"World War Z" trailer, kicsit másképp: http://www.youtube.com/watch?v=I2cS5Fv5xIQ
Nagyon üt, fõleg a klisésorolós rész :-D
LaFleur93 2013 szept. 21. - 01:20:46 Előzmény m3246
(241/407)
Az elsõ elõzetes alapján tartottam tõle, hogy olyasmi lesz, mint a Világok harca, de szerencsére nem lett igazam. Zombis filmként nagyon jól mûködött az egész, de akár katasztrófafilmnek is elmenne.

http://cinemaaudio.blogspot.hu/2013/09/vilagok-harca-zombi-modra.html
6/10
m3246 2013 szept. 17. - 22:52:48 6/10
(240/407)
Ez a film a lehetõségekhez képest egyszerûen gyenge sajnos, pedig ha valaki hát én bírom a zombis filmeket. Sõt rajongok érte. Rosszak a jelenetek, kuszák a vágóképek mint egy Bourne filmben. A történet általában nem erõs egy ilyen filmen, de itt többet vártam. A karakterek is nagyon gyengék sajnos, még BP is. Nagyon nagy kár, mert a lehetõség adott volt, de nem hogy újat nem hoz még unalmas is sokszor, bár van egy két izgalmasabb jelenet ettõl még nem lesz jó film. Egyszer azért nézhetõ, sõt javallott. De nem egy Holtak Hajnala... 6/10
3/10
rango 2013 szept. 17. - 20:54:05 3/10
(239/407)
Sokakkal ellentétben bántam a rá fecsérelt idõt. Ha nem Pitt játszik benne, sima 1-es, így 3-ast adtam. Spoiler: Amúgy az is érdekes, hogy Izraelben egész addig meg tudták védeni a várost, míg fõhõsünk oda nem ért, aztán a repülõgép is oda zuhant, ahova épp Pitt tartott, stb, stb...
8/10
Sirbrina 2013 szept. 16. - 23:07:56 8/10
(238/407)
Utálom a zombis filmeket de ez nem horror volt hanem inkább katasztrofa film igy szerintem jora sikeredett.8 pont
Gyuharken 2013 szept. 16. - 02:23:12
(237/407)
Zs kategóriás, értékelhetetlen, ki is fejtem miért. Kezdjük azzal, hogy bárki, akinek van valamiféle alapvetõ biológia képzettsége, tudja, hogy az olyan zombik, amiket a filmekben bemutatnak (nem árt neki semmi, nincs szüksége semmilyen energiaforrásra, hogy mozogjon; használja érzékszerveit annak ellenére, hogy nem mûködnek sem az idegpályák, halló csontok, retina, szaglás és ezek feltételei) ellentmondanak a fizika törvényeinek. Nekem nem ez a gondom, tudtam, hogy zombi filmrõl lesz szó, ezért ezeket a dolgokat betudtam annak, hogy CSAK. A probléma karakterek megformálása (vagy annak hiánya), a logika nélkülözése, egyéb abszurditások.

A fertõzés terjedése: mi tette igazán veszélyessé a híres járványokat (vírusok, baktériumok és egyéb egysejtûek, gombák) az, hogy könnyen tudtak terjedni rovarok, rágcsálók által, vagy pusztán a levegõn keresztül, illetve az akkori szegényes egészségügyi háttér. A filmben legalább olyan közel kell kerülni egy zombihoz, hogy megharaphasson, vagy a vére rád fröccsenhessen (ha van neki). Ez filmen talán menõn, vagy drámaian mutat, de közel sem elég ahhoz, hogy világméretû járvány törjön ki. Pontosan e-miatt szokták a nézõt bedobni a közepébe, amikor már minden földrész érintett, hiszen ekkor nem kell megmagyarázni, hogyan volt olyan hülye az emberi faj, hogy több milliárd kamera, fegyver, jármû, stb. több száz éves járványtani, karantén és tömegkezelési tapasztalattal minden erõfeszítés nélkül hulljon szét. Csak Brad Pitt tud megmenteni minket, aki (a filmbõl ítélve) nem rendelkezik ezekkel a forrásokkal és képességekkel, ráadásul folyamatosan hülye döntéseket hoz.

Csak példaként a SARS a kiindulási helyén kb. 8000 embert fertõzött és 700-at ölt meg az 1,3 milliárdból, ezt is csak azért mert a Kínai kormány nem volt eléggé résen. Amint a vírus megjelent Amerikában, az elsõ beteg után karantént rendeltek el, így összesen 27-en fertõzõdtek meg, haláleset nélkül. Megjegyzem a vírus képes a levegõn át terjedni. Azonosítása után, a világon az addigi leghatékonyabb járványügyi együttmûködés következtében, több millió ember életét mentette meg a WHO és az többi ország egészségügyi szerve. A kezdeti gyors terjedés annak is köszönhetõ, hogy a betegség egy ideig lappang, egyébként nem tudtak volna repülõre ülni (a zombik szoktak repülni?).

Miért kell minden filmben, minden gyereknek (akik ráadásul már nem is olyan kicsik) a takaró, a barbi baba, vagy a repülõgép modell után sírni, amikor a szüleik azt mondják nekik, hogy ülj hátra és kösd be az övet (vagy meghalsz)? Eddig a szülõk, hogyan nevelték õket? Komolyan azt kell hinnem, hogy Hollywoodban létezik egy ilyen "a gyerekek idegesítõek és nem tudnak gondolkodni (a felnõttek sem ebben a filmben)" elõítélete. Nem tudom ki, hogy van ezzel, de amikor én kiskoromban sikeresen fölmentem úgy egy 20 méteres fára, hogy nem tudtam lejönni (ráadásul féltem is), apám odajött, utasításokat adott (amiket én követtem), és így lejutottam. Persze elkezdhettem volna ordítozni, hogy "apa segíts", ahelyett, hogy eszembe véssem a 3 stabil pont fontosságát.

Fõhõsünk miután megvált idegesítõ családjától (még azért ott a telefon), kellõ mennyiségben használva kamu "szabvány Bradpitt félig rémült félig merengõ" arckifejezését, elindul egy olyan küldetésre, amirõl szinte semmit nem tud, sem õ, sem aki adja neki. Biztos azért, mert nem mûködik az Internet, de Morse-kód?, rádió? De oda kell menni, mert ha meg van az eredeti beteg vagy forrás (ennek mennyi a valószínûsége?, nem lett volna jobb elõbb gondolkodni?), csak akkor tudnak ellenszérumot csinálni. A valóságban a legegyszerûbb izolálni a cuccot a rendelkezésre álló forrásból, ráadásul célszerûbb is, hiszen ha a vírus mutálódott, akkor az eredetivel nem megyünk sokra, illetve új vírusok esetén szinte biztos, hogy több év vagy évtized szükséges a kifejlesztéséhez (lásd SARS, ott nincs is, mégsem pusztít mindenhol).

Tegyük azt hozzá, hogy elmegy Koreába, egy "nagyon" fontos virológussal, aki még azelõtt véletlenül lelövi magát, hogy leszállna a géprõl (miért adtak neki fegyvert rejtély). A fõnöke szerint nélküle egyetlen éjszakát sem bírna ki a "tudós" (talán inkább vele). Mint tapasztalt világjáró és biztonsági szakember tudja, hogy egy fegyvert sosem látott, rémülten reszketõ ember kezébe, csakis töltött, kibiztosított fegyvert szabad adni.

Mivel Pittike képzettsége csupán annyira terjed ki, hogy döbbenten nézzen, a küldetés elvileg kudarcra van ítélve. De szerencsére találkozik egy állítólagos õrült CIA-s fog dokival (hogy melyik az állítólagos az nyitott, bár a CIA-sok mindig õrültek a filmekben). Aki elmondja, hogy Izrael falakat épített (már megint, vagy még mindig?) és ezért biztosan tudtak errõl az egészrõl, keressen meg egy Moszadost. Mivel jobb dolga nincs Brad elindul az ígéret földjére, de elõtte gyorsan elfelejti kikapcsolni a telóját (vagy tedd rezgõre bakker), hogy legyen egy újabb olyan zombis jelenet, amiben egy feláldozható csávó meghal, de fõhõsünk ismét megmenekül halál (vagy zombik) torkából (még sok ilyen lesz, egyszer rajta vannak, aztán már nem, persze bárki, aki hasonló elven akarja menteni a bõrét, kidöglik körülötte). Hihetetlen módon pár másodperc alatt feltöltik a gépet a több mint 8000 kilóméternyi távolságra. Milyen szerencse, hogy aki tölti a gépet csak mûvelet után fertõzõdik meg.

Izrael jól el van eresztve, mivel két hét alatt emelt egy több, mint 50 méter magas falat a világ politikailag egyik legbomlékonyabb területén, amirõl még az ENSZ sem (Pittike sem) tud, vagy nem tulajdonított neki különösebb jelentõséget. Mivel a katonák többsége el van foglalva a piacon való lófrálással és narancs-méregetéssel, senki nincs a falon, nulla kamera, automatizált ágyú, vágó élekkel felszerelt drót, csak egy helikopter (méghozzá nem is katonai) kis kaliberû lõszerrel (lángszórók, aknák, gránátvetõk, drónok?) a jó kilátás miatt. Hõsünk találkozik a Moszat csávóval ("Nem tudok válaszokkal szolgálni."), aki szerint a fal felépítésének az az oka, hogy híreket kaptak zombikról (pont arról a féltekérõl ahonnan az elõbb jött, basszus fölöslegesen mentem oda). Na de ennél egy kicsit meggyõzõbb érv kell egy több milliárd dollár értékû építkezésre (ami a valóságban akár háborút is kirobbanthatna), ezek a következõk: Jóm kippuri háború+Deus Ex+szar hírszerzés=hülyeség. Ezután a zombik egy mozgó masszává alakulnak, ami csak úgy átfolyik a falon, majd undorító CGI (kb. annyira hiteles, mint a Legenda vagyok) közepette kígyóként hömpölyög az emberáradat az utcákon. A tömegzombi folyadék a film hátralévõ részében sem engedelmeskedik a fizika törvényeinek, de nézzük el ezt a dolgot.

Megjegyzés: ha a hihetetlenül okos fõhõs saját hülyesége miatt keveredik egy abszurd, de veszélyes helyzetbe, az nem az izgalmat fokozza, hanem a nézõk átlag intelligenciáját csökkenti (csak attól lettem 50 ponttal hülyébb, hogy bejött a fõcím, el is felejtettem mondani, hogy a hangerõt és képet gyorsan váltogató montázs a film elején lerágott csont, már akkor is az volt mikor bevezették ).

Hol is tartunk most? Pittike nem tudott meg semmi értelmeset, de látott egy kopasz fiút, akirõl feltételezte, hogy rákos; ezután feltételezte, hogy azért nem támadták meg zombik, mert halálos beteg; ezután feltételezte, hogy ez nem egy anomália, hanem minden emberre vonatkozik; majd feltételezte, hogy ez minden halálos betegséggel mûködik; továbbá feltételezte, hogy VAN elég üzemanyag abban a véletlenszerûen kiválasztott gépben amivel tovább menekül, a legközelebbi? gyógyszergyártó központ felé (ami a Brit-szigeteken van), ahol feltételezése szerint tudnak neki segíteni. Jó kis terv mi? Arról már nem is beszélek, hogy a kölcsönösségnek semmi köze az okozathoz (correlation doesn't imply causation), példa a logikai hibára: A és B között összefüggés van, tehát A okozza B-t. B is okozhatja A-t, vagy egy nem megfigyelt C ok, esetleg az összefüggés csupán látszólagos.

Az egész történet ezekre a feltevésekre épül, a szereplõk semmilyen bizonyítékot nem szereznek, csak "csinálják" ami elsõre az eszükbe jut lesz ami lesz alapon, és hoppá mégis bejön a dolog. Azt már nem mondom, hogy mekkora kamu a repülõgépes jelenet, mindenki meghal, Brad túléli azzal az Izraeli katona csajjal (aki kezdettõl fogva, olyan rémült képet vágott, mint aki nem is a világ egyik legjobban kiképzett hadseregének a tagja).

Természetesen az épületben minden cucc a zombiktól hemzsegõ részben maradt (minden zombi a szabadidejét kötelezõen egy helyben forgolódással, szájszag ellenõrzéssel és "vérfagyasztó" torokhangok kiadásával tölti, akkor is ha nincs senki a közelben), egy olyan Prof-nak köszönhetõen aki egy asztalon kezdett kísérletezni a fertõzõ anyaggal, a légmentesen lezárt kesztyûs doboz helyett, továbbá a hülye munkatársa miatt aki nem vette észre, hogy mi történt (annak ellenére, hogy 1 méterre volt tõle). A csaj (katonai tapasztalattal rendelkezik) kiválasztja a legjobb egykezes fegyvert, egy baseball ütõt, majd megbeszélik, hogy rohadtul csöndben kell lenni. Ennek ellenére, mikor 1 db zombicsaj nekik esik simán lelövi (hogy rájuk uszítsa a többit), pedig ezután Pittike lerambóz két zombit is egyhuzamban. Még szerencse, hogy jó az emlékezõ tehetségük, mert nem visznek magukkal tervrajzot és még biztonsági kódot a sem írják föl, ezért a másik szárnyból TELEFONÁLNI kell, hogy rambó ne verje szét a törhetetlen ajtót.

Naná, hogy a pajszer kinn marad. Most már nem az az elmélet, hogy egy halálos betegség közömbössé teszi a zombikat, hanem az, hogy észre sem veszik (pedig a kettõ nem ugyanaz). Happy end, összkép a világ különbözõ pontjairól, szeressük egymást gyerekek, meg a tipikus hosszú út áll még elõttünk duma (hány filmnek a végén látom ezt a befejezést?). Félreértés ne essék nem csak a végkifejlettel van baj, hanem az összképpel is, ahogy ábrázolták, szinte kötelezõ közhely.

Miért áltatom magam azzal, hogy manapság készülhet jó zombi film?
1/10
Tomiiii 2013 szept. 16. - 00:26:19 1/10
(236/407)
Beszûkültek a film-témák...Ufok, zombik, vámpírok, pókemberek, szellemek...Csupa olyasmi, ami nem létezik, nehogy a realitásban érezzék már magukat az emberek...A filmipar kemény agymosásba kezdett.
togepi 2013 szept. 14. - 23:34:16
(235/407)
Bár nem szeretem a zombikat, ez a film kifejezetten tetszett, izgalmas volt!
De azért Bradnek milyen piszok szerencséje van, hogy a repülõgép pont a WHO központja mellé zuhant le... :D
9/10
munkacica 2013 szept. 13. - 15:59:36 9/10
(234/407)
Hú de jó volt!!! Pedig kifejezetten nem bírom a horrort, se a zombikat de még láncfûrészt sem. Nekem 9 pontot ért.
DDT- 2013 szept. 12. - 14:27:45
(233/407)
SZPOJLER
***************
Ez igaz, talán azért nem tûnt fel nekem hogy megsebesült, mert a laborban 3-4 nappal rá már simán rohangált, meg zombikat aprított :) Na mindegy, majd valami erre szakosodott felbérelt kekeckedõk biztosan kiszámolják hogy mi a realitása túlélni a látottakat.

A GI Jane klónt én se nagyon tudtam hová tenni, igazából semmilyen késõbbi cselekmény nem indokolta a jelenlétét, ráadásul életben maradt végig, még pistának se volt jó...
filoszemitabéla 2013 szept. 12. - 13:57:03
(232/407)
SPOILER

Hát azért nem egy karcolás nélkül. Egy nagy fémdarab átfúrta a fõszereplõ oldalát. Aztán meg rajtuk kívül már nemigen maradt több utas, miután a kézigránát ütötte lyukon kipotyogtak.

Félelmetes mit tud ma már a digitális technika. Azok a hangyabolyszerû jelenetek, ahol megrohamozzák a betonfalat Izraelben, teljesen élethûek voltak.û

Összességében egy jó MOZI volt. Izgalmas, szórakoztató. nagy katarzist nem okozott, de nem is ez lehetett a célja.
Érdekes újítás, hogy a kötelezõen a fõszereplõ mellé csapódó cuki kis kutya, vagy kisgyerek helyett egy nagyfülû zsidólány került.
10/10
k.natalia 2013 szept. 12. - 12:55:48 10/10
(231/407)
A barátommal néztem meg és mind a ketten végig izgultunk rajta. Örültem, hogy végre egy izgalmas film. Hiába zombis, mégis tetszett nagyon. Ajánlom mindenkinek.
DDT- 2013 szept. 12. - 11:37:31
(230/407)
Nagyjából én is azt a tábort erõsíteném, amelyik a sztoriban rejlõ tartalmi dolgok kibontását kevesli, talán a folytatásban megpróbálkoznak vele. Ebben a formában a WWZ egy jól megrajzolt videójáték (vagy akár egy Bond film) sémáját követte, akciók helyszínrõl helyszínre ugrálva. A magas büdzsé azért szerencsére visszaköszön a minõségben.
SZPOJLER
*************
Egy nagy koki jár az ötletgazda fejére aki szerint egy ilyen repülõgép becsapódást két egymás mellett ülõ utas karcolás nélkül megúszhat. Ennek kb annyi az esélye mint atomrobbanást túlélni egy hûtõszekrénybe bújva...
8/10
borkasztik 2013 szept. 11. - 11:46:00 8/10 Előzmény Jagdglück
(229/407)
Szerintem is egy kicsit lerágott csont a zombis téma. De én nem tudom akár milyen zombis filmet ládtam beleuntam és baromságnak éreztem az egészet. Pl a Holtak hajnalánál is meg a KAptárnál is. Jó ott az elsõ rész az tényleg jó volt a de a többi semmit se ér.
Ez a film meg kifejezetten tetszett. Nekem kikpcsolódásra tökéletes volt és ezt nem azért mondom mert Brad Pitt is szerepelt benne. Egyszerûen neke kellemes volt a csendesebb hangvételû jelenteknél se unatkoztam érdekelt hogy mit találnka kutatsáok folyamán. magam lepõdtem meg hogy "zombis" filmként mennyire lekötött.
Carolin80 2013 szept. 11. - 03:13:34 Előzmény Sz Peter
(228/407)
Sõt , ezek az új típusú zombi filmek sokkal izgalmasabbak mint a tébláboló fogyatékos élõhalottak... Már a Legenda vagyok is hasonló volt...Bár az nem egészen Zombi volt de hasonló lényeket produkált a vírus...