8/10
offtopic
_Freddy_ 2013 júl. 04. - 09:51:08 8/10
(147/407)
én csak azt nem bírom felfogni, hogy miért hangoskodtak annyira mikor tudták, hogy attól beindulnak a zombik
Thewinz 2013 júl. 04. - 07:25:39
(146/407)
Az Izraeli falmászós jelenet jól odavert,de a többi jelenet nem igen okozott különösebb izgalmat,ebbõl a filmbõl többet is kihozhattak volna.....kíváncsi lettem volna a kivágott jelenetekre.
9/10
Cristal 2013 júl. 04. - 05:26:06 9/10
(145/407)
Nekem nagyon tetszett. Izgalmas, pörgõs film, végig fent tartott izgalom, feszültség. Most már kíváncsi vagyok a könyvre is. Nekem 9/10 a film akció-horror kategóriában.
8/10
borkasztik 2013 júl. 03. - 18:37:32 8/10
(144/407)
Szerintem a Kaptárt ne hasonlítsuk ezzel a filmmel :D
A Kaptárnak csak az elsõ része volt jó a többi mind sz*r. A Kaptárnak csak a címe híres meg a játék de mind film inkább ne beszáljünk róla :D
sophieeny 2013 júl. 03. - 18:08:28
(143/407)
Sajnos nekem kicsit csalódás volt, szerintem kategóriájában gyenge film lett..szeretem a zombis filmeket pl. Holtak hajnala, Legenda vagyok stb. nekem nagyon tetszettek, és ettõl a filmtõl lehet túl sokat vártam, de annyira dícsérték, hogy milyen jó..de igazából nem lesz maradandó élmény szerintem. Nm tetszett, hogy szinte a film elején már egybõl a közepébe vágott a dolog..meg nekem kicsit szedett vedett volt az egész, a vége sem volt olyan amilyennek gondoltam, bár gondolom azért mert lesz következõ része. Egyszerûen nem fogott meg a sztori. Nem az a film amit újra fogok nézni.
zotya47 2013 júl. 03. - 16:28:50
(142/407)
Most néztem meg a filmet. Meg kell hogy mondjam nagyon nagyon jó film volt. komolyan tetszett és izgalmas volt végig. Az oké hogy nem lehet egy filmet ugy vissza adni ahogy a könyvben szerepel,de hogy semmi köze nem volt a könyvhöz azé az már gáz. se storyban se eseményileg se sehogy. Bár gondolom az alapötletet vették meg a könyvbõl és nem a storyt. Az alap ötlet hogy egy ilyen Z invázió idején mutassunk többet a világból és pont.Ezen kivûl semmi és semmi nem hasonlit a könyvhöz. Engem csak ez bosszant.Tehát aki akkar egy jó filmet nézni annak ajánlom,aki csak azért megy el mert a könyv jó volt és kiváncsi mit hoztak ki belöle az inkább ne nézze meg moziba. Én nem bántam meg hogy megnéztem,mert tényleg jó film.
Trancemaster 2013 júl. 03. - 14:43:08
(141/407)
Tegnap néztem meg mert elég sokan dicsérték itt a hozzászólók között hogy a "nyár egyik legjobb filmje" "zombi rajongóknak kötelezõ" stb és már rendesen izgultam hogy végre látok valami hûdejó filmet. Ehhez képest semmi extra nem volt benne amire azt mondtam volna hogy ez igen, sõt ahhoz képest hogy akció horror nagyon rámentek a családcentrikára, már túl drámai volt nekem. Egyszer azért simán nézhetõ de hónapok múlva már emlékezni se fogok rá évek múlva meg fõleg nem, nekem a Kaptár stílus inkább bejön ha már zombifilmekrõl van szó..
10/10
littlebee 2013 júl. 03. - 08:16:12 10/10
(140/407)
Szerintem is sokan túl kritikusak a filmmel szemben, és leértékelik... nemrég 6,1 volt az értékelése, már 6,7 szerencsére, de én is majdnem emiatt nem néztem meg, csak ismerõsöm mondta, hogy nagyon jó film.

És igaza is volt. Én kellemesen csalódtam. Az egész film nagyon izgalmas az elejétõl a végéig, és az apróbb hibákon kívül (amit ált. mindig kiemelnek, pedig semmi értelme) nem volt probléma vele. Most komolyan, kit érdekel, hogy ilyen gyorsan terjed a vírus, meg hogy ez lehetetlen? Az egyik hsz. ezt írta... ez csak egy apró része a filmnek és nem ezen múlik, hogy élvezhetõ-e vagy sem...

Másrészt én nem olvastam a könyvet, de azt jegyezze meg mindenki, hogy a film SOSE lesz olyan/olyan jó, mint a könyv. Ha már elolvastad a könyvet, akaratlanul is megtalálod a különbségeket, de a rendezõ így oldotta meg, és kész... most nem értem, hogy mit lehet várni egy 2 órás filmtõl. Majd biztos az egészet úgy rendezik, hogy minden szóról szóra úgy történjen.

Ennyi lenne... én ajánlani tudom a filmet mindenképpen, nekem nagyon tetszett.
shoc 2013 júl. 02. - 16:32:05
(139/407)
fura volt hogy az eleje nagyon tetszett (fõleg amikor kiszalad a tetõre és számol), de utána már kevésbé kreatív. szerintem is megéri a jegy árát, örülök hogy ennyire bejött Neked, ez jó hír. járj sokat moziba, én is ezt teszem, nemár hogy egy ilyen remek iparág elkallódjon pénzhiány miatt.

bocs, nem leszólni akartam a mozit. nagyon jó lett a CGI, az operatõri munka miatt nem csodálkoznék az oscar jelölésen. a vizuális megvalósítás... az elsõ negyed óra zseniális, és a helikopteres, zombifalmászós rész is nagyon jó, ...tanítani kellene hogy egy presszionált utófelvételen is - egy látványosan minimálköltséges - egyszerû folyósóból, gyenge dramaturgiával ilyen izgalmat tudjon kihozni az operatõr.

a sztori számomra volt standard ahhoz képest hogy a forgattak egy csomó helyen iszonyat pénzekbõl, megvették a könyvjogokat brutáláron, iszonyú hypevonat robogott körülötte. kinn voltam glasgow-ban és itthon, a sportpálya melletti kõbányai a forgatáson. ennyi statisztát még az életben nem láttam, nagyszabásúnak tûnt a forgatás és a pr is. a végeredmény: sötétben szállnak ki a repcsibõl, sötétben szállnak vissza? minek? bp kinn hagyja a baltát a trezoron kívül? minek? az egész világ vizsgálódik de csak bp veszi észre hogy a betegeket nem támadják meg a zombik? miért? ha a siratófalra ráfújnék festékkel estére már a CNN-en lennék fõmûsoridõben, az izraeliek fölhúztak egy brutális "zombi mobilgátat" ami körülölel egy nagyvárost ezt ki kellett nyomozni bp-nek, ezt nem vette észre az ensz, vagy az USA? nemá.
zotya47 2013 júl. 02. - 16:16:29
(138/407)
Én még nem láttam a filmet,de amit irtatok róla az elkeserit. Miért kell egy könyv cimét adni egy filmnek ha nincs közük egymáshoz? Rohano zombik??? amikor a könyvbe külön oldalak vannak arról hogy a tulélök nehezen csoszogo holtakat láttak?Aki olvasta a könyvet biztos emlékszik a japán számitõgép függõ srácra aki azt tervezte hogy lemászik az utcrá és a lassú zombikat kikerülve menekül majd meg,vagy amikor a pilota csajnak kimegy a bokája és ugy menekül a zombik elöl,vagy a vak foszer aki gyilkolta a zombikat :)
ezek mit csináltak volna ha rohano zombikat ír a könyvbe Brooks?
Így látatlanba nem tudok a filmrõl véleményt irni,de a könyv szereplõje nem kerûl kalandba amig kihallgatja a túlélõket. Engem csak az dühit hogy van egy jó könyv,szeretnének valami hasonlot csinálni filmen ezért a filmet a könyv segitségével adják el,holott semmi közük egymáshoz. ennyi:(bocs az ékezetes hibákért)
grafitgéza 2013 júl. 02. - 15:48:35
(137/407)
szerintem nem szolta le a filmet. válaszolt egy 2D 3D kérdésre. azt írta hogy a film nem volt rossz, de miért nem lett jobb ha már másfél évig csinálták? tényleg nagyon hosszú ideig készült és nem látni hová fojt el az a sok pénz. a film nem rossz, de mint film a 28 nappal késõbb pl. nekem érdekesebb volt... de ez szubjektív, nem kell ezért haragudni.
10/10
Moncsi72 2013 júl. 02. - 13:57:21 10/10
(136/407)
Nem értem, miért kell leszólni ennyire egy filmet??? Ennyire k*va nagy elvárásaitok ne legyenek már! Akármennyire jó is egy film, mindig van egy két f aki leszólja, mert talált benne valamilyen mondvacsinált filmet! Én csaj vagyok, utálom a véres és zombis filmeket, ez a film mégis NAGYON TETSZETT! Pont azért, mert meg tudták úgy csinálni, hogy izgalmas, de mégsem véres és nem gusztustalan! Semmi baj nem volt a 3D-vel sem, kétszer néztem meg így, és képzeljétek, ígyis bejött, több jeleneten is meg lehetett így pl ijedni.. Brad Pitt szerintem nagyon jól játszott benne, mi az, hogy nem tetszett az arckifejezése?! Talán mit kellett volna csinálnia egy katasztrófafilmben, vigyorognia?! És a sötétség..nem tudom mitõl lenne egy zombis film izgalmas fényes nappal játszva állandóan.... Szóval aki ennyire kritizálni tud csak egy filmet, az inkább ne nézze meg! Ott volt az elõzetes, ha nem tetszik, nem nézed meg! Érdekes, nekem az elõzetes is pont bejött, és a film se okozott csalódást! Sõt! Szerintem nagyon jó film, érdemes volt kiadni rá a mozijegyet (amit ritkán teszek meg). Szóval ajánlom mindenkinek, fõleg annak, aki nem csak a hibák keresése miatt nézné meg!
shoc 2013 júl. 02. - 09:13:37
(135/407)
a 2D verziót javaslom. a film nem tobzódik a 3D látványelemekben, viszont a fényerõ és a színvílág rovására mennek. párszor élvezetes volt a 3D hatás, de most elõször kifejezetten zavart a szemüveg.

Ha nem Brad Pitt játszott volna a filmben, és ha nincs a remek CGI ez egy ZS kategóriás film lett volna ami a moziig nem jut el. A látványos részek nagyon tetszettek, de majdnem mind ellõtték a filmelõzetesekben. Talán még egyszer megnézem, de nem találtam benne olyan elemet ami emlékezetessé tenné a filmet.

Végtelen mennyiségû leforgatott jelenetet kihagytak, remélem megérte. "Brad Pitt rájön minden megoldásra" és közben mindenféle grimaszokat vág számomra eléggé bárgyúra sikerült, nagyon színészkedni se tudott pedig eléggé tehetséges ez a manus, baltaarccal játszott végig. 6-7 pont. Örülök neki ha sikeres lesz, de szerintem a könyvbõl vehettek volna több ötletet, hisz van benne egy két igazán kreatív elem.

Számomra furcsa volt hogy ez a film ilyen sokáig készült, hisz a java CGI, a sztori sem egy nagy szám. Sokszor sötétben, zárt helyen játszódik. Miért tartott ez a forgatás ilyen sokáig? A stábot és a CGI-t leszámítva standard film ami epikus próbál lenni, de inkább cmegmarad a globális hangulatnál.
10/10
vadászcsiga 2013 júl. 01. - 23:26:51 10/10
(134/407)
Ma néztem meg, elég kritikus vagyok filmek terén en úgy vagyok vele ha a film elsõ fél órája nem köt le az mehet a levesbe. Hát itt nem errõl volt szó, rögtön bele csaptak a lecsóba. Tetszett hogy diszkréten elúszott a kamera a szereplõk fejére amikor durva jelenet volt, konkrétan nem a gyilkolást kellett nézni.
Sajnos a repülõ lezuhanásakor ki kellett szaladnom wc-re, de a skóciai intézményben való ébredésnél már ott voltam :)

Figyelembe véve a kinálatot manapság, szerintem 9/10.
hugo22 2013 júl. 01. - 21:43:53
(133/407)
héj

lehet már kérdezték de érdemes megnézni 3D-ben vagy kevés és nem túl jó jelenet van, amiért fölösleges?
8/10
_Freddy_ 2013 júl. 01. - 02:16:31 8/10
(132/407)
Én is megnéztem. Egy kicsit fel is húzott a film. (késõbb írom miért)
Már régóta vártam és könyvben is megvan, a könyvnek kb semmi köze az egészhez, egy nagyon kicsit vettek csak át.

Alapjában véve ez egy jó kis akció-horror lenne, ha nem lenne tele hibákkal.
Pitt szinte végig ugyanazt a balta arcot vágja.

SPOILER

Mi a fenéért kezdtek el hangoskodni Jeruzsálemben mikor tudják, hogy erre beindulnak a fertõzöttek? Ezért tudtak behatolni a városba, hatalmas marhaság.
Pitt mikor megy be a vége fele a baktériumért meg stb-ért akkor kinnthagyja a fegyverét.
Nem magyaráznak meg egy csomó mindent, de még kikövetkeztetni sem lehet.
Akkor a családját elhagyja, de még nem tellik le a 72 órás eltûnés, már elötte elküldik a családját arról a biztonságos hajóról. Katasztrófa. :D Többi hibát valszeg elfelejtettem.

SPOILER VÉGE

Fura egy film lett, de izgalmas volt végig. A befejezés érdekes volt, de a végén mondanak 3 szép mondatot. Ja és a filmben csomószor meglehet ijedni, nekem kétszer sikerült majdnem befo*nom.
Felejthetõ alkotás de egyszer még talán megnézem.

10/8
greeen 2013 jún. 30. - 19:35:12
(131/407)
A zombi amúgy egy régi klasszikus alapja a horroroknak de ezt nyilván mindenki tudja. A régi filmekben inkább varázslók által feltámasztott szolgalelkû "élõ halottak voltak! akik droidként viselkedtek. Mai filmekben a zombit ráhúzzák a különleges mutációval illetve vírussal fertõzött , elhalálozott vagy átalakult , éntudatot elvesztett szörny szerû valaha emberi lényként mûködõ testekre. Ennyi a különbség. Nem kell belemenni komoly biológiai magyarázatokba, ez csak egy mûfaj. Annyi a különbség, hogy a hókuszpókusz zombi veszéllyel nem annyira tudunk azonosulni már mint az ilyen vírusszerû világvégével.
cellasto 2013 jún. 30. - 17:05:10
(130/407)
engem így sem érdekel,akárki a fõszereplõ :)
van elég jó zombis film,nem kell ehhez "sztárszereplõ"szvsz :)
8/10
Brosnan 2013 jún. 30. - 15:44:08 8/10
(129/407)
Olvasd el a könyvet,abban rendesen benne van,hogy mitõl alakult ki.Amúgy egy veszettség-szerû vírus.
suti_88 2013 jún. 30. - 14:25:36
(128/407)
Jah, és simán elbírom képzelni, hogy ilyen a valóságban is megtörténjen, annyi féle anyaggal kísérleteznek....a filmben sztem nem is zombik vannak, hiszen a klasszikus értelemben a zombi egy élõ halott, aki felkel a sírból, majd emberi agyat eszik...de itt veszettségrõl van szó, agresszióról, nem is esznek embert, nem is látni hogy táplálkoznának, csak harapdálnak, fertõznek...maga a vírus a lényeg, ami kiváltja ezt, nem pedig a "zozó-k"...hogy ki alkothatta...a a kormány? Egy gyógyszergyártó cég...kisérleti baleset...érdekes kérdések ezek....

Õk is oxigént lélegeznek, kell lennie keringésnek, tompult idegrendszeri mûködésnek, stimulálásnak...szívverésnek...különben nem tudnának mozogni...futni...