Téma: Záróra

vlina 2008 nov. 13. - 22:26:54 Előzmény kalmopyrin
(109/829)
Ja, bár nagyon kedvelem Kukorelly Endrét (kifejezetten), én nem hiszem, hogy az alapján kellene eldöntenem, hogy kit hívok, amit õ ír.
Gyakorlatilag bárkire tudok olyan idézetet találni, ami miatt ezek szerint tilos lenne meghívnom.
1/10
hegyjáró 2008 nov. 13. - 22:26:41 1/10
(108/829)
Alinda, nekem sincs mire reagálnom. Sajnos minél többet beszélsz, (pl. itt), annál semmitmondóbb leszel.
Tényleg nem fogod, amit mások mondanak. Te felsoroltál néhány nevet. Majd kijelentetted, helyetted nézzem azokat. Ugyan miért nézzem? Utaltam rá, hogy az általad felsorolt embereket nézni óhajtom? Próbálj meg egyszer figyelni. Egyes.
vlina 2008 nov. 13. - 22:25:28 Előzmény kalmopyrin
(107/829)
És bocs, de miért kellen nekem egyáltalán konstruktív javaslatokat kérnem azoktól, akik pocskondiáznak? Ez játszmázás?
Mellesleg messze nem azért írtad a Richter- idézetet, ahogy most magyarázod. Hanem azért, mert szted hülyeség a kérdésfelvetésem. Utólag szépíted, mert nincs igazad.
vlina 2008 nov. 13. - 22:23:42 Előzmény kalmopyrin
(106/829)
Áruld már el, ki váltotta pl Szellõ Istvánt vagy Erõs Antóniát. Ismerd már be, ha nincs igazad. A verseny nem úgy zajlik, ahogy te leírtad, és igazán nem gondolhatod komolyan, hogy az Aktív mûsorvezetõ váltása egy verseny eredménye!!!!
És honnan a fenébõl tudhatod te , hogy ki mennyit gondolkodik azon, hogy eljön-e?

Én amúgy elismerem, hogy nevezetteknek van szakmai múltjuk, de ez így önmagában megint nem érv.
vlina 2008 nov. 13. - 22:20:32 Előzmény kalmopyrin
(105/829)
Kicsit túl sok a felvetés, mire reagáljak?
Erre is csak azért, mert nem igaz.
Én nem ezt mondtam. De nyilván túl eygszerûen és butácskán fogalmaztam, hogy megértsd.
Mellesleg örülök, hogy elolvastad.
vlina 2008 nov. 13. - 22:18:51
(104/829)
Elõítéletek magas fokon.
Nincs mire reagálnom.
Úgy igazából, végülis te mit tudhatsz rólam, és a harcaimról?
Basszus, hát akkor nézd a fent nevezetteket,
Nem is nõknek való ez a mûfaj. Ja. Na hagyjuk.
Hány interjút láttál azoktól a jelenlegi mûsoraikban, akikre hivatkozol, hányat tõlem? Tehát mi alapján hasonlítod össze? Szempontokat kérek, nem szólamokat.
És ebbõl végülis szerinted mi az a hasznos érv, amit meg lehetne fogadni?
1/10
hegyjáró 2008 nov. 13. - 22:10:34 1/10 Előzmény vlina
(103/829)
Alinda, pont azért nem vagy jó mûsorvezetõ, mert az eddigi hozzászólásokat sem voltál hajlandó, vagy nem tudtad megérteni. Ha ezeknek az embereknek a gondolatait nem tudod értelmezni, hogyan bírnád a vendégeidét? Még saját magadból sem vagy felkészült. Azaz nincs kellõ önismereted és szakmai alázatod. Nem tudom, ki rontja veled tovább a magyar televízió amúgy is gyönge színvonalát. Elõször azt hittem, azért kérdezel, mert tényleg érdekel a közönség véleménye. Ahogyan azonban végig olvastam a hozzászólásokat, látom, hogy most sem bírod átlátni, amit mások mondanak neked.
Igaz az a megjegyzés, hogy ez tipikus nõi játszmázás. Hiába: az õsidõkben a férfiak ejtették el a vadat, a nõk bogyókat gyûjtögettek. Alinda, te is azt csinálod: szemezgetsz, mazsolázol...de egyetlen nagyvadat sem bírsz ejteni. Nem tudsz kellõen koncentrálni. Bár nem vagyok olyan elfogult, mint Dalí, aki azt mondta: "agyilag homoszexuális vagyok" - de majdnem. Nézd, nem is nõknek való ez a mûfaj.
A vendégeid már mind arcot, személyiséget szereztek maguknak, hírük és múltjuk van, sok munka és küzdelem van a hátuk mögött. Neked sem arcod, sem érett személyiséged, sem szakmai múltad, küzdelmeid nincsenek. Csak felbukkantál a semmibõl, és elfoglaltad Bethlen, Rózsa etc. helyét. Õk valódi partnereik voltak az interjúalanyoknak. Te maximum tanítványuk lehetnél. Hiába próbálsz partnerként viselkedni: ez nem megy, nem csak az életkorodból fakadó éretlenséged, de (az itt prezentált) értetlenséged miatt sem. Visszatérve a nõi mûsorvezetõkre: talán Kondor Katalin vagy Krizsó Szilvia az, akit helyetted el tudnék képzelni ebben a mûsorban. (És persze szegény Albert Györgyi, aki néhány éve még Fialával és Obersovszkyval váltásban vezetett mûsort). Esetleg Marsi Anikó. Õk nõ létükre is sokkal alkalmasabbak volnának nálad. Már bizonyítottak. Te viszont még nem. Egyszerûen nem érdemled meg ezt a mûsort. Nehogy már a nyúl vigye a puskát, érted?
"Juszt, Szilágyi, Havas, Csermely, Fókusz portré, az Echo tévén is van ilyen, a Vital tévén Farkasházi Réka vezeti, a Filmmúzeumon Prokopp Dóra készít portrét...szóval ezekkel a mûsorokkal simán összevethetõ a Záróra." Nos, ezek közül egyedül Farkasházi Rékával lehetsz egy súlycsoportban (sose láttam). A többiek mind nálad sokkal érettebb emberek, általában több évtizedes szakmai múlttal. Prokopp Dórának is csak a kisinasa lehetnél.
Ez van, Alinda. Nem nézünk, mert veled idõt tölteni kínszenvedés.
kalmopyrin 2008 nov. 13. - 21:23:39
(102/829)
Alinda itt és most konstruktív javaslatokat vár a nézõktõl (pl. tõlem), de közben tudtukra adja egy interjúban, hogy nem fontos számára a véleményük. Vajon miért? Miért nem kért konstruktív javaslatokat korábban, akár ezen a fórumon? Nyilvánvaló, hogy ez csak kibúvó, ha éppen szorul a hurok. És persze mindig megtalálja az okot, hogy meg is sértõdhessen. Tipikus nõi játszmázás.
kalmopyrin 2008 nov. 13. - 20:43:06
(101/829)
"Pl kivel versenyeznek a híradós mûsorvezetõk? Egymással? Kivel versenyeznek a magazinmûsorok vezetõi? (Pl Fókusz, AKtív, vagy komolyabb: Szempont)"

Na ne viccelj már, a kereskedelmi híradók azonos idõben futnak, a Fókusz, Aktív is azonos sávban van/volt, egymást váltó mûsorvezetõkkel. Téged ki vált? Három éve senki sem.

"A verseny szerintem az, ha hasonló mûfajban kérdezõ riportereket/mûsorvezetõket....stb mérünk össze egymással. És nem aszerint, hogy milyen világképû embereket hív meg magához, hanem felkészültség, interjútechnika...és még egy csomó szempont alapján."

Elõször is én arról beszéltem, hogy a vendég dönt arról, hogy hova megy inkább, nem arról, hogy te kiket hívsz. Eperjes is sokat gondolkodott azon, hogy elmenjen-e hozzád.

De ha el is fogadjuk, hogy te így látod a versenyzést, akkor sem vagy sehol az említett személyekhez képest. Havas, Juszt, Szilágyi, Csermely bár nem szimpatikus egyik sem, mégis feszültségtelivé, érdekessé tudják tenni a beszélgetést. Ráadásul Havas meg akkor is érdekes, ha éppen lebõg példa a Karafiáth-interjú a stroytv-n.
kalmopyrin 2008 nov. 13. - 20:11:29
(100/829)
"És amúgy, akkor most én is tegyek a te véleményedre, mint Richter a közönségre? Vagy hogy van ez?"

Tulajdonképpen elismerted a legutóbbi, veled készült interjúban, hogy teszel rá, hisz a nézõk úgysem szakmai véleményt fogalmaznak meg. A kollegák meg inkább egymás fenekét nyalják, nem õszinték egymáshoz.

Akkor?
kalmopyrin 2008 nov. 13. - 20:06:24
(99/829)
"De persze ezt hagyjuk ki, mert Richter egyszer azt mondta, amit? És akkor mindenkinek így kell gondolnia, és a kérdést kár is feszegetni?"

Semmi ilyet nem mondtam. Ezt hívják csúsztatásnak. A lényeg itt az lett volna, hogy neked ellentpontozni kellett volna valamivel (pl. a Richter idézettel) ezt a felfogást, mert lehet ellene érvelni. Rögtön érdekessé vált volna a dolog.
kalmopyrin 2008 nov. 13. - 19:55:01
(98/829)
"Pl Cortot...teát te úgy gondolod, hogy én valamibõl informálódtam, tahát nem is tudhatok többet, tehát rossz a mûsor? Ez a logika nem stimmel."

Ez nagyon zavaros, kérlek próbálj meg értelmesen írni. Ha valamibõl informálódsz, persze hogy többet tudsz késõbb.

"Butácska kérdésre továbbra sem kaptam példát, mint ahogy arra sem választ, ami esetleg elõrelépés lehetne, hogy leírhatnád te is a gondolataidat egy témáról."

Majd kapni fogsz rá példákat a továbbiakban, ne félj, nem lesz nehéz. De beláthatod, hogy nekem nem dolgom, hogy fejben tartsam a hülyeségeidet. Csak egy rossz érzés marad meg, hogy itt megint ostoba volt.

"következtetek, hogy az egészbõl nem a tények az érdekesek a számodra, és messze nem a komolyzene. Ez egy érzelem kinyilvánítása, miszerint te utálsz engem. Ezzel pedg azt hiszem, kár küzdenem"

Ez csak annyiban utálat, amennyiben utálni szokás a rossz tanárokat, rossz orvosokat, rossz ácsokat, vagyis a rossz szakembereket. Ha nem lenne akkora káosz a köztévében, akkor te nehezen ülhetnél abban a székben. Mert nem vagy elég jó. De még közepes sem.
kalmopyrin 2008 nov. 13. - 19:05:44
(97/829)
Milyen problémát értesz te?

A politika nem a mûsorral, hanem egy bizonyos vendég kapcsán vetõdött föl.

Nézd meg miket írt róla Kukorelly az évforduló alkalmával.
kalmopyrin 2008 nov. 13. - 19:00:25
(96/829)
Aha, nem tudtam megindokolni semmit. A Kocsis, Esterházy, Bogányi vonalon maximálisan igazam volt, érvekkel is alátámasztottam mindent. Elhallgattál, és inkább másról kezdtél beszélni.
vlina 2008 nov. 13. - 18:55:36
(95/829)
Pedig ebben sincs igazad. Ilyen szánalmas felvetés szintjén legalábbis. Mondjuk eddig sem tudtál komolyan megindokolni semmit. De legalább már értem a problémát. És így már cseppet sem zavar.
kalmopyrin 2008 nov. 13. - 18:54:31
(94/829)
Ezt mire írod?
kalmopyrin 2008 nov. 13. - 18:54:06
(93/829)
Ebben az esetben a politika nem hagyható ki.
vlina 2008 nov. 13. - 18:53:34
(92/829)
Hát kár volt ennyi fölösleges kört tenni.
kalmopyrin 2008 nov. 13. - 18:53:16
(91/829)
Ki mondta, hogy kémiáról beszélj? És még én forgatom ki a szavaidat? Szoktál magadba nézni?
vlina 2008 nov. 13. - 18:51:56
(90/829)
Á, szóval politika?