Téma: Záróra

10/10
sanjust 2011 ápr. 04. - 22:03:26 10/10
(649/829)
nekem már válaszolt és azt írta hogy volt pl Heller Ágnes.Igaz a Gyurcsány kormány idején.:)Ezt én teszem hozzá.
Másrészt gondolj bele ,ha nyomást gyakorolna rá a fõnöke,hogy kiket hívjon meg akkor gondolod ,hogy ide beírná?
Aztán meg lehet hogy igaza is van ,hogy õt az ember érdekli ,és annyi lehetõség van,hogy ne konfrontálódjon és mégis jó szinvonalú mûsort csináljon.Mondhatnám azt is hogy "alámerítkezik".
9/10
offtopic
Commodus 2011 ápr. 04. - 02:13:28 9/10
(648/829)
Ki mondta, hogy az általad említettek nem érdekesek?
Én róluk nem tettem említést, csak felhívtam "zsüszt" figyelmét, hogy kukkantson bele ebbe a beszélgetésbe, és utána alkosson véleményt.
"Izébalázs" meg annyira illik ebbe a mûsorba, mint a nemrég az RTL Híradóban bemutatott "Uniós térképes Orbán portré" a Nemzeti Galériába.
No, õ engem is hidegen hagy.
Talán majd ha lerakott valami kézzel fogható értéket az asztalra, gyanítom erre még várni kell egy kicsit.
Thousand Lakes 2011 ápr. 04. - 02:11:33
(647/829)
"Ha sokan gondolkodnának úgy mint õ, elõbbre járna az ország."

A cigánykérdés az ország, sõt Európa legfõbb problémája, ezért jobb lenne ha legközelebb egyenesen Soros Györgyöt hívnák meg, hogy ismertesse a fiatal demokraták romapolitikáját.
géGyula 2011 ápr. 04. - 01:53:06
(646/829)
Az rendben, hogy L.RitookNóra érdekes, de attól miért ne lehetne érdekes DebreczeniJ, VekerdyT, KonrádGy.
Engem õszintén szólva az az izébalázs nem különösebben izgat, de pl TiszaKata, vagy ha már TomkaM, akkor VásáérhelyiM
miért nem?
Igazából nagyon kiváncsi lennék Alinda válaszára.
9/10
offtopic
Commodus 2011 ápr. 04. - 01:33:11 9/10 Előzmény sanjust
(645/829)
Kedves "Szenzsüszt"!

Többségében egyet értek Veled, de itt minden fajta bántó szándék nélkül, úgy éreztem kicsit korholnom kell Téged. :)
Soha ne írj olyan mûsorról, amit nem láttál!
Az említett hölgy, bizony érdekes "figura", a tevékenysége "közérdeklõdésre tarthat számot", és "baromira érdekes ember".
Bár személy szerint én nem szoktam megszólítani a mûsorvezetõ hölgyet itt a fórumon, de azt biztosan nem veszi zokon ha idézek tõle: "Az a nõ elképesztõ"
Ráadásul eddigi hozzászólásaid ismeretében, L. Ritók Nóra értékrendje, a tevékenységének iránya, valamint kitûzött céljai, szerintem Hozzád is közel állnak.
Legalább is úgy vélem.
Ha sokan gondolkodnának úgy mint õ, elõbbre járna az ország.
Ajánlom keresd meg a mûsort a neten és nézd meg.
Érdemes.
perry 2011 ápr. 01. - 17:15:38 Előzmény vlina
(644/829)
Akiket szívesen hallgatnék Vekerdy Tamás, Herczog Mária, Tomka Miklós, Andor László
offtopic
Thousand Lakes 2011 ápr. 01. - 16:55:17 Előzmény vlina
(643/829)
Az meg milyen? Nem inkább féligazságra gondoltál?
vlina 2011 ápr. 01. - 11:40:17 Előzmény sanjust
(642/829)
Ez megint egy félinformáció.
vlina 2011 ápr. 01. - 11:39:55
(641/829)
nem tudom, legyen?:-)
10/10
sanjust 2011 márc. 29. - 22:59:12 10/10
(640/829)
Remélem szóba kerül ,hogy Kamutinak Schmitt Pállal valami zürös ügye volt még szálloda vezetõ korából,amiért bíróság valami ítéletet is hozott ellenük.Vagy naív vagyok?
10/10
sanjust 2011 márc. 25. - 09:49:15 10/10
(639/829)
Kedves vlina !

Próbáltam válaszolni,beírásodra teljesen kultúrált stílusban ,ahogy eddig is,de valamiért nem engedték.Úgy tûnik ,hogy azt szeretnék ,hogy az engem és TL- t paranoiásnak bélyegzõ beírás maradjon meg végsõ konklúziónak.(csengõ)Így nem igazán van értelme a párbeszédnek ,hiszen ez így egy monologizálás és irányított véleményformálás .Éljen a szólásszabadság!
Üdv.
UI:Amennyiben ezt is törlik, akkor az lesz a legfõbb bizonyíték igazamra.
vlina 2011 márc. 24. - 22:18:52 Előzmény Pista15
(638/829)
Nálunk soha nem volt Kiss Ádám. Sorry.
vlina 2011 márc. 24. - 22:17:19 Előzmény sanjust
(637/829)
Attól még, mert sokszor elmondod, sajnos nem lesz igaz a prekoncepció, és igen, érdemes lett volna L. Ritoók Nóra gondolatait meghallgatnod. Az a nõ elképesztõ.
offtopic
lilahagyma 2011 márc. 22. - 01:50:01 Előzmény fredi60
(636/829)
wow, ez tök jó, nem jutott eszembe, pedig mennyire igaz :)
gazdagabb lett volna a világ egy átlagos piktorral....

Amúgy, ez már csak lazán tartozik ide, de azon morfondíroztam, hogy vajon a festõktõl mostanában (najó, mondjuk az avantgarde óta) miért azt várják el, hogy iszonyú újszerûek legyenek, miért nem elég az, hogy szépen festenek és kész? Végül is, szerintem, egyáltalán nem volna baj, ha egy festmény csupán esztétikai élményt nyújtana, és nem akarna valami zseniálisan újszerût közölni, és felfordítani az egész addigi közízlést. Ha megnézek egy kiállítást, akkor sokszor az jut eszembe, milyen kínosan próbálnak megfelelni a zseniális újítás követelményének, de inkább egymást majmolják, miközben amit csinálnak, az gyalázatosan nézhetetlen.

Ha a filmezésben is csak a "zseniálisan újítók" rúghatnának labdába, Szõke Andrástól David Lynchig, akkor épp annyian volnának kíváncsiak rá, mint a modern képzõmûvészeti kiállításokra.

Egy filmben elég vicces jelenetek gúnyolták ki ezt a fajta lihegõ zsenialitást:
http://www.mke.hu/new/diploma2001.php?page=3
http://www.youtube.com/watch?v=9e1DkKBg4r0&feature=related


Ez azért jutott eszembe, mert a Max c. filmben azt részletezték, hogy Hitlerbõl hiányzott ez a fajta újító zsenialitás, azért nem felelt meg a képzõmûvészeti követelményeknek. (Itt mai diplomamunkák láthatók: http://www.mke.hu/new/diploma2001.php?page=3)
És ha nem felelt meg, akkor mi van? Mindenesetre jobban jártunk volna egy közepes piktorral, akiben nincs újító ihlet, mint valakivel, aki az egész világot felfordítja, csakhogy újat hozzon létre.

Vagyis, felõlem - újítsa meg a mûvészetet, aki akarja és tudja; de ezt minden képzõmûvész hallgatótól megkövetelni túlzás.
10/10
sanjust 2011 márc. 21. - 23:00:42 10/10
(635/829)
Nem láttam a mait,de ki az az L.Ritók? Mindenestre tuti ,hogy érdekes figura lehet,és pláne közérdeklõdésre számot tarthat.Nyilván érdekesebb mint az az unalmas Debreczeni v. Konrád Gy.,mert ha nem így lenne ,akkor egy ilyen mûsorban ,ahol állítólag nem számít a polikai hovatartozás a meghívásnál,inkább a fent említetteket hívnák meg nyilván:)
De ha majd elfogy ez a sok baromira érdekes ember,akkor az unalmas liberálisokra is sor kerülhet ,de a demokratákra még egy kicsit várni kell mondjuk a következõ kormányváltásig:)
offtopic
fredi60 2011 márc. 21. - 13:39:46 Előzmény lilahagyma
(634/829)
Ha nem említed, hogy "öreg tábornokról" beszélt Jung, komolyan mondom, Hitler ugrott volna be a szöveg alapján. Mert rá is illik egy az egyben.
Pista15 2011 márc. 20. - 16:20:44
(633/829)
Hja, egyszer csak Kiss Ádám volt a vendége és szegény vendég nem jutott szóhoz.
10/10
sanjust 2011 márc. 19. - 10:54:40 10/10
(632/829)
Az még nem jutott eszedbe ,hogy az elõzményeket is figyelembe kéne venni egy válasz olvasásakor? Ugyanakkor meg nem kéne feltételezni az olvasódról ,hogy gondolatolvasó ,és kitalálja ,hogy kire érted mondandódat ,amikor a mosolyáról értekezel.Egyszóval az érthetõ fogalmazás nem egy megvetendõ dolog.
10/10
sanjust 2011 márc. 19. - 10:00:36 10/10 Előzmény Thousand Lakes
(631/829)
Az ilyen embernek egy komplexebb változata,amelyik összeír jó mondásokat híres emberektõl ,hogy azzal fitogtassa mûveltségét alkalomadtán.Az egyszerübb változat az az ,amelyik éppen az aktuális egyetlen olvasmányából idézget a hajánál fogva elõrángatva.
10/10
sanjust 2011 márc. 19. - 09:58:00 10/10
(630/829)
Heller gondolom a szoci kormány alatt volt ,ami ugye nagy kbség,Debreczeni miért nem lesz?Szerintem érdekesebb lenne mint pl Palócz Éva volt.Úgyhogy marad az alaptézis cáfolatlan.