Téma: Zombieland

offtopic
sandros5000 2009 dec. 21. - 18:27:40
(99/319)
Na most akkor betelt nálam a pohár.
Na idefigyeljen minden kiskorú. Tudom hogy más világ van már, de fel sem merül a pici agyatokban hogy nálatok van a hiba. Egybõl beírjátok hogy fos meg szar, de egy percig sem gondoltok arra, hogy talán veletek van a baj, és most nem pont erre filmre értem elsõsorban. Fel sem merült hogy talán hiányzik az érettség és az olvasottság, vagy egyszerûen az élettapasztalat belõletek, hogy minden filmet megfelelõen tudjatok értékelni. Csak idejöttek fikáztok egy sort, nem többet mert a szókincs azért hiányzik és elõadjátok a pár szavas véleményeteket, úgy mintha ti lennétek a mesterek és mindenki le van tojva, mert csak én tudom hogy mi a jó.
Pedig, mikor egy film elõtt olvasom a forumot a ti véleményeteken csak nevetni tudok és abszolút nem veszem figyelembe. Egy mert pár szavas hülyeség az egész trágár szavakkal, és mikor rápillantok az életkorra tudom, hogy nem tudtok autentikusan írni a filmrõl. Pont amiért a forum mûködik hogy az ember tájékozódjon a filmrõl, elolvassa mások véleményét, hogy érdemes e megnézni a filmet moziban, arra a ti véleménycsökevényeitek nem alkalmasak. Gondolom a 23 éven felüliek mind így vannak vele.
Akkor maradnak a 20 éven aluliak, ahol a jelenlegi trend szerint a vezérpatkány dönti el hogy mi jó és mi nem, vagy a hasonszõrû barátok, vagyis õk nem olvassák a forumot.

Konklúzió a ti véleményetek súlytalan, mint mikor a box-ban az egyik küzdõ fél nem éri a súlyhatárt, és elmarad a mérkõzést.
Mikor én ilyen fiatal voltam, akkoriban csak személyes társalgás útján lehetett véleményt cserélni, s hogy az idõsebbek figyeljenek ránk, azért le kellett tenni valamit az asztalra, mert különben nem érdekelték õket a mi véleményünk, hacsak nem mutattuk hogy van intelligenciák és olvasottságunk és igen is tudunk korrekt véleményt formálni a dolgokról.
Ilyen firkálmányokkal amit ti véleménynek neveztek körbe röhögtek volna, szóval mielõtt fikáztok valamit, jó lenne ha a többi véleményt is elolvasnátok, és elõször elgondolkodnátok hogy nem e veletek van a baj, és ezt követõen ha még mindig úgy érzitek, akkor próbáljátok egész mondatokban, a mondanivalótokat alátámasztva kifejteni a véleményeteket.
Mert ezek amit most írtok senkit nem érdekelnek, és biztosra veszem hogy nagyon kevesen veszik figyelembe a film megnézésekor.

"Mindig vannak kivételek, csak ne hidd el egybõl hogy te is az vagy."
peace
May?be? 2009 dec. 21. - 09:57:22 Előzmény Skillerz
(98/319)
Na és melyik poén volt az, ami még Szerinted is megérdemli, hogy annak nevezzék? Kicsit vicces amikor egy vígjátékhoz írják, ami teles-teli van képi és nyelvi poénokkal, hogy "öö igenbocsi, ahelyett hogy ezt az humortalan fost néztem másfél óráig inkább zabáltam volna pepperonipaprikát üvegbõl, az se lett volna ilyen ÉGETÕEN GÁZ!".
Skillerz 2009 dec. 19. - 12:49:21
(97/319)
Szuper...megint elvettek másfél órát az életembõl...ez vígjáték? omfg...egy poén volt kb az egész filmben...
tutikas 2009 dec. 15. - 18:52:44
(96/319)
Ennél szarabb filmet meég nem láttam........... szánalmas szar az egész!
9/10
Swarm1 2009 dec. 14. - 21:02:07 9/10
(95/319)
Szerintem az emberek ne várjanak többet egy zombivígjátéktól...mi mást akarhatnak?Akinek ez nem poénos, esetleg ízléstelen, vagy bármi más, annak a stílussal van baja.Viszont a Zombieland a maga nemében profi munka, pláne egy elsõfilmes csapattól.
sandros5000 2009 dec. 14. - 19:00:30
(94/319)
Gratulálok az elõzõ hozzászólónak, hogy bármi másba jobb fektetni a pénzt mint ebbe a filmbe, mert akkor max évente két-három filmet néznék meg, mert az összes igénytelen, nyálas tinifilm kezdve a Hannan Montana-val, High School Music kétszáz részével és a csak látványtengerre építõ filmek, mint a Transformers 2 vagy az újkori James Bondok filmek, a gusztustalan paródia filmek is mehetnek a fenébe, legalább nem fogunk sugárba hányni az újabb nyálas énekeljünk és szeressük egymást gimis filmeken.

A Zombieland igenis egy jól összerakott film. Elsõ filmes csapattól egyáltalán nem rossz. A film elején rá kell jönni, hogy egészen más szemszögbõl fogja bemutatni egy olyan fiktív világot, mikor egy fertõzés kapcsán zombikká válnak az emberek. Az egyszerû átlag ember szemszögébõl, egy kis morbid humorral fûszerezve. Igen kell egy kis intelligencia, hogy erre rájöjjön az ember, de ne legyünk kegyetlenek, a mai fiatalságtól az is szép eredmény ha mozi bejáratát megtalálják.
Már az elején nyilvánvalóvá válik, nem fog kiderülni, mi okozta a vírus elterjedését és hogy a világ hogyan fog össze a vírus ellen. Van négy átlag figura, akik a saját magunknak felállított szabályok szerint próbálják túlélni a helyzetet, és az õ szemükkel látjuk a dolgokat. Ez nem egy szuper produkció rengeteg CGI technikával, itt a forgatókönyvre koncentráltak, bármilyen meglepõ ilyen filmek is vannak, nem csak a Michael Bay puff puff robban szét robban minden és elköltöttünk százmilliót de egy értelmes mondat nincs a színészek szájában film.
A South Parkot tudnám idézni: Mikor Michael Bay-tõl ötletet kérnek, és õ meg speciális effekteket mond, s mikor erre ráébresztik, azt mondja neki a speciális effekt az ötlet, a story. Ez mennyire igaz és egyben szomorú is.

A legvégén a vidámparkos rész sem bugyuta, mert ha az ember így élne ahogy õk, akkor tényleg keresné azt a legkisebb dolgot, vagy helyet ami boldoggá tette vagy teszi. lásd az a francos süti amit Bill keresett.
Összességében, egy élvezhetõ és nem a szokásos zombie filmet kapunk, kevesebb speciális effektel, egy olyan filmet, ahol van forgatókönyv és a dialógusok sem értelmetlenek.
A színészek is jól hozzák a karaktereket, nagyon tetszik hogy mennyire bizalmatlanok egymással és milyen lassan alakul ki csak a bizalmas kapcsolat közöttük, ahogy a normális életben is.

A film egyik számomra érdekes morbid vonása, ahogy a fiú mondta a végén hogy õk jelentik a családot neki, egy olyan családot ami soha sem volt neki, és mindezt egy kifordult világban kapja meg.
2/10
doktortimi 2009 dec. 14. - 13:58:46 2/10
(93/319)
Gratulálok, ebbe megérte pénzt belefektetni. Inkább adták volna a galapagosi teknõsök metakommunikációjának kutatására, vagy bármire, Dallasz folytatás...ÁÁ Ez egy 2-est érdemel nagyon nagy jóindulattal, köszönhetik Woody Harrelson -nak...
ReignMan 2009 dec. 14. - 12:14:55
(92/319)
Ja hogy te ilyen jellemfejlõdésekrõl beszélsz naphosszat, mint ami a Zombieland-ben történik? Én kérek bocsánatot, pedig már kezdtelek komolyan venni...
9/10
Charles Foster Kane 2009 dec. 14. - 11:35:17 9/10
(91/319)
Nos, hogy milyen történet érdekes és milyen történet nem az, megítélés kérdése. Ezt épp elegen tartották érdekesnek ahhoz, hogy nélküled is komoly bevételeket realizáljanak. Meggyõzõ színész alakítások? Te figyelted Harrelson játékát? Billét? Ugyan már, nyisd ki a szemed, kérlek. Mondanivaló. Eleve utálom ezt a szót. Különben meg kénytelen vagyok kölcsönvenni egyik fórumtársunk reakcióját, nem tudom jobban megfogalmazni. "Helló, ez egy zombie-vígjáték!!!"

Jah, és egy rossz hír, még itt is van jellemfejlõdés!
ReignMan 2009 dec. 14. - 09:36:17 Előzmény Charles Foster Kane
(90/319)
Tudod, az embernek azért egy FILMmel kapcsolatban vannak elvárásai, úgymint érdekes történet, mondanivaló, meggyõzõ színészi alakítások. Ezek torz elvárások lennének szerinted? Persze kinek a pap, kinek a papné.
Most mondhatod, hogy újszerû és ötletes az, ha pár poént összegyúrnak HD zombigyilkolással megfûszerezve, de sok ember ennél többet vár.
1/10
Butterfly1986 2009 dec. 14. - 01:49:24 1/10
(89/319)
Tudtommal pedig zombis film:) 5-ször láttam körülbelül. De itt nem is arról van szó. Ettõl a filmtõl nem rettegést vártam. Csak nevetést. Továbbra is tartom, hogy nagyon borzalmas:(
9/10
Swarm1 2009 dec. 13. - 11:22:45 9/10
(88/319)
Az azért elég nagy túlzás, hogy nem tinik értékelnek!Nem CSAK tinik értékelnek, hanem minden korosztály, amúgy van aki ad az ott látott pontokra, más viszont pont lesz@rja!

Én csak azt nem értem a filmmel kapcsolatban, hogy aki szereti a zombiparódiákat, stb szóval ezt a stílust, annak, hogy nem jöhetett be a Zombieland?Na mindegy, külömbözünk, szerintem nagyon szórakoztató volt!
1/10
Butterfly1986 2009 dec. 12. - 17:12:53 1/10
(87/319)
Ja most látom csak, hogy 15 éves vagy:) Akkor beletartozol a kategóriába, amit említettem:) Az IMDB meg nem az atyaúristen. Az olyan emberek véleményét fejezi ki, akik látták és szavazgatnak. Nem szentírás. Adott csoport tetszési indexe. Attól, mert az imdb-n vmi magas pontszámú még nem garantálja, hogy mindenkinek tetszeni fog egy film. Ha alacsony meg nem garantálja, hogy nem. Egyénfüggõ.
1/10
Butterfly1986 2009 dec. 12. - 17:09:36 1/10
(86/319)
Hm mennyire ismersz:) Nem az a szint, de azokat legalább élvezem. Azért néztem meg, hogy nevessek egy jót, mivel elvileg ez paródia lenne, úgy tudom. És szeretem, ha kiparodizálnak valamilyen horror témát. De ez számomra nagyon unalmas volt. Nem csak nekem. A barátom meg az ismerõseim zömének se tetszett. Nem vártam Oscar díjas filmet,sõt. Csak egy jó kikapcsolódást. De ez sajna nem jött össze. Nem a zombikkal van bajom. A legenda vagyok az egyik kedvenc filmem. De ebben a filmben nem is a horrort vagy az izgalmat kerestem. Csak szórakozást. Ami nem adatott meg. Elnézésedet kérem, hogy le mertem írni elítélõ véleményem:) Ha jól tudom szabad? Nem? Kinek a pap, kinek a paplan...
1/10
Butterfly1986 2009 dec. 12. - 13:17:26 1/10
(85/319)
40. percig bírtam nézni. És a pasim is, aki egyébként szereti a zombis filmeket. Ebben egy darab poén nincs. Arra számítottam, hogy de jót fogok nevetni. Sajna nem jött be. Pedig olyan ritkán van, hogy nem bírok végignézni egy filmet. De ez annyira unalmas volt, hogy nem bírtam tovább. Csak nagyon elvakult zombis fanoknak ajánlom. Akiknek a szar is jó:) Nagy csalódás:( 1/10
10/10
holo 2009 dec. 09. - 23:14:50 10/10
(84/319)
Aki szereti a zombis filmeket és a Haláli hullák hajnala bejött neki, az ezt is szeretni fogja!
Barátnõmmel néztük meg és meglepõ módon neki is nagyon bejött.
Woody Harrelson nagyon nagy és nekem az akció mennyisége/minõsége is rendben volt. Elõfordult "lazább rész" is, de a karakterek jól kihasználták és mi is megismerhettük õket ezáltal.
Szórakoztató, vicces (de nem gagyi) film.
6/10
a n g e l 2009 dec. 09. - 22:49:13 6/10
(83/319)
beteg..beteg...beteg bocsi de jobban nem tudom magam kifejezni:D
Vixee 2009 dec. 09. - 15:10:12
(82/319)
Hát ez a "Zombie land" egy nagy sz@r!Elaludtam rajta,pedig azelõtt keltem fel 14 óra alvás után.
9/10
Charles Foster Kane 2009 dec. 09. - 12:15:49 9/10
(81/319)
http://www.mypdfscripts.com/screenplays/zombieland

Van egy olyan perverzióm, hogy ilyeneket olvasgatok... :D
May?be? 2009 dec. 09. - 10:25:53 Előzmény Charles Foster Kane
(80/319)
Hát ez a fotóautomatás-dolog kimaradt, az biztos.:D De te honnan tudod hogy benne volt a forgatókönyvben?;D