Téma: Zombieland

10/10
bbenjyy 2010 aug. 19. - 20:06:39 10/10
(199/319)
Ez nagyon nagyon király film! Az egyik kedvencem lett. Az tény, hogy egy baromság, de ezért jó. 10/10.
10/10
K. L. 2010 aug. 19. - 10:04:06 10/10
(198/319)
2011ben lesz második rész: http://www.imdb.com/title/tt1560220/

de remélem nem csak ígérgetik mint a Warcraft-ot, azt régebben 2009re mondták, aztán 2011-re, mostmegmár 2013ra.

ezt a filmet összesen 6 és félszer láttam, és biztos hogy még a nyáron legalább egyszer megnézem!

nekem egyáltalán nem tûnt véresnek(sztem mert már hozzászoktam a sokkal véresebb, durvább dolgokhoz [aki még nem látta annak ajánlom a Cannibal Holocaust-ot]), és simán lehetne 12es korhatár ha nincs benne a sok trágár beszéd, mert ugye arra is adnak korhatárt.

és ez nálam még mindig egy akció-vígjáték, attól hogy van benne vér még nem horror (mint pl. a Kutyaszorítóban)
10/10
M4RT!N! 2010 aug. 12. - 20:37:42 10/10
(197/319)
Egyesek szerint,2011-ben lesz 2.rész!
10/10
M4RT!N! 2010 aug. 12. - 20:34:48 10/10 Előzmény Gabi'91
(196/319)
Hát de szerintem a 2.részben is ugyanígy folytatódik a hülyülés mint az 1.részben.
Gabi'91 2010 aug. 10. - 19:52:25
(195/319)
Mikor elkezdtem nézni, nem akartam elhinni, hogy idáig süllyedtem. Õszintén szólva gyûlölöm a horrort, és eddig sikeresen távol is tartottam magam a mûfaj csodáitól. Miután viszont a minap megnéztem a Kalandparkot, és utána megkerestem imdb.com-on Jesse Eisenberget láttam hogy ennek a filmnek is fõszereplõje volt. Gondoltam, mivel oda volt biggyesztve a horror mögé a comedy is, bepróbálkozom.
Hihetetlen nagyot csalódtam.
Pozitívan. :)
Nem ezt vártam a filmtõl, de ilyen jól már rég szórakoztam. És bár itt is akadt vér rendesen, mégis valahogy ez pont a jó irányba vitte a filmet.
Jesse és Woody Harrelson, pedig egyszerûen zseniálisak voltak.
Ami külön tetszett, az a szabályok bemutatása az elején volt, amik aztán sorra fel-fel tûntek a film során.
Mondjuk arra nagyon kíváncsi leszek, hogy mirõl is fog szólni a második rész.
SPOILER on
Az külön tetszett, hogy a végén nem oldották meg a problémát, magát (tehát a vírusra nem találtak megoldást), persze a lúzer megkapta álmai nõjét, de ezt már a találkozás pillanatában tudtuk :). Viszont nem biztos, hogy jó húzás elkészíteni egy olyan folytatást, amiben mondjuk megoldódik a gond, és boldogan éltek, míg meg nem haltak cukormázt kapunk film végére. Pont jó volt ez így.
SPOILER off
A lényeg, hogy egy kicsit enyhítette rendíthetetlen undoromat a horror iránt. És persze az sem semmi, hogy rég nevettem ilyen jót filmen! :)
10/10
kamisama 2010 aug. 09. - 21:56:28 10/10
(194/319)
Hatalmas film, végigröhögtök az egészet. Páromnak annyira nem jött be, nem értem miért. De aki szereti a zombis filmeket annak kötelezõ darab.
A végén a motoros jelenet, mikor Columbus elbúcsúzik Tallahassee-tõl, az valami beszarás. Nomeg a bohóc... xDDDDDDDDDD
Egyszerûen valami õrölten jó lett a srác alakja. Hót balf@sz, nyögdécselés beszari gyerek és mégis õ gyilkolássza a zobikat. Nagyon állat.
9/10
PivarnyikKrisz 2010 aug. 06. - 12:59:00 9/10
(193/319)
Beszarás ez a film!!!! Nagyon jókat lehet rajta röhögni!!!! Nagyon nagyon tetszett!!!!
10/9!!!
Ajánlom mindenkinek!!!!
amatanotmyname 2010 júl. 26. - 18:11:12
(192/319)
Nagyon jó film, ráadásul a fõszereplõ olyan aranyos (fél a rongytól, amivel az asztalokat szokták letörölni a kajárdákban:))
A Twinkie sütiért mindent hozzáállása Tallahassee-nak mindig megnevettetett.
10/10
Noncika 2010 júl. 19. - 19:16:04 10/10
(191/319)
Nagyon jóóó film:D El se tom momdani, hogy mennyit röhögtem rajta. Utóbbi idõk egyik legjobb vígjátéka:)
5/10
Kulcskészítõ 2010 júl. 13. - 09:56:27 5/10
(190/319)
A film nagyon jól indul, és a vége is rendben van, de sajnos a közepe táján eléggé leül, én ott már egy kicsit untam.
Egyébként csak engem idegesített a két kiscsaj figurája? Annyira irritáltak, hogy legszívesebben beletapostam volna a fejüket egy kiadós adag elefántsz@rba.
9/10
offtopic
zerrik08 2010 júl. 11. - 15:30:10 9/10
(189/319)
és várom a 2. részét :D
9/10
zerrik08 2010 júl. 11. - 15:28:43 9/10 Előzmény Lúúúúú
(188/319)
biztosan...
az volt a legjobb a filmben, hogy lazán vették a zombikat és nem olyan görcsösen, mint pl. a Kaptárban vagy egyéb zombis filmekben
és az is igaz, hogy régen a zombikat irányították és nem húsevõk voltak csak tudat nélküli testek...
Lúúúúú 2010 júl. 04. - 15:30:40
(187/319)
Léteznek olyan srácok, mint amilyen Colombusz?
Wilde 2010 jún. 27. - 14:12:41
(186/319)
A zombik "igaziból" -de nem ide illõ szó!-pontossan hogy írányított emberkéket, bábokat takarnak, akik egy ember akaratának engedelmeskednek. Vudu-varázslat, a vudu hit egyik igen fontos pillére, így talán be lehet határozni, melyik országból is származik.
Aztán jött Romero, késõbb Fulci meg még jópáran, és betett a világvége. Az élõholtak feltünõ érdeklõdést mutattak az emberi húsra, agyra, egyszerûbbek voltak egy tökönrugásnál, majd mindegyik filmnek pesszimista vége lett, amúgy érdemes megfigyelni, ha egy karaktert akár 1000 hulla kezd el eszegetni, késõbb persze viszonylag felismerhetõ állapotban azért elõkerül....(Romero-nál azért nem mindig, a Holtak napjában van akit szabályossan császármorzsává szattyintanak, és utána máját és zuzáját premierben az operatõr elõtt fogyasszák el, õt már max csak zombiefekáliaként lehetne (újra) értelmezni). A zombiefilmek persze nemcsak a vérengzésrõl szóltak, komoly aktuálpolitikai, társadalomkritikai nyalánkságok vannak bennük elmesélve, igazából ha jól belegondolunk, a zombik akár a ma embere, aki csak melozik, aztán este fáradtan bevásárol majd leül a népbutító tv elé, osztán bámul ki a fejébõl ostobán, mint Hajdú Péter a Puruttya blogjaira....lehet benne valami. (Zombiefilmekbe pl jónéhányszor felbukkanó motívum a bevásárlólözpont, nem kell hozzá megszerezni egy érettségit se, hogy miért, elég bemenni mondjuk karácsony elõtt 2 héttel valamelyikbe).
De persze a horrorfanok annyira ezekre nem vevõk, nekik vér, bél, velõ és agy kell, meg ijesztegetés, ez se elhanyagolható szempont. A Zombieland ilyesmivel is szolgál fõleg az elején nomeg a végén, a közepe felé kicsit leül, olykor tinivígjáték road-movie-ba helyezve.
Ám mégis jó film, és ez nagy szó elsõfilmes alkotóktól(eleddig inkább tv-s melóik voltak). Sokat lehet vigyorogni azokon a folyton feltünõ szabályokon, amelyeket persze megszegnek, a helyzeteken, poénokon, nomeg hogy akkor higgyél nõnek, ha ló legel a sírján(Emma Stone-ék párszor átverik a fiúkat). A csapat egységgé kovácsolodása kedves, a szerelem szinte kötelezõ panel, és Woody Harrelson kígyóbõr dzsekiben isten, nem lehet nem szeretni. Nos, õ az a pasi, aki az egyik legszimpatikusabb srác odakint, holott számtalan szerepe szinte ugyanaz, kedves bunkó, de mindig jó, amit prezentál nekünk. Itt lelkessen írtja a zombikat, zenére hívja õket magához-ha az ott játszott dallam, illetve mikor találkozik Jesse Eisenberg-gel, nem ismerõs, gyorsan végez el egy gyorstalpalót movie-ügyben-és kajánul vigyorog, mert tudja, ez itt kérem, csak játék, paródia, filmes utalásokkal, amin vagy röhögsz és szórakozol, vagy nem. Horror-vígjátékot mindig is neccesebb volt készíteni, ott van Jackson remekmûve vagy Raimi filmjei, a hatalmasat bukó Óriáspókok, Slither vagy a Dög, azt mondanám, ezeket is csak olyan nézze, aki érti is, amit parodizálnak, avagy jön a burjú effektus az új kapura, aminek a vége, ez egy szar, megfelebezhetetlenül.
A horror amúgy is alulértékelt mûfaj, persze ehhez kell rajongóinak egyfajta igénytelensége-mindegy hogy mi, csak vérezzen, üvöltsön, kaszaboljon-és az alkotók olyan fokú önismételgetése, mint Orbán szavai számonkérés ügyben. Pont ezért lehet a mûfajt parodizálni, ezek mentén cikizni, még úgy is, ha érzõdik, az alkotók ettõl még szeretik a filmeket.
A Zombieland persze nem lesz klasszikus, csak egy jópofa mozi, egy hihetetlenül eltalált cameoval és egy kiszámítható poénnal Bill Murray sorsában, mégis, akkorát röhögtem azon a jeleneten, hogy feleségem rámpisszeget, és ezért külön komázom(a filmet). Halkan jegyzem meg, eredetileg Swayze-nak sõt Stallonénak is fel volt ajánlva Murray szerepe, de így még jobb az öszkép, Bill faarcú zsenialátása ugyanis annó egy másik, régi horrorvígjátékot segített sikerre: az volt kérem, a Szellemírtók.
Nincs ezzel a filmmel sok gond, talán olykor a sebesség ami kicsit kárára válik, a közepénél néha leáll, ám ekkor elég Woody vigyorára nézni, és minden meg van bocsátva.
9/10
Kassiopeia 2010 jún. 27. - 12:31:44 9/10
(185/319)
Ennyit az elõítéletekrõl:) Ha nem olvasnék filmkritikákat sose néztem volna meg ezt a filmet, a címe alapján messzirõl elkerültem volna:)
Pedig nagyon jó. Szellemes, kellemes, szórakoztató. Nem veszi magát nagyon komolyan, ettõl annyira jó. Nálam 9/10.
10/10
szekfuandras 2010 jún. 15. - 08:25:02 10/10
(184/319)
Ja, és szerintem a szinkron fantasztikus... el sem tudtam volna mást képzelni :D
10/10
szekfuandras 2010 jún. 15. - 08:22:33 10/10
(183/319)
Nagyon jól összerakott, megrendezett film :D Imádom a slowmotionokat, és ebben elég sok van! A film humora sem utolsóXD Nekem enyi elég, h megkapja tõlem a 10/10et! :D
Csak ajánlani tudom!
10/10
Roland Katarn 2010 jún. 13. - 20:29:29 10/10
(182/319)
Nekem tettszett! Habár lehetett volna benne több zombi gyakás, de azért jó volt. Meg az is furcsa volt, hogy amikor gyalog mentek a városban, akkor egyetlen egy zombival sem találkoztak.... De ahogy már mondtam, nekem bejött ez a film!!!
sofi 72 2010 máj. 21. - 20:03:18
(181/319)
Nagggyon fincsi!! Igazi szemfog hegyére való csemete csemege, üdítõ, kellemes, szórakoztató és még sorolhatnám, de nem teszem.

Már az eleje is kedves, a fõszereplõ "kisfiú" pedig igazán édes!!!!!

Hepi, hepi, hepi, hepi...

Bulizhatnékom támadt tõle!!

http://www.youtube.com/watch?v=N5etCbMTNCk&feature=related
offtopic
sofi 72 2010 máj. 07. - 18:44:48
(180/319)
off!!!!!!

Szia Édesem!

Na, sikerült megszereznem, vagyis holnapra meglesz a Zombieland, meg a Mocskos Zs-é. A fél barátikörömet meg kellett vesztegetnem értük. Remélem megérte???!!! Nagyon rá vagyok készülve, remélem nem cseszem el megint a fílinget a lelkesedésemmel (lehet, hogy megint túl sokat várok!!??)!!?? Mert ha ezek sem jönnek be, asszem befejezem a mozgókép nézegetést jó idõre, mert ami a mozikban megy mostanában, az egyszerûen botrány!!!!

on