8/10
MattColors 2017 jan. 03. - 02:55:58 8/10
(484/644)
SPOILER

Csak én vártam a pajzskapus giga hdd bolygónál, hogy valamelyik hajó porszívóvá alakuljon?
Vajon véletlen? :)
8/10
MattColors 2017 jan. 03. - 00:50:18 8/10
(483/644)
Na ez Star Wars volt! Ennyi.
8/10
MattColors 2017 jan. 03. - 00:49:28 8/10 Előzmény Goodfella
(482/644)
Ki az a szerencsétlen, aki karácsonyi feelinggel megspékelt mozis SW lázban vesz egy mozijegyet (vagy többet) nachost, popcornt, pöttyösazigazit, kib@szott koka kólát, majd a film kb felénél feláll és hazamegy? :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
7/10
ResidentEvil 2017 jan. 02. - 23:57:42 7/10
(481/644)
Ebben ittott felvillant az igazi SW. feeling,+ a bolygók is jok voltak nem 1 helyszines díszletek(nem ugy mint a vii-ben,),a fsz.teljesen jelentéktelenek voltak les.artam hogy túlélik-e ,a botos kungfu vak kínai nem kellett volna bele.Krennick sulytalan volt,Vödör kardozása meg hatásvadász ,de így is a vii-et körökkel veri .
10/10
Lionskull 2017 jan. 02. - 23:06:47 10/10
(480/644)
Nagyszerû film, számítottam rá hogy dráma lesz de hogy ennyire... a végén õszintén, de minden egyes szereplõ halála egy kissé torokszorító érzés, annak ellenére hogy bizony kiderül menet közben, hogy a felkelés is egy kegyetlen, ideológista intrikáktól átitatott kényszer-szövetség, õk meg nem mások, mint a lelküket ezért megnyomorító, jó szándékú végrehajtók. Hogy a felkelés maga mennyire ingatag lábakon áll azt a szuper-fegyverrõl érkezõ hírek hatása mutatja nagyon jól, legtöbben mennének térden csúszva könyörögni az uralkodó elé... Addigra már a a történetvezetés eléri, hogy az ember pont úgy hányingert kap az embere az úgymond "jó" oldaltól, mint a gonoszoktól. Ez a film nagyon kellett, megmagyarázza a 4. rész elsõ jelenetét, helyre teszik, hogy miért került pont oda és pont akkor az a terv és amit szerintem sokan nem értettek idáig, hogy ha már megvannak azok a tervek, akkor miért nem futnak vele egybõl a lázadók bázisára. Ezek után érdemes újranézni a 4. rész, a sorrendileg legelsõ mozifilmet, mert így nyer igazán értelmet: már nem egy kidolgozott lázadó akciót és annak sikerre juttatását nézzük. Nem. Ez innentõl egy végsõ, véletlen adta kétségbeesett védekezési lehetõség a semmibõl, amely pár nem épp makulátlan jellemû engedetlen katona önfeláldozásának köszönhetõen hull az ölükbe. Ez a film egy emlékmû, egy nagyon kellõ, hiánypótlót tisztelgés a sosem volt, de még annyira valósnak tûnõ, eddig névtelen hõsöknek, aki végül is sikerrel megmentik az összeomlás szélén álló felkelést. Történet 10/10, látvány 10/10 ami összesen 10 nálam.
7/10
volvos70 2017 jan. 02. - 19:35:38 7/10
(479/644)
A történet nekem tetszett, de a látvány 3D-ben nem igazán. Nagyon sötét volt a film 80%-a.
7/10
corleone90 2017 jan. 02. - 01:35:53 7/10
(478/644)
teljesen feleslegesnek tartottam,de pozitivan csalodtam.10/6,5. a 7.et magasan veri.
jani-wan 2016 dec. 31. - 20:08:51
(477/644)
*** SPOILER-es ***

"... a IV. epizódból egy az egyben átemeltek pár jelenetet és szépen be is illesztették azokat."
Nem emlékszem ilyenre.
Ami legközelebb állt az Vörös és Arany vezér, de azt olvastam, hogy azok a jelenetek a 77-ben fel nem használt anyagból készültek.
10/10
dunpeal1 2016 dec. 31. - 17:57:09 10/10
(476/644)
Röviden: nagyon tetszett!
Bõvebben: jómagam azok közé tartozom, akik a Csillagok háborúján (szándékosan nem Star Wars-t írok) nõttek fel. Az alkotók olyan trilógiát tettek le az asztalra, amit a maga nemében még a mai napig sem tudtak felülmúlni! Viszonyítási alapnak számított. Nem túlzok, ha azt állítom, hogy az elsõ trilógia filmtörténeti mérföldkõnek számít. Aztán végignéztem, ahogy ennek a nívós sorozatnak a fényét a saját szülõatyja a második trilógiával - finoman fogalmazva - elhomályosítja.
Már-már kezdtem feladni a reményt, hogy valaha olyan új Csillagok háborúja filmet látok, amely hangulatában az elsõ trilógiát idézi.
Ám ez most véleményem szerint sikerült, a rendezõ ráérzett arra, amire Lucas sem tudott!
A nosztalgikus érzéshez nagyban hozzájárult, hogy a IV. epizódban Luke-ot szinkronizáló Kassai Károly itt most újból szerepet kapott magyar hangként. Itt említeném meg, hogy Stohl András jól teljesítette a feladatát, de számomra Kassai Károllyal teljes az élmény, holott tudom, nagyon valószínû, hogy neki nem fogják már kiosztani Luke szinkronjának szerepét.
Egy kicsit a látványról: nekem ez a film volt az elsõ 3D-s moziélményem, és nagyszerû volt látni ezeket a legendás úrhajókat \"testközelbõl\"!

SPOILER LEHET!

A film végi csatajelenet pedig felidézte a Jedi visszatér látványos ûrcsatáját sõt, odáig merészkedtek, hogy a IV. epizódból egy az egyben átemeltek pár jelenetet és szépen be is illesztették azokat.
A Halálcsillag teljesítménye libabõrös érzést keltõ.

SPOILER VÉGE.

A történetrõl: azzal egyetértek, hogy a filmek van olyan része, ahol lelassít, (pl.: a IV. epizódnál is van ilyen, amikor leszállnak a Halálcsillagra), de összességében jól össze van rakva!

Véleményem: minden rajongónak ajánlott a film akár többszöri megtekintése!


10/10
Bigpapa 2016 dec. 31. - 15:58:27 10/10
(475/644)
A bemutató alapján a VII rész is jónak ígérkezett, aztán hogy beszoptuk :( Ettõl féltem, bár nagyon vártam.
Vannak benne uncsi részek és néha hullámzik a majd elalszom és az \"ez qrva jó volt\" közt! Nekem mégis a qrva jó fele dõlt a mérleg nyelve. Iszonyat tetszett, hogy magyarázatot kaptunk végre, hogy egy ilyen jól szervezett, technikailag fölényes birodalom, hogy a francba tud összehozni egy olyan halálcsillagot, amit egy lövéssel ki lehet lõni? Ez gondolom mindenkit foglalkoztatott, nem csak engem. :D
Jók voltak a poénok, az utalások, a cameok, a régi arcok felbukkanása. Jók voltak az új bolygók, hogy láttuk Darth Vadert.
Na igen. A film utolsó 5 perce.....huhúúúúúú :D Az kegyetlen jó lett.

SPOILER

Ahogy a sötltben meghallottuk a szuszogást, majd felvillant a fénykard és Vader elkezdte aprítani a lázadókat, majdnem felsikítottam örömömben! :D :D
Mondjuk én nem gondoltam (hiába rémlett, hogy meghaltak azok, akik a terveket ellopták) , hogy mindenki meghalt, de nem volt hiányérzetem.

SPOILER vége

Élveztem a filmet. A VII résztõl okádni tudnék, moziban 1x láttam, azóta is terápiákon próbálom elfelejteni :D De ezt a Zsivány egyest tuti megnézem még párszor.

8/10 de véletlenül 10 *-ot kapott
fc_kenyér 2016 dec. 31. - 08:34:42
(474/644)
Egy Star wars filmhez képest remekmû, érdekes, hogy épp ez adja legfõbb értékét. A mesének volt súlya, amit kiegészített a fõbb szereplõk viszonylagos hitelessége. Épp ezért lett fontos kérdéseket feszegetõ látványos akciófilm vonzó masnival átkötve, díszdobozban. Azért mivel szervesen kapcsolódik a star wars-hoz, a szkifihez nem sok köze van. Inkább instant erkölcsi dráma. A csatajenet tényleg ott van!!! Ja és az utolsó öt percben felbukkanó lázadó katonák végre többek lettek arctalan, túlméretezett sisakban rohangászó tömegnél. Akik eddig hullhattak (csak Solo ne, meg Csubi ne!!!), most jelentõségre tettek szert!!! (: Végre!
Ladányi László 2016 dec. 30. - 22:46:42
(473/644)
Kb mi is így voltunk vele. Az elsõ 1 óra tele Shakespera-i monológgal, aminek se eleje se vége, konkrétan ásítottam.
elemes 2016 dec. 30. - 17:32:18
(472/644)
Ennek a filmnek a történetét elég jól körberajzolták már. Adottak a keretek.
A 3 és 4. rész között van == a birodalom kiteljesedése, halálcsillag építése.
A beharangozókból kiderült, hogy a halálcsillag terveinek ellopása lesz a téma.
Téged mégis ennyire váratlanul ért és ennyire megdöbbentett?
9/10
cinimini 2016 dec. 30. - 14:04:15 9/10
(471/644)
Ez végre olyan élmény volt, mint annak idején a 4-6.rész. Lövöldözõs, hõsies, szerethetõ, pont olyan, amilyet vártam.
Tetszett, hogy - számomra - nem olyan ismert színészeket válogattak össze. Tetszettek az utalások (az R2D2 és C3PO kivételével) Jó volt a zene, de nem daloltak :) , nem romantikáztak sokat.
Darth Vader hangja zavaró volt, kicsit sok volt a mantra az erõrõl, ezért 9/10.
Megnézném újra.
1/10
Norhytm 2016 dec. 30. - 11:55:58 1/10
(470/644)
Az adatlapodat elnézve, meg hogy igy bekóstolsz, csak annyival zárnám le, hogy élj sokáig :)
elemes 2016 dec. 30. - 11:48:40
(469/644)
nem láttam.
csak szoktam figyelni a nagyon szélsõséges véleményeket.
amit te írtál, az sokkal többet elárul RÓLAD, mint a filmrõl.
1/10
Norhytm 2016 dec. 30. - 11:46:41 1/10
(468/644)
"Pofázás a semmirõl, meg lövöldözés úgy, hogy kb tök mindegy ki hal meg meg ki nem 1-1 órán keresztül" De ha neked bejött ez a moslék akkor örülök neki
elemes 2016 dec. 30. - 10:59:03
(467/644)
" A fele pofázás a másik fele meg lövöldözés"

mint minden akciófilm :)
1/10
Norhytm 2016 dec. 30. - 10:07:30 1/10
(466/644)
Nem gondoltam volna, hogy az elõzõ szörnyûséget még alul lehet múlni, de tévedtem... Ez a film annyira rossz volt, hogy bûntudatom volt utána, hogy megnéztem. Gagyi történet (bár az alapkoncepcio szeritem eleve kevés volt de nem is tudtak kihozni belõle semmit) , gyenge színészek, és ISZONYATOSAN UNALMAS!!!. Bármikor felálltam volna közbe és nagyon vártam végét. A fele pofázás a másik fele meg lövöldözés. Soha nem nézném meg újra, ha fizetnének se. Vader szinkronja gyenge volt, a Cgi szinészek már egész jónak mondhatók (de azért mégse). Star wars feeling 0. Nagy kár volt a dizni kezébe adni az egészet, ugyanis szidhatja bárki Lucast, én az I-II-III. részt is inkább nézném meg 1000x mint ezt vagy az ébredõ borzalmat....
9/10
kid joe 2016 dec. 30. - 00:25:55 9/10
(465/644)
Remek film, nagyon megérte! Míg az ébredõ erõnél szerintem inkább a nosztalgiára alapoztak a készítõk és csináltak egy bugyuta filmet, ez már igényes is lett. Egyedül Diego Luna játéka nem tetszett, szerintem rémesen semmilyen figurát hozott.
Amúgy kötelezõ darab!