Kincsem

12 éven aluliak számára a megtekintése nagykorú felügyelete mellett ajánlott magyar romantikus kalandfilm, 121 perc, 2017

Értékelés:

781 szavazatból
Szerinted?
Blaskovich Ernő mindenét elvesztette a szabadságharc után. Céltalan, kicsapongó életet él, amikor egy nap megjelenik élete nagy lehetősége, Kincsem, a csodaló, akivel sikert sikerre halmoz az európai lóversenypályákon. Ezzel a sors tálcán kínálja neki az elégtételt, hogy nemes küzdelemben győzze le ősi ellenségét, von Oettingen bárót. Egyre durvuló rivalizálásukat azonban bonyolítja, hogy Ernő menthetetlenül beleszeret Klara von Oettingenbe, apja gyilkosának lányába. Vajon mi a fontosabb, a szerelem vagy a bosszú?
Bemutató dátuma: 2017. március 16. Forgalmazó: Fórum Hungary

Stáblista

Hozzászólások

Szerinted?
Pünkösdi Kató jan. 19. 17:33:05
Nekem tetszett a film, a történelmi hovatartozását nem ellenőriztem. Tetszettek a kosztümök, a történet, a lovak, nehéz lehetett az állatokkal forgatni. Többször éreztem dühöt a történet láttán,

az elején, amikor Ernő apját lelövik, Klára licitálását, az egész versenyt, az elején még szabálytalan is volt, majd később, a döntetlen után, a gyújtogatásról nem is beszdélve.

Érzelmeket váltott ki a történet belőle, ezért nagyon tetszett. Milyen lehetett vajon moziban? A nézők hangot adtak a történet folyamán?
Nagy Ervin illett a gróf szerepére, kiállásában, hangjában, megjelenésében. Klára is jó választás volt. Egy törékeny színésznő kevésbé érte volna el a hatást a grófnál, nem vette volna komolyan. Viszont sajnáltam, hogy a gróf barátja elárulta.
2/10
lucashood6 2025 aug. 05. - 12:45:09 2/10
Két Nagy Ervin fikázás közt senkinek nem tűnik fel ,hogy mennyire gáz az 1800-as években bálban, napszemüvegben rapelni? Látszik ,hogy a különböző futamokat kb.2 helyszínen vehették fel.A főszereplő nő ordenáré pocsék,a rendezés 2 forintot nem ér.Épphogy nem sikerült lezüllenni a Magyar Vándor színvonalára.
10/10
DUNAWÖLD 2024 jún. 12. - 18:51:54 10/10 Előzmény cinemad
Jobban senki sem tudta volna megfogalmazni az érzést 🙏
Ezer köszönet
Sz. Péter 2024 márc. 26. - 18:13:12 Előzmény Vik
VaLÓban mutat hasonlóságot.
7/10
Vik 2024 márc. 26. - 10:11:27 7/10
Nagyszerű. Kár, hogy nagyrészt hasonlóságot mutat a Hadak útja című filmmel. Ezért a korábbi 10-es véleményemet nem tudom tartani.
kiseva55@freemail.hu 2024 márc. 15. - 17:48:36
A Film nékem nagyon tetszett.
Imádat volt át egész.
De sokan kritizálják a filmet
nem tudom mi okból.
DE láttam egy új magyar filmet
" Spirál " no annak aztán semmi értelme nincs. Viszont nemzetközi elismerést kapott !! Nem értem miért !!
7/10
cinemad 2023 okt. 04. - 02:52:48 7/10
Hát szódával elmegy... Nagy Ervin nem igazán a szívem csücske, főleg mióta politikai aktivistának állt a színészet helyett. A legkevésbé sem azért mondom mert egyetértek vagy sem a nézeteivel. Általában akkor kezd ilyesmibe valaki legyen sportoló, színész, zenész bárki, amikor már nem tud bekerülni az újságokba a művészetével. Ettől függetlenül tisztelem a munkásságát, láttam nem egyszer színházban, remek színészeknek kölcsönzi a szinkronhangját. Ugyanakkor a vásznon finoman szólva sem nézem szívesen, egyszerűen taszít az egész lénye, a pökhendi, nagyképű karaktere, ami itt a film első harmadában amúgy kapóra is jön a szerep megformálásánál. Aztán egyébként az eddig leírtak ellenére egész pozitívan fejlődik a karaktere és ezáltal a film második felére egészen megbarátkoztam vele a képernyőn (főleg, amikor épp megfésülködött). A film amúgy hozza azokat a tipikus dolgokat, amik miatt mindig felteszem a kérdést, minek erőltetik a magyar filmek készítését, egyszerűen minden filmről ordít, ha csak két képkockát is látok belőle, hogy ez hazai gyártmány. Ez köszönhető például színpadi színészeinknek, akik alkalmatlanok egy filmszerepre, mert teljesen mindegy mi a karakterük, úgy gesztikulálnak és szavalnak mintha Hamlet-et adnának elő a Globe deszkáin, semennyire nem tűnik valóságosnak. A díszletek, jelmezek (amiket ruha címén magukra aggattak) úgy néz ki mind, mint amit most hoztak ki a jelmeztárból, semennyire nem természetes, egyetlen ránc sincs semelyiken, úgy néznek ki a szereplők bennük, mint egy próbababa a kirakatban. (és most nem a napszemüvegre, kalapokra, bőrdzsekire stb. gondolok az koncepció volt, nincs vele bajom) A zenét én szörnyűnek találtam, főleg a lovaglós jeleneteknél, borzasztó, mintha valami a Magyar Turisztikai Zrt. által készített vidéki turizmust népszerűsítő reklámfilmnek a betéte lenne végig amit hallunk. A végén a csűrben előadott töketlenkedés kínosan idegesítő, mindent csinálnak csak azt nem, amit épelméjű ember tenne a helyükben. Amikor lóháton mutatják közelről a főszereplőket, na az olyan, mint amit utoljára kb. a 60-as években készült filmeken lehetett látni, amikor autót vezet a főszereplő. Annyira nevetségesen van mögéjük vetítve a táj, hogy ez technikailag nehezen védhető a XXI. században. Na de volt benne azért jó is. A sztori sablon, de összességében korrekt volt, leköti az embert. Nekem Petrik Andrea bejött flegma és lázadó szerepben, de tudott bájos és szép is lenni. Az állatok nagyon szépek. Lovak, kutyák, macska, legalább egy pontot hoznak a filmnek. Van benne egy-két jó gag például a Fluor Tomi nóta dúdolása, a "lóparkolóba" leadott slusszkulcs, vagy a kiszólás Ervin irányába "Ez nagyon gyenge volt, remélem sosem próbálkozik színészettel." A magyar zászlót, összetartást egyszer kétszer megható benne látni. Bármennyire szokásos béna magyar filmes dolgok vannak benne, mégis egész szórakoztató végig, lehet rajta azért bőven mosolyogni, és hát miért adtam plusz egy pontot? Mert valahol a miénk (és ez biztos, mert a mi pénzünkből készült), picit rólunk szól, így elfogult vagyok.
10/10
DUNAWÖLD 2023 máj. 03. - 16:52:08 10/10 Előzmény kecsup
Valljuk be, ripacs. Sehol sem tudott meggyőzni, lepereg róla a karakter.

De jól helyezkedik, a kisnyilas jobbikos mellett pózolt büszkén a vacsorànàl.

Ő a mi önjelölt Zelenszkijünk!
A film hangulata nulla.
Csak a ló meg a macska miatt 10.
Sz. Péter 2023 márc. 28. - 20:02:01 Előzmény kecsup
A steampunk és a "cyberpunk" nagyon nem ugyanaz. ;)
8/10
kecsup 2023 márc. 28. - 19:15:26 8/10 Előzmény Sz. Péter
Arról a báli koerografált táncról. Nekem nem az jutott eszembe, hogy modern, hanem hogy steampunk jellegű, mert a jelmezek sem voltak korhűek, bár szépek és nagyon színesek.
Összes hozzászólás