Keresd a nőt!

There's Something About Mary
12 éven aluliak számára a megtekintése nagykorú felügyelete mellett ajánlott amerikai romantikus vígjáték , 119 perc, 1998

Értékelés:

338 szavazatból
Szerinted?

Értékelés:

338 szavazatból
Szerinted?
Vetítések:
20:40, szombat (május 09.)
Cool
18:40, vasárnap (május 10.)
Cool
A filmben Ted (Ben Stiller) a suli legjobb nőjével, Maryvel (Cameron Diaz) fog a szalagavatón feszíteni. Hát feszíteni ugyan feszít, de egész mást és egész máshol: a nagy napon ugyanis Ted sikeresen becsípi összes férfiúi ékességét a nadrágja cipzárjába. Ez természetesen a lányos háznál történik, az egész família szeme láttára. Eltelik 13 év, mire Ted rájön, hogy egyetlen nőt szeretett egész életében, Maryt, akinek a sajnálatos események óta nyomát vesztette. Felbérel tehát egy másodosztályú bájgúnárt, aki magándetektívnek mondja magát (Matt Dillon), hogy derítse ki, hol él és mit csinál most a gyönyörű Mary. A detektív nemcsak megtalálja a lányt, de azonnal bele is szeret. Ezzel azonban nincs egyedül: az ellenállhatatlan Marynek egész kis rajongótábora van, amelyhez hamarosan Ted is csatlakozik.
Forgalmazó: InterCom

Stáblista

Szereplők

Mary Jensen Matthews
Ted Stroehmann
Pat Healy
Tucker/Norman Phipps
Dom Woganowski
Sheila Jensen
Warren Jensen
Charlie Jensen

Játszási időpontok

Díjak és jelölések

  • Golden Globe-díj

    1999
    Legjobb film - zenés film és vígjáték kategória jelölés
  • Golden Globe-díj

    1999
    Legjobb színésznő - zenés film és vígjáték kategória jelölés: Cameron Diaz

Hozzászólások

Szerinted?
1/10
DUNAWÖLD 2025 dec. 14. - 14:00:21 1/10 Előzmény genius.scholes18
Nem is értem, miért szenteltél ennyi gondolatot ennek a kulturàlis mérgezō szemétnek.
A tetszésindex a tàrsadalmi lelki-erkölcsi-szellemi szintet jellemzi.
Az rtl- csoport ünnepelhet.
9/10
Alexandr Lagard 2025 júl. 13. - 08:47:57 9/10
Igencsak jó vígjáték ma már nem rendeznek hasonlókat sajnos 8.9
5/10
deadscott 2023 okt. 14. - 20:37:23 5/10
Gusztustalan, nem túl humoros. Cameron Diazt kifejezetten nem szeretem. Borzasztóan túlértékelt minden szempontból, ahogy ez a film is.
8/10
cinemad 2023 szept. 08. - 01:41:34 8/10
Ez egy nagyon kedves film számomra. A mai napig a legjobb vígjátékok közé tartozik, és szerintem akik pozitívan elfogultak azért is azok, mert nem száz másik azóta készült hasonló film után nézték meg, hanem a maga idejének környékén. Igen van benne altesti "humor" is, ezeket alapvetően nem kedvelem, de még elfogadható mennyiségben, ahhoz, hogy ne rontsa el a teljes összképet és a számos egyéb nagyon humoros jelenetet. Cameron Diaz annyira szép benne, mint sehol máshol. A karaktere is bájos, és nincs semmi debilség a szerepében, ellenben az azóta készült sok vígjátékban, amelyekben idegesítően visítozik a műsoridő nagy részében... Nagyon kevés film egyike, ahol a szinkront sem érzem rosszabbnak, mint az eredetit, sőt például Matt Dillon magyarul talán még jobb benne, mint eredeti hangján (ami nagy ritkaság). Mondjuk a fordítók nem végeztek túl jó munkát, ami helyenként teljesen értelmetlen mondatokat eredményezett. De ez valószínűleg csak annak tűnik fel, aki látta angolul is. Nem váltja meg a film a világot, egy könnyű, nyilván valóságtól elrugaszkodott jeleneteket tartalmazó, szórakoztatásra kitalált produkció, hogy az ember kikapcsolja picit az agyát egy hosszú nap után. Nagyon bírom a rendőrségi kihallgatásos jelenetet, a 7 perces videókazettát, a főnök rokonánál való költöztetést, a pszichológust, a kutyás jeleneteket (mindkettőt), stb-stb...
8/10
lowercarb 2023 jan. 16. - 23:30:34 8/10
Egy film abból az időből, amikor még lehetett viccelni :) Most láttam először, és könnyesre röhögtem magam néhány jeleneten :D
1/10
DUNAWÖLD 2021 aug. 16. - 23:34:54 1/10
Elképesztő, milyen belterjes külsejű alakokat futtat havilud.
Ben Stiller egy genetikai iskolapélda.
Amerikai pitêbe valø töltelék emberke.
1/10
DUNAWÖLD 2021 aug. 16. - 23:32:52 1/10
Egy hajtincsre épülő beteg komédia. Szellemi moslék.
genius.scholes18 2020 szept. 15. - 21:56:36 Előzmény buncow
Ítélkezés nélkül nem megy? Vitázhatsz a véleményemmel, de akkor kérlek érvelj. Tudom, neked ez egy érv, hogy a személyemben keresed a hibát, mert hát ilyen mennyei humor, mint, hogy gecit ken valaki a hajára, kinek ne tetszene, szemben a Modern család dekadens nyugatot közvetítő jelenlétével. Szóval csak itt lehet a probléma, megkeseredett vagyok (egyébként nem, de lehet egy komment alapján jobban meg tudod ítélni, mint saját magam vagy a környezetem). Szerintem aki meg nem fogja fel, hogy mennyire zseniális, kifinomult, intelligens, fanyar, kritikus humor és attitűd van a Modern családban, gazdag érzelemvilágú, gondolatiságú történeti ívekkel, annak irreleváns a vélemény, a kérdések nagy részében valószínűleg, de művészeti kérdésekben mindenképp, mert elég híján lehet, az annak megértéséhez szükséges intelligencia típusoknak, vagy élettapasztalatoknak.
10/10
buncow 2020 aug. 24. - 20:45:12 10/10 Előzmény Ford Mustang
Azért de, alapfilm, ennél talán csak az Airplane! van közelebb hozzá, meg 1-2. De míg az Airplane! egy késő hetvenes, nyolcvanas évek hangulatát adja vissza nagyon jól, addig ez ízigvérig 90-es évek. Ami ennek a filmnek nagy érdeme, az a rengeteg jól eltalált, egyedi karakter, és szinte mindegyikre megtalálták a megfelelő színészt.
10/10
buncow 2020 aug. 24. - 20:40:46 10/10 Előzmény genius.scholes18
Nagyon szomorú ember lehetsz. A Blöffel még kiegyezek, de akinek a Modern család a mérce, annak a hozzászólása egy ilyen klasszikusnál irreleváns.
Összes hozzászólás