Magyar pornósztár közreműködésével tér vissza Kevin Spacey – Trailer!
A főszereplő pedig a zs-filmek specialistája, Eric Roberts.
A főszereplő pedig a zs-filmek specialistája, Eric Roberts.
A jó hír, hogy a nyugdíj előtt még jó pár projektre igent mondott a színész.
A TV2 egy hét alatt ledarálja a jókora támogatásból készült S.E.R.E.G.-et, ráadásul késői időpontban, pedig teljesen vállalható darabról van szó.
A Holnap meghalok több évvel vetette vissza magyar zsánerfilmet a fejlődésben.
Az első Venom film még nagyon vicces volt, a második rész azonban félrement, de a lezárás részünkről teljesen rendben van, még úgy is, hogy a Venom - Az utolsó menet teli van marhasággal.
Till Attila új filmje, az És mi van Tomival? megmutatja, milyen az, amikor már gyógyult vagy, de folyamatosan a szakadék szélén táncolsz, ahová pont a barátaid ránthatnak magukkal.
A színésznő szerint gyakran érik támadások a fiatal és feltörekvő tehetségeket.
Van köztük meditatív és csavaros sci-fi, illetve konteós akciófilm és horror is.
Jude Law visszamenne az időben, ha tehetné.
Tíz év után tér vissza a színésznő egy akciókomédiával.
2025 áprilisában érkezik az ígéretesnek tűnő kémthriller.
DJ Jauri és Berényi Dorina szerelme nem állta ki az idő próbáját.
Kiderült, mikor csapnak össze magyar idő szerint.
Nem érti, hogy miért engedte elmenni a szerelmét.
A Landman (Az olajügynök) című sorozatban a Tapló télapóhoz hasonlóan mogorva és trágár intézőt játszik.
Most már szinte minden fővárosi moziban 3000 forint felett jár a jegyek ára.
A mandalóri és Grogu eddigi legizgalmasabb kalandjukra indulnak. A gonosz Birodalom már a múlté, haduraik pedig szétszéledtek a galaxisban. A szárnyait bontogató Új Köztársaság mindent megtesz azért, hogy megvédje mindazt, amiért a lázadók küzdöttek, s felbérelik a legendás mandalóri fejvadászt, Din Djarint és ifjú tanítványát, Grogut.
Párizs, 1835. A francia főváros legnagyobb sztárja a neves zeneszerző, Frédéric Chopin. Ő az elsőszámú beszédtéma, a partik, és az éjszakai élet királya, aki minden tekintetet magára vonz. Komponál, koncertezik, tanít, fürdik a sikerben – de ő már tudja, hogy napjai meg vannak számlálva, mert tüdeje vérezni kezd. A zeneszerzés válik egyetlen életcéljává, és egyre fogyó ideje a zene forradalmasítására sürgeti.
„Miért nem bírom elengedni a kontrollt, és nem merek spontán élni?” Kiki kérdése beindítja a játékot. Szerepeket és mondatokat oszt társainak a pszichodrámacsoportban, akikkel eljátszhatja az életéből vett jeleneteket. A csoport elfogadó melegében, a drámavezetők inspirált vezetésével újra átélheti azokat, ezúttal teljes szívvel. A Kiki történetéből kibomló tragédia egy a kelet-közép-európai hétköznapi tragédiák közül. Xantus János utolsó filmje egészen közelről ábrázolja a pszichodrámacsoport és a terápiás folyamat működését, amely ritkán látható filmen.
A Rubicon legújabb történelmi dokumentumfilmje, a MOHÁCS – VILÁGOK HARCA a mohácsi csata 500. évfordulója alkalmából készült, és új kutatási eredményekre támaszkodva, nemzetközi történészek bevonásával mutatja be a magyar történelem egyik legmeghatározóbb ütközetét. A film magyar, török és olasz szakértők megszólalásaival tárja fel a csatához vezető eseményeket és annak következményeit, miközben a megszokott narratívákon túlmutató értelmezéseket is bemutat. A történelmi elemzéseket színészi rekonstrukciók és látványos, modern 3D csatajelenetek teszik átélhetővé.
A Nem én vagyok egy Magyarországon élő kínai család belső konfliktusát mutatja be a Ganz-telep zárt, és furcsán mitikus közösségében. A történet középpontjában két testvér áll: Shanshan (23), tehetséges zongorista és Lang (21), az örök lázadó, akik egyszerre próbálnak kitörni a kínai kisebbség elszigeteltségéből és hagyománytisztelő apjuk, Song (53) szorító családi kötelékéből. Az eseményeket egy elrontott sámáni áldás indítja el, ami miatt Lang bizarr halála után lelke nővére testébe költözik. Gyorsan rá kell jönniük, hogy a testet csak egyikőjük tudja egyszerre irányítani, a másikuk tehetetlen szemlélőjévé válik az eseményeknek. Hamar kialakul köztük a versengés, hogy miképp tudják a másikat a háttérbe szorítani. Harcuk a szellemvilágban zajlik, ami apjuk raktárának formájában, gyerekkori traumáik helyszíneként jelenik meg. A két testvér közötti küzdelem egyre inkább elfajul, a bosszú bosszút szül, így gyorsan rájönnek, hogy ez a furcsa állapot hosszú távon fenntarthatatlan. Egyiküknek mennie kell.
Az óceán mélyén megbúvó titokzatos szigeten, a világtól elzárva él a tengeri kígyók közössége. A szigetet Ludovic bácsi, egy félig tengeri szörny, félig sárkány varázslatos füstje védi. Ebben a közösségben él Rufus, egy fiatal tengeri kígyó, aki nem találja a helyét és kilóg kortársai közül, mivel nem tud úszni. Amikor azonban bekövetkezik a baj, és Ludovic bácsi elveszíti a szigetet védelmező erejét, Rufusra hárul a feladat, hogy megmentse a családját. De vajon képes lesz-e legyőzni legmélyebb félelmét?
Egy fiatal pár borzalmas baleset szemtanúja lesz az autópályán, és hamarosan ráébrednek, hogy nem csak ők távoztak a helyszínről, hanem egy démoni jelenés is - aminek Utazó a neve, és ami nem áll le, amíg az életre szóló utazásukat rémálommá nem változtatva el nem kapja mindkettejüket…
Áprilisban 32. alkalommal vár a Lengyel Filmtavasz!Márai Sándor és Andrzej Wajda találkozása: áprilisban 32. alkalommal vár a Lengyel Filmtavasz. 2026. április 23. és 29. között a budapesti Toldi mozi ad otthont a budapesti Lengyel Intézet szervezésében a Lengyel Filmtavasznak.
A 36. MEDIAWAVE Nemzetközi Film és Zenei Együttlét 2026. április 30. és május 3. között ismét a Balaton partján, a Szigliget Várudvarban várja a közönséget.
2026-ban is visszatér a Friss Hús Budapest Nemzetközi Rövidfilmfesztivál! További részletek