Bánóczki Tibor és Szabó Sarolta első mozifilmje egy ambiciózus sci-fi animáció, mely egy olyan jövőben játszódik, ahol a Föld növény- és állatvilágának teljes pusztulása után a tudósok egy hihetetlenül tápláló, ám emberi húsból táplálkozó növényt kísérleteznek ki.
Bemutató dátuma: 2023. március 30.
Forgalmazó: Fórum Hungary
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Hozzászólások
10/10
offtopic
Anonnim
2024 aug. 23. - 16:30:59
10/10
Az élet nyomában és a Kamera által homályosan hungarizált (Kicsit sárgább, kicsit savanyúbb, de a mienk. 😁) verzióban.
Különös: Szamosi Zsófiát és Keresztes Tamást, mint animált színészeket, nevesítve a szereplők között jeleníti meg a fenti lista; de a legalább olyan meghatározó szerepű, s mi több, mindkettőjüknél karakteresebb Hegedűs D. Géza neve (és rajta kívül is több, e filmben szereplő színész neve*) nincs rajta a szereplők e listáján. (?)
Sőt, miközben Szamosi Zsófia és Keresztes Tamás saját port-os felületén is fent van ez az egyedülállóan lenyűgöző hangulatú, egészen különleges élményt nyújtóan elgondolkodtató, disztópikusan remeklő alkotás, Hegedűs D. Géza (és a többiek*) port-os felületén nincs a filmes szerepei(k) között. (?)
Sajnos számomra ez így ebben a formában teljesen nézhetetlen.
Elfogadom, hogy mások művészetnek kezelik, azt, hogy látványilag olyan, mint egy nagyon szar PC –n futatott komoly hardverigényű játék high –ra vagy ultra –ra véve, de engem ez kimondottan idegesített:
Az összevissza ugráló textúrák, a hiányzó képkockák miatti hiányos mozgások, amik miatt a beszédek is olyanok, mint a világ legrosszabb szinkronja, egyáltalán nem igazodnak a karakterek szájmozgásához.
Engem ezek annyira zavartak, hogy fél óra után kikapcsoltam, aztán mivel nagyon érdekelt adtam neki még egy esélyt és ott eljutottam 40 percig, de azzal végképp elég volt.
Lehet, hogy ezután a 40 perc után a történet jobb lesz, mint, amennyit én láttam belőle, de ezidő alatt borzalmasan lassú, vontatott, unalmas volt ez a része is.
Meglepően jó alkotásnak vélem, de csak annak javaslom, aki nem CGI-dirr-durr mozit vár.
Igaz, a történet alapján sok, eddig látott film bevillant számomra (Felhőatlasz, Kiéhezettek, Útvesztő, stb.). A képi világ rendben van, bár pár megvalósítás néha inkább jelképes (autók-utcák).
Ami igazán sokat nyomott a latban, az a magyar vonatkozás. A miskolci pályaudvar, a lakótelep, és a halott Buda igazán lesújtó volt. Mint sok disztópia esetén: a felszínen az élet pezseg, de a háttérben az egész átvált nyomasztó érzelemmentességbe (ahogy már a túlélésről és a tömegekről van szó).
Az alap kérdés, hogy megmenthető-e az emberiség és mindaz, amit létrehozott?
Egyáltalán meg kell-e menteni?
Számomra kiszámítható volt a történet vége, ahogy közeledett, egyre inkább beigazolódott a feltevésem.
"Az élet él és élni akar" (Ady Endre: Intés az őrzőkhöz)
Az, hogy én nem szeretem a disztópikus sci-fit, az én bajom, ettől még a történet kreatív. A technika, amivel készülhetett, tág lehetőségeket nyit a kisebb büdzsével dolgozó magyar filmiparnak, és nagyon nem értek egyet a kettővel előttem szólóval, aki személyek ábrázolását kritizálja. Néhány vonallal olyan tökéletesen cizellálja a karaktereket, hogy akkor is felismertem volna melyik színészről mintázták, ha nem segített volna a szinkronhang.
Vegyes érzelmek. Szinte végig déjá vu érzés, hogy ezt már láttam valahol. Kicsit zavaró, hogy a szereplők kezdetlegesen rajzoltak, mozgásuk is darabos a tökéletes környezeti háttér mellett, bár, ha a film végét nézem, ez valószínűleg szándékos: az emberek ideje lejárt, az evolúció pedig nem kegyelmez. Igazán érdekesnek az ujjlenyomatos leveleket találtam, ami nálam valahogy eléggé eszenciális keretbe foglalja a teljes filmet anélkül, hogy elmozdulna valami vegán baromság felé. Igazából 7,5, de 8-at adni rá mégsem tudok.
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások