A tenger szívében

Heart of the Sea
12 éven aluliak számára a megtekintése nagykorú felügyelete mellett ajánlott amerikai kalandfilm, 122 perc, 2015

Értékelés:

203 szavazatból
Szerinted?
Vetítések:
10:45, szombat (június 01.)
AMC
A természet visszavág. Egy feldühödött, óriási ámbráscet a Csendes óceán déli részén rátámad az Essex nevű amerikai bálnavadászhajóra, és a 238 tonnás vitorlás elsüllyed. A húsztagú legénység három csónakban vág neki a végtelen víznek. Félnek, hogy az útjukba eső szigeteken kannibálokkal találkoznak, ezért a Dél-Amerikai partot veszik célba. 3000 mérföldnyi út áll előttük.
Bemutató dátuma: 2015. december 10. Forgalmazó: InterCom

Stáblista

Hozzászólások

Szerinted?
Zahire okt. 06. 18:00:38 Előzmény sexykex
Egyről beszélünk. Pont !
6/10
offtopic
sexykex okt. 04. 19:48:53 6/10 Előzmény Zahire
A magam részéről szeretnék pontot tenni az ügy végére, ezért próbáltam újfent tájékozódni (idézetek a bestofcafe.hu-ról):
„A leghíresebb, valóban létező fehér bálna Mocha Dick, egy nagy ámbráscet volt, amely a 19. század elején élt a Csendes-óceánban a Chile közelében fekvő Mocha-sziget környékén. A bálnáról Jeremiah N. Reynolds tett jelentést 1839-ben a The Knickerbocker nevű New York-i lapban. A hatalmas ámbráscet képes lehetett akár kisebb hajók elpusztítására is. Az albino bálna inspirációként szolgált Herman Melville 1851-es regényéhez, a Moby-Dick-hez.”
„Az akár 45 tonnás ámbráscetek mindössze méretüknél fogva is kockázatot jelenthetnek a kisebb hajók utasaira, de mindez persze önmagában még korántsem jelenti, hogy kifejezetten hajókat rombolnának.
A massachusetts-i bálnavadászati múzeum négy híresebb esetet is ismer, amelyekben az ámbráscetek hajókra támadtak. Mind a négy eset 1820 és 1902 között történt, a legénységek pedig arról számoltak be, hogy a bálnák a fejükkel támadták a hajókat egészen addig, amíg azok egészen összeroncsolódtak. Egyes beszámolókban egyenesen "bosszúszomjasnak" írják le a hajókra támadó bálnákat.”
A mult-kor.hu alapján: A legismertebb az Essex amerikai bálnavadászhajó tragédiája, amelyiket 1820-ban támadta meg és süllyesztette el egy ámbráscet. Az akkor 29 éves kapitány (akiről a regény főszereplőjét, Ahab kapitányt mintázták) gyötrelmes három hónapi hányódás végén, egy csónakban élte túl az incidenst.

„Egy 2016 áprilisában publikált tanulmányban a témában végzett számítógépes szimuláció eredményeit mutatták be.” Ez szerint: „nem elképzelhetetlen, hogy egy bálna a fejével rongáljon egy hajót, gyakorinak persze a lehető legkevésbé sem mondható.” „A bálnáknál csupán egyszer jegyeztek fel bizonyítottan olyan esetet, hogy egy példány kifejezetten támadott volna valamit a fejével.”
Zahire okt. 02. 22:49:45 Előzmény sexykex
Valószínűleg több "előképe" is van a regénynek, mert az első 1851.eleji kiadást már megelőzte egy hasonló cetről írott regény, Jeremiah N.Reynolds 1839.évi Mocha Dick című munkája.Na most, ha két bálna ennyire hasonló módon viselkedett , vagy egy bálna mindkét őt elejteni kívánó hajót megsemmisítette, úgy ahogy a túlélők elmesélték, azért megerősítik - szerintem- , hogy a bosszúálló állatban csak van valami igazság.
Mizee 2023 nov. 28. - 13:31:17 Előzmény sexykex
Azért ne bízd el magad.
6/10
offtopic
sexykex 2023 nov. 26. - 23:55:48 6/10 Előzmény Mizee
Megnyugtatlak, bizonyos fokú azért van. A mértékét nálam is, mint bárki másnál nehéz lenne meghatározni. Én azt mondanám, hogy amennyivel magasabb az IQ-m az átlagosnál, körülbelül annyival alacsonyabb az EQ-m az átlagosnál. Nem hiszem, hogy erre büszkének kéne lennem, de – a mai eszemmel – nagyon szomorú lennék, ha pont fordítva lenne.
Mizee 2023 nov. 26. - 18:23:10 Előzmény sexykex
A hozzaszólásaid alapján nem csodálkozom, hogy neked bíza' nem tetszett a Moby Dick. Remekül megírt könyv, még gyerekként olvastam és igazán lebilincselő olvasmány. De ehhez a könyvhöz kell, bizonyos fokú erzelmi intelligencia.
10/10
operette 2019 dec. 16. - 13:13:30 10/10
"a Csendes óceán déli részén rátámad"

Talán épp ezért, a filmben be is mondja a narrátor, hogy "Dél-Atlanti óceán..."
6/10
sexykex 2019 júl. 26. - 17:22:42 6/10 Előzmény Querelle82
Ha jól tudom Pollard az Essex kapitánya 1852. júliusában találkozott a 32 éves íróval, Herman Melville-lel. „Így a hajóskapitány és legénységének küzdelme, a végzetes bálnatámadás érdekfeszítő története is inspirálta az amerikai író Moby Dick című regényének egyes részleteit.”
Tehát hiába olvastam volna el a könyvet! Egyrészt azért, mert csak egy regény – fantáziaszülemény még akkor is, ha igaz történet alapján íródott – másrészt a filmmel együtt azonos tőről fakadnak. A fogas cetek szuperintelligenciáját manapság jó néhány kutató megkérdőjelezi és inkább a medve, vagy a kutya értelmi színvonalához hasonlítja. Ez persze nem jelenti azt, hogy egy óriás ámbráscet ne pusztíthatta volna el az Essexet 1820 novemberében, de annyira okos és annyira bosszúálló talán mégsem volt, mint amennyire azt a filmben bemutatták. 90 napig hánykolódtak ezt követően az óceánon, végül nyolcan túlélték a hajótörést. Az ő elbeszélésük alapján végül megnyugodhattam: volt vizük és megsütötték az elhunytakat.
Querelle82 2019 júl. 23. - 20:29:54 Előzmény sexykex
Pedig el kellett volna, akkor nem lennél meglepve a bálna/cet emberi természetén.
6/10
sexykex 2019 jún. 27. - 17:21:16 6/10
Egy picit hihetetlennek érzem a sztorit, mert nem láttam a 3 hónapra elegendő ivóvizet. Ráadásul a bálnának nagyon emberi, bosszúálló természete volt. A Moby Dicket valamiért nem olvastam el annak idején – vagy elolvastam, de nem tetszett. Ez a film viszont 50 évvel ezelőtt biztosan tetszett volna. Ma már egy kis emberhús evés nem borzaszt el. Inkább csak a tény, hogy nincs jól átsütve és befűszerezve.
Összes hozzászólás