Az elnök emberei

All the President's Men
12 éven aluliak számára a megtekintése nagykorú felügyelete mellett ajánlott amerikai filmdráma, 138 perc, 1976

Értékelés:

68 szavazatból
Szerinted?

Értékelés:

68 szavazatból
Szerinted?
Az 1972-es választások befutójában Bob Woodward és Carl Bernstein, a Washington Post újságírói szabad kezet kapnak szerkesztőjüktől, hogy felfedjék a Watergate botrány részleteit, és "kinyomozzák" Nixon elnök leköszönésének valódi okát. Meglepetésükre az ügy védelmén már több sztárügyvéd is dolgozik és az a tény, hogy a republikánus pénzalap kezelői nevét és címét találják meg a vádlottal kapcsolatban tovább növeli gyanújukat.

Stáblista

Szereplők

Bob Woodward
Carl Bernstein
Harry M. Rosenfeld
Judy Hoback
Ben Bradlee
Debbie Sloan
Martin Dardis
Paul Leeper őrmester

Alkotók

Díjak és jelölések

  • Oscar-díj

    1977
    Legjobb hang
  • Oscar-díj

    1977
    Legjobb látványtervezés: George Jenkins
  • Oscar-díj

    1977
    Legjobb forgatókönyv: William Goldman

Hozzászólások

Szerinted?
Patreides 2023 okt. 07. - 15:22:32
"Az 1972-es választások befutójában Bob Woodward és Carl Bernstein – előbbit Robert Redford, az utóbbit Dustin Hoffman játssza -, a Washington Post újságírói szabad kezet kapnak szerkesztőjüktől, hogy felfedjék a Watergate botrány részleteit, és kinyomozzák Nixon elnök leköszönésének valódi okát." - Itt kissé keverik az okot és az okozatot, meg az időrendet. Amikor elkezdenek nyomozni, nyilván még senki nem tudhatja, hogy az ügy miatt Nixon 1974 augusztusában lemondani kényszerül majd.
6/10
agathasirmio 2018 szept. 17. - 14:53:34 6/10
Emblematikus film, emblematikus sztori, elég komoly staff, ilyen szempontból mindenképpen megnézendő.

...ugyanakkor: Sok év utána újranézve rájöttem, hogy nem én voltam túl gyerek a filmhez, hanem maga a film nem jó. Végigrohannak a sztorin, dobálják be a neveket, megjelenik Woodward, Ben Bradlee, stb., szóval a nagy nevek. Nyilván amerikaiként ezek mind ismertek és érdekes adalék az, hogy adott információmorzsát hogyan sikerült valahonnan kicsikarni.
De magyarként csak állsz az információtengerben és nem érted, hogy honnan indulunk, hová megyünk, ki ez a sok ember. Örülsz Redfordnak és Hoffmannak, de az egész nem áll össze. A film eleje és pláne a vége olyan, mintha csak elvágták volna az egészet.

William Goldman Oscarja a film forgatókönyvéért nevetséges. Fenntartja a figyelmet a film, de képtelen felfesteni a teljes képet, kiemelni a lényeget. Ha a sztori érdekel ÉS utánaolvastál a részleteknek, akkor megnézhető a film, de szerintem azóta készültek már ennél sokkal jobb alkotások amerikai politikáról és remélem, hogy majd ezt is újra feldolgozzák még.
ma.il 2015 febr. 10. - 20:21:03
eh, ez már egy 3. szinkron :(
5/10
beveri Hills 2014 jan. 04. - 00:22:31 5/10
Kivettem a DVD gyûjteményembõl tegnap este és elkezdtem nézni. Ott aludtam el rajta, amikor a Börnsztín bemegy a nõkhöz és cigit lejmol magának... vajon lemaradtam aztán valami fontosról? Kb. 20 évvel ezelõtt is próbáltam már végignézni egyszer, de akkor sem sikerült, pedig amúgy imádom R. Redfordot... A Keselyû három napját többször is láttam, kb. ugyanaz az évjárat lehet a két film.

Politológiát hallgatóknak gondolom kötelezõ darab. Mai szemmel hihetetlennek tûnik, hogy a WP abban az idõben még elnököket volt képes megbuktatni, bár amennyit láttam belõle, abból azt szûrtem le, hogy Pakula és Redford igyekszik érzékelteti, hogy az események igazi mozgatói már abban az idõben is rejtve maradtak. További nagy kérdés, hogy vajon tényleg Nixon rendelte-e meg az egészet, vagy csak beugratták a buliba.
6/10
Raul75 2013 aug. 01. - 09:24:27 6/10
"Én sem ismerek sok lapot de talán a hvg és a 168 óra tartozik a legkiegyensúlyozottabb lapokhoz"

azért ez egy kicsit durva...
McL Team 2013 ápr. 09. - 21:07:11
érdekes hogy a fórumokon mindenki ilyen arogáns :D
zuzmi 2011 dec. 04. - 19:23:04
Hát nem tudom. Manapság egy ilyen ügy nem tudna ilyen jelentõs következményeket gerjeszteni. Talán hozzászoktunk a korrupcióhoz és a gátlástalan politikai eszközökhöz? Mindenesetre nagyon érdemes megnézni, márcsak a történelmi vonatkozásai miatt is. Azt olvastam, rendkívül hûen követi a valós eseményeket. Ráadásul azóta már kiderült Mély Torok valódi kiléte.
Viszont az nagyon érdekelne - hátha erre jár egy médiatörténetben jártasabb -, komolyan ezek voltak az eszközök a 70-es években?
*** SPOILER ***
Mármint hogy felhív valakit a Fehér Házban, bemutatkozik, és rákérdez kerek-perec a kényes pontokra, majd a választ megírja a másnapi újságban? Nekem néha döbbenetesen naivnak és egyszerûnek tûntek az újságírók. Semmi ravaszság, csel, azonnal felfedik kártyáikat mindenkinek, és a telefonálási stílus döbbenetes. Mindenki szóba áll velük és azonnal bizalmas információkat adnak ki telefnonon ismeretlen újságíróknak. Ez ment így valaha?
9/10
sixeol 2011 máj. 09. - 08:53:55 9/10
Érdekes és izgalmas film. Egyszer kétszer meg lehet nézni.
10/10
tyrichie 2011 márc. 19. - 16:58:52 10/10
Igazán remek politikai film, durva ami ott történt.
8/10
Sadenal 2010 okt. 23. - 10:42:30 8/10
Nos hát igen meglepõ, hogy senki sem írt véleményt a filmhez. Talán az egyik legdurvább amerikai összeesküvést tudhatjuk meg (amennyiben ez fedi a valóságot), amiben gyakorlatilag benne volt minden elit és felsõbb hatalom (beleértve az elnököt).....Nagyon durva..kicsit hosszú de a végeredmény meglett a végére. Akit érdekelnek az ilyen politikai összeesküvések, az nézze meg...

Ezután valószínûleg a Frost-Nixon c. filmet lenne ajánlott megnézni mivel az már azt mutatja be, hogy vajon Nixonnak mennyi köze volt hozzá....

8/10
Összes hozzászólás