Sztálin már az 1940-es évek elején felismerte az atombombában rejlő lehetőségeket, és útjára indította a szovjet atombomba-programot, melynek vezetője a fizikus Igor Vasziljevics Kurcsatov (1903-1960) lett. Évekig tartó kutatás és kísérletezés után 1949-ben már a Szovjetunió is rendelkezett atombombával. A Kurcsatov polgártárs potré és tabló is: nemcsak a szovjet atombomba atyjának életútját mutatja be, de újabb adalélokkal szolgál a sztálini korszak természetrajzához is.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Hozzászólások
Rahar
2014 febr. 10. - 10:28:24
Némi nemû betekintést enged a korabeli viszonyokba. Van benne néhány apró kis dolog, melyet nem gondoltam volna. Néztem dokumentumfilmet a Manhattan tervrõl, hatalmas titoktartás övezte. Ehhez képest a szovjetek mégis képesek voltak nagyon sok hasznos információt megszerezni, persze a Manhattan terves dokumentumfilmben a sikeres lopást nem közölték. Csak az nem tetszik az alkotásban, hogy szobatörténészek milyen véleményeket formálnak az adott személy jellemérõl, néhol ellentétes, de legalábbis különbözõ. Valamint szerintem néhány dologból azért én túlzásnak érzem, hogy egyértelmû következtetéseket lehetne levonni a tudós személyére vonatkozóan, fõleg nem egy képzett pszichológus, hanem egy, illetve több történész részérõl.
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások