Az aktuális rész ismertetője: Nagy gondban vannak a Vak Bottyán csapat szurkolói és a csapat vezetése. Falujuk sportpályája olyan gidres-gödrös, hogy már a harmadik meccs fejeződik be, mielőtt elkezdődne, ugyanis a bíró nem engedi a játékot. Nagy szerencséjükre a faluba téved Józsi és az úthenger, így esélyük van, hogy Józsi segítségével rendbe hozzák a pályát. A probléma csak az, hogy míg a pályajavítást intézik, a csapat két sztárja, a "Lajosok" úgy berúgnak egy helybéli lakodalomban, hogy nem tudnak játszani. Így megint Józsira vár a feladat, hogy megmentse a falu becsületét.
A műsor ismertetése:
Nyírmadocsa, valamikor a hetvenes években. A kis nyírségi falu mindennapjait általában semmi különös esemény nem zavarja meg, ám egy nap János a kútba esik, megnyitják a tekepályát és Pestről megérkezik a szerkesztő úr is, az utolsó analfabéta megtalálásának reményében.
De hogy kicsoda János? És hogy milyen megoldást is eszelnek ki megmentésére a falusiak? Vagy hogy ki az utolsó analfabéta, és egyáltalán mit is akar tőle a szerkesztő úr? Kérdéseinkre a válaszok legalább annyira abszurdak, mint a hetvenes években forgatott magyar sorozat, melyben Józsi, a nagy dumás, egykori tengerész-dokkmunkás-istállófiú stb. elindul úthengert szerezni kicsiny falujának, hogy végre legyen igazi út Nyírmadocsán.
Ám a korántsem komoly történet csak akkor kezdődik igazán, amikor Józsi megszerzi a csodagépet, és kalandos útra vállalkozva keresztülrobog vele az országon az ő kis rezedaszagú faluja felé.
Hozzászólások