Hangok a konyhából, mindennapi reggelinket ma is elkészítjük. De miért is keltünk ma fel azon kívül, hogy reggelizni (is) muszáj?
Sziszüphosz alakját a görög mitológiából ismerhetjük: Sziszüphosz szembeszegült az istenekkel, ezért azok büntetésből soha véget nem érő értelmetlen munkára ítélték. Azt a büntetést kapta, hogy egy súlyos követ görgessen fel a hegy tetejére, ám mielőtt a csúcsra ért volna, a kő mindig visszagurult, így újra és újra neki kellett veselkednie a feladatnak.
A mitológiai történet az előadás alkotói számára a gondolatok és inspiráció végtelen forrásául szolgál, céljuk azonban nem a történet eljátszása. A történetet kiindulási pontként használták, hogy mélyre ássanak és feltárják saját személyes mítoszukat, valamint kísérletet tegyenek a mítosz által felvetett kérdések megválaszolására.
Az előadás az Artus Kortárs Művészeti Stúdiónak otthont adó hatalmas gyárépület tereiben elevenedik meg, ami a térinstallációkkal veszi kezdetét. Nejlon fóliák, homok és camera obscura jeleníti meg Szüsziphosz mítoszát a fizikális síkon, majd az ezt követő táncelőadás egy másik helységben folytatódik. A zenei kíséret, amit a színpadon élőben szólaltatnak meg, a preparált zongora természetes hangjainak és annak digitálisan áttranszformált variációinak az egyidejű kompozíciója.
A(z) Artus előadása
Hozzászólások