Bár tetőtől talpig úriember volt, Sir Roger szeretett törülkőzőket csórni, sőt, egyszer egy Oscar-díjat is hazavitt, igaz, az egy más történet a hétszeres James Bond esetében, aki keményebb volt, mint gondolnánk.
1. Sir Roger Moore London Stockwell nevű negyedében született, 1927. október 14-én, és eredetileg festő akart lenni, és a modellkedéssel is kacérkodott, de miután letöltötte kötelező katonai szolgálatát – alhadnagyi rangban - , teljesen véletlen egy filmforgatásra keveredett. Egy barátja hívta el statisztának, és beleszeretett a dologba. Több szöveg nélküli kis szerep következett, majd
az MGM felfigyelt a jóképű angol srácra, és szerződést ajánlottak neki.
Hollywoodba költözött, csinált is pár filmet – mind besültek. Kénytelen volt visszakullogni Angliába – ahol aztán a tévésorozatok hozták meg a sikert, nevezetesen Az Angyal (1962), majd a Minden lében két kanál (1971).
2. Karrierje korai szakaszában Roger, aki akkor még nem volt annyira eleresztve – vagy csak törölközőfétise volt - törölközőket gyűjtött a szállodákból, ahol megszállt. Akkor volt kénytelen felhagyni ezzel a szokásával, amikor egy brit újság előállt a sztorival, ezzel a címmel: "Roger Moore, a törölközőtolvaj". Jóval később a Graham Norton Show-ban elárulta, hogy a kollekció még mindig megvan a svájci otthonában.
3. Saját bevallása szerint a Lélekszakadt hajsza (1970) című pszichothriller volt a kedvenc filmje – azon ritka munkái egyike, amiben bajuszt viselhetett, ami remekül állt neki, és kettős szerepet kellett benne eljátszania. Talán véletlen volt, talán nem – már korábban is megkeresték a 007-es szerepével -, de a karakter egy ponton ezt mondja: „A kémkedés nem olyan, mint James Bond Őfelsége titkosszolgálatában."
4. Roger Moore már 45 éves volt, amikor 007-esként debütált a James Bond: Élni és halni hagyniban (1973), így ő lett a legidősebb színész, aki az ikonikus karaktert alakította. A legfiatalabb George Lazenby volt, aki 29 éves volt az Őfelsége titkosszolgálatában (1969) főszerepében.
5. A producerek kifejezetten törekedtek arra, hogy Roger Moore Bondja jelentős mértékben különbözzön Sean Conneryétől. Ebben a filmben Bond soha nem rendel vodka martinit, hanem bourbon whiskyt iszik, "tisztán", jég nélkül. A küldetés eligazítása a lakásában történik, nem az irodában, és ez a Bond soha nem hord kalapot, cigarettázás helyett szivart szív. Moore-t kifejezetten kérték, hogy ne húzza fel a szemöldökét, ha nem muszáj, mivel ez korábbi sikeres karaktere, Simon Templar védjegye volt Az Angyalban (1962). Egyébként mind Connery, mind Moore ún. pepit hordott, vagyis takargatták kopaszodó fejbúbjukat.
6. Meglepő, de Roger Moore nem az Élni és halni hagyniban játszotta el először James Bondot. A Mainly Millicent című rövid életű szkeccs-vígjátéksorozat 1964. július 17-i epizódjában parodizálta ugyanis a 007-est. A szkeccsben James Bond nyaralás közben találkozik Sonia Sekovával (Millicent Martin) az orosz kémmel, aki történetesen szintén szabadságon van.
7. A 007-es filmekre kötött szerződése korlátlan mennyiségű Montecristo szivart biztosított Moore számára a forgatás során, ami jól jött neki, mert a cigarettáról már leszokott. Az elfogyasztott szivarok értéke filmenként több ezer fontra rúgott. A színész akkor szokott le a szivarozásról, miután 65 évesen nagy műtéten esett át prosztatarák miatt.
8. Az összes olyan jelenetet mind a hét Bond-filmben, amelyben a 007-est futni látjuk, testdublőrök játszanak, mivel
a színész úgy érezte, idétlenül néz ki, ahogy fut.
Mivel katonai múltja ellenére is irtózott a lőfegyverektől, a legtöbb ilyen jelenetben szintén testdublőr helyettesítette.
9. Bár a kritikusok gyakran vádolták azzal, hogy nem néz ki elég keménynek ahhoz, hogy eljátssza a szuperkém James Bondot, a Kiálts az ördögre (1976) című kalandfilm forgatása közben elverte a legendás amerikai keményfiút, Lee Marvint, miután összeszólalkoztak valamin. Marvin így emlékezett vissza: "A fickó gránitból van. Nagy hiba alábecsülni." Bár Marvin jóval idősebbnek tűnt Moore-nál, csak 4 év korkülönbség volt köztük.
10. Bár mindig udvarias és visszafogott volt, egy interjúban A kalandort (1996) nevezte meg annak a filmnek,
amit a leginkább utált forgatni.
Ugyanis folyamatos konfliktusai voltak a főszereplő Jean-Claude Van Damme-mal - nem mellesleg JCVD volt a film rendezője is - és Moshe Diamant producerrel, akit külön rühellt. Nem ő volt az egyetlen, a stáb többször is felmondással fenyegetőzött, pedig szép helyen dolgoztak, a Phi Phi szigeteken Thaiföldön, pontosan ott, ahol Moore a James Bond: Az aranypisztolyos férfi (1974) zárójeleneteit forgatta.
11. Volt egy Oscar-díja, de aztán vissza kellett adnia. Ugyanis Moore-nak kellett volna átadnia a legjobb színész Oscar-díját a 45. Oscar-díjátadón 1973-ban. Csakhogy a díj nyertese, Marlon Brando visszautasította a díjat, és mint köztudott, egy Sacheen Littlefeather fiatal indián lány érkezett helyette, hogy felolvasson egy tiltakozólevelet – és ő sem volt hajlandó átvenni Moore-tól a szobrot. A nagy kavarodásban aztán valahogy a színésznél maradt a díj, amit haza is vitt – igaz, később visszaadta.
12. 1978-ban önkéntes adószáműzetésbe menekült az Egyesült Királyságból, eredetileg Svájcba, de életét három otthona között osztotta meg: egy lakása volt Monte Carlóban, Monacóban; egy faháza Crans-Montanában, Svájcban; és egy otthona Dél-Franciaországban.
Angliába csak napokra tért vissza.
Svájcban hunyt el, tüdő-és májrák okozta komplikációkban 2017. május 23-án.