Téma: 2012

10/10
levike258 2009 dec. 05. - 20:21:03 10/10
(308/828)
Sztem ez egy jó film volt.Efektekben nem volt hiány.Nekem teccett. 10/10
10/10
GörögNecsi 2009 dec. 05. - 19:25:04 10/10
(307/828)
Tiszteletem az uraknak, hölgyeknek! :D
Én még nem láttam a filmet, de már folyamatban van, utána mondani fogok véleményt!
A bemutatója alapján jobb mint a Holnapután!
Roland Emmerrichtõl a Függetlenség napja a kedvencem! Egyébként szerintem a legjobb katasztrófafilm rendezõ õ!
Az meg hogy vannak benne fõszereplõk és túlélik az teljesen normális, egy film az ilyen a valóságban már nem lenne ilyen szerencsénk! Viszont ha úgy vesszük a szemléltetés nagyon élethû és hátborozongató!
A többit legközelebb :)
1/10
trombita 2009 dec. 05. - 18:27:49 1/10 Előzmény RoKKfish
(306/828)
Ezt nagyon jól fogalmaztad meg. Ennyire szirupos, hálivúdi szarságot régen láttam. Azt hittem már kimentek a divatból azok a filmek, ahol 2 másodperccel a robbanás elõtt sikerül leállítani a bombát, de ezek szerint tévedtem. Igaz bombák nem voltak, de ezek a megmenekülések....
Ennek a filmnek minden mozzanata kiszámítható volt. A happy end meg a pelussal jött el. Komolyan, már csak azt vártam, hogy mikor látjuk felbukkanni Gordont Dél-Afrika partjainál, egy amcsi zászlóval a kezében...
2/10
RoKKfish 2009 dec. 05. - 17:05:20 2/10
(305/828)
Ez a film egyszerûen egy szemét.
Nincs sztorija? Kit érdekel, a látvány a fontos.
Idióta, játszhatatlan szerepeket és kínosabbnál kínosabb dialógusokat erõltetnek az egyébként tehetséges színészgárdára? Kit érdekel, a látvány a fontos.
Ja, hogy mondanivalója van? Tényleg. Hú, de nehéz dolgom van, amikor vissza kéne emlékeznem az elmúlt 10-15 évben olyan hollywoodi moslékra, melynek témája a Föld pusztulása, illetve a gyarló emberi méltóság felemelkedése....
De sebaj, nem számít, hogy a fülünkön folyik a szirup, mert a látvány a fontos!
...és a mindenható LÁTVÁNY mindent visz! Fõleg két nézõtípusnál:
1. Nem volt moziban az elmúlt 20 évben.
2. Annyira hülye, hogy még azt sem tudja megjegyezni, látta már az összes effektet, amit ebbe a filmbe is belapátoltak.
Nem tudom, hogy létezik-e a hollywoodi populista filmgyártásnak legalja, de azt hiszem, lesz ez még rosszabb is. Erre a kérdésre válaszoljanak az újsüttetû majaszakértõ popkornzabálók!
9/10
11messi87 2009 dec. 05. - 00:52:09 9/10 Előzmény KrIsTóF92
(304/828)
Baromság.
Ha már meghal a fél Föld, akkor legalább legyen valami mondanivaló, ne az, hogy nem kell már pelus. Meg a másik az, hogy gúny ûznek egyes halálnemeken, meg poénkodnak, mikor hullanak az emberek, mint a legyek. Jól van, én látványilag erre számítottam, de hatalmas csalódás az egész, ráadásul tele is van bakival....off: ha már megcsinálnak egy bazinagy hajót a kínaiak, ugye a profik, akkor egy 50 centis mûanyag kábel ne okozzon már gondot..

stb.

na befejezem. xar. :)
10/10
KrIsTóF92 2009 dec. 04. - 20:15:52 10/10
(303/828)
Nekem ez a film nagyon is bejött!!!
Jó egy kicsit én is furcsáltam hogy mindenki túlél mindent. A filmben több számítógépes trükk van mint a két Transformers filmben és ezek látványossak, nekem ezért tetszett. Viszont ha belegondolunk amilyen tempóban írtjuk a Földet három év múlva már élesben is csinálhatjuk. Na akkor már ti is túl akarjátok élni mint Jackson Curtis.

10/9
6/10
slaven 2009 dec. 03. - 21:33:39 6/10
(302/828)
Alapjában véve szerintem nem annyira rossz a film. Nekem az a problémám vele, hogy az alapötlet, hogy a földnek vége annyira lerágott csont..( gondolok itt a Képletre, Amikor megáll a föld stb), hogy már nem hoz lázba egy ilyen próbálkozás. Emelett kb fél 40perccel rövidebb idõtartamba is bele lehetett volna sûríteni a cselekményt, mer néhol már-már majdnem elaludtam.. De amúgy egyszer nézhetõ. 6/10
bencus11 2009 dec. 03. - 19:38:08
(301/828)
Ez a film egy katasztrófa és itt nem a mûfajra gondolok..
spoiler:
Egy filmben 1-2szer el lehet sütni,hogy pont megmenekülsz,de amikor már minden egyes jelenet errõl szól,az teljesen szétcsapja az egészet..
Esküszöm, a film végén a rohadt fogaskerekeknek szúrkoltam,hogy végre darálják be John Cusack-t..

BORZALOM!!!
7/10
gihgih 2009 dec. 03. - 10:46:39 7/10
(300/828)
Rég vigyorogtam ennyit egy filmen. Lehet kicsit nekem van morbid humorom, de sokszor majd' szakadtam. Igaz, katasztrófa filmrõl van szó, de ami poén elrejtettek benne, az nekem nagyon bejött :D
Lényegében moziban érdemes megnézni, már csak a látvány miatt is.
A sztorija ez nekem is lapos és az elsõ fél óra után elkezdtem gondolkodni, hogy mit fognak még másfél órában mutatni... A vége felé már nagyon szenvedtem, de csak a film hosszúsága miatt.
Összegezve nekem megér egy 7-est.
10/10
Gabriella54 2009 dec. 02. - 01:57:13 10/10
(299/828)
1./ én egyáltalán nem éreztem gáznak a színészeket
2./ egy esetleges rosszul sikerült alakítástól még nem lesz valaki B-kategóriás színész. Még a nagy mítosznak, Paul Newman-nak is voltak finoman szólva nem éppen sikerült filmjei
7/10
Semprini 2009 dec. 01. - 21:26:59 7/10
(298/828)
Igen, ezt mondtam én is, Emmerichtõl pont egy ilyen filmre lehetett számítani, hozta a tõle megszokott formát, se többet, se kevesebbet. Nem értem, aki csalódott, milyen filmet várt!
9/10
11messi87 2009 dec. 01. - 18:20:26 9/10
(297/828)
Csatlakozom azokhoz, akiknek nem tetszett a film. Attól még, hogy király a látványvilág (az is kamu ugye...) lehetett volna egy normális sztorit gyúrni hozzá, nem megint egy ilyen - a végére teljesen szétfolyó, csöpögõs - trágyalét. Minden katasztrófa filmbõl - amit ugye a jenkik csináltak - fel lehet fedezni részleteket.

A 30. perc után levágtam, hogy happy end lesz. Még az a király, hogy csoportosan voltunk és csak 4 kiló volt, mert többet nem ér.
Prokariota 2009 dec. 01. - 16:40:31
(296/828)
Nem értem mire ez a fröcsögés. Látvány film. Ki várt ennél többet??
Kamnouze 2009 dec. 01. - 16:38:14 Előzmény Gabriella54
(295/828)
Attól, hogy híres színészek játszanak egy filmben, még nem valószínû, hogy jól is játszanak. Ebben a filmben egyedül woody harrelson játéka tetszett, de a szövegei elcsépeltek voltak, akárcsak a többieké. thandie newtonban és cusackben is csalódtam, danny glover meg keresse meg az összes magányos kisgyerek szüleit mert csak akkor szavazok rá...
Kamnouze 2009 dec. 01. - 16:31:23
(294/828)
Ez a film egy sz*r. De jó nagy.
Ennyi pénzbõl, könyörgöm, mért nem lehetett valami normális történetet rendelni a hihetetlen látványvilághoz??
A menekülõ család és a gombafelhõk/szökõárak/földmozgások közötti átlagos távolság két és fél méter, állandóan. Akár repülõn vannak, akár limuzinban, mindig ott robog mögöttük valami, mintha a világvége õket akarná elpusztítani mindenek elõtt. Röhej.
További kedvenceim:
SPOILER

mikor a kislány a yellowstone parkban inkább a papával megy a térképért, de már félúton rinyálni kezd, hogy menjenek vissza. Apuci persze magával viszi, mert egy síró vergõdõ kisgyerekkel gyorsabban megtalálja amit keres...

limuzinba pattannak, és los angeles a földbe süllyed mögöttük, erre a kisgyerek a film végén megkérdezi: 'mikor megyünk haza?'

5 perc múlva megérkezik a szökõár, a fõszereplõ jóindulatú fekete geológus próbálja rábeszélni a többieket, hogy engedjék a bárkába a többi embert is. 5 perc múlva elönti õket a víz, mire a fickó megszólal:'had idézzek egy fiatal írót...'

miután a fõszereplõ exének új férjét bedarálja két fogaskerék, 5 perc múlva a hûséges hölgy már ismét a fõszereplõvel smárol. hehehe.

elnökúr szerepében a predator 2 fõszereplõzsaruja, úgylátszik azóta is szívós, mert a földrengés és robbanások után föláll, és leporolja magáról a 20 cm-es hamuréteget. sajnos utána a hatalmas ár õt is elmossa, és az már durva lett volna, ha azt is túléli... szegény elnökúr.

szóval ezek és egyéb dolgok is rámutatnak: a film egy drága de gagyi amerikai tákolmány, az elkészítésébe ölt milliókat pedig bátran lehetett volna másra költeni...

és végül, a hatalmas, nagyszabású világvége film utolsó mondata: 'papi, mostmár nem kell pellus'........ no comment
tayfan 2009 dec. 01. - 00:27:37
(293/828)
na itt is leírom a véleményem, elvégre azért van ez az izé xd szerintem látványban nem kellett csalódni, meg amúgy is én végig izgultam a filmet, hogy mi lesz meg minden, szerintem jó volt összességében. De az hogy mindenbõl pont ÕK menekülnek ki.. csak úgy tök véletlenül.. ez nekem kicsit sok volt. de amúgy élveztem, lehet nyálas, de nekem tetszik. aki meg erre azt mondja hogy unalmas, az nemtom mit szokott nézni, operát? xd most kajakk sztem jó film, mondjuk az télleg igaz hogy a szereplõket nem lehetett benne annyira megismerni, de most nem a szereplõkön volt a lényeg annyira, hanem inkább a látványon meg az ilyesmiken.. na értitekk :D elvégre nagyrészben nem a szereplõk hülye arckifejezéseit bámultad, hanem a földrengést, meg a vulkánkitörést, meg az ilyesmiket. na ennyi =D
4/10
hossza 2009 nov. 30. - 16:32:21 4/10
(292/828)
a trailer alapján pont azt szûrtem le, amit a legtöbb helyen olvastam róla: látványos, de ennyiben ki is merül az egész.
kíváncsi voltam, megnéztem.
és utólag is ezt mondom: látványos, de ennyiben ki is merül az egész.
nyálas, bugyuta, üres, felsorakoztat minden filmes klisét. és külön bosszant, hogy ha van technika ilyen látványvilágot létrehozni, akkor miért is nem párosul ehhez tehetség, ötlet és hozzáértés, hogy maga a film, úgy unblock, jó legyen.
az egész egy rakás szar, és még azt sem mondom, hogy a látvány miatt megérte megnézni.
6/10
offtopic
iipepeii 2009 nov. 29. - 21:11:47 6/10 Előzmény Gabriella54
(291/828)
Szerintem ez a film gáz. A látványvilág nagyon rendben van, bár szerintem ez már csupán pénz kérdése és ha nem párosul hozzá jó sztori és kiváló színészek attól a film még ugyanakkora szar marad.

SPOILER: A repülõs és autós menekülések nagy része kiakasztó volt. Különösen akkor sajgott kinómban mindenem amikor a limóval áthajtottak a felhõkarcolón. Ezek a részek egyszerûen annyira eltúlzottak, hogy ezáltal abszolút élvezhetetlenné teszik az egész filmet.

Már ezerszer lerágott probléma, de akkor is k*rva unalmas, hogy az amerikai elnököt úgy ábrázolják számos filmben, mint aki csupa szívjóság és erkölcsisége és embersége talán csak a Télapóéval vetekedhet. Rohadtul nyál. Persze ezen jelenetek közben valószínûleg éppen valamelyik olajban gazdag, de nélkülözni kényszerülõ ország kifosztásán fáradozik az utolsó percig.

És úgy a filmet egészében nézve, meg annyi a problémám, hogy én tisztában vagyok vele, hogy hol lennék ezeknek az eseményeknek a bekövetkeztekor és kétlem, hogy valamelyik szuperhajó fedélzete lenne az. Szóval a rendezõ dugj fel magának a "Happy Ennd-jét".
10/10
Gabriella54 2009 nov. 29. - 17:55:00 10/10 Előzmény Demolition Man
(290/828)
Egy kérdésem lenne: a felsoroltakból tán John Cusack vagy Danny Glover tartozik a B-kategóriás színészek közé?! Vagy a Bafta-díjas Thandie Newton? Esetleg az általad nem említett Woody Harrelson és Oliver Platt? Már bocs, de ezt ugye te sem gondolod komolyan?
5/10
Siltes 2009 nov. 29. - 17:41:30 5/10
(289/828)
Jó kis mozi ez a film.
Ha egy olyan mozira vágysz, amin nem akarsz gondolkodni és pusztán csak szórakozni akarsz, akkor ez a Te filmed. ...mert ezen a filmen nem kell sokat gondolkodni.
Aki csak azért kíváncsi, hogy milyen "tudományos" hátteret vonultatnak fel a filmben, az meg se nézze. Elég annyi, hogy nevetséges. (Méghogy a neutrinok kölcsönhatásba lépnek a Föld anyagával és egy új "szuper-elem" keletkezik? Elég vicces.)
A film teljesen a látványra épül és ez csak akkor derül ki, amikor vége a filmnek. Az utolsó fél-egy órát már végig unatkoztam. A sztori elég lapos és sablonos, tele olyan ötletekkel amelyek más katasztrófa filmekben már megvolt.
A szinészi teljesítmény elég változatos, de szerintem senki sem fog 10 év múlva azzal büszkélkedni, hogy szerepelt ebben a filmben.
A korhatár besorolást nem értem. Gondosan ügyeltek arra, hogy nagyon kevés (momentán egyre sem emléxem) véres/durva vagy szex (pláne nincs) jelenet legyen a filmben. Szerintem a 12-be simán beleférne.

Összegetve: Látványos "Disney - movie" felnõtt gyerekeknek. Értékelés: 5/10