Téma: 2012

6/10
Gustaff 2010 febr. 12. - 12:45:53 6/10
(428/828)
Kliseparade. Centizesek tulzott alkalmazasa. Ezek miatt en csak reszvetlen szemleloje voltam a filmnek, nem tudott beszippantani.
3/10
Bobby89 2010 febr. 10. - 21:55:12 3/10
(427/828)
Megint csak igazat adok magamnak és egyben Neked is. MOZIBAN ne nézzétek meg. Ennél ezerszer jobb dolgokra el lehet költeni azt az 1000-2000 Ft-ot (attól függ, hogy párban mentek-e, vagy hogy hát popcornt eszel be közbe).
Ghost332 2010 febr. 10. - 21:50:08 Előzmény Bobby89
(426/828)
Szia
Én annyiból egyetértek veled bobby hogy ez 3/10. Annyit tudnék errõl a filmrõl mondani hogy unalmas, és ha a látványt nem csinálták volna meg jól semmitérõ egy valami lenne ez... Nézze meg nyugodtan mindenki, de szerintem sokaknak éppúgy nem fog tetszeni mint nekem, mert a sztorit én a tipikus amerikai katasztrófa filmekhez tudnám hasonlítani csak én olyanokra gondolok amiket moziban le se adtak, szerintem ott semmiféleképpen nem éri meg megnézni ezt a maszlagot!
3/10
Bobby89 2010 febr. 10. - 21:49:58 3/10 Előzmény hibridvagyok
(425/828)
Egyszer minden film nézhetõ. Legalább aki megnézi a fórumot írhatnál a filmrõl egy kicsit, hogy az "egyszer nézhetõ" kategóriába Neked milyen filmek tartoznak, milyen jó és rossz kritikával.
8/10
Sorozat fan 2010 febr. 10. - 13:33:22 8/10
(424/828)
Nem tudom miért panaszkodik hogy a történet szar. Szerintem az is tök jó volt, drámai és izgalmas volt. A látvány pedig egyszerüen gyönyörû. Ez a Roland Emmerich tud valamit.
Nekem nagyon tetszett.
8/10
zsolnai25 2010 febr. 06. - 13:11:13
(423/828)
Elég jó film csak nehogy mi is így járjunk 2012-ben:)
Peppo 2010 febr. 05. - 18:02:18
(422/828)
Sajnos Emmerich filmjei is egyre gyengébbek, mert a forgatókönyvet egyre magasabbról szarja le, inkább a klisék halmozására épít. Ebben a filmben gyakorlatilag egyetlen meglepõ mozzanat sem volt, mindet láttuk már, legtöbbjét a rendezõ korábbi filmjeiben. Az utolsó pillanatban elrepülök a lökéshullám elõl, de az annak ellenére, hogy gépem folyamatosan gyorsul még vagy fél percig pontosan 5,6 méterrel van mögöttem típusú jelenetektõl ebben a filmben tényleg megcsömörlik az ember. Filmenként egy még oké lenne, de húszpercenként már sokallom. Az elvált, de egymást szeretõ szülõk, a lúzer apát utáló gyerek, aki a világvége alkalmából megint megszereti apját is lerágott csont, a világok harcában láttam legutóbb, de volt már elõtte is sokszor.
A védekezési terv is egy baromság, ennél ezerszer olcsóbb és hatékonyabb megoldást is ki lehet találni. A helikopterekkel szállított állatokon röhögtem a legnagyobbat. Kíváncsi lennék, mi marad egy állatból, bármilyen nagy is, ha mínusz harminc fokban kétszáz km/h-s menetszél fújja órákon át. Szerintem egy bazi nagy jégkocka. De hogy egy meleg éghajlathoz szokott zsiráf beledöglik, az tuti. Másik kedvencem, a nem indítjuk be a motort, amíg nincs zárva az ajtó, akkor sem, ha belefúródunk a hegybe típusú baromság. Egy hajó álló motorral is elsüllyed, ha nincs zárva az ajtó, de plusz lyuk nem kell rá, ha nem muszáj. És még sorolhatnám.

Szóval a forgatókönyvre nincs mentség. Egy rakás szar.

A látvánnyal már jobb volt a helyzet, végül is ez az, amit vártam igazán, de elégedett itt sem vagyok. A film fele értelmetlen, nevetséges és unalmas párbeszédekkel ment el, melyekre a kutya nem kíváncsi. Az egyetlen üdítõ kivétel Woody Harrelson karaktere volt, õ, mint általában, most is jól dolgozott.

A maradék jelenet persze jó volt, valóban nagyon látványos, de a filmet ez sem menti meg. Mondjuk 10/5 a látvány miatt, de erõs jóindulattal.

Ami pozitívum, hogy ennél ostobábbra már nem nagyon lehet megcsinálni egy filmet, így sokkal lejjebb már nincs.

Közben meggondoltam magam. Inkább csak 10/4.
anita4817 2010 jan. 31. - 16:11:09 Előzmény DarkGirl
(421/828)
Nagyon jó film lett, ajánlom Mindenkinek!! :)

10/10
10/10
DarkGirl 2010 jan. 30. - 20:01:21 10/10
(420/828)
Nekem nagyon bejött a film. :) 10 pont. :)
makitati 2010 jan. 30. - 19:56:31
(419/828)
Szerintem alapból fura, hogy az egész létrehozóját, a valaha mért legnagyobb napkitörést nem magyarázták meg. Mégis miért történt? Meg aztán, a neutrínók semlegesek, olasz nevük "semlegeskét" jelent, tehát alapfeltevésként is "helytelen", hogy ezek ilyen katasztrófát okoznak...
De nem is ez a lényeg, HANEM AZ, hogy fura volt nekem, hogy mivel a film végére majdnem az egész Föld elpusztult, és vele együtt minden, tehát a növények is; mégis hogy fogják túlélni azok, akik megmenekültek, ha fotoszintézis híján nem lesz levegõ, mivel fák sincsenek???
Ja, és a 4-5 hajó helyett, 1000-et, 10ezret, sõt, milliókat építhettek volna. Gusztustalan, hogy csak a gazdagok menekülhettek meg, bár az igaz, hogy reális volt a film, mert tökre igaz, hogy ilyen önzõ egy csomó gazdag s.fej.
Egyébként összességében tetszett, a látvány nagyon jól meg volt csinálva, fõleg akkor, amikor Kaliforniából menekültek J.-ék.
c p 2010 jan. 29. - 23:57:32
(418/828)
Nem hittem, h. a Holnaputánnál van lentebb. :]]

De ez kiérdemelheti a "kulturálisan súlyosan környezetszennyezõ" plecsnit!

... agymosó kapszula tesco-robotoknak...

Tényleg arra számít ez a rendezõ-hülyegyerek, h. az emberek egáltalán nem gondolkodnak, hanem csak befogadják a látványt és nem fogják visszaböfögni azt a sz*rt, amit lenyomnak a torkukon?

Nem vagyok egy vúdi-harrelszon, de a világvége minden bizonnyal nem ilyen lesz: mindannyian azok között leszünk, akik épp nem férnek át a leomló híd alatt, nem fog több10.000 négyzetkilométernyi havas hegycsúcs fölött pont arra jönni egy csapat helikopter - és ha arra is jön, nem szállnak le. :]

Az ilyen filmek helyett inkább tényleg jöhetne egy világégés. :]]
7/10
rambojohn 2010 jan. 28. - 13:08:20 7/10
(417/828)
Sztem a film készítõi 90%-ban a látványra mentek. Ugyanakkor amennyire tönkretesszük ezt a bolygót, pár évtized és a saját bõrünkön is tapasztalhatjuk majd a filmben látottakat! Hosszú és látványos film - a jelenetekért érdemes megnézni;)
6/10
B.Evil 2010 jan. 28. - 13:06:43 6/10
(416/828)
Nagyobb volt a felhajtás a film körül mint maga a film. Látvány volt, bár szerintem nem ez mindenidõk leglátványosabb filmje, az "épphogy" dolgok viszont nagyon idegesítettek az egész filmben, nem értem miért kellettek azok bele, ha igyekeztek volna mindent minél realisztikusabbra, valószínûbbre megcsinálni akkor jobb lett volna a film. A másik dolog meg a film vége, már film közben gondolkoztam, hogy mi lesz a vége, de arra jutottam, hogy ebbõl sehogy sem tudnak jól kijönni a készítõk, és igazam is volt, nekem valahogy semmitmondó a vége (most hirtelen nekem sem jutna eszembe jobb ötlet, de nem volt nagy durranás). Az érzelmek szintén nem voltak jól megformázva benne szerintem, igaz, hogy nem éltem meg 1 világvégét sem (:D) és nem tudom mit érezhet akkor az ember, de ebben a filmben nem jöttek át a dolgok, de lehet ez csak az én véleményem. A 2+ órás filmek általában jobban össze vannak rakva.
Timek84 2010 jan. 27. - 11:18:30
(415/828)
Tetszett,látványos volt,persze azért voltak olyan részek,amit igencsak megmosolyogtam...dehát ez csak egy film!:)(még jó)A csapatok tagjai véletlenül mindenhol egymásba botlottak...micsoda véletlen:)Bár kicsit hosszúnak találtam.De végülis egybevetve 10/6,a látvány megvolt,amit vártam.
aurora89 2010 jan. 27. - 02:58:05
(414/828)
Szerintem nem annyira gaz. Ha valaki ugy ul le megnezni, hogy nem var semmi egetverot, es tudja, hogy messze elszakadunk a realitas talajatol, akkor az illeto nem csalodik.
Jo, most igy kapasbol fel tudnek sorolni egy tucat lehetetlen dolgot (pedig nem vagyok geologus), es logikai bakugrasokbol is volt rendesen, de mivel nem dokumentumfilm, ezert en nem bantam annyira.
A latvany erdekelt, attol azert voltak elvarasaim, es szerintem egesz jol megoldottak. A vizualis effektek oscar dijat nem viszi el, de nem volt gaz.
Pontozni nem pontozok, mert mint mondtam, eleve nem vartam nagy durranast... de valahol 6pont kornyeken van nalam, plusz/minusz 2 :)
10/10
Puszelly 2010 jan. 26. - 19:33:05 10/10 Előzmény dekapetra
(413/828)
Hat nekem nagyon tetszett, es szerintem remek film!! Külömben is ha eljön a világ vége az azért világ vége mert mindent elpusztit, az egész Földet!!! És ahhoz a Mount Everest is hozza tartozik, akarmilyen magas is ...
dekapetra 2010 jan. 24. - 16:01:16
(412/828)
Csatlakozni tudok a korábbi negatív hozzászólásokhoz.
Oriasi csalodas mar alig vartam a veget es 2ora 22 perces volt.
A legszarabb jelenet tényleg a limuzinos-menekulos volt, de a repulos is hasonlo fos volt. Végig pont mögöttük szakadt le a törésvonal.
John Cusack jobban vezette az autót mint Colin Mcrae a sajátját a hóban 170-el.
Szerencsétlen Danny Glover is vergõdött a fekete elnök szerepében.
A vege a legbenabb. Mennek a Joremenyseg-foka fele nagy buszken es ott mi a fa... van. Az egész világ elpusztult gyakorlatilag. Minden por es hamu vagy csurom viz, ahogy bemutattak.
Egy ilyen katasztrofat inkább jobb lenne nem túlélni.
Elõbb-utóbb ugyis éhen pusztulnak a túlélõk is. Na ennyi.
10/3 egyébként.
2008 2010 jan. 24. - 14:21:40
(411/828)
Igaza volt a bátyámnak.
Ez a film egy big kaki!

A Holnapután kínai másolata.

Az a szökõár mekkora volt már?! A Mount Everest majdnem 9000 méter aztán lazán átcsapott felette a hullámocska ? :D Látványos filmet akartak nos, ez elõször inkább nevetséges és nem látványos. Javítom magam: nevetségesen szar. 9000 méteres szökõár ? Menjenek már a kurv@ anyjukba.. Azt hiszik ha eltúloznak, elnagyzolnak valamit akkor attól mindenki hasra fog esni? A limuzinos menekülésrõl nem is mondok semmit mert az annyira szar volt, hogy nehezemre esik róla beszélni, elakarom felejteni minél elõbb..

Lényeg a lényeg ez a film a katasztrófa film kategória legalja. A Holnaputánhoz képest ez egy teli tartályú szippantós kocsi. Silány, vacak, csapnivaló, szemét, hitvány, gagyi, értéktelen, tré, avétos, gyatra, ergya, ótvar, ócska, pocsék, kommersz ezekkel a szavakkal tudnám jellemezni ezt a movit.
10/10
csikos007 2010 jan. 24. - 12:57:53 10/10
(410/828)
Szerintem jó film lett.
4/10
gyrsee 2010 jan. 24. - 01:01:18 4/10
(409/828)
nagyon szar film, és ráadásul jó husszú is. direkt hd-ban néztem, hogy hátha megmenti a látvány, de nem. az olyan jelenetek pedig, mint pl. amikor kiuratnak a kocsival a repülõbõl, egyenesen fájdalmat okoznak. nem szabad megnézni!