Téma: A 13. harcos

norton15 2008 máj. 27. - 19:16:41
(33/73)
Tényleg jó lett a film, de régen láttam ezt is.:D A legfurább az, hogy a nagymamám is szereti...:D Banderas egész jó benne, de a legjobb szerintem a törpe normann, aki Ibn barátja lett. Az a néhány poén is jó volt, pl az ugró kutya.:D
10/10
imikeszabo 2008 máj. 27. - 17:46:27 10/10
(32/73)
Nagyon jó a film!
A nyelvtanulás egy jó poén, nem kell ennyire fennakadni rajta!
Lbándi 2008 máj. 27. - 12:29:56
(31/73)
Nekem a vége nem tetszett,amúgy nézhetõ a film.
Radiohead 2008 máj. 27. - 10:06:59
(30/73)
Reméltem, hogy erre a filmre nem jönnek a nagy fanyalgós hozzászólások (Banderas így meg Banderas úgy) szerintem már rég kinõtte a szépfiús szerepeket, és igazi színemûvész lett belõle! Nekem nagyon tetszett az egész, úgy ahogy van. Nehéz az alapfilmek közé bekerülni, de nálam ennek a filmnek ott a helye!
Aki még nem látta annak kötelezõ, sztem nagy élmény lesz.
8/10
Tenebra Mors 2008 máj. 26. - 14:39:25 8/10
(29/73)
Igen, az igaz, amit sokan mondanak: nem éppen a tömegkultúra legnagyobb alkotása 8D. De véleményem szerint az Andy "pocok" Vajna által "támogatott" filmek legjobbika (félreértés ne essék: bírom Vajnát, fõleg, hogy olyan filmeknek volt az executive producere, mint a Rambók, meg a Vörös zsaru - melyek kedvenc akciófilmjeim - csak hát eléggé pocokarca van, na 8D). Ha rangsort kellene állítani az ilyen közepes, de szórakoztató történelmi-mitológiai filmek között, akkor nálam elõkelõ helyen szerepelne, s ilyen Tróját, vagy Mennyei királyságot pl. kenterbe verne. Valahogy itt nagyon bejött a "maroknyi hõs vs. genyó barbár állatok áradata" koncepció, valamint a poénos, törpe, szakállas harcos (nem jut eszembe a neve, pedig vagy 20X láttam már e filmet) karaktere is szintén. Illetve kivételesen itt Ibn is bejött, a fõhõs karakter, akit Banderas jól megformázott. Általában nem tetszik, ha egy hõs bénázik össze-vissza, meg hülyeségeket csinál, de nála ez nem jött le idétlenül szerintem, s még illett is Banderashoz 8D.
Sztori nem nagyon van, ezt el kell ismerni. De a könyv alapján, amit Dantes is említett, szerintem nem lehetett volna kalandfilmet csinálni, legfeljebb egy Antonioni-féle (ál)dokumentumfilmet 8D. De arra gondolom nem harapott volna rá a közönség. De úgy gondolom, a lapos sztorit megmentik a jó kis epizódok, illetve a karakterek poénkodásai. Nekem mai napig élnek a fejemben a "csak egy arab vonul csatába kutyán"-szintû aranyköpések.
A nyelves dolog engem nem zavart annyira, de, ha tényleg úgy volt, ahogy itt páran is mondták, hogy több éjszakából van összevágva, s így kéne megérteni, akkor nagyon elb*szarintották. Ilyet még a legvadabb absztrakt filmben sem csinálnak, hogy szinte jelzés nélkül váltanak napszakot 8D. De egy kalandfilm esetében ez hiba, minthogy széles rétegeknek szól, és a "hülyébb" nézõnek is meg kell értenie.
Emellett tényleg szürreális, hogy ennyi idõ alatt megtanulja a nyelvet. Bár nekem még annak idején bizonygatták is, hogy "de, ezt meg lehet pedig, fõleg a középkorban, mikor ilyen tudós embereknek a memóriája kiváló volt". Naja 8D. De igazából én nem akadtam fönn ezen, engem nem zavart, fõleg, hogy istentelen nagy poén, mikor Ibn megszólal a nyelvükön 8D SPOILER: Valami ilyesmit mond, ha jól emlékszem: "Az anyám nagy hírû nemesi családból származott. S én legalább ismertem az anyám, te disznózabáló szukafattya" LOL SPOILER
A film cselekménye valóban leül a "rejtekhely felkutatásakor", de a végsõ csata az engem kárpótolt ezért. Bár iszonyat giccses, ahogy lassított felvételben megy az egész, de a kezdet és a vég gyönyörû, heroikus, patetikus - ezúttal pozitív értelemben. A Valahallás szöveget egy idõben kívülrõ fújtam - eredeti nyelven is (mármint angolul - bár latinul is próbáltam rekonstruálni, de sajnos ebbõl csak az elején hangzik el egy kevés "Ecce patrem videre").
Az Elsõ harcos mellékszálát, vagyis az írástudatlanságának felfedezését nagyon erõltetettnek éreztem. Mintha akartak volna valami mélyebb értelmet tulajdonítani ennek, de végülis csak szenvedtek vele, nem voltak képesek érthetõvé is tenni, hogy mégis mi a nyavalyáért van az a filmben (vagy: a TV-s változatban benne van? Mert nekem ilyen bõvített, felújított DVD-s van meg, általában azon nézem).

Szóval minden hibája ellenére nekem tetszik, mindig megnézem én is legalább félévente kétszer. Persze erre rátesz lapáttal, hogy én hatalmas középkori harcosos-fan vagyok, általában ilyen témájú játékokkal is játszok, szóval e témában sokmindent befogadok. De e film enélkül is megérdemli nálam, mert egyszerûen tetszett. Ja, és persze a zene: anélkül talán 2-3 ponttal kevesebbet kapna, ha nem lenne ilyen jó.

8/10
eugénia22 2008 máj. 25. - 14:42:44
(28/73)
Jó film. Banderas-t meg bírom és,jó színésznek tartom.
Emlékszem a címébõl ítélve valami,gagyi filmnek képzeltem,de jó film volt.Amikor meg láttam,hogy Banderas neve van kiírva,akkor már gondoltam,hogy jó...
10/10
Chucky_80 2008 máj. 08. - 13:22:56 10/10 Előzmény Attila 72
(27/73)
S a zenéjérõl sem feledkezzünk meg! Nagyon klassz!
10/10
Attila 72 2008 ápr. 19. - 16:45:04 10/10
(26/73)
Tökéletse film. Jó a történet, látványos, és nagyon jók a karakterek. Az egyik nagy kedvencem. Mindenkinek ajánlom.
10/10
Zajac 2008 jan. 10. - 21:05:56 10/10
(25/73)
A könyvet felvettem a "Ezt meg kell venni" listámra :-)
Amúgy ma este leadja a B+ ill. a Film+ :-)
Dantes 2008 jan. 10. - 17:06:42
(24/73)
Igazából leginkább a könyvet érdemes elolvasni, igaz nem könnyen emészthetõ a nyelvezete , mert keleties, arabos stílusú, és az arab történek egész mások mint mi megszoktunk, de szerintem a könyv az nagyon élvezetes.
pozsizsuzsi 2008 jan. 10. - 16:54:46
(23/73)
Nekem, mikor láttam, igazán kellemes délutáni - koraesti filmnek tûnt fel, nyugodtan ajánlottam volna mindenkinek, de amit írtál a forrásairól arra késztet, hogy mindenképpen megnézzem újból, (amúgy is megtettem volna), ennek tükrében biztos más szemmel nézem.
Dantes 2008 jan. 10. - 16:41:20 Előzmény bree-gee
(22/73)
A nyelvtanulással nekem az a bajom hogy nincs benne az eredeti történetben!
Ahmed, csak egy-két vikingel beszélget, latinul, és nem nem vikingül.
Minek kellet hozzá költeni-e a filmeseknek?

Nekem csak ez a bajom vele.
10/10
bree-gee 2008 jan. 10. - 15:52:40 10/10
(21/73)
Most olvasom vissza a hozzászólásokat, és látom pont ezen van mindenki kiakadva.Most miért?Miért ne tanulhatta volna meg azt a nyelvet?:)
Mondjuk én már tizenéve szenvedek eggyel, hiába, de attól neki még sikerülhet:) :) :) :)!
10/10
bree-gee 2008 jan. 10. - 15:45:01 10/10
(20/73)
Benne van a film top 10-emben!
Én sem tudom mivel fogott meg igazán, talán az a jelenet, amikor megtanulja a nyelvüket, és visszaszól:)!
dark_angel 2008 jan. 10. - 11:41:26
(19/73)
sztem ez egy jó film,én szeretem,mindig meg szoktam nézni ha leadják a tv-ben,konkrétan nem tudom megfogalmazni hogy mi fogott meg a filmben,mondjuk alapból szeretem az ehhez hasonló filmeket
Dantes 2008 jan. 10. - 09:29:38
(18/73)
Nem ez nem legenda.
Ez Ahmed-Ibn-Fhadlan kéziratos emlékei amelyben leírja a vikingek között szerzett tapasztalatatit az Úr 922-ik évében.

Három év múlva mikor vissza tért Bagadah-ba, az udvar számára leírta tapasztalatait.

Ezen dokumentumot, rekonstruláta és fordította Angolra Michael Crichton és adta ki Ködsárkányok címen, majd ebbõl készült el ez a film.

Ezek, tények, nem legenda.
Hogy, mennyi az igazság tartalma Ahmed útleírásának, nos, meglehetõsen nagy, de ennek ki fejtésbe nem kezdek bele, mert egy: eléggé off, és kettõ: hosszú lenne.
csigabajnok 2008 jan. 10. - 09:20:04
(17/73)
Nekem ez bûzlik... Nem véletlenül a Beowulf-legenda feldolgozása ez, csak kicsit eltorzított nevekkel?
Dantes 2008 jan. 03. - 15:19:50
(16/73)
A film közepes...fõleg a "regény" ismeretében.
Ami nem is regény hanem egy angolra fordított, arab útleírás. (Ködsárkányok címen jelent meg magyarul)

A nyelvtanulást a rendezõ nem tudom honnan vette,
a valóságban csak néhány vikinggel beszélget, azokkal akik tudnak egy kicsit latinul.

Plusz, túl hõsies benne a fõszereplõ, míg a valóságban ez nem így volt, de ez érthetõ, hõsiesre kelet csinálni így izgalmasabb.
Többé-kevésbé, ezen felül követi a könyvet a film.

Viszont a nyelv tanulás , azzal nem vagyok kibékülve.
Úgy is tökéltes lett volna ahogy, valójában történt, nem tudom minek kellet ez buatásg bele.
zee944 2008 jan. 03. - 14:13:54
(15/73)
Félresikerült film ez. Valahol féltávon elveszett a fõhõs, és vele a történet is. A második fele így gyak. ment a levesbe. Kár.
10/10
Zajac 2008 jan. 03. - 13:48:42 10/10
(14/73)
Van benne egypár "érdekes"dolog,de nekem tetszik..