Téma: A besúgó

offtopic
Sz. Péter 2022 ápr. 26. - 18:45:14 Előzmény guess.who
(133/433)
Ilyen érvekkel nem tudok szembeszállni.
offtopic
Blindmouse 2022 ápr. 26. - 10:29:39 Előzmény guess.who
(132/433)
Óóó.. igen.. meg még 1000 másik, nemtudom hány kazetta volt telemásolva anno ilyenekkel. :D
Hány éjszaka ment el azzal hogy valahonnan szerzett játékkal teli másolt kazettán egyenként végignézni végigpróbálni hogy mik vannak rajta :D
Blindmouse 2022 ápr. 26. - 10:28:02 Előzmény guess.who
(131/433)
A büdös kurva anyját az életképtelen hozzászóláslenyelő fórummotorotoknak amit évek óta nem tudtok megycsinálni!!!!

Szóval akkor mégegyszer...

Szerinted ebben az országban csupa olyan ember van akik jól értenek ahhoz amit csinálniuk kellene?

Súgok: NEM!
SOK olyan figura van, és volt is, aki véletlenül vagy protekcióval bekerült valahova, és ott kiskirálykodik kimozdíthatatlanul, és okozza napi szinten a károkat, mindeközben nem ért egyáltalán ahhoz ami a munkaköri leírásában szerepel, de ő nem veszi észre hogy nem érti, de más meg nem mondhatja meg neki.
Valszeg ez a figura is ilyen, valahogy odakerült, nagyon bizonyítani akar, mer' kell a nagyobb lakás, Viszont nem nagyon jön az eredmény, emiatt frusztrált, egyre jobban ráfeszül hogy benyaljon fentebb, viszont a frusztráció miatt simán átsiklik ilyen dolgokon mert nem látja, nincs ideje észrevenni mert a feljebbjutáson pörög, hány ilyen ember van ma is aki felfelé nyal, lefelé tapos? Aztán amikor szó szerint arconcsapja a valóság, akkor a karakter robban.

De ez csak ilyen első blikkre tipp, nem egy mély karakterelemzés. :)



9/10
luci87 2022 ápr. 26. - 09:06:19 9/10 Előzmény guess.who
(130/433)
Igen,87-88 körül,friss hazaskent a főnököm hozott becsbol a férjével nekünk mini hifi tornyot..Itthon nemigen volt,vagy csak nagyon drágán..
6/10
janderka 2022 ápr. 26. - 08:04:15 6/10 Előzmény guess.who
(129/433)
Igen, az az asztal alatti bujócskás jelenet volt talán az egyetlen régebbre ugró flaschback. (Szegény Mácsai kirekesztettségét hallgatva biztos ott döntötte el a kis Juditka, hogy ha felnő, szembeszáll az apja rendszerével és ellenzéki lesz :)))
offtopic
guess.who 2022 ápr. 26. - 08:00:47 Előzmény Blindmouse
(128/433)

Choplifter, Commando, Impossible Mission? :)

offtopic
guess.who 2022 ápr. 26. - 07:59:10 Előzmény Blindmouse
(127/433)
Nemtom, ez szerintem nem jó magyarázat. Ez a figura abból él, hogy másokat megfigyel, hogy érti és értelmezni tudja a hangszínük változását, a testbeszédet, a ki nem mondottakat stb. A saját gyerekével meg nem foglalkozik, mikor a külsején is láthatja, hogy "lázadó"? :)
Pont ezek a nüansznyi apróságok azok, amiktől elkezd szétesni a sztori - márpedig itt pont az lenne a lényeg, hogy minden alaposan meg legyen okolva, hogy hihető lehessen Demeter vagy éppen Thuróczy figurájának minden tette, hiszen rájuk épül a fő konfliktus. És mégis pont ők azok, akik nem állnak össze: Demeter nem szimpatikus, Thuróczy karaktere nem hiteles (nem a színész, őt nagyon szeretem, jól is játssza el újra ezt a figurát - hanem a háttere hiányos és zavaros).
offtopic
guess.who 2022 ápr. 26. - 07:52:02 Előzmény mankacsek
(126/433)
A bécsi túra azért még pár évvel később, olyan '88 körül lett általánosabb: '87 január elsejétől kaphattak a magyarok világútlevelet, azaz a sorozat jelenében (és még '88 után is) még valóban nagy dolog volt Dugovics Máté seftelése, hiszen a lengyelpiaccal ellentétben nem KGST-cuccokat árult. :)

De szerintem az a kazettás diktafon is el volt picit túlozva: azért akkoriban már eléggé általános volt mondjuk titkárnőknél az asztali diktafon (speckó, lábpedálos változata is volt, hogy a szöveg gépelése közben ne kelljen az ujjakat levenni az írógépről a kazetta megállításához és elindításához), de a Sony Walkmanje is már '79-ben jelent meg, a '80-as évek közepére kismillió klónja létezett Magyarországon is.
offtopic
guess.who 2022 ápr. 26. - 07:45:29 Előzmény janderka
(125/433)
Kicsit kapkodnak össze-vissza. Igazából a focis szálnak így nem volt semmi értelme, hiszen elvileg mindegyik ilyen után azonnal következik a hozzá kapcsolódó "jelenkori" jelenet. Ott meg nem volt semmi hatása a három évvel korábbi eseményeknek...
Bár valamelyik cikkben azt nyilatkozták, hogy ezek mindig egy-egy szereplő előéletét mutatják be, de ez a focis mindenhogy kilóg ebből a sorból is, hiszen a "jelenben" a srác nem ostobafocizik, hanem entellektüel(nek tűnő) egyetemistát játszik.

Amúgy nem mindegyik megy vissza '83-ba: 1972 volt például Thuróczyék és Mácsaiék évszáma (amikor a két lány még kicsi volt).
Blindmouse 2022 ápr. 25. - 09:40:59
(124/433)
Ne viccelj.. 1986ban akkora láda legóm volt hogy felépítettem belőle egy komplett utcát járművekkel kertekkel.. meg C64-el toltam a wizard of war-t meg a raid over moscow-t.. nem volt akkoriban már hűdenagy szigor, erősen szivárgott be a nyugati métely..
Blindmouse 2022 ápr. 25. - 09:35:53 Előzmény guess.who
(123/433)
Pont azért nem látja mert egyrészt túl szemelőtt van.. másrészt annyira rá van pörögve a karrierre hogy ideje nincs észrevenni.. mondjuk nemtudom a kiscsaj hogy pattan meg éjjelente otthonról énekelgetni egy lakótelepi pecóból észrevétlen.. de a listán rajta a neve címe telefonszám.. kérdés hogy apu veszi észre vagy egyszer csak becsengetnek a kollégák..
mankacsek 2022 ápr. 25. - 09:19:11 Előzmény janderka
(122/433)
Lehetséges, hogy így volt, de én a saját környezetmből nem emlékszem ilyesmire. Anyám azt mondta "kiküldetésbe megyünk" ha valaki kérdezi -persze a kutya nem kérdezte- és közben meg a kollégáival beültek az 1500-ös Ladába és Bécsbe mentek. Volt olyan, hogy valakit akkoriban leültettek volna azért mert hazahozott egy hifit vagy egy farmert??? Osztálytársaim szülei folyton Törökországba jártak jó cuccokért... Ismertem olyat akinek a szülei konkrétan ebből éltek és senki rájuk se hederített. Ők valóban jobban éltek nálunk, és irigykedtünk rájuk a suliban. De a film szerintem kicsit el van csúszva 1-2 évtizedet. A '60-as, '70-es évekre volt inkább jellemző szerintem ez a megfélemlítés, nagyapám akkoriban még rettegett, hogy egyszer érte is eljön a fekete autó... (1960-as évek eleje)
6/10
offtopic
janderka 2022 ápr. 25. - 08:40:48 6/10 Előzmény mankacsek
(121/433)
Úgy emlékszem, 1985-ben még a 3 évente engedélyezett nyugati út szabálya volt érvényben az átlagemberekre, plusz a fejenkénti 50 dollárban maximált valutakeret. Nyugati holmikat a se ide se oda tartozó Jugóból lehetett könnyebben becserkészni.
mankacsek 2022 ápr. 25. - 06:11:30
(120/433)
Mivel ‘77-ben születtem, még emlékszem gyerekként rengeteg dologra ami körülvett minket, pl. a rózsaszín gömb szódásszifon, ám kicsit béna, hogy minden képkockán kimaxolták a fellelhető tárgyakat. Biztos mondták a kellékesnek, hogy “Figyu, nem azért vettük meg méregdrágán hogy ott porosodjon, használni kell mindent, érted!” Ettől lesz kicsit ecseris az egész, vagyis olyan raktáros. Máté ténykedését is kicsit eltúlozva érzem, voltak ilyenek abszolút, de kicsit túltolták a karaktert. Egyébként a sztori jó, de ‘83-ban szerintem nem félt már senki sem ennyire a kommunista bagázstól. Ennyire azért nem volt durva. Vagy legalábbis gyerekfejjel én ezt nem éreztem. Ki tudott menni az ember ha akart pl. Bécsbe hifit venni meg jó cuccokat, senkit sem csuktak le ezért. Hiányolom a korra jellemző arc-, és testszőrzetet, bár lehet, hogy megfeküdné a mai fiatalok gyomrát. :)
6/10
janderka 2022 ápr. 24. - 23:38:03 6/10 Előzmény guess.who
(119/433)
Én azt a focis szálat tök el is felejtettem volna, ha most nem mondod. Olyan gyorsan ejtették. Pedig - így utólag visszagondolva - elég jelentősségteljes flashback volt. Bár kicsit fura, hogy ez is, mint a legtöbb ilyen, mind csak '83-ra megy vissza. Mi történt abban az évben???

Engem egyébként Máté kezd egyre jobban érdekelni. Pontosabban, hogy egy ilyen srác egy ilyen zárt és ezáltal kontrollált közegben hogyan tudott ennyire bántatlanul seftelni ezekben az években?
offtopic
guess.who 2022 ápr. 24. - 21:13:12 Előzmény Sz. Péter
(118/433)
Hagyjuk, nem érted.
offtopic
guess.who 2022 ápr. 24. - 21:12:48 Előzmény Blindmouse
(117/433)
Pont ez teszi hiteltelenné a figurát: a mindenkiről minden tudó tartótiszt nem tudja, mit csinál a saját lánya?!
offtopic
guess.who 2022 ápr. 24. - 21:11:53 Előzmény janderka
(116/433)
Nem is biztos, hogy annyira direkt spionkodásra lenne a lányánál szükség, mint Demeternél, hiszen ő már ott van "tűzközelben", elég lenne csak kicsit ártatlanul elbeszélgetni vele a barátairól, meg hogy hová jár szórakozni... :)
Végülis mindegy, ez már megint spekulálgatás. De ha már spekulálunk: ugye éppen a kiindulási pontok nincsenek rendesen kitalálva, azaz -ahogy idézted is- az, hogy miért ezt a senki kölyköt szervezi be Thuróczy figurája, deríti fel előre a családi kapcsolatait, rendezi meg ezt a nagyon teátrális vonatos beszervezősdit, és kapaszkodik bele egy olyan szálba, ami nagyjából semmi: ti. hogy sok éve osztálytársak voltak Szávával és most egy koleszba fognak járni.
Holott ha a saját lányát ki is vesszük a beszervezésből, akkor is ott marad még a focista Barna: a harmadik rész elején a flashbackben azt láthattuk, hogy a Párt most aztán tönkrevágja az életét, amiért "felrúgta" a párttitkár fiát a pályán. A "jelenben" viszont minden oké a sráccal, jár egyetemre és kész. Nekem ez a bejátszás azt jelentette, hogy bizony őt (is) beszervezték és a rendszeres jelentései miatt nem gáncsolja a Párt a tanulását (erre utalhat az is, hogy annyira vehemensen keresi a MÁSIK "besúgót" a csapatban). Ha viszont ez így van, akkor megint indokolatlan Demeter beszervezése, hiszen Barna már régen beépült Száva mellé, jó barátságban van vele, mindenről be tud számolni a tartótisztjének.

Szóval nem áll össze a sztori, sőt: egyre zavarosabb.
Blindmouse 2022 ápr. 24. - 16:50:58 Előzmény janderka
(115/433)
Egyrészt az igaz hogy ő egy legutolsó kis ügynököcske, aki nyilván az egyetlen alárendelhetővel fog keménykedni.
Viszont arról lövése nincs hogy a lánya mit csinál éjjelente/amikor nincs otthon. Valszeg lesz is meglepődés, főleg ha valamelyik megfigyelt/besúgó levarrja a kiscsajt :D
6/10
janderka 2022 ápr. 24. - 15:27:03 6/10 Előzmény guess.who
(114/433)
Igen, ez tényleg valószínű, hogy Thúróczy alul van és csak megkapta utasításban , hogy oldja meg a dolgot, és ő meg már minikádárként játssza magát ennek érdekében Demeter előtt. De azért az ettől függetlenül fura, hogy inkább ezt a srácot szervezte be a semmiből - csak mert az 10 évvel korábban szegről-végről osztálytársa volt Szávának. Miközben ahogy te is írtad, a saját lánya évek óta heti szinten együtt mozog a megfigyelt brigáddal. Persze lehet, hogy pont az apja miatt nem lenne hajlandó a csaj a spionkodásra - lásd Hobo.