offtopic
Bobbie 2011 febr. 04. - 02:21:23
(135/475)
Nem tudom volt-e szerencsétek hozzá, de itt van egy amolyan "sztárok a maszk alatt" gyûjtemény: http://www.alapinfo.hu/index.php?cikk=217&tema=9

huszonvalahány színésszel akik belebújtak a lényekbe vagy magukra öltötték a maszkokat (Predator, Alien, Ötödik elem, Hellboy, Starwars, stb.)

bocs ha valakit nem érdekelt, nekem nagyon tetszik az ilyesmi
9/10
convar 2011 jan. 16. - 19:26:55 9/10
(134/475)
Sokáig ez volt a kedvenc Alienem. Mostanra inkább azt mondom, hogy abszolút egyenértékû a Nyolcadik utassal. Amiben több, abban u.annyival, mint amiben meg kevesebb.
twillight 2010 dec. 20. - 23:17:12
(133/475)
Jogsértõ? Ugyan már.

Történetileg meg teljesen korrektek voltak, és évekkel korábban sikerült beléjük szõni Ripley klónozását - valamint az elefántfejûek is sokkal értelmesebben lettek bennük kidolgozva. Ezen kívül nemegy téren elõrelépés voltak a magyar könyvek.
uzi9mm 2010 dec. 20. - 21:07:57
(132/475)
Azt Nem Értem Mért Nem a Régi Szinkronnal adják le.hiszen ez a rövid változat ami annak idején ment a moziban,Juhász Jácint,Kránitz Lajos , STB. Szinkronhangokkal(A Nyald Ki A Szemfenekemet)Ez Az Új Szinkron A Bõvített kiadáshoz Készült.
twillight 2010 nov. 21. - 17:49:07 Előzmény borkasztik
(131/475)
Az amcsi könyvpiac már annyira lerontotta az egészet, hogy semmi remény egy jó prequelre. Az óriás-humanoidok a Wayne-Yutanival karöltve a nagy fõgonosz szerepét kapták, és az egész dögunalmas klisé lett.

Vették volna meg a magyar könyveket...
szinészbob 2010 nov. 21. - 17:00:53
(130/475)
Töredelmesen bevallom, nekem egyedül ez a rész tetszett. Elõször könyvben olvastam az alient, az elképzelt képi világomtól nagyon messze állt a késõbb megnézett 1979-es film. A bolygó neve... már tetszett, kifejezetten jó folytatás volt, filmileg, logikailag, minden szempontból. A 3.-ban nagyon nyakatekert események következnek, ott én feladtam. Igazad lehet, ehhez a sztorihoz létezhet egy jó elõzményfilm.
szinészbob 2010 nov. 17. - 00:35:31
(129/475)
Az elõzményfilm szerintem csalódás lesz, de lehetnek emberformájú szereplõk. Ha jól emlékszem, a megtalált hajón humanoid csontvázakat találtak, de jóval magasabbak voltak mint mi.
10/10
kompikotró 2010 nov. 16. - 11:03:55 10/10
(128/475)
Sajna én is tartok tõle egy kicsit,hogy csak azért csinálnak elõzményfilmet,hogy nagyot kaszáljanak...remélem az alkotók nem fél gõzzel állnak majd a munkához! :S
9/10
borkasztik 2010 nov. 16. - 08:05:52 9/10
(127/475)
Én az elsõ 3. részt imádom igazi mestermûvek a szememben, függetleneül attól hogy az elsõrésze még technikában nem is olyan, de olyan hangulatot sugároz hogy bármelyik mai telenyomott CGI.s horrofilmet lever(hangulatában legalábbis nálam)!

A 3. rész végén is amikor a lejátszák Riply üzenetét amit még az elsõ rész végén csinált!.. Kirázz még mindig a hideg tõle!Nem tudom miért!

A 4. rész nem volt rossz de igen csatlakozom az elõttem szólóhoz a végét eléggé elrontották! Ott nekem is nevetnem kellett! Pedig a film elsõ fele nagyon is jó volt aztán valahogy elfáradtak vagy nem tudom!

Én várom az elõzményfilmet, de félek is tõle, mert ha nagyon elrontják akkor ennek az összes 4 résznek az értékét is nagyon letudják rontani vele! Az az egész misztikum ami azt a különös ûrhajót ábrázolja az elsõ részben a bolygón és vele együtt a lényt aki mumifikálódott abban a székben! Szerintem nem feltétlen kellene mindent megmagyarázni ezzel kapcsolatban, mert szerintem éppen ebben rejlik a rejtelmessége hogy nem tudjuk mi lehetett az!

Szóval elég vegyesek az érzelmeim az elõzményfilm(ek) gyártásával, nagyon jónak kell lennie ha ebbe tényleg beleakarnak vágni!
10/10
kompikotró 2010 okt. 19. - 11:51:10 10/10
(126/475)
Egy elõzmény alien filmet igen nehéz megcsinálni úgy,hogy tulajdonképpen nem is vezethetõ a történet vissza az emberiségre!
A 8. utast már régen láttam,de arra emlékszem,hogy a felfedezett ûrhajóban nem emberi lény szétnyílt maradványaira bukkantak Ripleyék!
Szóval hogy ehez a cselekménysorozathoz hogy tudnak kezdetileg embereket csatolni én is kíváncsi leszek!?

Én úgy is el tudnám képzelni,hogy emberi külsejû színészek nem szerepelnének,vagy csak valami mellék szálon (kereskedõk pl.) hogy kissé ki legyen színezve a történet és arra összpontosítanának,hogy az alieneknek és az õket felfedezõ lények gyökerei honnan is származnak!
Szóval várom nagyon!
Nekem az 1-2 nagyon tetszett a 3.nál már érzõdött,hogy nem annyira ütõs mint az elõdei a 4. végét meg már szinte végig röhögtem,azt nem mondom,hogy rossz,de az valahogy nem lett az igazi!
Remélhetõ,hogy ennyi idõ után csak megszületik valami értékes és nem egy üres történetet kapunk csudi jó látvánnyal!
10/10
RoKKfish 2010 okt. 18. - 22:57:25 10/10
(125/475)
Na ja. Úgy tûnik beindult az elkurv*lási folyamat... :(
Meglátjuk... Mindenesetre Cameronban már csalódtam, hátha Scottban nem fogok.
_Dani_ 2010 okt. 18. - 21:39:22 Előzmény RoKKfish
(123/475)
Én speciel nem örülök annyi Scottnak. Bár nagyon jó rendezõnek tartom, nem lenne jó, ha az elsõ Alien-hez hasonló filmet csinálna. 1979-ben nagyon újszerû film volt az Alien, de az idõ szerintem picit eljárt felette. Aki már látott életében szörnyes-sorozatgyilkosos-farkasemberes stb filmet, az tuti tudja, hogy épp kire támad rá a szörny. Én a rendezõi, hosszú változatot láttam elõször (és már jó sok ilyen szörnyes meg hasonló témájú filmet láttam), és egyszerûen semmi izgalmas, félelmetes nem volt az elsõ Alien filmben. 4 részletben tudtam csak megnézni, mert egyszerûen annyira lapos, unalmas volt számomra, hogy 30-40 percnél nem tudtam nézni belõle.
Ellenben a második rész, az Aliens egy nagyon jó sci-fi akció, jó sztorival, jó forgatókönyvvel és jó dialógosukkal, teljesen reális karakterekkel és teljesen jó színészekkel (sztem ez utóbbiak maradtak ki az Avatarból), amit akármikor meg tudok nézni.
10/10
RoKKfish 2010 okt. 18. - 21:38:17 10/10
(122/475)
Mellékelj forrást, linket az infóhoz, mert régebben nem errõl volt szó!
_Dani_ 2010 okt. 18. - 21:33:26 Előzmény RoKKfish
(121/475)
Nem kap szabad kezet...Állítólag PG-13-asra akarják megcsinálni az új Alien filmet...
The Man Who Laughs 2010 okt. 18. - 21:01:15
(120/475)
Most õszintén mit tudnék errõl mondani amit még nem mondtak el? A James Cameron rendezésében készült folytatás, sokkal monumentálisabb akciódúsabb mint elõzménye, de ez nem válik kárára. Ugyanis a klausztrofób feszültség (istenem azok a zene nélküli jelenetek ahol csak a mozgásérzékelõ csipogása szól idegõrlõek a szó zseniális értelmében :D) a film egésze alatt szinte már tapintható. Nagy szerepe van ebben a remekül megtervezett díszletnek. A forgatókönyv nincsen túl bonyolítva, de intelligensen van megírva és végig izgalomban tartja a nézõt, sõt a cselekmény annyira hatásos, hogy azóta is ezt másolja az összes kommandós (szörnyes-sci-fi). Sigourney Weaver játéka hibátlan (sõt ezzel a filmmel véleményem szerint minden idõk legbadassebb nõi akció hõsévé vált). Abszolút hibátlan film ami a mai napig teljes mértékben megállja a helyét, minden szempontból.

10/10
10/10
RoKKfish 2010 okt. 10. - 15:16:41 10/10 Előzmény filmnezo93
(119/475)
"Az elsõ részt simán lekörözi."

Azért a tárgyilagosság kedvéért megjegyezném, hogy alapvetõen teljesen más felfogásban készült filmekrõl van itt szó. Majd az okosok kijavítanak a mûfaji besorolást illetõen, de míg Scott pszicho-horrort készített, addig Cameron filmje egy pörgõs action movie.
A saját mûfajában mindkettõ klasszikus, az már más kérdés, hogy a nézõ melyik típust preferálja (jellemzõ, hogy a többség inkább az "eksönre" vevõ).
Én speciel - bár minden tiszteletem Cameroné - nagyon örülök, hogy az új Alien mozit ismét Scott rendezi, és hogy teljesen szabad alkotói kezet, valamint korlátlan anyagi hátteret kapott a megvalósításhoz...
filmnezo93 2010 okt. 09. - 22:02:23
(118/475)
Mit is mondjak. Ez egy remek alkotás. Egyszerûen olyan hangulata van amely ...Áh! Leírhatatlan. Annyire izgalmas és látványos, amely még 24 év után is megállja a helyét. ÉS a zene! Horner érti a dolgát, akárcsak Cameron. Sigourney Weawer ismét hozza a formáját. Ez egy olyan film, melyet akárhányszor nézek meg, mindíg a fotelhez szögez, mivel a történet végig pörög, nem lankad és felkelti az ember érdeklõdését. Az elsõ részt simán lekörözi. 10/10
10/10
offtopic
RoKKfish 2010 okt. 08. - 17:47:44 10/10
(117/475)
Nem, de talán ha az utolsó két mondatomat megpróbálod egy kontextusban értelmezni, világossá válik, mirõl beszéltem.
1/10
offtopic
meszag 2010 okt. 08. - 17:27:05 1/10
(116/475)
HA valami nem tetszik, az perverzió? :)