10/10
Ford Mustang 2011 szept. 07. - 16:50:20 10/10
(75/115)
Nem rossz akciómúvi, van benne egy jó autós üldözés, de az elsõ szerintem jobb, pörgõsebb, fordulatosabb.
greghouse 2011 szept. 07. - 13:14:43
(74/115)
Ha megnézem, csak a két fõszereplõ miatt, a sztorija különösebben nem érdekel, de ez ízlés kérdése. Viszont Matt Damon nagyon jó, és Franka Potente talán a legjobb európai (német) színésznõ. Na jó, Emma Thompson után.
offtopic
_Enzooka_ 2011 szept. 07. - 13:03:47
(73/115)
hát ez az. és semmi parasztlengõ, pörölycsapás. A legkisebb energiaráfordítással, a leggyorsabban semlegesít. naondurva...
offtopic
_Enzooka_ 2011 szept. 07. - 12:16:58
(72/115)
Érdekes, h mindenki úgy képzeli, h egy titkos ügynök, egy CIA által kiképzett "szakértõ"-ahogy a filmben nevezik õket, úgy néz ki , mint egy erõemelõ. Ezzel szemben úgy gondolom, hogy Matt Damon alkata a leghitelesebb erre a szerepre. A legkisebb feltûnést kell keltenie, úgy kell kinéznie, mint akárkinek a tömegbõl. Az egész film ötlete egy vizsgálatból született. Sajnos, de nem meglepõ módon a vizsgálati anyag minden részletét nem ismerhetjük, lévén titkosították a jó részét, de amit tudunk az az, hogy a CIA Mkultra project néven valóban , teljesen átlagos fickókból könyörtelen gyilkológépeket "kreált" , a kiképzés része volt LSD és más tudatmódosító szerek alkalmazása is. A vizsgálat azt is kimutatta, h sok esetben kerültek bevetésre ilyen katonák az amerikai kormány tudta nélkül. Vagyis létezett/léteznek a CIA-nak sejtjei, amik teljesen illegálisan mûködnek, mindenféle kontroll nélkül. 1986-ban lebukott egy ilyen sejt, Iránnak és Nicaraguának szállítottak fegyvert. Doug Liman rendezõ hogy jött a képbe? Honnan tudott ezekrõl a dolgokról? Apjától. Apja folytatta le a kongresszusi vizsgálatot, és derített fényt, buktatta le 86-ban ezt a sejtet. Doug Liman olyan filmet akart, ami összemossa a fikciót és a valóságot. Ehhez arra volt szüksége, h minden bemutatott jelenetek a CIA által kidolgozott módszeren alapuljon. Liman apjától olyan részleteket is megtudott, amit más nem. Akárki kikérheti a vizsgálati jegyzõkönyveket, de azokban minden második sor fekete tussal ki van húzva, titkosításra hivatkozva. Egy tengerészgyalogos kiképzõtiszt véleménye szerint, a filmben látott harcmûvészeti elemeket, csak a Delta Force-nál alkalmazzák. Rövid, kis területen végrehajtott ütésekkel, rúgásokkal operál, amit Matt teljesen élethûen ábrázol. Ez a film kilóg véleményem szerint a sima amerikai akciófilmek sorából. Amit ezekben a filmekben láttunk már megtörténtek , igazi ügynök pont így viselkedik a valóságban. Megkérdezték Bruce Siddlet a terrorelhárítástól, õt lenyûgözte a film, Fõleg Matt kiképzése. Harci jeleneteket tökéletesnek gondolja. Tessék megnézni!
portponthinnye 2011 szept. 07. - 11:07:06 Előzmény Bourne93
(71/115)
Ez így van!

Mindhárom rész jó, az elsõ nagyon jó hangulatot ad és a második részben ezt tökéletesre csiszolták! A harmadik messze a legrosszabb, de valahogy be kellett fejezni :P ;)
Bevallom, nekem az indiai kezdés határozta meg a véleményemet, nagyon tetszett a megfelelõ mennyiségû személyes szál és utána az akció beindulása. A zene tökéletesen aláfest, lehet pörögni rendesen.

Az már ellenben egy kérdés, h egy fehér csóka a csajával hogy akar indiában "elrejtõzni"? Na, mind1!
8/10
M.Zs.F 2011 júl. 12. - 19:23:44 8/10
(70/115)
Klassz kis film. Mind a 3 rész. Pedig voltak félelmeim.
Egyrészrõl azért, mert azért valljuk be, hogy Matt Damon nem egy Arnold Schwarzenegger, vagy egy Sylvester Stallone, de még csak nem is Mel Gibson a Halálos fegyverbõl, vagy esetleg Bruce Willis a Die Hard-ból. Nekem Õ eddig Will Hunting volt, a meg nem értett zseni, aki okos, érzékeny, és rossznak tûnni akaró igazán jófiú. Egy szóval, hiába is ragozzuk tovább, nem az a kimondott "kemény csávó". És ennek ellenére marha jól állt neki a szerep, kb az elsõ 10 perc után el is felejtettem ezt a sztereotipiámat vele kapcsolatban.

A másik félelmem pedig a 2.résznél kezdõdött, hogy vajon jó lesz-e, nem csak egy sz*r valami, amit összedobtak, hogy legyen mibõl bevétele a mozinak, és a filmgyárnak. De nem az lett. Mind a 3 végig lekötött, élveztem, izgultam. A nõi szereplõ pedig egy érdekes jelenség volt, és külön tetszett a magyar szinkronhangja.

10/8
6/10
yetilány 2011 jún. 27. - 04:39:41 6/10
(69/115)
Hát az biztos, hogy nem száradt ki a színészek szája a sok beszédtõl... Itt az akció a lényeg, de azon belül is az autósüldözés (biztos valakinek nem volt elég matchboxa kiskorában)... Más nem nagyon történt benne. Jó sok látványelem, egy sablon-történet keretébe foglalva. Emelett a színészi teljesítmény, a mondanivaló is egyenlõ a nullával... Bár az kicsivel több mint a semmi.. :) Matt Damon ennél sokkal tehetségesebb, mint amit itt bemutat. Hát én annyira izgultam, hogy a végére leesett a vérnyomásom...
Ochoa 2011 máj. 17. - 22:16:08 Előzmény Bourne93
(68/115)
Egyetértek!

Egyszer láttam csak, de azt hittem ma ez fog menni! Hát nem hanem az elsõ része sajna, de ez se rossz.
Bourne93 2010 okt. 04. - 20:47:36
(67/115)
Legjobb rész a Bourne sorozatban !
2/10
seagal30 2010 jún. 20. - 15:12:33 2/10
(66/115)
háát most mit mondjak.kevés film van ami nekem nem tetszene,vagy legalább ne fogna benn meg valami kis dolog.türelmes voltam,de mikor már 1 óránál jártam,és nem történt semmi azon kívül,hogy megfájdult a fejem a kamera rángatástól,és a rossz szinészi játékoktól(kívéve matt-et).ráadásul akció nulla,egy elbaszott kamera szétrángatott verekedést leszámítva,ami teljesen élvezhetetlen volt,azt sem láttam ki üt kit éppen.hozzá kell tenni,hogy szeretek minden fajta akciófilmeket,de ha valaki megmondja hogy ebben mi volt a jó,megköszönöm.az elsõ rész viszont ütõs,rendesen folydogál benn a történet,jók az akciók,a szinészi játék,és nincs berúgva a kamerás sem.ez a rész viszont..............nem jutottam a végéig.talán nem is tudok olyan filmet mondani,amit ne néztem vona végig,asszem ez volt az elsõ.kiváncsiságképp,belekukkantottam a 3. részbe,ott szerintem ütötték a részeg operatõrt,és úgy kamerázott közben.egy 2 éves csecsemõ jobb felvételt készített volna.hát röviden ennyi.
10/10
vzdaniel 2010 jún. 06. - 11:15:16 10/10
(65/115)
10/10 Szerintem a sorozat legjobbja !
10/10
Ford Mustang 2010 jún. 01. - 23:34:04 10/10
(64/115)
nagyon jó volt a film, nagyon tetszett, bár régebben láttam már, de nem nagyon emlékeztem hogy milyen. különösen az autós üldözés tetszett benne:D az nagyon ott volt. fõleg amikor a zsigulikkal mentek:D 10/10
Ata1981 2010 jún. 01. - 22:27:04
(63/115)
Ez egy nagyon király film, eddig csak az 1. részt láttam, de ez így most egész kezdi helyretenni a dolgokat.
***SPOILER***
Marie-t nagyon sajnáltam...Nagyon szép volt szõke göndör hajjal...Nem csoda, hogy Jason bedurvult a halálára, így viszont tuti nem lesz happy end...
Conoco 2010 jún. 01. - 21:44:19
(62/115)
második
sziriat 2010 jún. 01. - 21:30:35
(61/115)
Ez melyik rész? mert én egyet sem láttam!
babrafax 2010 jún. 01. - 21:11:08
(60/115)
A harmadikaat milyenek találtad?
babrafax 2010 jún. 01. - 19:35:43
(59/115)
Nem verem ki a fogaidat.Kinõttem a bunyós korszakból.(odáig még buli volt hogy én ütöttem ki valakit de amikor én kerültem az intenzívre az már vér ciki volt).Mit tudom én terhes lett volna a csaj meg közben megtanítja a csajszit harcolni és együtt osztják ki a rossz fiúkat.De mintha neked nem lett volna szimpi a csaj valamiért.Talán azért mert nem az a szõke szexbomba tipús??
babrafax 2010 máj. 31. - 15:07:53
(58/115)
Marhapöri szerintem sokkal tartalmasabb egy bevetés után,szerinted is eeenzóóóka!?
offtopic
Csonger 2010 máj. 26. - 21:04:47
(57/115)
Azért ez egy SPOILER-t érdemelt volna, nem? :(
babrafax 2010 máj. 26. - 19:57:06 Előzmény kevinspéci
(56/115)
Nekem az elsõ rész nagyon bejött,de a másodikban nagyot csalódtam és ezért a 3-kat meg se néztem.Pedig Matt Damon nagyon jó színész ,de egy sablonokra épülõ forgatókönyvbõl és közepes akció vezetéssel nem sok jót lehet kihoznia még neki se.Az egyik alapszar amiért sok amerikai rajongó is reklamált
***SPOILER PÓTOLVA***
mi a fészkes fenének kellett kinyírni a nõi karaktert!A csaj pont az egyszerûsége miatt volt sokak számára szerethetõ figura.Ráadásul a történet maga nagyon vontatótan halad.Az elsõben voltak váratlan fordulatok ebben a részben semmi ilyesmi!A forgatókönyv író megérdemelne 2 hét zárkát egy orosz fegyenctelepen.Nálam a film 10/4 a 4 pont is csak Matt Damon jó teljesítményéért jár.

Üdv.