técs 2011 szept. 07. - 20:23:34
(77/117)
Muhaha. Ez akkora fake mint állat. Legalább jót röhögtem.
offtopic
_Enzooka_ 2011 szept. 07. - 18:43:34
(76/117)
Ez nem fake? eléggé teátrálisan esik össze a csóka...
10/10
Ford Mustang 2011 szept. 07. - 16:50:20 10/10
(75/117)
Nem rossz akciómúvi, van benne egy jó autós üldözés, de az elsõ szerintem jobb, pörgõsebb, fordulatosabb.
greghouse 2011 szept. 07. - 13:14:43
(74/117)
Ha megnézem, csak a két fõszereplõ miatt, a sztorija különösebben nem érdekel, de ez ízlés kérdése. Viszont Matt Damon nagyon jó, és Franka Potente talán a legjobb európai (német) színésznõ. Na jó, Emma Thompson után.
offtopic
_Enzooka_ 2011 szept. 07. - 13:03:47
(73/117)
hát ez az. és semmi parasztlengõ, pörölycsapás. A legkisebb energiaráfordítással, a leggyorsabban semlegesít. naondurva...
offtopic
_Enzooka_ 2011 szept. 07. - 12:16:58
(72/117)
Érdekes, h mindenki úgy képzeli, h egy titkos ügynök, egy CIA által kiképzett "szakértõ"-ahogy a filmben nevezik õket, úgy néz ki , mint egy erõemelõ. Ezzel szemben úgy gondolom, hogy Matt Damon alkata a leghitelesebb erre a szerepre. A legkisebb feltûnést kell keltenie, úgy kell kinéznie, mint akárkinek a tömegbõl. Az egész film ötlete egy vizsgálatból született. Sajnos, de nem meglepõ módon a vizsgálati anyag minden részletét nem ismerhetjük, lévén titkosították a jó részét, de amit tudunk az az, hogy a CIA Mkultra project néven valóban , teljesen átlagos fickókból könyörtelen gyilkológépeket "kreált" , a kiképzés része volt LSD és más tudatmódosító szerek alkalmazása is. A vizsgálat azt is kimutatta, h sok esetben kerültek bevetésre ilyen katonák az amerikai kormány tudta nélkül. Vagyis létezett/léteznek a CIA-nak sejtjei, amik teljesen illegálisan mûködnek, mindenféle kontroll nélkül. 1986-ban lebukott egy ilyen sejt, Iránnak és Nicaraguának szállítottak fegyvert. Doug Liman rendezõ hogy jött a képbe? Honnan tudott ezekrõl a dolgokról? Apjától. Apja folytatta le a kongresszusi vizsgálatot, és derített fényt, buktatta le 86-ban ezt a sejtet. Doug Liman olyan filmet akart, ami összemossa a fikciót és a valóságot. Ehhez arra volt szüksége, h minden bemutatott jelenetek a CIA által kidolgozott módszeren alapuljon. Liman apjától olyan részleteket is megtudott, amit más nem. Akárki kikérheti a vizsgálati jegyzõkönyveket, de azokban minden második sor fekete tussal ki van húzva, titkosításra hivatkozva. Egy tengerészgyalogos kiképzõtiszt véleménye szerint, a filmben látott harcmûvészeti elemeket, csak a Delta Force-nál alkalmazzák. Rövid, kis területen végrehajtott ütésekkel, rúgásokkal operál, amit Matt teljesen élethûen ábrázol. Ez a film kilóg véleményem szerint a sima amerikai akciófilmek sorából. Amit ezekben a filmekben láttunk már megtörténtek , igazi ügynök pont így viselkedik a valóságban. Megkérdezték Bruce Siddlet a terrorelhárítástól, õt lenyûgözte a film, Fõleg Matt kiképzése. Harci jeleneteket tökéletesnek gondolja. Tessék megnézni!
portponthinnye 2011 szept. 07. - 11:07:06 Előzmény Bourne93
(71/117)
Ez így van!

Mindhárom rész jó, az elsõ nagyon jó hangulatot ad és a második részben ezt tökéletesre csiszolták! A harmadik messze a legrosszabb, de valahogy be kellett fejezni :P ;)
Bevallom, nekem az indiai kezdés határozta meg a véleményemet, nagyon tetszett a megfelelõ mennyiségû személyes szál és utána az akció beindulása. A zene tökéletesen aláfest, lehet pörögni rendesen.

Az már ellenben egy kérdés, h egy fehér csóka a csajával hogy akar indiában "elrejtõzni"? Na, mind1!
8/10
M.Zs.F 2011 júl. 12. - 19:23:44 8/10
(70/117)
Klassz kis film. Mind a 3 rész. Pedig voltak félelmeim.
Egyrészrõl azért, mert azért valljuk be, hogy Matt Damon nem egy Arnold Schwarzenegger, vagy egy Sylvester Stallone, de még csak nem is Mel Gibson a Halálos fegyverbõl, vagy esetleg Bruce Willis a Die Hard-ból. Nekem Õ eddig Will Hunting volt, a meg nem értett zseni, aki okos, érzékeny, és rossznak tûnni akaró igazán jófiú. Egy szóval, hiába is ragozzuk tovább, nem az a kimondott "kemény csávó". És ennek ellenére marha jól állt neki a szerep, kb az elsõ 10 perc után el is felejtettem ezt a sztereotipiámat vele kapcsolatban.

A másik félelmem pedig a 2.résznél kezdõdött, hogy vajon jó lesz-e, nem csak egy sz*r valami, amit összedobtak, hogy legyen mibõl bevétele a mozinak, és a filmgyárnak. De nem az lett. Mind a 3 végig lekötött, élveztem, izgultam. A nõi szereplõ pedig egy érdekes jelenség volt, és külön tetszett a magyar szinkronhangja.

10/8
6/10
yetilány 2011 jún. 27. - 04:39:41 6/10
(69/117)
Hát az biztos, hogy nem száradt ki a színészek szája a sok beszédtõl... Itt az akció a lényeg, de azon belül is az autósüldözés (biztos valakinek nem volt elég matchboxa kiskorában)... Más nem nagyon történt benne. Jó sok látványelem, egy sablon-történet keretébe foglalva. Emelett a színészi teljesítmény, a mondanivaló is egyenlõ a nullával... Bár az kicsivel több mint a semmi.. :) Matt Damon ennél sokkal tehetségesebb, mint amit itt bemutat. Hát én annyira izgultam, hogy a végére leesett a vérnyomásom...
Ochoa 2011 máj. 17. - 22:16:08 Előzmény Bourne93
(68/117)
Egyetértek!

Egyszer láttam csak, de azt hittem ma ez fog menni! Hát nem hanem az elsõ része sajna, de ez se rossz.
Bourne93 2010 okt. 04. - 20:47:36
(67/117)
Legjobb rész a Bourne sorozatban !
2/10
seagal30 2010 jún. 20. - 15:12:33 2/10
(66/117)
háát most mit mondjak.kevés film van ami nekem nem tetszene,vagy legalább ne fogna benn meg valami kis dolog.türelmes voltam,de mikor már 1 óránál jártam,és nem történt semmi azon kívül,hogy megfájdult a fejem a kamera rángatástól,és a rossz szinészi játékoktól(kívéve matt-et).ráadásul akció nulla,egy elbaszott kamera szétrángatott verekedést leszámítva,ami teljesen élvezhetetlen volt,azt sem láttam ki üt kit éppen.hozzá kell tenni,hogy szeretek minden fajta akciófilmeket,de ha valaki megmondja hogy ebben mi volt a jó,megköszönöm.az elsõ rész viszont ütõs,rendesen folydogál benn a történet,jók az akciók,a szinészi játék,és nincs berúgva a kamerás sem.ez a rész viszont..............nem jutottam a végéig.talán nem is tudok olyan filmet mondani,amit ne néztem vona végig,asszem ez volt az elsõ.kiváncsiságképp,belekukkantottam a 3. részbe,ott szerintem ütötték a részeg operatõrt,és úgy kamerázott közben.egy 2 éves csecsemõ jobb felvételt készített volna.hát röviden ennyi.
10/10
vzdaniel 2010 jún. 06. - 11:15:16 10/10
(65/117)
10/10 Szerintem a sorozat legjobbja !
10/10
Ford Mustang 2010 jún. 01. - 23:34:04 10/10
(64/117)
nagyon jó volt a film, nagyon tetszett, bár régebben láttam már, de nem nagyon emlékeztem hogy milyen. különösen az autós üldözés tetszett benne:D az nagyon ott volt. fõleg amikor a zsigulikkal mentek:D 10/10
Ata1981 2010 jún. 01. - 22:27:04
(63/117)
Ez egy nagyon király film, eddig csak az 1. részt láttam, de ez így most egész kezdi helyretenni a dolgokat.
***SPOILER***
Marie-t nagyon sajnáltam...Nagyon szép volt szõke göndör hajjal...Nem csoda, hogy Jason bedurvult a halálára, így viszont tuti nem lesz happy end...
Conoco 2010 jún. 01. - 21:44:19
(62/117)
második
sziriat 2010 jún. 01. - 21:30:35
(61/117)
Ez melyik rész? mert én egyet sem láttam!
babrafax 2010 jún. 01. - 21:11:08
(60/117)
A harmadikaat milyenek találtad?
babrafax 2010 jún. 01. - 19:35:43
(59/117)
Nem verem ki a fogaidat.Kinõttem a bunyós korszakból.(odáig még buli volt hogy én ütöttem ki valakit de amikor én kerültem az intenzívre az már vér ciki volt).Mit tudom én terhes lett volna a csaj meg közben megtanítja a csajszit harcolni és együtt osztják ki a rossz fiúkat.De mintha neked nem lett volna szimpi a csaj valamiért.Talán azért mert nem az a szõke szexbomba tipús??
babrafax 2010 máj. 31. - 15:07:53
(58/117)
Marhapöri szerintem sokkal tartalmasabb egy bevetés után,szerinted is eeenzóóóka!?