TTamas70 2009 jan. 24. - 20:38:13
(59/399)
Kicsit elgondolkoztam. Például azon, hogy miért is van a PORT. És hogy miért is lehet hozzászólni az egyes filmekhez.

Lehet, hogy maradi, 40-hez közeledõ, szinte már "koros" vénember szagú véleményem van, de számomra valami azt súgja, hogy azért, hogy azok, akik az adott filmet már látták, leírják a véleményüket.

A FILMRÕL!

Félreértés ne essék, nekem is tele a hócipõm a mentében masírozó IQ-huszárokkal, az ÉN (és még másik 10 millió magyar) TV székházában sok tíz milliós kárt ejtõ, fosztogató, autókat és kukákat borogató és gyújtogató szélsõjobbos csõcselékkel.

De bocsássatok meg, ez nem az a fórum szerintem, ahol bármilyen jellegû politikai nézetünket kileheljük. Ugye jól gondolom?

Köszi...
9/10
bürgönye 2009 jan. 24. - 20:09:41 9/10
(58/399)
Érdekes, szerintem ez a film nemhogy lerágott csont lenne, de kifejezetten újszerû megközelítést kínál: végre nem azt látom, mint az átlagamerikai feldolgozásokban, hogy az összes német gonosz, egyformán kegyetlen arcú, szõke, kékszemû gyilkológép, hanem próbálnak rámutatni a dolgok másik, talán kevésbé patetikus oldalára.
Ebbõl a szempontból szerintem az egyik legjobban eltalált jelenet, amikor Junge jelentkezik titkárnõnek, de képtelen lépést tartani Hitler elõadásával, és a papír - gondolom - tele lesz hibával, mire inkább újrakezdik az egészet...
Kár, hogy nincs Duna TV-nk, szívesen megnézném újra. A még élõ személyekkel készített interjúk pedig külön érdekesség a film végén.
9/10
ondok 2009 jan. 24. - 18:16:31 9/10
(57/399)
Ezt viccnek szántad?
9/10
ondok 2009 jan. 24. - 18:15:27 9/10
(56/399)
Egyszerûen érthetetlen egyeseknek ez a fixa ideája,hogy ,amikor a nácikról van egy film ,akkor rögtön az a reakció ,hogy "igen de Sztálin stb..."Ha valaki arra kíváncsi ,akkor megnézi az ugyancsak remek "A mások élete "c. filmet pl.Engedjék már el magukat ,és egy filmet önmagában értékeljenek politikai beállítódás nélkül.Ez a film ugyan a második vh. végérõl szólt,de teljesen egyéni módon,mert senki nem volt ott Hitler bunkerjében.így aztán nem lehet lerágott csont.Ezek a megjegyzések ,hasonlítgatások arra utalnak ,hogy az illetõknek tul képpen szimpatikus Hitler,csodálják.A magyar királyi vár nyilas védõit hõsöknek tartják,csak zsenánt nekik kimondani.Illetve lassan már az is pogár jogot nyer ,mert egyre jobban erõsödik a szélsõjobb ,és ezzel együtt a náci nosztalgia.
kocamama 2009 jan. 24. - 15:20:46
(55/399)
Jó film, elcsépelt téma, unalomig lerágott csont.
tüfekcsi 2009 jan. 24. - 14:28:06
(54/399)
Vagy a kambodzsai pol-pot rendszer szintén sok milliós tömeggyilkosságait. De sajnos a sor még hosszasan folytatható lenne.
tüfekcsi 2009 jan. 24. - 14:21:37
(53/399)
És nem utolsó sorba, ide lehetne venni a japánok, Kina
megtámadása után elkövetett sok milliós tömegmészárlásait is.
pagabriel 2009 jan. 24. - 14:10:05
(52/399)
Vettem a fáradtságot, elolvastam az összes eddigi megjegyzést. Ennek alapján állítom, hogy függetlenül a film mûvészeti értékeitõl egyáltalán nem felesleges a mûsorra tûzése. A néhány egymástól divergáló provokatív nézet alapján van és lesz mirõl gondolkoznia azoknak, akik megnézik. Nem ismerem a tisztelt hozzászólók életkorát, de úgy tippelem, a fiatal(abb) korosztály ( max. 40 év) dominálhat. Való igaz, én idõsebb vagyok kb. egy 20 évvel. Leülepedett bennem ez-az. Valahol középen lehet az igazság, ami nem azonos az igazságossággal. Valóban, nem Hitler volt a legnagyobb eddigi tömeggyilkosa a történelemnek. Ö csak "bronzérmes" lehet Mao és Sztálin mellett. A kinaiak és az oroszok még adósak nekünk egy hasonló filmmel. Bár a Vadhattyúk, és a "Mao az elfelejtett történet", mint könyv, igéretes próbálkozás.
fada120 2009 jan. 24. - 14:01:51
(51/399)
Én láttam a Die Welle címû filmet. Nekem nagyon tetszett. Ajánlom mindenkinek. Szerintem érdemes megnézni mert nagyon tanulságos.
andzsin 2009 jan. 23. - 21:33:56
(50/399)
ez a sok rövidlátó ember, aki ténnfereg ezen a fórumon (is). ennyi erõvel ne csináljunk filmet Nagy Sándorról, II. Frigyesrõl, Napóleonról...mind tömeggyilkosok voltak, sõt amikor Mátyás be akarta venni Bécsnek büszke várát, akkor is fejek hullottak...
Vagy mit mondjunk a pápákról? Akik tudván tudták, hogy sokszor ártatlanul végeznek ki embereket a máglyán a túlhevült inkvizítorok. Ne legyen róluk film, egyáltalán semmi se legyen.

A film páratlan alkotás. Én speciel rossul is lettem tõle, pedig láttam már elég borzalmas dolgot...A németek néha tudnak valamit. És ha akarjátok látni, hogy hogyan jutottak el idáig ajánlom a Die Welle c. filmet. Sajnos nálunk le se xarták. A németeknél kötelezõen vetítik a középiskolákban.

1969-ben, Palo Altoban (USA), Ron Jones történelemtanár (Cubberley High School) érdekes pszichológiai kísérletbe kezdett.

A diákjai nem értették, hogyan lehetséges az, hogy a német emberek nem tiltakoztak a koncentrációs táborok ellen. Ezt az értetlenséget látva Jones a Hitlerjugend mintájára mozgalmat indított, jelmondatokkal, jelvényekkel és egyezményes mozdulatokkal. A mozgalom olyan népszerû volt, hogy az egész iskola életére kihatott. Jones késõbb leírta élményeit; a történet aztán magazinokban jelent meg The Third Wave címmel. 1981-ben a történetbõl tévéfilm készült The Wave címmel, majd a jogokat megvette egy kiadó. A film története alapján Todd Strasser - fiataloknak szóló népszerû regényeivel már híres - író regényt írt. A regény Morton Rhue álnéven jelent meg. A Hullám keletkezéstörténete: 1972 - Ron Jones: A harmadik hullám / The Third Wave 1981 - Tévéfilm: The Wave (forgatókönyv: Johnny Dawkins) 1981, 2005 - Todd Strasser: The Wave A film alapján megírt regény. Ezt fordította le Láng András A hullám címmel. 2008 - A német film (Die Welle): http://www.welle.film.de
10/10
Gabriella54 2009 jan. 23. - 16:08:04 10/10 Előzmény Diablo72
(49/399)
Le a kalappal a németek bátorsága elõtt: fel merik vállalni és szembe mernek nézni a múltjukkal! Talán nekünk is ezt kéne tennünk?!
Pont az a nagyszerû és megrendítõ ebben a filmben, hogy szembesít azzal: a legjobb embereket is beszippanthatja a hamis ideológia...
travis78 2009 jan. 23. - 16:05:51 Előzmény Diablo72
(48/399)
Diablo72,

Sajnállak a rövidlátásod miatt. A Hitler-témát elkezdték végre feldolgozni, és ez így van jól, mert addig nem fogunk tudni túllépni rajta, amíg leszek ilyen tabuk, amiknek ledöntögetése miatt siránkozol. Nem szeretnék élni az általad elképzelt világban.
Diablo72 2009 jan. 19. - 01:08:08
(47/399)
Megdöbbenésemet kell kifejeznem amiatt, hogy valakinek egyálatalán az az ötlete támadt, hogy olyasvalakirõl készít filmdrámát, akit egy másik filmben egyszerûen csak "féregnek" neveznek.
Ezt az "embert" legfeljebb dokumentumfilben szabadna mutatni, mert tény, hogy sajnos létezett.

"Rettenetes a parancsa mein Führer, de teljesítem" - ha jól emlékszem valahogy így hangzik el valamelyik hûséges emberétõl.

Amikor meghallottam mindjárt a zokokásban kitörni akaró sírógörcs kezdte el szorongatni a torkomat...

Megdöbbentõ az is, hogy a titkárnõje a vele készült dokumentumfilben saját maga azt állítja, hogy semmit nem tudott a holokausztról.
JungleBunny 2008 nov. 24. - 08:29:06
(46/399)
Ez egy remek film szerintem. Úgy értem, szerintem nagyon jól megcsinálták. A mondanivalót, az eseményeket... És fantasztikus színészeket is kiválogattak hozzá.
Természetesen a történet maga elkeserítõ, és szomorú, hogy ez az ember egyáltalán valaha is létezett ezen a Földön... Egy szörnyeteg volt. :-(
barbarossa86 2008 nov. 15. - 19:58:19 Előzmény zszoltan
(45/399)
"...És aki szenvedélyesen gyûlöli ellenségeit, arról én könnyen elhiszem, hogy a hozzá közelállókat is szenvedélyesen szereti.... "

Igen, ezt én is eltudom képzelni, sõt nagyon is. Itt is csak azt tudom mondani, hogy mindig a gyõztesek írják a történelmet a saját "ízlésük" szerint torzítva.
A film egyébként nagyon tetszett, Bruno Ganz elõtt le a kalappal.
Olvastam olyan teóriát is, hogy tulajdonképpen 1944-tõl kezdve a "színfalak" mögött a "fõszerep" Himmleré volt.
Hungarorum 2008 okt. 27. - 11:00:47
(44/399)
Most, ha a torzít a film, akkor kíváncsi lennék ki volt ott, hogy megmondja, hogy miben torzít. A film Hitler titkárnõjének az emlékein alapul, ahogy a hölgy beszél is az elején. Szemtanú. Lehet hogy nem jól emlékszik pár dologra, de a lényeg szerintem benne van. Szóval a kérdés továbbra is az, hogy ki volt ott, hogy tudja, hogy torzít a film? És ha torzít, akkor miben?
Hogy a film Hitler emberi oldalát mutatja be szerintem nem gond. Soha nem gondoltam, hogy Hitlernek patái és szarva lettek volna.
A film kötelezõ alkotás. Kicsit talán vontatott, de akkor is kötelezõ!
Kattrin 2008 szept. 27. - 14:41:39
(43/399)
Igen, csak nem mindegy, mi a téma.
monnci 2008 szept. 27. - 14:35:57
(42/399)
A legtöbb film torzít valamennyit... sajnos...:(
Kattrin 2008 szept. 27. - 14:29:10
(41/399)
Kicsit félrevezetve mutatja be a film az eseményeket.
10/10
offtopic
Hohenstaufen 2008 szept. 27. - 12:55:15 10/10
(40/399)
Annyi hosszú, keserves Idõ után - visszatértem. És kibe ütközöm. Az eugenia22 fedõnevû rettenetes Ostobába. Maga vegye tudomásul, hogy lénye egy merõ borzalom. Ne sertepertéljen itt, kis hülye csirke.